Asertin


Ciekawy lek, należący teoretycznie do grupy SSRI (skuteczne średnio przy depresji, jednak bardzo bezpiecznych, że, ze względu na mało utrudniające życie skutki uboczne, oraz znaczny margines przyjmowanych dawek), jednak przy większych dawkach Asertin również powoduje zwiększenie ilości dopaminy w przestrzeni międzysynaptycznej. Większe dawki rozumiem tutaj, jako przyjmowanie powyżej 200mg leku dziennie. Ze względu na dodatkowy prodopaminowy profil działania. lek często i skutecznie stosuje się przy nerwicach uogólnionych, na przykład przy GAD i fobii społecznej.
Skutki uboczne są standardowe dl SSRI. Może więc wystąpić senność, w innych przypadkach bezsenność, problemy z dojściem do orgazmu i ogólniej z pobudzenie seksualnym.
Napisz swoją opinię o Asertin


Cena Asertin
Skutki uboczne Asertin
Dawkowanie Asertin
Zamienniki Asertin
Forum Asertin
Najnowsza opinia o Asertin
Zastosowanie i składniki Asertin
Gdzie można kupić Asertin?

Opinie o Asertin (108)

Asertin, ocena średnia

6.6

Skutecznosc

66/10

  Brak skutków ubocznych

  58/10

   Oplacalnosc

   74/10
    1. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     10

     Biorę Asertin 100 od miesiąca stałem się spokojniejszy, lecz moje życie sexualne jest do bani, nie mogę dojść do orgazmu, moja żona po godzinie pi…enia ma dość, a i ja jestem padnięty, a organ stoi nadal, czy ktoś też tak ma, bo przez to zaczynam odczuwać dyskomfort. Pozdrawiam.

    2. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     5

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Lek na początku działał, a biorę go już rok… Teraz pomimo zażywania coraz gorzej się czuję, chyba muszę zmienić, albo lekarz musi zwiększyć dawkę.

    3. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     7.5

     Brak skutków ubocznych

     7.5

     Oplacalnosc

     10

     Nawróciła depresja, w maju 2016 poszedłem do psychiatry przepisał mi ten lek, lecz bylem w takim złym stanie, że brałem leki nieregularnie, byłem w psychiatryku zdiagnozowano również zaburzenia adaptacyjne, po wyjściu ze szpitala znowu chciałem spróbować tego leku, lecz znowu czułem, że mi nie pomagały, odstawiłem. W grudniu jeszcze raz poszedłem po receptę, zacząłem brać 100 mg, na początku były skutki uboczne takie jak uderzenie gorąca, myśli samobójcze, nudności, urojenia ksobne w pracy, lecz się nie poddałem, po miesiącu zacząłem się lepiej czuć dostałem kopa, dużego optymizmu, lepszą koncentrację, pewność siebie, ale…. odradzam picia alkoholu- przede wszystkim wódki, raz jak piłem myślałem, że oszaleję chciałem się zabić, masakra, kolega musiał zadzwonić po karetkę, po piwku nic się nie dzieje. Tak, że zobaczymy jak to dalej będzie pozdrawiam.

    4. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     0.2

     Brak skutków ubocznych

     0.1

     Jest gorzej, chyba nie o to chodzi, prawda?

    5. Opinia użytkownika o Asertin :

     Biorę asertin od dwóch tygodni, jak na razie leki są, nie czuję się lepiej, raczej gorzej.

    6. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     2.1

     Brak skutków ubocznych

     1.8

     Oplacalnosc

     1.3

     Niestety, nie pomógł mi.

    7. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     8.3

     Brak skutków ubocznych

     9.2

     Oplacalnosc

     9.9

     Lek świetny.Przy mojej nerwicy uratował mi życie i pozwala normalnie funkcjonować. Oczywiście są mniej i bardziej złe dni, to chyba normalne, bo nawet zdrowi ludzie tak mają.

     1. Opinia użytkownika o Asertin :

      Zwłaszcza zdrowi tak mają. na tym polega życie.

    8. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     8.5

     Brak skutków ubocznych

     2.3

     Oplacalnosc

     6.9

     Brałam ten lek pól roku i powiem tyle, że na depresję nie pomaga, ale na lęki i agresje pomaga bardzo dobrze, więc ogólnie polecam.

    9. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     9.6

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     9.9

     Przez początkowe trzy tygodnie brania Asertinu 50 mg,wszystkie dolegliwości miałem nasilone: niepokój, lęki i stany depresyjne. Po tym czasie to minęło i było ok, zaczął działać, drobne efekty uboczne występują, ale nie takie, jak po innych antydepresantach. Ogólnie polecam ten lek.

    10. Opinia użytkownika o Asertin :

     Brałem asertin przez tydzień czasu i musiałem odstawić dwa dni temu, ciśnienie skakało, muszę dużo pić i wypłukać ten lek, nie polecam osobą, które leczą się na nadciśnienie, ja mam więcej szkód niż zalet.

     1. Opinia użytkownika o Asertin :

      Skutecznosc

      0.3

      Brak skutków ubocznych

      9.6

      Mam tak samo skoki ciśnienia.

    11. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     9.7

     Brak skutków ubocznych

     7.3

     Oplacalnosc

     9.8

     Hej, biorę Asertin drugi miesiąc, początkowo 50mg, a teraz trzeci tydzień 100. Na początku nie czułam dużej różnicy w samopoczuciu, bałam się odchodzić daleko od domu, skakało mi ciśnienie, bałam się nawet brać te leki… Po dwóch tygodniach zaczęło to ustępować, po zwiększeniu dawki kilka dni bolała głową ale teraz już jest ok, raz kiedyś się zdarza złe samopoczucie ale jest to do zniesienia i prędko mija. Jestem zadowolona z poprawy, jeszcze dwa miesiące temu nie byłam w stanie dojechać do szkoły na zajęcia ale teraz już daje rade, oczywiście wymaga to też terapii u psychologa, walki że sama sobą i psychiką która płata figle.

    12. Opinia użytkownika o Asertin :

     witam. ja biore asertin narazie prawie 2 tygodnie. został mi przepisany na nerwicę natrectw. mam natręctwa myślowe i stany w których sobie nie radzę. nie cały czas. bo to sie powtarza i mija i tak w kółko. objawów ubocznych nie mam. raz tylko prawie zemdlałam i przez dwa dni robiło mi sie gorąco . pozatym teraz już nic. ale co dziwne zauwarzyłam że od kąd biore ten lek mój brzuch jest nadęty i mam cały czas wzdjęcia jakbym jadła niezrowo.. czy ktoś miał takie objawy? moze powinnam go odstawić? słyszałam że lek rozkłada sie w wątrobie a ja wiele lat temu przebyłam żółtaczkę. może nie powinnam go brac czy coś mi grozi? jak sądzicie? a co do alkocholu to niby nie mozna pić ale myśle że połowa lub jedno słabsze piwo mozna wypić raz na jakiś czas. ja wypiłam ostatnio jedno słabe i nic sie właściwie nie działo. ale wiadomo każdy jest inny lepiej nie ryzykowac na czas leczenia. pozdrawiam

     1. Opinia użytkownika o Asertin :

      Skutecznosc

      9.5

      Brak skutków ubocznych

      9.4

      Oplacalnosc

      9.4

      Stosuję lek od 3 tygodni, nie widzę poprawy, a mam nawet wrażenie pogorszenia nastroju. Co mnie jednak bardzo cieszy- jestem po nich strasznie spokojna, nie martwię się wiecznie o przyszłość, i o to co, ktoś miał na myśli coś mówiąc, więc rokuje na przyszłość.

      Jeden komentarz mówił o alkoholu, że nie można pić, mój lekarz powiedział, że można pic normalnie, że wszystko mam robić normalnie.
      Moim zdaniem warto się ograniczyć z alkoholem, z jednej prostej przyczyny- skoku serotoniny po spożyciu:) skoro bierzemy leki na unormowanie poziomu we krwi.

    13. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     DOBRZE SIĘ PO NIM CZUJĘ, ALE NIESTETY WAGA DUŻO SKOCZYŁA.

    14. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     2

     Ja przyjmuję 50-100 mg.od 2 lat. Nie ma istotnej poprawy jeśli chodzi o depresję,ale tez min.dlatego że nie do końca dobrze mnie zdiagnozowano mam także zespół lękowy.Podobno powinnam brać większe dawki. Na początku nie miałam żadnych objawów ubocznych, ale z czasem pojawiło się wypadanie włosów, łupież się nasilił, nadwrażliwość na słońce, przytyłam ok. 8 kg. Ten lek zaburza mi całkowicie poziom glikemii i podnosi cholesterol. Ostatnie wyniki zrobione przypadkowo, wyszły fatalnie. Inna przykra dolegliwość, to nietrzymanie moczu i częste oddawanie moczu. Jak sobie kiedyś zrobiłam przerwę, a potem wróciłam do leku, to miałam nastrój euforyczny. Pomaga jednak żyć, pracować…

    15. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Biorę Asertin 50mg 2 razy dziennie. Prawdę mówiąc biorę go na własną rękę, bo Fluoxetyna, którą przepisał mi lekarz była istnym koszmarem (potworne myśli suicydalne tzn.samobójcze,do tego biegunka i jadłowstręt). Na sertralinie (Asertin) jest w miarę okay, choć początki też b były trudne (wewnętrzne roztrzepotanie i ataki paniki). Powoli to mija, więc myślę, że warto było poczekać. Teraz jestem bardziej aktywna i ogólnie wróciły chęci do życia. Biorę ten lek niecałe trzy tygodnie i stopniowo zaczynam żyć normalnie. Mam pytanie: Czy któraś z was brała ten lek w ciąży? (wraz z mężem staramy się o dziecko). Pozdrowionka. Paula.

     1. Opinia użytkownika o Asertin :

      Nie można go brać w ciąży, musi sie pani skonsultować z lekarzem.

     2. Opinia użytkownika o Asertin :

      Skutecznosc

      9.7

      Brak skutków ubocznych

      8.1

      Oplacalnosc

      8.1

      Ja brałam ten lek całą ciążę. Po 50 mg. Lekarka uznała,że to dla mojego dobra. Synek urodził się zdrowy. Jedynie na 3 tygodnie przed porodem należy odstawić lek.
      Mi ogólnie ten lek pomaga. Nie wiem, czy od niego się tyje. Jak jadłam zdrowo,to nie tyłam. Przybrały mi kilogramy, jak zaczęłam podjadać, ale to inna para kaloszy.
      Biorę dawki po 50 i 100 mg.

    16. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Lek bardzo mi pomógł. Skutków ubocznych praktycznie nie odczułam.

    17. Opinia użytkownika o Asertin :

     Mam asertin połowę 50 rano, ale boję się brać, bo już łykam sedam i amizepin, nie wspomnę o lekach na serce. Mam pietra, proszę o radę- dziękuję.

    18. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     jest oki , polecam!

    19. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Asertin 50 biorę już od kilku miesięcy, problem w pracy się zwiększał i te uczucie znerwicowań, czy dziwacznych z otoczenia wynikających ludzi w pracy z niepełnosprawnymi, jestem osobą która mocno ukrywa swoje nerwy-w sobie głęboko. Za mało niestety… Asertin 50 jest spoko lekiem, który działa średnio antyuporczywie, brałem wg. własnego uznania dwie tabletki i czułem troszkę się lepiej.
     W skali 1-10 daję mu 6.

    20. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     8

     Czuję się lepiej po dwóch miesiącach zażywania dawki 50 mg ale przytyłam ok 4 kg -mam ciągły apetyt i łaknienie. Śpię super dobrze, choć leki jeszcze mam, bo praca stresowa… cena jest naprawdę niska i to największy atut!

    21. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     4

     STRASZNE BÓLE I ZAWROTY GŁOWY NAWET PO DŁUGOTWAŁYM STOSOWANIU NIE USTĘPÓJĄ, A WRĘCZ PRZECIWNIE JESZCZE BARDZIEJ NARASTAJĄ.

     1. Opinia użytkownika o Asertin :

      Nie polecam tego gowna nikomu , osiada na zoladku i jelitach.Wchodzi w miesnie i wszystko ci sciska . Efekt koncowy twoja smierc

    22. Opinia użytkownika o Asertin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Ja przyznam szczerze, że na szczęście nie miałem praktycznie żadnych objawów brania leku. No może przez pierwsze dwa dni lekko kręciło mi się w głowie, ale to dosłownie kilka minut, a później już kompletnie nic się nie działo. Aktualnie biorę asertin 100 i właśnie dzięki niemu znowu mogę cieszyć się życiem, normalnie funkcjonować. Dzięki niemu znowu czuje się sobą i znowu czuje ze żyję :) Owszem może na początku schudłem jakieś 7,8 kilo, ale raczej to przez stres, niż właśnie przez lek, bo z wagą już jest okej. Dziennie jeżdżę co pracy na rowerze, więc waga się ustabilizowała i z powrotem wszystko jest okej. A, i dodam, że nigdy żadnych leków nie brałem, okaz zdrowia byłem i może to też dlatego tak mój organizm zareagował na lek, a raczej nie zareagował i miałem spokój :)

    23. Opinia użytkownika o Asertin :

     Osobiście nie polecam tego leku przez niego wylądowałam w szpitalu z zespołem seratoninowym. Objawy są nie do wytrzymania nie da się usiedzieć w miejscu nie da się spać kilka nocy z rzędu mam nie przespaną całą noc to jest jakiś koszmar. Wcześniej brałam inne leki Paxtin Mozarin i takich objawów nie miałam. W szpitalu powiedzieli mi, że ten lek w ogóle nie nadaje się dla osób takich jak ja czyli znerwicowanych. Mam silną nerwicę lękową boję się praktycznie wszystkiego od kilku lat się leczę i objawy ciągle nawracają się tracę nadzieję że kiedyś będzie lepiej.

     1. Opinia użytkownika o Asertin :

      Hej! Możesz do mnie napisać mam podobny problem napisz na emtok@o2.pl
      Pozdrawaiam

     2. Opinia użytkownika o Asertin :

      Kochani chorzy włączcie suplementacje kwasem Omega 3, oby była jak największa różnica między EPA a DHA, poczytajcie o tym, bo warto!!!! Może w końcu wasze koszmary się skończą, trzymam kciuki za Was.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.