Pramolan


Lek o nazwie pramolan zawiera opipramol. Pramolan teoretycznie należy do grupy trójcyklicznych leków antydepresyjnych, lecz faktycznie jego działanie różni się od tego wykazywanego przez większość leków trójcyklicznych. Ma oczywiście działanie antydepresyjne, jednak mechanizm tego działania w przypadku pramolanu nie opiera się na wychwycie zwrotnym którejś z monoamin. Poza wspomnianym działaniem antydepresyjnym Pramolan ma bardzo silne działanie zwalczające nerwicę (w tym nerwice uogólnione). O ile używanie alkoholu przy prawie wszystkich innych antydepresantach jest odradzane w ulotce właściwie z zasady, o tyle alkohol przy Pramolanie faktycznie może być szkodliwy.
Napisz swoją opinię o Pramolan


Cena Pramolan
Skutki uboczne Pramolan
Dawkowanie Pramolan
Zamienniki Pramolan
Forum Pramolan
Najnowsza opinia o Pramolan
Zastosowanie i składniki Pramolan
Gdzie można kupić Pramolan?

Opinie o Pramolan (113)

Pramolan, ocena średnia

6.5666666666667

Skutecznosc

71/10

  Brak skutków ubocznych

  50/10

   Oplacalnosc

   76/10
    1. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Cześć. Czytam Wasze opinie i trochę zaczynam wierzyć, że ten lek mi pomoże. Mam depresję, dziś byłam u psychiatry skierował mnie do szpitala, ale odmówiłam. Dlatego mi przepisał ten lek. Kiedy poczuję się lepiej?

    2. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     1.8

     Oplacalnosc

     10

     Polecam każdemu, kto cierpi na depresje i nerwice lekową. Miałam okropne myśli o śmierci, wyobrażałam sobie swój pogrzeb, jak zakopują mnie w ziemi sceny jak z horroru. W nocy nie spałam, przez te myśli wręcz panikowałam. Lekarz przepisał mi naproxen, jako główny lek i pramolan, który mam brać rano i wieczorem. Powoduje u mnie lekka senność, ale przechodzi po około 2 godzinach. Zażywam go 5 dzień i czuje się 100 razy lepiej. Śpię w spokoju bez tych natrętnych myśli. Jestem pod kontrola lekarza, który sam stwierdzi jak długo mam brać ten lek. Ja jestem bardzo zadowolona i mogę polecić każdemu, kto cierpi na ta straszna chorobę.

    3. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Wiele lat bralam leki antydepresyjne ,przeciw lekowe i kiepsko sie po nich czulam.obecnie w trakcie pobytu na oddziale kardiologicznym lekarz alecil mi didatkowo Pramolan,o dziwo super po nim funkcjonuje ,wogóle mnie nie przymula,jetem spokojna i mam duzo lepszy nasroj.Mam zamiar przetestować cale opakowanie.Polecam. cena do przyjęcia.j

    4. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Choruje na FIBROMIALGIE po ukąszeniu kleszcza, brałam różne leki, które owszem pomagały, ale po powrocie do PRAMOLANU po półrocznej przerwie znów mam ochotę do życia, a bóle kości i mięśni są nadal, ale w takim stopniu, ze mam ochotę żyć. Pozdrawiam i polecam

    5. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Lek PRAMOLAN biorę od wielu- wielu lat z przerwami oczywiście.
     Gdy zaczynałam go brać byłam rozbitym człowiekiem, który bał się wychodzić z domu, a mój żołądek nie przyjmował prawie pokarmów.
     Zaczęłam brać lek dwa lata po chorobie nowotworowej. Ostatnio miałam półroczna przerwę. Wracam do leku od lipca…, żeby nie dopuścić do sytuacji, która miała miejsce zanim zaczęłam przed laty leczenie.
     Jestem Cukrzykiem i ty tez lek wspomaga leczenie choroby.
     Nigdy przedtem, ani nigdy potem nie spotkałam tak przyjaznego organizmowi leku, a włosy mam piękne pomimo,ze przecież po leczeniu p/nowotworowym wypadły…, ale to było zanim zaczęłam brać PRAMOLAN.
     Życzę zdrowia i proszę nie bać się PRAMOLANU on naprawdę POMAGA!!!! – Melisa F.

    6. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     Lekarz przepisał mi Pramolan na nerwice lękową.
     Na plus zaliczam to, że pramolan bardzo złagodził mi lęki, oraz że nie miałem żadnych objawów ubocznych.
     Na minus, że tylko złagodził a niestety nie zlikwidował lęków.

     Teraz będę pramolan odstawiał, jaka będzie reakcja napisze po kilku dniach.

    7. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Ja biorę ten lek w zasadzie od paru dni, ale jak dla mnie to lipa, bo poza tym, że nie myślę o problemach i dosłownie teraz wisi mi wszystko to różnicy niema. Ale poczekam może za parę dni będzie lepiej. Biorę jedną tabletkę na noc i następnego dnia do południa dochodzę do siebie, dodam tylko ze przy dwójce dzieci ciężko jest się nie złościć, więc ten lek plus jakiś urlop i będzie dobrze.

    8. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Witam!! Biorę lek pramolan długo, już nawet nie pamiętam, myślę że ponad 6 lat. Zawsze na noc z małymi przerwami. Bardzo mi pomógł. Miałam silną nerwicę lękową. Zapewniam, że mi włosy nie wychodzą, mam ładne grube włosy. Bardzo polecam, naprawdę pomaga.

    9. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Nie odważyłabym się połknąć trutki, po której wypadają włosy.

    10. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Biorę Pramolan od miesiąca. Skutki uboczne miałam tylko przez jakiś tydzień. Mi osobiście bardzo pomaga, tłumi mi te moje „natrętne głupie myśli” w głowie. Włączył mi tzw. „wisi mi to” przez co się nie denerwuje, myślę trzeźwo, nie stresuję się. Mnie on bardzo odpowiada. Dawka 2x dziennie.

    11. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Lek bardzo pomógł przy problemach somatycznych (objawy IBS), wyciszył żołądek i jelita, dokuczliwe biegunki i ciągłe skurcze jelit minęły po około tygodniu i to przy zażywnaiu najmmiejszej jednorazowej dawki dziennej. Na początku wywoływał senność, teraz tylko uspokaja i rozjaśnia nastrój. Szkoda,że siła działania słabnie z czasem, aktualnie po wybraniu drugiego opakowania zamierzam go odstawić. Dodam tylko, że nawet benzodiazepiny nie uspokajały mojego przewodu pokarmowego, zaś Pramolan udowodnił, że jednak podłoże problemu leżało głównie w ukl.nerwowym.

    12. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Po trzech latach bez Pramolanu znowu do niego wróciłam . Mam nadzieję ,że zadziała tak dobrze jak trzy lata temu. Leczę się na nerwicę somatyczną. Trzy lata wstecz brałam go pierwszy raz przez 5 miesięcy. Potem przerwa przez trzy lata, choroba nie wracała, ale dr psychiatra ostrzegał , że może wrócić . I tak się stało. Teraz kazał mi brać przez okres 8 do 10 miesięcy i mam zamiar się zastosować do zaleceń.

    13. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Jeden z najtańszych leków na rynku. Mnie mało muli, daje pospać (normalnie to 2-3 godziny snu w nocy i budzą koszmary), wycisza, ale nie na długo. Ciągle do niego wracam po kilku, czy kilkunastu tygodniach.

    14. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Biorę ten lek od niedawna i jest bardzo dobry, jestem spokojniejsza i dużo lepiej się czuje.

    15. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Lek bardzo dobry na lek uogólniony i nerwice. Mi pomaga doraźnie. Nie brać za często bo potem trzeba zwiększać dawkę. Nerwy przechadza w dobry nastrój. Polecam przy tym cena atrakcyjna. Aha i ŻADNEGO alkoholu po tym leku. Naprawdę.

    16. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Zaczełęm brac promolan w końcu września. Miała byc jedna tabletka na noc. zaczęłam od połówki. Poczatek był marny. Przymulało i bolało (piekło) w brzuchu) tą dawkę brałam 2 m-ce teraz biorę ćwiartkę na noc jest niezle. Choruję na tężyczkę. kuracje uzupełniam dużymi dawkami magnezu.

    17. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Mam pytanie do Evelki, ile bierzesz tego pramolanu?. u mnie niby trochę lepiej ale tylko trochę.

    18. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Witam!Ja walczę z nerwicą okolo 8 lat, po pierwszyn ataku tzn. zaczeło mnie wszędzie jakby mrowić po chwili coraz bardziej i bardziej, doszedł lęk, niepokój, kołatanie serca, duszności aż całą mnie sparaliżowało masakra, było to 8 lat temu, a pamiętam, jakby to było wczoraj szczególnie, jak wracają dolegliwości. Ale wtedy sięgam po cud lek PRAMOLAN biorę przez 2-3 miesiące i jest ok. Pierwszy raz jak zaczełam go brać brałam go około 8-9 miesięcy, to muszę przyznać, że działał znakomicie, skutków ubocznych nie było, teraz jestem senna po nim, ale to wszystko, cena też super, więc polecam

    19. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Mam tężyczkę od 20 lat. Ostatni stres spowodował nawrót, lęki, duszności, myśli ze po co żyć. Dostała Promolan 1 tab. na noc. Na razie biorę 1/2, powoli dojdę do 1 szt.

    20. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Dobry, wycisza, powoli „wkręca się” – nie ma odjazdów, jest spokój. Delikatnie działa na lęki.

    21. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Brak skutków ubocznych.

    22. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     Pramolan jest dość skutecznym lekiem antydepresyjnym.Wycisza, relaksuje, poprawia także samopoczucie.Dobrze działa na sen. Na ogół jest dobrze tolerowany, choć jak wiadomo tolerancja danego leku to nierzadko sprawa indywidualnej reakcji chorego. Wydaje mi się, że lek ma dość przystępną cenę.

    23. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     od 8 lat choruję na tężyczkę. Okropna choroba, regularnie co miesiąc mam 2, 3 dni wycięte z życiorysu/ omdlenia, zasłabnięcia, kołatanie serca, duszności, brak siły, bezsenność, ostatnio doszły wymioty. Masakra. Znajoma poleciła mi Pramolan, fakt, że przespałam pół dnia ale czy mi pomógł. Chyba czuję się lepiej. No w każdym razie wstałam chwilkę temu i nie zasłabłam.

     1. Opinia użytkownika o Pramolan :

      Ja też mam tężyczkę. Doskonale rozumiem, jak się czujesz. Szczerze współczuję Tobie i sobie. I mnie też lekarz zapisał Pramolan. Chyba zacznę go brać.

    24. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     2 lata temu zażywałam ten lek i moje życie zupełnie sie odmieniło. Dodam ze cierpię na depresje i nerwice od 15 lat. Jeżeli skutkiem ubocznym można nazwać zbyt dużą senność to dla osoby cierpiącej z powodu nerwicy na bezsenność to SKUTECZNOŚĆ. Depresja ma to do siebie ze często powraca, szczególne jak jesteś osobą wrażliwą, zatem depresja znowu mnie „dopadła” i bezzwłocznie wybieram sie do GP z prośbą o receptę.

    25. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     8

     Ja biorę Pramolan 4 tygodnie. Leczę się na nerwicę. Moje życie juz straciło sens. Codzienna męczarnia zawroty głowy, duszności i dławienie w krtani. Czasami czułam jakbym zaraz miała upaść, po prostu katastrofa. Gdy wyszłam na zakupy to moja wyprawa często kończyła się na pogotowiu. Duże sklepy tłok, dużo ludzi szum i gwar to już było nie dla mnie. Serce zaczynało bić jak młot duszenie i zawroty szum w uszach i przeraźliwy lęk. Nachodziły mnie myśli, że muszę wrócić szybko do domu. W domu czułam się odrobinę lepiej. Najlepiej, gdy byłam sama ja i moje myśli/Które przerażały. Myślałam tylko o tym, że sie źle czuje i że pewnie niedługo umrę. Gdy zasypiałam to po chwili budziłam sie z lękiem i duszeniem. Tak jakbym nagle przestała oddychać. Bałam się ponownie zasnąć śniły mi się koszmary. Słyszałam głosy i inne objawy nie do zniesienia. Poszłam do psychiatry przepisał mi leki. Czułam sie po nich jeszcze gorzej. Potem następne i następne miałam juz dość. Nadzieja na poprawę nikła. I pewnego dnia Spotkałam się z lekiem o nazwie Pramolan. Strzał w dziesiątkę biorę go już 4 tygodnie i czuję się o wiele lepiej. Jedyny skutek uboczny, że troszkę chce się po nim spać i obniża odrobinę ciśnienie, co w moim przypadku jest przydatne, bo leczę sie na nadciśnienie a ze spaniem tez juz było kiepsko. Czuję się świetnie mogę już normalnie funkcjonować. Zaczęłam znów żyć. Minęły zawroty i lęki przy zasypianiu. Nie mam koszmarów nocnych. Są jeszcze duszności w gardle, ale o wiele mniejsze. W tłumie się już poruszam, chociaż jak jest długa kolejka to odchodzę. Jeszcze trzeba trochę czasu. Większość czuje poprawę po 3 tygodniach ja poczułam po kilku dniach. Pramolan uratował mnie, co nie znaczy, że każdemu pomoże. Każdy z nas jest inny. Ale ja jestem wdzięczna za zetknięcie się z tym lekiem. Naprawdę mi pomógł.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.