Anafranil


Składnikiem anafranilu jest klomipramina. Jest to antydepresant należący do grupy leków trójpierścieniowych. Lek ma długo historię, gdyż stworzony został w latach 60. Lekarze przepisują anafranil rzadko, znacznie częściej od niego używane są leki nowocześniejsze. Lek jest skuteczny przy depresji (według szeregu badań skuteczniejszy jest od nowszych leków), jednak bardzo ważnym jego zastosowaniem jest także leczenie nerwicy natręctw. Przy tym zaburzeniu na pełne efekty terapeutyczne anafranilu czekać należy dłużej niż przy depresji, bo do dwóch miesięcy. W Polsce widoczna jest tendencja odchodzenia od leku, ze względu na znaczną ilość skutków ubocznych. Jednym z groźnych jest podwyższanie prawdopodobieństwa wystąpienia napadów drgawek ? statystyki mówią nawet o 2% prawdopodobieństwie wystąpienia napadu podczas stosowania leku. Pełen obraz dopełniają także inne nieprzyjemne skutki uboczne: suchość w ustach, mogąca w konsekwencji doprowadzić do problemów z zębami, trudności z oddawaniem moczu, potliwość, arytmia.
Napisz swoją opinię o Anafranil


Cena Anafranil
Skutki uboczne Anafranil
Dawkowanie Anafranil
Zamienniki Anafranil
Forum Anafranil
Najnowsza opinia o Anafranil
Zastosowanie i składniki Anafranil
Gdzie można kupić Anafranil?

Opinie o Anafranil (74)

Anafranil, ocena średnia

6.5333333333333

Skutecznosc

70/10

  Brak skutków ubocznych

  49/10

   Oplacalnosc

   77/10
    1. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     8.5

     Brak skutków ubocznych

     1.3

     Oplacalnosc

     9.4

     Najlepszy lek na depresje, biorę go długi czas z przerwani, lepszy od leków nowocześniejszych, dokuczliwe jest tylko nadmierne pocenie, ale coś za coś. Dana

    2. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     9.9

     Mnie pomaga. Biorę rano 25 i wieczorem 25. Pocę się rzadko.

    3. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     8.6

     Brak skutków ubocznych

     8.2

     Oplacalnosc

     9.4

     Bardzo dobry lek, nie łączyć z alkoholem.

    4. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     9.6

     Brak skutków ubocznych

     4.8

     Oplacalnosc

     9.6

     Super lek, dzięki niemu żyję. Biorę duże dawki 2-0-2.

    5. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     5

     Brak skutków ubocznych

     0.5

     Oplacalnosc

     3

     Witajcie. Brałem anafranil sr 75 przez rok na depresję i natręctwa. Myślę, że był mi potrzebny pomimo skutków ubocznych. Jednak to, co jest w nim najgorsze , to jego odstawienie, wtedy dopiero odczuwa się negatywne skutki jego stosowania. Dwa tygodnie chodzę jak zombie, ciągłe nudności i wymioty, mega zawroty i bóle głowy, i prądy przeszywające całe ciało. Gdybym wiedział, że tak to będzie wyglądać nie zdecydowałbym się na rozpoczęcie leczenia. Mam nadzieję, że się z tym jakoś uporam, jak również z lękami i natręctwami, które mogą przecież nawracać. Trzymajcie się „frankowicze”.

    6. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Chcecie poznać moje zdanie? Oczywiście mam zamiar je ogłosić. Więc znalazłam się u lekarza specjalisty, ponieważ miałam poważne zaburzenia snu i mimo wszelkich starań, nie mogłam odpłynąć w błogim śnie… Ba o jakimkolwiek śnie nie było mowy.
     Liczenie baranów, masaż głowy (taki punk między brwiami, podobno przy dłuższym pocieraniu powoduje senność) mleko cieplusie przed snem i jeszcze tysiąc innych sposobów i NIC, no nic przez duże „N”… Nie miałam już siły, a w pracy tragedia nie szło wytrzymać, wieczne błędy, zero skupienia i dodatkowy stres na barkach.
     Podjęłam decyzje idę do psychiatry, a oni mi arsenał: pramolan, lerivon i oczywiście anafranil. Moja opinia jest jedna: im bardziej próbowali mi „pomóc” tym gorzej się czułam i nie popieram przyjmowania takich leków na senność!!! Zmęczenie, nudności, uczucie suchości, problemy z oddawaniem moczy, czasami jakby paraliż nóg i do tego zero orientacji podczas rozmowy, myślami byłam gdzieś, gdzie nie jest wcale tak fajnie. Koleżanki zaczęły głośno mówić o tym, że ktoś mnie łopatą pie… pie… nie będę mówić jak.
     ODSTAWIŁAM CAŁY TEN SZAJS i wzięłam cały problem ze spaniem na barki, i jest mi z tym o wiele lepiej, niż z tymi lekami.
     Jak pojawiają się większe komplikacje ze snem, to pół tabletki nasen i po pół godzinie śpię jak dzidzia, budzę się wypoczęta i normalnie funkcjonuje.
     Podsumowując: największym problemem tych leków jest fakt, że żaden z moich psychiatrów nie słuchał konkretnie, co jest moim największym problemem, i zamiast się skupić na tym, co trzeba, to grzebali w moim mózgu jak kijem w mrowisku.
     Pozdrawiam wszystkich tych co czytają i obyście znaleźli najlepszych specjalistów, którzy potrafią udzielić konkretnej pomocy i potraktują was jak indywidualistów, a nie ogół społeczeństwa.

    7. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     4.2

     Brak skutków ubocznych

     2.6

     Oplacalnosc

     10

     Brałam Anafranil 75 SR chyba z 10 lat, jak nie więcej…
     Jedynie w czym mi pomógł, to problemy somatyczne, jakie miałam tzn., bardzo silne bóle brzucha z ciągłym uczuciem, jakbym miała zaraz zemdleć, lęki nadal miałam- może mniejsze, ale nadal bardzo dokuczliwe. W tych latach do depresji lękowej dorobiłam się nerwicy i w tej kwestii lek nic nie pomaga. Dodam, że skutki uboczne są strasznie dotkliwe- najbardziej potworne pocenie się, dosłownie się ze mnie lało!!! W zimę ciągle było mi gorąco, pod kurtką byłam mokra pomimo mrozu. Następny uporczywy objaw, to suchość w ustach ciągła, zawsze piłam i piłam i nadal masakra. Zawsze musiałam mieć ze sobą coś do picia, nie było innej opcji:)
     Chęci na seks czasem były, ale co z tego jak na tym koniec.
     W moich silnych stanach lękowych ratował mnie nieoceniony Lexotan 6mg. Przyspieszony puls zawsze powyżej 120 na min. Zaburzenia widzenia, mam na myśli tu szczególnie, kiedy patrzyłam na coś dłuższy czas z bliska, to jak chciałam potem patrzeć w dal, to wszystko było zamazane długi czas.
     Tak naprawdę mogę ocenić ten lek dopiero teraz, kiedy go już nie biorę, bo podczas brania człowiek myśli, że to „z czego innego” a, że przeżyłam raz koszmar z próbą stosowania innego leku, bałam się lata poprosić o coś innego lekarza…
     Ale warto próbować!!! Pomimo wszystko.

    8. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     8.5

     Brak skutków ubocznych

     3.3

     Oplacalnosc

     7.9

     Anafranil Sr 75 biorę od roku 1 tabletka na noc. Skutki uboczne na początku były dotkliwe, ale warto było je przetrwać. Nie mogę powiedzieć, że lek mnie wyleczył, lecz na pewno bardzo pomógł. Polecam spróbować, bo na mnie działa pozytywnie.

     1. Opinia użytkownika o Anafranil :

      Jakie były skutki uboczne?

    9. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     2

     Oplacalnosc

     10

     Jest za darmo, więc czemu nie spróbować- niektórym pomaga. Mi: biorę od czerwca zeszłego roku i zero poprawy. Ostatnia szansa, bo już wszystkie leki spróbowałam. Efekty specjalne, czyli uboczne- spektakularne, np. mokra jak spod prysznica- dosłownie, w minutę zaczęły spływać mi krople z czoła, po rzęsach jak lży! 5 min po wejściu w mroźna zimę do Tesco. Wstyd mi było, prawie się ugotowałam, wkurzyłam innych, bo uciekłam do toalety i czekałam, aż przejdzie prawie godzinę- naga!!! Wszystko było przemoknięte, a wracałam w mróz, ciągle chora, sfrustrowana, zapomnij o makijażu, bo spłynie. Zero libido, zero nadziei, tyle tylko, że już nie udaje mi się płakać, bo pewnie łzy wypociłam. Jestem jak zombie z miną srającego kota, nic nie cieszy, nic nie unosi w złości. Taka flegmatyczna maruda, powolna bez zainteresowań- wszystkie odpowiedzi- jak chcesz, nie wiem, ok, mi wszystko jedno. Ciągle siedzę w domu, nic nie chcę mi się robić. Nic nie wychodzi, nudzi, nie potrafię się uśmiechnąć. Często gapię się w okno, ale nie wiem o czym myślę, bo zapominam. Pustka, nuda, zero oczekiwań, bez nadziei, cierpię cierpliwie, przyzwyczajona od 30 lat (diagnoza depresji- kiedy była dzieckiem, miałam 5 latek, a rodzina starannie ten fakt kamuflowała, bojąc się konsekwencji- za maltretowanie). Ale teraz je ponoszą- tak jakoś wyszło, po 8 pobytach w szpitalach, wielomiesięcznych wywiadach. Ktoś powiadomił OIK, potem prokuratura zadziałała. Dziś dzięki temu rodzina w zemście odebrała mi WSZYSTKO, a ja jestem bezdomna- dlatego anafranil mam za darmo, (ooo co za ulga, mimo, że nie działa… ) NIE POLECAM nikomu- jedynie desperatom, jak ja.

    10. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Ja biorę 3 miesiąc i nie czuję żadnej poprawy, skutki uboczne- senność w dzień, tycie, zamazane widzenie, pocenie się.

    11. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     7

     Brak skutków ubocznych

     5.2

     Oplacalnosc

     5.3

     Brałem co jakiś czas przez kilka miesięcy- potem odstawiałem. Przez pierwszy miesiąc było zdecydowanie gorzej, ale jak lekarz dodał Xanax, to dało się przeżyć ten okres. Miałem stany lękowe w nocy (budzenie się o 4 w nocy z paniką) oraz trudności z oddychaniem w dzień. I to po około miesiącu przechodziło , a nawet raz wpadłem w manię (to też groźne, można narobić głupstw). Zaczynałem od 10 mg dziennie, a kończyłem na 100 mg. Potem przez 2-3 miesiące stopniowo zmniejszałem, by stanąć na minimalnej dawce 10 mg. Ponad rok nie biorę, bo (UWAGA!) psychoterapeutka nauczyła mnie, jak sobie radzić bez leków- po prostu zaczęliśmy rozwiązywać problemy, które miałem- i to pomaga trwale, bo leki leczą tylko objawy.

     Skutki uboczne po Anafranilu: na początku objawy się nasilają, suchość w ustach, w ciągu 3 miesięcy przytyłem 10 kg, senność w dzień, zatwardzenia, niemożność wytrysku (choć erekcja i libido są), uczucie spowolnienia.

     UWAGA! POGORSZENIE NASTROJU I NASILENIE OBJAWÓW W POCZĄTKOWEJ FAZIE, MOŻE SKUTKOWAĆ SAMOUSZKODZENIEM LUB NAWET SAMOBÓJSTWEM. DLATEGO KONIECZNIE TRZEBA DODAĆ XANAX.

     Jeszcze o psychoterapii: może być skuteczna, nawet bardzo, ale trzeba trafić na OK terapeutę. Mi się udało dopiero za 5-tym razem- to loteria niestety.

    12. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Nadal biorę amitryptylinę na noc a anafranil rano – amitryptylina uspokaja a anafranil doskonale poprawia samopoczucie i zmniejsza lęki . W przypadku silniejszych lęków pomaga mi pramolan .

    13. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Biorę go 2 miesiące, skutki uboczne czuję nadal (tycie, potliwość, koszmary) niemniej jednak, dzięki niemu opuściły mnie okropne myśli samobójcze i chęć okaleczania się. Zależy co, komu podchodzi. Moja depresja jest tak zaawansowana, że chyba tylko anafranil może mi pomoc.

    14. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Skutki uboczne nie do przebrnięcia, ciągły niepokój, zamazane widzenie, koszmary senne, które zmieniały się w rzeczywistość. Podobno co organizm, to inne działanie aczkolwiek mój organizm nie poleca z całego serca.

    15. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Ja biore lek anafranil już od 2 tygodni i czuję poprawę.

    16. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     2

     Ja biorę go już od kilku dni i nie pomaga mi w ogóle. Jeszcze jest gorzej, mam skoki ciśnienia i kołatanie serca, nie wiem co mam robić.

    17. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Mam pytanie, czy ktoś miał podwyższą temp. ciała przy braniu lego leku?

    18. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Ja biorę Anafranil ponad 3 lata, jestem bardzo zadowolona z jego działania, chociaż początki nie były łatwe (nasiliła mi się depresja, nie wychodziłam z domu, brak apetytu, nie robiłam nic tylko leżałam i płakałam), ale brałam lek cierpliwie i czekałam, nawet nie wiem kiedy podniosłam się i zaczęłam żyć! i chociaż wiem, że życie nie jest łatwe to daję radę!

    19. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Biorę Anafranil od 15 lat, obecnie w dawce pół tabl 75mg rano i 75 mg na noc.Po przetestowaniu wszystkich leków antydepresyjnych dostępnych na rynku jedynie Anafranil mi pomógł nie wiem czy do tej pory byłabym na tym świecie. Na początku leczenia brałam najwyższą dawkę możliwą tj. 2 tab 75mg rano i 2 tab 75 mg na noc.Powoli wracałam do życia- już tak wszystkim sie nie zamartwiałam wyciszyłam się.A skutki uboczne to silniejsze pocenie,u mnie też tycie,suchosć w jamie ustnej ale cóż to jest wobec tego że żyję i funkcjonuję a nawet pracuje. Super lek nadal go stosuje i polecam wszystkim załamanym….Pozdrawiam

     1. Opinia użytkownika o Anafranil :

      Skutecznosc

      10

      Brak skutków ubocznych

      8

      Oplacalnosc

      10

      Jest zaj%%isty!!! Biorę od 12 lat i nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niego!!!

    20. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     skutki uboczne: suchość jamy ustnej, na początku więcej napadów leku, pocenie ,słabe widzenie i złe oddychanie. czy pomaga??’ 2 miesiąc biorę. Napady leku mam ciągle, ale wiele rzeczy mnie już nie obchodzi ,jak wcześniej. Biorę 1,5 + 75 mg rano i wieczorem. I dziwne, moje libido się zwiększyło. Więcej pożądam i chce.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.