Pramolan


Lek o nazwie pramolan zawiera opipramol. Pramolan teoretycznie należy do grupy trójcyklicznych leków antydepresyjnych, lecz faktycznie jego działanie różni się od tego wykazywanego przez większość leków trójcyklicznych. Ma oczywiście działanie antydepresyjne, jednak mechanizm tego działania w przypadku pramolanu nie opiera się na wychwycie zwrotnym którejś z monoamin. Poza wspomnianym działaniem antydepresyjnym Pramolan ma bardzo silne działanie zwalczające nerwicę (w tym nerwice uogólnione). O ile używanie alkoholu przy prawie wszystkich innych antydepresantach jest odradzane w ulotce właściwie z zasady, o tyle alkohol przy Pramolanie faktycznie może być szkodliwy.
Napisz swoją opinię o Pramolan
Cena Pramolan
Skutki uboczne Pramolan
Dawkowanie Pramolan
Zamienniki Pramolan
Forum Pramolan
Najnowsza opinia o Pramolan
Zastosowanie i składniki Pramolan
Gdzie można kupić Pramolan?

Opinie o Pramolan (114)

Pramolan, ocena średnia

6.5666666666667

Skutecznosc

71/10

  Brak skutków ubocznych

  50/10

   Oplacalnosc

   76/10
    1. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Skutecznosc

     9

     Brak skutków ubocznych

     9

     Oplacalnosc

     9

     Hej. Ja mam problemy nie tyle z depresyjnymi stanami co z przemyśleniami nad moim stanem zdrowia- torbiele piersi, guzki tarczycy, mięśniaki macicy. 1 tabletka na noc już po 1 wzięciu pozwoliła mi błogo przespać noc… i nie zastanawiam się tak często, a co będzie jak się ze złośliwi… mówię wam przespana noc bez pobudek, to podstawa :)

    2. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Skutecznosc

     6.5

     Brak skutków ubocznych

     7

     Oplacalnosc

     4.5

     Zażywałem opipramol przez około 3 miesiące jako „deser” do wenlafaksyny. Lekarz przepisał mi go z powodu kłopotów rodzinnych i szkolnych, które przełożyły się na zaostrzenie lęków społecznych i problemy ze snem. Lek zaczął działać w ciągu kilku pierwszych dni zażywania – spałem niemal rewelacyjnie i byłem spokojniejszy, bardziej otwarty na relacje z ludźmi. Lęki się zmniejszyły, czułem się prawie że dobrze (coś niebywałego! :) )

     Podczas zażywania opipramolu nie doświadczałem żadnych działań ubocznych. Dwie tabletki zażyte naraz powodowały przyjemną senność i rozluźnienie. Problemy zaczęły się dopiero po odstawieniu leku – pomimo stopniowego zmniejszania dawki, fobia społeczna mi się nasiliła i taki stan rzeczy utrzymywał się przez jakieś 3 tygodnie… Mimo tego nie wróciłem do Sympramolu – to lek nierefundowany, stosunkowo drogi, trzeba go zażywać trzy razy dziennie – nie chciałem się bardziej do niego przyzwyczaić.

    3. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Chyba muszę wieczorem brać połowę tabletki, bo po całej 10 godzin spałam, dziś niedziela, to nie przeszkadza, ale jutro do pracy… Muszę przyznać, że ten lek fajnie uspokaja, biorę go dla wywołania równowagi dla seronilu, który w pierwszym okresie zbytnio pobudza i niepokoi. Jest o tyle jeszcze pozytywny, bo nie muszę brać czegoś na spanie.

    4. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Dla mnie lek bardzo skuteczny i o stosunkowo niewielu skutkach ubocznych. U mnie może trochę wzmaga senność, ale to wszystko. Natomiast przechodzą mi dygoty i kołatania serca w jakie wpadałam zwłaszcza w nocy, co nie dawało mi spać.
     Jedyny problem, że trzeba go brać dość długo, bo dopiero po 7 -10 dniach odczuwa się jakieś efekty. Ważne by dobrać właściwą dawkę. Ja biorę 2 tabl wieczorem 1 rano.

    5. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Biorę lek od ok. tygodnia i nie mam ani skutków ubocznych ani poprawy… Albo za slaby, albo nie wiem.

    6. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Pramolan biorę od 12 dni 3 x dziennie po jednej. Samopoczucie okropne, zwiększony niepokój, lęki,senność itd. Ten lek chyba nie dla mnie. Brałam przeróżne, ale tylko jeden co mi pomagał to Tranxtene, nie można go długo brać, bo uzależnia. I tak zawsze wracam do niego, gdy zaczynam się znowu źle czuć.

    7. Opinia użytkownika o Pramolan :

     uspokaja lecz boli mnie głowa lecz lepsze to niż lęk

    8. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     9

     Oplacalnosc

     7

     Skuteczny, nieuzależniający lek.

    9. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Skutecznosc

     8.5

     Brak skutków ubocznych

     7.5

     Oplacalnosc

     10

     Nie ma lęku, przynajmniej nie tak intensywnie, jak wcześniej, stany depresyjne zniknęły zupełnie. Jedynie zmniejszyła się moja wrażliwość, ale lepsze to, niż ciągły strach oraz niechęć do życia i da się z tym żyć. Wielki plus za to, że nie uzależnia. Polecam :)

    10. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     1

     Oplacalnosc

     7

     Już od pierwszej dawki czuję różnicę. Wcześniej szybko się denerwowałem, a raczej wszystko mnie denerwowało. Miałem permanentne stany lękowe, co powodowało depresję i natężenie picia alkoholu. Teraz, stany lękowe ustąpiły, nie boję się iść do pracy, czy wrócić do domu. Nie jest to też stan popadania w odrętwienie czy w takie ” mam na wszystko wywalone” po prostu dopiero teraz mogę normalnie funkcjonować. Nie wiem jakie będzie później działanie, ale obecnie jestem zadowolony z tego leku – biorę go od tygodnia(wcześniej innych leków psychotropowych itp. nie brałem)

    11. Opinia użytkownika o Pramolan :

     beznadziejny

    12. Opinia użytkownika o Pramolan :

     Skutecznosc

     8.5

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Bardzo dobry lek na bezsenność i nerwicę. U mnie zadziałał już na drugi dzień. Pół tabletki na noc. Brałam 4 miesiące, odstawiłam bez problemu. Polecam.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.