Andepin


Składnikiem Andepinu jest fluoksetyna. To chyba najbardziej znany lek antydepresyjny. Właśnie fluoksetyna określona została pigułką szczęścia. W istocie jest to silny SSRI (inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny), często używany jako lek pierwszej linii nie tylko w zaburzeniach depresyjnych, ale i bulimii, czy nawet przedwczesnym wytrysku. Na pełne efekty poczekać należy przynajmniej 2 tygodnie. Użytkownicy często skarżą się na spadek libido podczas stosowania leku.

Ostatnio dodane opisy naszych użytkowników o Andepin:

Leku zażywam od kilku lat. Czuję się po nim świetnie, zero stresu i nerwowości. Nie odczuwam żadnych skutków ubocznych. Dawka 1 kapsułka rano na czczo.Zf
Bardzo dobrze się czujesz, po prostu tak jest rewelacyjny lek i mam z nim same dobre myśli. Daniel Grzeszczuk
Biorę lek od dwóch tygodni i czuję się dziwnie skołowana. Głowa boli prawie codziennie. Czekam cierpliwie na efekty.Anba
Więcej prawdziwych historii o Andepin znajdziesz poniżej [kliknij tu]

SprawdźLek.pl to najstarszy i niezależny portal rzetelnych informacji o zażywaniu leków. Sprawdz nasz cel nadrzędny działalności w Manifeście oraz poznaj Zespół SprawdzLek.pl , który codziennie dba o jakość strony.
Będzie nam miło jak ty również wesprzesz nas swoim komentarzem i opiszesz swoją historię o Andepin.

Napisz swoją historię o AndepinCena Andepin

Lek Andepin jest lekiem refundowanym przez NFZ na receptę.
Jego cena zależy od dawki. Przy tym leku pacjent ma do dyspozycji refundowane dawki:
 • 20 mg

Andepin w dawce 20 mg substancji aktywnej.

Można kupić w opakowaniu zawierającym 30 szt. kaps. twarde w cenie:

 • 0.00PLN przy zakupie na S. Wtedy cena jednej kapsułki wynosi około 0.00PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 30%. Cena to 10.14PLN, przy cenie za kapsułkę 0.34PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 19.26PLN, przy cenie za kapsułkę 0.64PLN

Chcesz poznać szczegółowe ceny Andepin?

Lista cen różnych wielkości opakowań leku wraz z możliwą refundacją NFZ. Sprawdź

Skutki uboczne Andepin
Dawkowanie Andepin
Zamienniki Andepin

Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Andepin:


Andepin zamienniki i prawdziwe historie

Forum Andepin

Lista pytań na forum o Andepin:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Najnowsza historia o Andepin

Ostatnio użytkownik dodał swoją histrię o Andepin leku:

„Leku zażywam od kilku lat. Czuję się po nim świetnie, zero stresu i nerwowości. Nie odczuwam żadnych skutków ubocznych. Dawka 1 kapsułka rano na czczo….” [czytaj więcej poniżej]

Zastosowanie i składniki Andepin

Andepin jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę, Na problemy seksualne, Na receptę,
Główne składniki leku Andepin to: Fluoksetyna ,
Gdzie można kupić Andepin?

Szukasz gdzie można kupić Andepin?

Wyszukaj gdzie najlepiej kupić Andepin – użyj poniższej wyszukiwarki

Chcesz aby apteka była dodana do listy aptek gdzie można kupić Andepin na SprawdzLek.pl – kliknij

Ciekawe historie o Andepin (44)

Andepin, ocena średnia

6.1333333333333

Skutecznosc

64/10

  Brak skutków ubocznych

  52/10

   Oplacalnosc

   68/10
    1. o Andepin :

     Skutecznosc

     9.9

     Oplacalnosc

     9.9

     Leku zażywam od kilku lat. Czuję się po nim świetnie, zero stresu i nerwowości. Nie odczuwam żadnych skutków ubocznych. Dawka 1 kapsułka rano na czczo.

    2. o Andepin :

     Skutecznosc

     10

     Oplacalnosc

     9.6

     Bardzo dobrze się czujesz, po prostu tak jest rewelacyjny lek i mam z nim same dobre myśli.

    3. o Andepin :

     Biorę lek od dwóch tygodni i czuję się dziwnie skołowana. Głowa boli prawie codziennie. Czekam cierpliwie na efekty.

    4. o Andepin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Biorę Andepin od 10 dni, w parze z Sedamem. Czuję się dużo lepiej, choć do wyleczenia pewnie jeszcze mi daleko. Przez 5 dni od traumatycznego wydarzenia (od problemy w pracy, zakończone „dywanikiem”), zanim dostałam się do lekarza, żyłam jakby w jakiejś próżni: zaburzony rytm dobowy, tak snu, jak i posiłków, jedzenie bez smaku, płacz na samą myśl o tym, co się stało, poczucie beznadziejności, brak siły i chęci na cokolwiek, leżenie w pościeli w pokoju z zasłoniętymi roletami. Teraz wróciły siły, mogę normalnie rozmawiać z ludźmi, zmuszam się codziennie do jakiejś drobnej aktywności. Jestem na 30-dniowym zwonieniu, potem mam następną wizytę. Co tydzień chodzę do psychologa. Mam nadzieję, że stanę na nogi.

    5. o Andepin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     6

     Lek świetny, ale oprócz niego w szczególności na początku leczenia (przez pierwsze trzy tygodnie) potrzebny jest jakiś dodatkowy lek uspokajający, ale przestrzegam tylko na 3 tygodnie, bo leki uspokajające uzależniają !! Polecam na te trzy tygodnie Senzop 7,5 mg 1 tabletka wieczór, badź rano (dowolnie), albo Lorafen 2,5 mg do 2 tabl. na dobę. Po trzech tygodniach zacznie działać odpowiednio Andepin i można będzie bezpiecznie odstawić bendodiazepiny (Senzop, Lorafen). Dodatkowym, że tak to określę atutem przy leczeniu nerwic bądź depresji jest stopniowe wprowadzenie na wieczór leku Ketrel zaczynając od 25 mg stopniowo zwiększać można w razie potrzeby nawet do 300 mg. Świetny na sen. W ten sposób powinno się to wszystko odbyć. Oczywiście wszystkie te informacje opieram na własnym doświadczeniu i własnej osobie, W ŻADNYM WYPADKU NIE JESTEM LEKARZEM i nie należy stosować nic co napisałem BEZ KONSULTACJI Z NIM !!!!

    6. o Andepin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Witam biorę andepin i trittico sr, od 4 dni wcześniej paroksetyne, czuje się po nim dziwnie. Możliwe, że to skutki uboczne, wczoraj byłem skołowany, w strachu i lęku. Dziś jest trochę lepiej,podjąłem leczenie iż brałem amfetamine i marichuane. Było ciężko i jest nadal. Wierzę, że coś mi pomoże, czy ktoś mógłby opisać jakieś inne skutki niż na ulotce? Z góry dziękuję i pozdrawiam DAXTER12345@

    7. o Andepin :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     4

     Witam biorę andepin 5 dzień i wiąże z nim nadzieję. Lekarz przepisał mi ten lek, abym lżej przeszła skudki odstawienia tramalu, bo dzięki mojej chorobie wbił síę w moje życie. Chce w nim zostać, ale nie pozwolę mu na to.

     1. o Andepin :

      jestem uzależniona od tramalu byłam już 3 razy na odwyku i zawsze wracam do tego świństwa,może mi ktoś pomorze,jestem na dobrej drodze już 1 tabl dziennie ale nie wytrzymuje bo źle sieę czuję i znow biore więcej i tak w kółko mam dość .czasami myślę by życie sobie odebrać bo to trwa już 10 lat mam lęki sny boję się własnego cienia i jak biorę więcej to mnie mija i lepiej co mam robić pomózcie proszę kocham życie ale tak DALEJ NIE MOGĘ TEN LEK MOŻE MI POMÓC GDZIE MAM GO KUPIĆ

    8. o Andepin :

     biorę andepin 22 dzień bardzo boli mnie głowa,ogarnia mnie straszny lęk ,wpadam w panikę ,strasznie się pocę szczególnie rano na tą chwilę nie mogę powiedzieć nic dobrego o tym leku

    9. o Andepin :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Po raz pierwszy styczność z Fluoksetyną miałam w wieku 17 lat, kiedy rozpoznano u mnie depresję. Stosowałam ją 2 lata i rzeczywiście czułam się wtedy świetnie, pozwoliło mi to żyć aktywnie, spotykać się z ludźmi, uprawiać sport i rozpocząć studia. Niestety po 2 latach stosowania poczułam się zbyt pewnie, byłam przekonana, że choroba opuściła mnie na dobre i bez konsultacji z psychiatrą sama zakończyłam leczenie. Efekt tej decyzji pojawił się błyskawicznie, dobry nastrój opuścił mnie na dobre, depresja powróciła, a z nią cały szereg złych wydarzeń: nadużywałam alkoholu i kokainy, rzuciłam studia, zniszczyłam relację z rodzicami, zerwałam kontakty ze znajomymi, zaszłam w niechcianą ciążę i wyszłam za mąż za bogatego alkoholika. W trakcie ciąży i później pogrążona byłam w bardzo silnej depresji, bo nie mogłam zażywać leków antydepresyjnych. Żyłam tak 5 lat, szczęście dawały mi tylko rzeczy materialne, ale wewnętrznie byłam ruiną. Po śmierci męża znowu podjęłam terapię, dostałam lek o nazwie tritico i szereg benzodiazepin. I po raz kolejny przerwałam terapię bez ustalenia z lekarzem, popadłam w alkoholizm i nadużywałam środków nasennych. Później moje życie potoczyło się nie lepiej, wyszłam znów za mąż, znów za alkoholika z długim wyrokiem. Przyjmuję znowu fluoksetynę ( od 2 miesięcy) i Stilnox na sen. Niby to działa, bo wstaję z łóżka, dbam o wygląd, nie piję, nie ćpam, sama zostaję z 7-letnią córką, ale pomimo to nadal dręczy mnie niepokój i lęk przed życiem. Nie wiem, co będzie dalej, nie wiem, czy po terapii Andepinem coś się zmieni, bywa że nadal mam myśli o samobójstwie. Opisałam swoją historię w wielkim skrócie nie dlatego, by użalać się nad sobą, ale po to, aby być może uświadomić innych, że depresja to nie alergia, ale kalectwo duszy i tak naprawdę same leki nie pomogą. Aby nauczyć się z tym żyć potrzebna jest wiara w coś więcej: w siebie, w ludzi lub w Boga. Mi niestety tej wiary zabrakło.

    10. o Andepin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     łykam andepin od około 3 lat. skutków ubocznych nie stwierdziłam żadnych, nawet na początku brania leku.
     brałam w różnych dawkach, przez długi czas 4X20 mg rano, teraz schodzę, próbuję wytrzymać na jednym.
     plusy – działa. pobudza, podnosi nastrój, hamuje apetyt (dla mnie to plus, bo w dołach zdarzało mi się „żreć”), wycisza lęki i fobię społeczną, podnosi umiejętności społeczne, niweluje nieśmiałość.
     pluso-wady – (zależy co dla kogo) bywa że wywoływał polekowe stany jakby hipomanii. fajna sprawa, gorzej gdy potem nadchodziły spadki.
     po długim czasie brania dużej dawki – wyłącza emocje. te złe – to super. ale te dobre też. nadchodzi obojętność, zanika umiejętność cieszenia się życiem, brak emocji.
     wady – nie zauważyłam.

    11. o Andepin :

     Biorę ten lek od roku. Na początku zażywania myślałam, że padnę na stojąco. Kręciło mi się w głowie, niemoc, senność dopadały codziennie. Teraz czuję się świetnie, nie mam lęków, telepania w środku, permanentnego strachu.. Cieszę się, że przetrwałam te straszne około 2 tygodnie.

    12. o Andepin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     Biorę andepin od miesiąca. Z jednej strony od kilku dni faktycznie czuję, że pomógł mi w moich stanach depresyjnych, pomógł radzić sobie z wyrzutami sumienia i sytuacją życiową, w jakiej się znalazłem, a były momenty, że było już ze mną ciężko (brak jakichkolwiek chęci do życia i funkcjonowania, zadręczanie się, uczucie kompletnej bezsilności, niemocy). Muszę jednak przyznać, że również od kilku dni odczuwam dość dotkliwie skutki uboczne (tak myślę, że to są skutki związane z braniem tego leku, bo nigdy wcześniej- a mam 29 lat nie miałem takich stanów). Nie wspominając o naprawdę dziwnych snach, jakich mam po kilka jednej nocy, to pojawiły się problemy z samym snem. Nie ważne, o której godzinie bym się nie położył spać- czy to jest godzina 23 czy 3 w nocy, budzę się rano, średnio między godz. 6, a 7. Przez kolejne 3 godziny, mimo, że czuję się niewyspany i niewypoczęty, nie mogę normalnie zasnąć. Przekładam się z boku na bok przysypiając przez te 3 godziny ze 20 razy na 3 do 5 minut. Przykrywam się kołdrą po szyję i jest mi gorąco, leje się ze mnie pot, a gdy odsłonię, chociaż kawałek ramienia to natychmiast marznę. Od tych kilku dni czuję się w ciągu dnia jakbym nie spał ani chwili. Cały dzień ziewam, czasami nawet muszę się zdrzemnąć w trakcie dnia, (co mi się raczej nie zdarzało), bo nie ogarniam. Czuję, że pieką mnie oczy ze zmęczenia i muszę się generalnie zmuszać do wszelkich czynności. Została mi jedna tabletka na jutro (jutro wtorek), a wizytę u psychiatry mam w następny czwartek, więc na ponad tydzień nie mam leku. Zobaczymy czy coś się zmieni….

     1. o Andepin :

      może masz niedoczynność tarczycy?

    13. o Andepin :

     lek mi pomógł czuje sie lepiej

    14. o Andepin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Biorę fluoksetynę UWAGA już 10 lat. Jest to cudowny lek, który pozwala na normalne życie bez nadmiernych nerwów i czarnowidztwa z którego byłam znana. Nieprawda, że ma jakieś skutki uboczne ! Po prostu trzeba dostosować dawkę. Są dni, że go nie potrzebuję. Jednak czasami muszę łyknąć 2 tabletki (kiedy wiem, że czeka mnie nerwowy dzień lub rozmowa). Polecam wszystkim nerwusom i tym, którzy przestali widzieć sens czegokolwiek…

    15. o Andepin :

     Zaczynam od jutra zobaczymy czy mi pomoże

    16. o Andepin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     andepin, fluoksetyna, fluksamed ten lek występuje pod różnymi nazwami. brałam na początku rozpoznania choroby w wieku 15 lat(ok 3 miesiące), nie zajadałam tak nerwów, schudłam. Nie widziałam poprawy,a Gdy zwiększono mi dawkę na 2 tabletki miałam tyle energii i siły jak nigdy, nie mogłam wysiedzieć w miejscu, musiałam coś robić i to było to czego chciałam ale gdy organizm się wyczerpał fizycznie i psychicznie, to popadłam w większa depresje i myśli o autoagresji.
     szpital zmiany leków,które pomagały na rok.ale nie na wszystkie dolegliwości a gdy na citabaxie zaczęłam tracić koncentracje i pamięć krótkotrwałą po 3 latach brania nie potrafiłam rozmawiać brakowało mi słów w rozmowach z koleżankami.
     teraz od 3 miesięcy biorę andepin tańszy zamiennik to fluksamed,a na noc tritico. najważniejsze dla studenta to, że wraca mi pamięć, potrafię myśleć logicznie, pamiętając o skutkach, jem mniej,więc nie mam wzdęć, potrafię głośno odmówić. Śpię w nocy więc w dzień mam dużo chęci do działania i zaczynam robić, śpię 12 godz na dobę a nie 15 jak to bywało i przede wszystkim wysypiam się.a co do seksu potrafię odmówić nieznajomym nie mam aż takiej potrzeby ukarania siebie za to że zrobiłam coś wbrew swojej woli,po to by nie stracić znajomych. mam nawroty depresji i autoagresji ale potrafię z nimi walczyć,może za krótko biorę lek. ale wraz z psychoterapią pragnę stabilizacji i nie muszę się wyróżniać jak kiedyś.

    17. o Andepin :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     2

     Choruję na depresję już bardzo długo po ciężkich przeżyciach osobistych (seria zgonów najbliższych mi osób). Początkowo nie robiłam z tym nic, tylko coraz mniej spałam, coraz trudniej było mi się skupić i zmusić do czegokolwiek. Było coraz gorzej, więc próbowałam szukać pomocy. Tu znów seria – tym razem trafiałam na pseudo-lekarzy. Aż w końcu się udało! Pan Doktor stwierdził ciężką depresje i uparł się, że mi pomoże. Przetestował na mnie wiele leków – jedynym skutkiem było TYCIE! Jestem trudnym pacjentem: do szpitala NIE!, przerywałam leczenie, nie pojawiałam się na wizytach po kilka miesięcy… Jakiś miesiąc temu dostałam Andepin i znowu NIC! Nie czuję żadnej różnicy, tylko się wściekle drapię, pozostawiając siniaki. Może jeszcze za krótko biorę i należałoby na efekty poczekać, ale już przychodzi mi do głowy, żeby dać sobie spokój, bo tak naprawdę tylko grabarz mi pomoże….z resztą…W zasadzie już nie mam, po co żyć

    Dodaj swoją opinię o leku

    Zostaw swoją opinię o leku dla innych. Daj szanse poznać czy lek działał i czy nie miał skutków ubocznych. Twoja opinia może być anonimowa, użyj pseudonimu. By dodać opinię wypełnij pola oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.