Solarin Max

Solarin Max to tabletki, które pozwalają zwiększyć bezpieczeństwo opalania jednocześnie z przyspieszeniem skuteczności tego procesu. Zwiększają brązowy odcień cery, która poddawana jest działaniom promieni UV. Jest to naturalny sposób na ochronę skóry przed wspomnianymi promieniami, które w dużych dawkach są niebezpieczne. Tego rodzaju zabiegi są przede wszystkim ważne dla osób wybierających się do krajów o klimacie znacznie odbiegającym och Polskiego- Egipt (Afryka), kraje śródziemnomorskie oraz Azja i Australia (położone w okolicach równika).

Regularne zażywanie dawek wspomaga i zabezpiecza proces opalania. Stosować można przy opalaniu naturalnym na słońcu oraz na solarium.

Metypred

Metypred jest lekiem sterydowym stosowanym przy chorobach reumatycznych, ciężkich napadach alergicznych, oraz chorobach autoimmunologicznych. Ze względu na wysokie ryzyko wystąpienia poważnych skutków ubocznych leku, metypred i inne leki sterydowe stosowane są tylko w ciężkich przypadkach.

Nootropil

Piracetam kojarzony jest w Polsce z marką Nootropil. Do jego zakupu konieczna jest recepta, choć w wielu krajach preparaty zawierające piracetam dostępne są w sklepach z suplementami. Nootropil najczęściej przepisywany jest przez lekarzy chorym po przebytym udarze mózgu. Ma za zadanie poprawić osłabione funkcje poznawcze. W podobnym celu lek stosuje się u osób starszych, z rozwijającą się demencją. Lek bywa polecany także osobom nadużywającym alkoholu, gdyż Nootropil ma możliwość regenerowania mózgu po uszkodzeniach, powstałych na skutek oddziaływania alkoholu etylowego. Lek używany jest także przez studentów, chcących poprawić swoją koncentrację, oraz pamięć. Ze względu na brak jednoznacznych wyników badań naukowych nie wiadomo jednak, jakie efekty lek wywołuje u osób zdrowych.

Debridat

Lek o nazwie debridat stosuje się przy problemach z motoryką jelit. Działanie leku to zmniejszanie motoryki, gdy jest ona zbyt duża ,lub jej stymulacja, gdy ruchy mięśni jelita są niedostateczne. Lek przepisywany jest najczęściej pacjentom z bólami brzucha, zespołem jelita drażliwego i zaparciami. Stosowany jest także przy biegunkach. Zaobserwowane skutki uboczne, które wystąpiły przy stosowaniu debridatu to reakcje alergiczne (choć efekt ten występuje bardzo rzadko).

Tardyferon

Lek tardyferon powinniśmy brać, gdy organizm dotknął niedobór żelaza. Ta sytuacja może wystąpić po znacznej stracie krwi, np. po operacjach, u kobiet karmiących, lub po prostu u osób, u których dieta jest w żelazo uboga. Czasami braki żelaza obserwujemy również u dzieci podczas okresów szybkiego wzrostu.
Ważnym jest, aby tardyferon brać około godziny przed jedzeniem.

Nurofen Zatoki

Nurofen Zatoki to lek, którego głównymi składnikami są ibuprofen oraz hydrochloridium. Preparat stosuje się dla łagodzenia objawów grypy: bólu głowy, bólów stanowo-mięśniowych, gorączki, niedrożnego nosa i zatok.

Aknemycin

Aknemycin jest stosowany w leczeniu trądziku pospolitego. Zawiera antybiotyk o nazwie Erytromycyna

Brevoxyl

Brevoxyl jest stosowany w leczeniu trądziku pospolitego. Brevoxyl powinno się używać 1-2 razy dziennie. Przed zastosowaniem trzeba umyć miejsca ze zmianami chorobowymi łagodnym środkiem myjącym i wodą. Brevoxyl nie używamy na pojedyncze zmiany, lecz na całą powierzchnię skóry dotkniętą trądzikiem

Xylometazolin

Xylometazolin zawiera chlorowodorek ksylometazoliny. Powinno się go stosować w wyjątkowo poważnych nieżytach nosa. Leku nie radzi się używać więcej niż kilka dni.

Elosone