Asentra


Lek Asentra zawiera sertralinę. To substancja z grupy SSRI. Od innych leków z tej grupy Sertralinę odróżnia podnoszenie przy wyższych dawkach również poziomu dopaminy. Przede wszystkim oddziałuje jednak na serotoninę. Poza działaniem antydepresyjnym ważne jest silne działanie przeciwlękowe leku. Choć stosowany również przy leczeniu fobii społecznej, nie jest w tym przypadku bardzo efektywny. Lek nie powoduje tycia, co często użytkownicy traktują jako zaletę.

Ostatnio dodane opisy naszych użytkowników o Asentra:

Używałem go przy nerwicy lękowej i depresji. Powodował poprawę, ale po 2 miesiącach użytkowania. Brałem 100 mg na dzień, po roku 50 mg. Początkowo potęgował u mnie jeszcze większy lęk, nie możność złapania oddechu, kołatanie serca.adam
Brałam kiedyś na depresje i fobie społeczną. Lek powodował u mnie biegunkę, brak apetytu i suchość w ustach. Podczas pierwszych dni brania moje stany lekowe się pogorszyły, jednak po krótkim czasie ustały i zaczęłam czuć poprawę. NabrMarla
Brałem asentre na dosc intensywne zaburzenia obsesyjno-kompulsywne i fobie spoleczna (przy okazji też lekką depresje). Moim zdaniem jeden z lepszych leków. Wyleczył mnie i teraz mogr brac je okazjonalnie gdy mam gorszy dzień lub w ogóle. Jednamrlembada
Więcej prawdziwych historii o Asentra znajdziesz poniżej [kliknij tu]

SprawdźLek.pl to najstarszy i niezależny portal rzetelnych informacji o zażywaniu leków. Sprawdz nasz cel nadrzędny działalności w Manifeście oraz poznaj Zespół SprawdzLek.pl , który codziennie dba o jakość strony.
Będzie nam miło jak ty również wesprzesz nas swoim komentarzem i opiszesz swoją historię o Asentra.

Napisz swoją historię o AsentraCena Asentra

Lek Asentra jest lekiem refundowanym przez NFZ na receptę.
Jego cena zależy od dawki. Przy tym leku pacjent ma do dyspozycji refundowane dawki:
 • 50 mg
 • 100 mg

Asentra w dawce 50 mg substancji aktywnej.

Można kupić w opakowaniu zawierającym 28 szt. tabl. powl. w cenie:

 • 0.00PLN przy zakupie na S. Wtedy cena jednej kapsułki wynosi około 0.00PLN
 • Asentra w dawce 100 mg substancji aktywnej.

  Można kupić w opakowaniu zawierającym 28 szt. tabl. powl. w cenie:

 • 0.00PLN przy zakupie na S. Wtedy cena jednej kapsułki wynosi około 0.00PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 30%. Cena to 6.03PLN, przy cenie za kapsułkę 0.22PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 30%. Cena to 10.76PLN, przy cenie za kapsułkę 0.38PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 14.54PLN, przy cenie za kapsułkę 0.52PLN
 • jeśli refundacja nam nie przysługuje, możemy tez kupić lek na 100%. Cena to 27.78PLN, przy cenie za kapsułkę 0.99PLN

Chcesz poznać szczegółowe ceny Asentra?

Lista cen różnych wielkości opakowań leku wraz z możliwą refundacją NFZ. Sprawdź

Skutki uboczne Asentra
Dawkowanie Asentra
Zamienniki Asentra

Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Asentra:


Asentra zamienniki i prawdziwe historie

Najnowsza historia o Asentra

Ostatnio użytkownik dodał swoją histrię o Asentra leku:

„Używałem go przy nerwicy lękowej i depresji. Powodował poprawę, ale po 2 miesiącach użytkowania. Brałem 100 mg na dzień, po roku 50 mg. Początkowo potęgował u mnie jeszcze większy lęk, nie możność złapania oddechu, kołatanie serca. Pomagał mi przeżyć ciężkie szkolne czasy w taki sposób, że nie czułem wtedy żadnych emocji. Oczyszczał mi umysł przed czarnymi scenariuszami. Ale tak nic poza tym.

Co lek spowodował?
Wy…” [czytaj więcej poniżej]

Zastosowanie i składniki Asentra

Asentra jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę, Na problemy seksualne, Na receptę,
Główne składniki leku Asentra to: Sertralina ,
Gdzie można kupić Asentra?

Szukasz gdzie można kupić Asentra?

Wyszukaj gdzie najlepiej kupić Asentra – użyj poniższej wyszukiwarki

Chcesz aby apteka była dodana do listy aptek gdzie można kupić Asentra na SprawdzLek.pl – kliknij

Ciekawe historie o Asentra (91)

Asentra, ocena średnia

6.1333333333333

Skutecznosc

67/10

  Brak skutków ubocznych

  51/10

   Oplacalnosc

   66/10
    1. o Asentra :

     Skutecznosc

     3.5

     Brak skutków ubocznych

     1

     Oplacalnosc

     2.5

     Używałem go przy nerwicy lękowej i depresji. Powodował poprawę, ale po 2 miesiącach użytkowania. Brałem 100 mg na dzień, po roku 50 mg. Początkowo potęgował u mnie jeszcze większy lęk, nie możność złapania oddechu, kołatanie serca. Pomagał mi przeżyć ciężkie szkolne czasy w taki sposób, że nie czułem wtedy żadnych emocji. Oczyszczał mi umysł przed czarnymi scenariuszami. Ale tak nic poza tym.

     Co lek spowodował?
     Wypadały mi włosy i zostało mi mało co, nie czułem żadnych uczuć, duża impotencja, pustka w głowie i najgorsze jest to, że zrujnował mi możliwość zapamiętywania i koncentracji. Teraz po roku odstawienia, nie mogę się skupić na niczym, ani powtórzyć za kimś zdania!

     Po około 7 latach leczenia przerwałem terapię tym lekiem i wszystkimi pochodnymi, Setaloft, Sertagen i tymi co zawierały Sertralinę. Więcej przyniosło szkody niż pożytku.

    2. o Asentra :

     Skutecznosc

     5.8

     Brak skutków ubocznych

     3

     Oplacalnosc

     3.9

     Brałam kiedyś na depresje i fobie społeczną. Lek powodował u mnie biegunkę, brak apetytu i suchość w ustach. Podczas pierwszych dni brania moje stany lekowe się pogorszyły, jednak po krótkim czasie ustały i zaczęłam czuć poprawę. Nabrałam odwagi, zaczęłam wychodzić do ludzi- odżyłam jednym słowem. Mimo wszystko nie polecam tego leku, ponieważ uzależnia. Zwiększa się tolerancja organizmu na lek przez co zwiększałam sobie dawki. Najgorszy koszmar przezywałam, kiedy zdecydowałam się je odstawić- byłam apatyczna, depresja powróciła z nawiązka, do tego straszna obojętność i brak emocji (stan ten był dla mnie gorszy od przygnębienia, bo przygnębienie to też jakieś emocje, a cierpiałam na kompletny ich brak). Poza tym lek odchodził jak narkotyk! Okropnie pociłam się w nocy i trwało to dość długo. Wszystkim nerwicowcom odradzam tego świństwa-to jest rakieta, a nie lek. Radze terapie, aktywność fizyczna, nawet wyjazd/zmianę miejsca zamieszkania. Wszystko inne byle nie ta chemie.

    3. o Asentra :

     Skutecznosc

     7.9

     Brak skutków ubocznych

     7.3

     Oplacalnosc

     7.5

     Brałem asentre na dosc intensywne zaburzenia obsesyjno-kompulsywne i fobie spoleczna (przy okazji też lekką depresje). Moim zdaniem jeden z lepszych leków. Wyleczył mnie i teraz mogr brac je okazjonalnie gdy mam gorszy dzień lub w ogóle. Jednak przy zok dopiero wysokie dawki według mnie są skuteczne . Stopniowo zwiekszać. Przy 3 tabletkach czyli 150 mg widać już było wyraźną poprawę , efekt lekkości i „wisi mi to” . Natomiast pewną wadą jest to, że trzeba sporo czekać na efekty ( u mnie dopiero po miesiacu ciaglego zażywania wyraźna poprawa). Efekty uboczne lekkie glownie suchosc w gebce i trudnosci w dojsciu hehe. Na poczatku moze zwiekszac poddenerwowanie i lek takze ostroznie ze zwiekszaniem dawki. Ważna jest też pomoc psychologiczna lub zmienie pewnych nawyków lub myślenia.

    4. o Asentra :

     Skutecznosc

     9.7

     Brak skutków ubocznych

     5

     Oplacalnosc

     9.1

     Asentrę biorę od ponad dwóch lat. Aktualnie stopniowo schodzę z dawki i jeszcze w tym miesiącu zamierzam zrezygnować z leku. Zasadniczo bardzo polecam. Nie przypominam sobie, żebym miała jakieś skutki uboczne na początku stosowania. Starałam się nie wczuwać i opłacało się, bo wróciłam do żywych ;-) Jedynym problemem jest to, że od początku leczenia przytyłam ponad 20 kg!!! Na pewno to nie tylko kwestia leków, ale nie sądzę żeby były bez winy…

    5. o Asentra :

     Zdiagnozowano u mnie nerwicę depresyjną. Lek biorę od początku stycznia 2017 roku. Pomógł po 3 tygodniach (1 tydzień-pół tabletki, potem cała, teraz półtorej). Jako lek wspomagający biorę propranolol. Skutki uboczne-początkowo zwiększony lęk, pocenie się, chęć ciągłego chodzenia, mdłości. Teraz pozostało tylko pocenie się (!) i nerwowe poruszanie stopami. Ogólnie na plus. Zniosę wszystko żeby tylko wrócił spokój:)

    Dodaj swoją opinię o leku

    Zostaw swoją opinię o leku dla innych. Daj szanse poznać czy lek działał i czy nie miał skutków ubocznych. Twoja opinia może być anonimowa, użyj pseudonimu. By dodać opinię wypełnij pola oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.