Pramolan

Opinie o Pramolan

Jeśli zwykłe informacje z ulotki Pramolan Ci nie wystarczają, a sponsorowane artykuły na innych stronach nie przemawiają do Ciebie to sprawdź prawdziwe historie o Pramolan

6.6
Nasi użytkownicy ocenili Pramolan na ocenę średnią 6.6/10 na podstawie 121 komentarzy opublikowanych na Szczegółowe oceny przeczytaj tutaj lub napisz swoją opinię.

Opis leku Pramolan

Sprawdź opis leku, który został stworzony z udziałem naszych ekspertów

Informacje o Pramolan

Posiadamy dużo informacji o lekach dostępnych w Polsce. Dzięki naszym ekspertom jestesmy w stanie dostarczyć szczegółowych informacji o farmaceutykach.
Sprawdź informacje o Pramolan, których nie znajdziesz na innych stronach.

Znasz zamienniki Pramolan?

Sprawdź tańsze i lepsze

Sprawdź cenę Pramolan

Poznaj refundację NFZ i ceny leku dla różnych opakowań

Gdzie kupić Pramolan?

Sprawdź dostępność Pramolan

Ulotka Pramolan

Przeczytaj ulotkę przed zażyciem

Chcesz porozmawiać o Pramolan?

Wejdź i opisz swoją historię na

Ulotka Pramolan

Zapoznaj się z ulotką leku i poznaj szczegółowe informacje o Pramolan
Poniżej wybrane sekcje ulotki, które mogą Ciebie zainteresować

pramolan przedawkowanie

Sprawdź jak wygląda przedawkowanie Pramolan

pramolan a karmienie piersią

Przeczytaj zalecenia zażywania Pramolan przy karmieniu piersią

pramolan dawkowanie

Jakie jest zalecane dawkowanie Pramolan

pramolan przeciwskazania

Informacje o przeciwskazaniach zażywania Pramolan

pramolan w ciąży

Sprawdź czy Pramolan można brać w ciąży

pramolan a alkohol

Sprawdz czy można zażywać Pramolan po alkoholu

pramolan skutki uboczne

Dowiedz się o ubocznych skutkach Pramolan

Pramolan działanie i stosowanie

Dowiedz się o Pramolan Pramolan działanie i stosowanie

Pramolan zastosowanie i składniki

Poznaj zastosowanie Pramolan na dolegliwości
Sprawdź inne leki i przeczytaj opinie o nich


Pramolan jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Zobacz Inne,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

121 Replies to “Pramolan”

 1. Paskudny lek. Już od pierwszego dnia spowodował wielką senność. Kolejne dni to mdłości i zmęczenie. Owszem trochę wyciszył ale lęk i tak przebijał w niektórych dniach i musiałam się ratować bezno.
  Po 21 dniach męczarni , senności i zmęczeniu decyduję się zmienić lek na inny. Nie mam sił sprzątać w domu , najlepiej tylko kanapa. No dramat.

 2. Skutecznosc

  9

  Brak skutków ubocznych

  8.3

  Oplacalnosc

  10

  Bardzo dobry lek. Na mnie działa 1/2 tabletki na dobę. Nieraz poprawia nastrój choć w Pms nie działa. Byłam w złym stanie, wręcz tragicznym. Zero motywacji, chęci czegokolwiek. Wieczne lęki o zdrowie. Ten lek zmienia spojrzenie na problemy. Nie rozluźnia sztucznie jak benzo. Człowiek ma taki naturalny napęd.
  Ludzie często krytykują,żze to lek starej generacji, a te nowej są takie bezpieczne?

 3. Skutecznosc

  9.1

  Brak skutków ubocznych

  8.8

  Oplacalnosc

  8.6

  Lek w moim przypadku skuteczny.Biorę 12 dni 2 razy dziennie po 1 tabl.Może jestem trochę powolniejsza, szczypią mnie oczy ale nie jestem już tak nerwowa.Zniknęły nocne poty. Mogę jakoś funkcjonować.Polecam

 4. Jestem bardzo nie zadowolona już po 2 tabletkach nudności problemy z gardłem i żeby było mało arytmia ,a jestem po ablacji serca migotanie przedsionków o mało nie wylądowałam na oddziale kardiologii jest to lek nie mnie wolę malutką dawkę zomiren lub sedan dzieli się 6 na 4 części

 5. Skutecznosc

  9

  Brak skutków ubocznych

  9

  Oplacalnosc

  9

  Hej. Ja mam problemy nie tyle z depresyjnymi stanami co z przemyśleniami nad moim stanem zdrowia- torbiele piersi, guzki tarczycy, mięśniaki macicy. 1 tabletka na noc już po 1 wzięciu pozwoliła mi błogo przespać noc… i nie zastanawiam się tak często, a co będzie jak się ze złośliwi… mówię wam przespana noc bez pobudek, to podstawa :)

 6. Skutecznosc

  6.5

  Brak skutków ubocznych

  7

  Oplacalnosc

  4.5

  Zażywałem opipramol przez około 3 miesiące jako „deser” do wenlafaksyny. Lekarz przepisał mi go z powodu kłopotów rodzinnych i szkolnych, które przełożyły się na zaostrzenie lęków społecznych i problemy ze snem. Lek zaczął działać w ciągu kilku pierwszych dni zażywania – spałem niemal rewelacyjnie i byłem spokojniejszy, bardziej otwarty na relacje z ludźmi. Lęki się zmniejszyły, czułem się prawie że dobrze (coś niebywałego! :) )

  Podczas zażywania opipramolu nie doświadczałem żadnych działań ubocznych. Dwie tabletki zażyte naraz powodowały przyjemną senność i rozluźnienie. Problemy zaczęły się dopiero po odstawieniu leku – pomimo stopniowego zmniejszania dawki, fobia społeczna mi się nasiliła i taki stan rzeczy utrzymywał się przez jakieś 3 tygodnie… Mimo tego nie wróciłem do Sympramolu – to lek nierefundowany, stosunkowo drogi, trzeba go zażywać trzy razy dziennie – nie chciałem się bardziej do niego przyzwyczaić.

 7. Chyba muszę wieczorem brać połowę tabletki, bo po całej 10 godzin spałam, dziś niedziela, to nie przeszkadza, ale jutro do pracy… Muszę przyznać, że ten lek fajnie uspokaja, biorę go dla wywołania równowagi dla seronilu, który w pierwszym okresie zbytnio pobudza i niepokoi. Jest o tyle jeszcze pozytywny, bo nie muszę brać czegoś na spanie.

 8. Dla mnie lek bardzo skuteczny i o stosunkowo niewielu skutkach ubocznych. U mnie może trochę wzmaga senność, ale to wszystko. Natomiast przechodzą mi dygoty i kołatania serca w jakie wpadałam zwłaszcza w nocy, co nie dawało mi spać.
  Jedyny problem, że trzeba go brać dość długo, bo dopiero po 7 -10 dniach odczuwa się jakieś efekty. Ważne by dobrać właściwą dawkę. Ja biorę 2 tabl wieczorem 1 rano.

 9. Pramolan biorę od 12 dni 3 x dziennie po jednej. Samopoczucie okropne, zwiększony niepokój, lęki,senność itd. Ten lek chyba nie dla mnie. Brałam przeróżne, ale tylko jeden co mi pomagał to Tranxtene, nie można go długo brać, bo uzależnia. I tak zawsze wracam do niego, gdy zaczynam się znowu źle czuć.

 10. Skutecznosc

  8.5

  Brak skutków ubocznych

  7.5

  Oplacalnosc

  10

  Nie ma lęku, przynajmniej nie tak intensywnie, jak wcześniej, stany depresyjne zniknęły zupełnie. Jedynie zmniejszyła się moja wrażliwość, ale lepsze to, niż ciągły strach oraz niechęć do życia i da się z tym żyć. Wielki plus za to, że nie uzależnia. Polecam :)

 11. Skutecznosc

  8

  Brak skutków ubocznych

  1

  Oplacalnosc

  7

  Już od pierwszej dawki czuję różnicę. Wcześniej szybko się denerwowałem, a raczej wszystko mnie denerwowało. Miałem permanentne stany lękowe, co powodowało depresję i natężenie picia alkoholu. Teraz, stany lękowe ustąpiły, nie boję się iść do pracy, czy wrócić do domu. Nie jest to też stan popadania w odrętwienie czy w takie ” mam na wszystko wywalone” po prostu dopiero teraz mogę normalnie funkcjonować. Nie wiem jakie będzie później działanie, ale obecnie jestem zadowolony z tego leku – biorę go od tygodnia(wcześniej innych leków psychotropowych itp. nie brałem)

 12. Skutecznosc

  8.5

  Brak skutków ubocznych

  2

  Oplacalnosc

  10

  Bardzo dobry lek na bezsenność i nerwicę. U mnie zadziałał już na drugi dzień. Pół tabletki na noc. Brałam 4 miesiące, odstawiłam bez problemu. Polecam.