Amitriptylinum


Amitriptylinum to nazwa handlowa Amitryptyliny. Lek ten należy do klasy trójcyklicznych leków antydepresyjnych. Jest na świecie najpopularniejszym lekiem spośród tej grupy. Środek wykazuje działanie antydepresyjne i przeciwlękowe, będąc inhibitorem wychwytu zwrotnego serotoniny i noradrenaliny. Lek wykazuje ciekawą właściwość zwiększania połączeń między neuronami. Skutki uboczne często dotyczą zmniejszonego ciśnienia krwi, oraz suchości w ustach. Użytkownicy skarżą się też na krótkotrwałe omdlenia, przy wstawaniu z pozycji siedzącej, lub leżącej.
Napisz swoją opinię o Amitriptylinum


Cena Amitriptylinum
Skutki uboczne Amitriptylinum
Dawkowanie Amitriptylinum
Zamienniki Amitriptylinum
Forum Amitriptylinum
Najnowsza opinia o Amitriptylinum
Zastosowanie i składniki Amitriptylinum
Gdzie można kupić Amitriptylinum?

Opinie o Amitriptylinum (13)

Amitriptylinum, ocena średnia

6.1

Skutecznosc

65/10

  Brak skutków ubocznych

  44/10

   Oplacalnosc

   74/10
    1. Opinia użytkownika o Amitriptylinum :

     Skutecznosc

     9.7

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     9.7

     Spoko lek. Uratował mnie. Miałam jakieś neurobóle, kręgosłup, stawy, hipochondrie i było ze mną źle. Ból mnie wykańczał, setki tomografii i rezonansów, nie wykazało nic. Pobyt w szpitalu nic. Zdrowa jak koń, a jednak bolał kręgosłup i więzadła kręgosłupa. Po 9 mies katorgi ulgę i zdrowie przywrócił mi dopiero psychiatra i neurolog, którzy wykryli nerwice i depresje. Rehabilitant doradził, że miednica jest obciążona i mięśnie, ale to musi być stres, albo depresja. A miałam wieeeele przeżyć. Amitryptylina 100 na dobę zdziałała cuda po 3 tyg. Czułam się sobą. Bez bólu. Po odstawieniu doły i bóle nie wróciły. Żyję dzięki lekarzowi psychiatrze i amitryptylinie. Jest cudownie. Uboczne skutki to suchość w ustach, ale piłam dużo wody. Jelita pracowały wolniej, ale zatwardzeń dużych nie było. Brałam lek 4 mies po 100 mg na noc, a potem 50 i 25 i zero. Polecam lek.

    2. Opinia użytkownika o Amitriptylinum :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     nie polecam, przyjmuję od 8 miesięcy w dawce 150 mg na dobę.50 mg rano i 100 mg wieczorem. Cierpię na depresję i nerwicę. Tak jak ktoś wspomniał wyżej totalna wegetacja i otępienie, nie wiem, czy są skutkiem ubocznym leku, czy to po prostu przez nastrój w jakim jestem. Przyjmuję Amitryptilinum od 4 lat, z przerwami, teraz nieprzerwanie jak już wspomniałam od 8 miesięcy. Dodatkowo miał wspomagać, przy bólach migrenowych- również 0% skuteczności. Przez ostatni rok wypłakałam się więcej, niż w moim dotychczasowym niespełna ponad 30 letnim życiu. Jestem nerwowa i depresyjne myśli mnie nie opuszczają. Mieszkam w Szkocji tutaj lek jest darmowy, ale wydaje mi się, że będę musiała wybrać się do swojej lekarki i zasugerować coś innego. To prawda, że na każdego działa coś innego – jeśli chodzi o mnie nie pomógł, a jeśli pomaga to naprawdę boję się myśleć, jakbym się czuła, gdybym nie przyjmowała go wcale. Pozdrawiam

     1. Opinia użytkownika o Amitriptylinum :

      Skutecznosc

      9.5

      Brak skutków ubocznych

      8

      Oplacalnosc

      10

      Koniecznie zmień lekarza na dobrego psychiatrę… Ten lek biorę około 17 lat na mnie działa bardzo dobrze mam potężną nerwice, ale lek działa doskonale w połączeniu z neuroleptykiem, np. trilafon, perazin, chlorprotixen. W małych dawkach i do tego 1/2 tabletki Amizepin-carbamazepinum, ale mniejsza dawka amitryptyliny, jakieś 25 na dobę. POWODZENIA

     2. Opinia użytkownika o Amitriptylinum :

      Wróć do Polski- depresja sama minie w walce o przetrwanie! Odwiedź mnie.
      Adam

     3. Opinia użytkownika o Amitriptylinum :

      To po co przyjmujesz ten lek 4 lata?? Skoro ci nie pomaga?

     4. Opinia użytkownika o Amitriptylinum :

      Lekarka mi powiedziała, że ten nie działa na depresję, ale znajduje teraz zastosowanie na choroby jelit!!!

    3. Opinia użytkownika o Amitriptylinum :

     lek wzięłam 3 dni. Od pierwszego dnia koszmary nocne , ból z tylu głowy, oczy zaklejone rano, zero koncentracji budzisz się i nie wiesz co się dzieje!
     lek dostałam na drętwienie reki , owszem drętwienie znikło
     ale jakim kosztem, ani tabletki więcej!

     1. Opinia użytkownika o Amitriptylinum :

      Dzisiaj właśnie dostałam od lekarki ten lek na drętwe dwa palce i się zastanawiam, czy brać go.

    4. Opinia użytkownika o Amitriptylinum :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Makabra. Podczas leczenia spałam 20 godzin na dobę. Moje życie zmieniło się w wegetację. Zero aktywności, zatrzymał mi się mocz, przytyłam 40 kilogramów w pół roku!!! Suchość w ustach to chyba najmniejszy problem….

    5. Opinia użytkownika o Amitriptylinum :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Lek biorę już 23 lata, choruje na nerwice lękową, zaburzenia nastroju- cyklofrenię..
     Skuteczność jego oceniam na 100%, dawkuję sobie sama w zależności od występowania objawów..Kiedy więcej płaczę- zwiększam-dodaje 1 tabl-25 mg i na noc 50 mg, zwykle starcza na 25 mg dziennie i wieczorem coś na sen.
     Przerwałam branie leku na ciążę i miałam przez rok licząc z karmieniem piersią duże problemy ze stabilizacją nastroju albo dół albo duże pobudzenie, to zależy od tego też jakie mam problemy w życiu..
     Uboczne? -suchość w jamie ustnej-landrynki i splątanie następnego dnia-zaburzenia koncentracji .
     Uważam, że ten lek uratował mi życie psychiczne… bo nawet, gdy byłam młodsza to świetnie po nim wieczorem zasypiałam, tonizował i wyrównywał mi nastrój

    6. Opinia użytkownika o Amitriptylinum :

     Lek jest bardzo skuteczny, w szybkim tempie przynosi uśmiech i poprawę nastroju. Zaczyna działać zaledwie po kilku dniach stosowania. Przy regularnym stosowaniu nie ma powrotu do złego samopoczucia, z czasem należy tylko zmniejszyć dawki a potem odstawić.Brałem go bardzo dawno temu.

    7. Opinia użytkownika o Amitriptylinum :

     Bardzo skuteczny lek nawet na ciężkie depresje ale ma dwie moim zdaniem największe wady
     1. na efekt leczenia trzeba czekać długo .często dopiero po 4 tygodniach można zauważyć poprawę samopoczucia.
     2. skutki uboczne pod postacią suchości w jamie ustnej oraz zaparcia powodują ,że trzeba z niego zrezygnować zanim osiągniemy poprawę nastroju.

     1. Opinia użytkownika o Amitriptylinum :

      Skutecznosc

      10

      Brak skutków ubocznych

      3

      Oplacalnosc

      7.8

      Biorę amitryptylinum 25 mg x 7 tabl./dzień przez 26 lat! Na mnie działa bardzo pozytywnie. Aby lepiej się poczuć na początku brania tego leku, trzeba przyjmować go co najmniej przez 2 tyg. Po tym czasie zauważa się dobre działanie leku.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.