Lerivon


Lek Lerivon należy do czterocyklicznych środków antydepresyjnych. Działa on antydepresyjnie przynajmniej na dwa sposoby. Po pierwsze zmniejsza wychwyt zwrotny neuroprzekaźników (głównie noradrenaliny), lecz także podwyższa ich wyrzut. Lerivon, a raczej jego substancja aktywna, czyli mianseryna poza depresją znalazła zastosowanie przy leczeniu nerwic. Niektóre skutki uboczne odnotowane przy podawaniu leku mogą okazać się problematyczne. Szczególnie mowa tu o senności, oraz obserwowanym podwyższeniu masy ciała. Nieprzyjemne może także być odstawianie leku.
Napisz swoją opinię o Lerivon


Cena Lerivon
Skutki uboczne Lerivon
Dawkowanie Lerivon
Zamienniki Lerivon
Forum Lerivon
Najnowsza opinia o Lerivon
Zastosowanie i składniki Lerivon
Gdzie można kupić Lerivon?

Opinie o Lerivon (51)

Lerivon, ocena średnia

5.8

Skutecznosc

66/10

  Brak skutków ubocznych

  47/10

   Oplacalnosc

   61/10
    1. Opinia użytkownika o Lerivon :

     Witam, biorę lerivon 10mg od maja b.r, nabawiłam się opuchniętych nóg i przybyło mi 5 kg, czuję się fatalnie. Dodam, że biorę go na bezsenność.

    2. Opinia użytkownika o Lerivon :

     Skutecznosc

     4.2

     Brak skutków ubocznych

     2.3

     Oplacalnosc

     4.6

     1 tabletka przed spaniem, śpię 8-14 godzin, jestem zamulony przez ok 4 godz po przebudzeniu. Wcześniej spałem kilka godzin, przerywanym, płytkim snem. Apetyt delikatnie wzrósł, waga też, przez brak siły na aktywność, tzn. senność i zamulenie. Ogólnie jako środek nasenny u mnie się sprawdził.

    3. Opinia użytkownika o Lerivon :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2.7

     Oplacalnosc

     2.2

     Witam, chciałbym przytyć około 7 kg, czy po lerivonie przytyje na pewno? Chodzi mi wyłącznie o przytycie.

    4. Opinia użytkownika o Lerivon :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Przestrzegam przed tym lekiem. Przytyłem na nim 20 kg w 4 miesiące. Wzrasta po nim apetyt i także zmniejsza się metabolizm. Potem przez 8 miesięcy musiałem to wszystko zrzucać treningami i drakońską dietą. Lek mnie nie uzdrowił. Żeby być też obiektywnym jedynym plusem było dobre działanie nasenne. To trzeba przyznać ,że spało mi się po nim bardzo dobrze. Sen był twardy i budziłem się wypoczęty. Jednak minusy przeważają nad plusami. Nie polecam go osobom młodym. Nawet jeżeli zadziała to co z tego jak młoda dziewczyna czy chłopak zrobi z siebie otyłą kalekę? Jedna choroba zastąpi drugą, albo jak nie pomoże to tylko dojdzie druga.

    5. Opinia użytkownika o Lerivon :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Potwierdzam, mała dawka 10 mj działa usypiająco. Śpi się głęboko po tym leku, aczkolwiek nie jest to zdrowy, naturalny sen. Następnego dnia do południa człowiek jest lekko przymulony. Lek to typowy „zamulacz”, dlatego nie polecam brania go w dzień. Skutki uboczne – kloc twardy jak kamień.

    6. Opinia użytkownika o Lerivon :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     4

     Zasypianie prawie natychmiast. Sen dość głęboki, aczkolwiek zdarza się przebudzenie w środku nocy, . Wzrastający apetyt, zatrzymywanie wody w organiźmie, lekkie zaparcia, w konsekwencji przybywanie na wadze. W ciągu dnia senność, lekkie „skołowanie”, niezbyt dobre samopoczucie. Czułam się niewyspana. Nie będę przyjmowała tego leku. /Lerivon 30 mg/.

    7. Opinia użytkownika o Lerivon :

     Lerivon działa, ale skutki uboczne doprowadziły mnie do odstawienia. Ból stawów straszny, wzmożony apetyt prowadzący do nadwagi.mam spuchnięte kostki i ręce.
     Coś za coś. Niestety.

    8. Opinia użytkownika o Lerivon :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     6

     Przez branie tego leku nabawiłem się ZESPOŁU NIESPOKOJNYCH NÓG, z którą to chorobą walczę do chwili obecnej. KIEDY INFORMOWAŁEM lekarzy o skutkach ubocznych mieli to gdzieś. JEDNAK NA STANY DEPRESYJNE I PROBLEMY ZE SNEM JEST TO DOBRY LEK,POMAGA.

    9. Opinia użytkownika o Lerivon :

     Ja po 1/2 tabletki 10 mj spałam całą noc, a do południa byłam zamulona. Ale nie był to zdrowy sen. Rano byłam w fatalnej formie.

    10. Opinia użytkownika o Lerivon :

     Przed: Brak snu, niemożność zasypiania, bóle skurczowe, bóle promieniste, zaburzenia mowy, stany lękowe, trudności z chodzeniem – chód pingwina, wymagana pomoc przy większości czynności codziennych.
     Po: brak powyższych, życie się unormowała, powróciła w znacznym stopniu samodzielność,

    11. Opinia użytkownika o Lerivon :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Jako lek na nerwicę trochę pomaga [przez 2 tygodnie zażywania można spać spokojnie]ale potem działania uboczne niwelują korzyści. Mnie tak piekielnie bolały wszystkie stawy, że walka z bólem trwała do 20.tej wieczorem. Tak codziennie. Po odstawieniu leku ból wszystkich- podkreślam wszystkich stawów – ustąpił jak ręką odjął

    12. Opinia użytkownika o Lerivon :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     dobry lek

    13. Opinia użytkownika o Lerivon :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Świetny jako lek nasenny, przyjemnie się po nim odpływa i zasypia. Nie ma skutków ubocznych jak po Zolpic (po Zolpic można majaczyć, gadać bzdury i lepiej schować telefon bo rano można się przerazić). Rano budzę się super wyspany i nie odczuwam skutków ubocznych. Zdecydowanie nie polecam zażywania w dzień, a szczytem nieodpowiedzialności jest jazda samochodem.Świetny jako lek nasenny, przyjemnie się po nim odpływa i zasypia. Nie ma skutków ubocznych jak po Zolpic (po Zolpic można majaczyć, gadać bzdury i lepiej schować telefon bo rano można się przerazić). Rano budzę się super wyspany i nie odczuwam skutków ubocznych. Zdecydowanie nie polecam zażywania w dzień, a szczytem nieodpowiedzialności jest jazda samochodem.

    14. Opinia użytkownika o Lerivon :

     Potwierdzam sen po nim jest bardzo głęboki-biorę od 5 lat dawka 60 mg na noc.

    15. Opinia użytkownika o Lerivon :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     biorę go od 7 lat dawka 60mg,najlepszy lek na sen polecam.

    16. Opinia użytkownika o Lerivon :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     8

     Ja zażywam lerivon od około pięciu lat. Na początku leczenia w dawkach 30 mg a od ponad dwóch lat po 60 mg na dobę, przyjmuję go codziennie koło 22-giej, ponieważ niedługo po przyjęciu odpływam w głęboki sen. Kiedyś zapomniałam wziąć go wieczorem i rano połknęłam połówkę, po czym po upływie około pół godziny nastąpiło zamroczenie i nawet kawa z sześciu łyżeczek niewiele pomogła, tak, więc nie zażywajcie go w ciągu dnia, powoduje senność, spowolnienie reakcji. Poza tym trudno mi ocenić, w jakim stopniu mi pomaga, bo mam poważne problemy od 10 lat, które trwają nadal, więc to nie takie proste, ale jestem pewna, że bez lerivonu w ogóle nie dałabym rady. Co do zwiększenia masy ciała po nim, też niewiele zauważyłam, bo od 9 lat pilnuję diety…

    17. Opinia użytkownika o Lerivon :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     2

     Moja przygoda z Lerivon zaczęła się jakoś rok temu, poszłam do lekarza bo po prostu w nocy spać nie umie Lekarz przepisał mi lerivon 10mg mała dawka bo przy wzroście 175cm ważyłam 46 kg , lekarz kazał mi wsiąść 0,5 tabletki i tez tak zrobiłam, po nie całej godzinie totalnie mnie zwaliła z nóg nie umiała mówić bełkotałam cos pod nosem, zawroty głowy miałam zero kontroli nad własnym ciałem , spałam cały dzień, brałam tak ten lek przez jakiś miesiąc ponieważ strasznie przytyłam aż 16 kg, więc go odstawiłam ale problemy ze snem się nawróciły poszłam znów do lekarza to mi przepisał relanium, xsanax, nasen itp. ale te leki w ogóle na mnie nie działały więc lekarz znowu mi przepisał lerivon ale w większej dawce 30mg i brałam po 0,5 tabletki i co mojemu zdziwieniu w ogóle nie działało to na mnie wiec wzięłam całą tabletkę i nic to już brałam po 2 tabletki tez nic poszłam do lekarza powiedziałam mu że na mnie już nie działaj ten lek to mi przepisał znowu lerivon 60 mg i przyznam że po 1 tabletce spałam całą noc i cały dzień byłam otępiała cały czas mi się spać chciało po niej nie kontrolowałam własnego ciała w ogóle nie kontaktowałam co się wokół mnie dzieje odstawiłam lek, nie wiem co mam brać żeby spać całą noc ale nie być otępiałą.
     wady- senność, ból głowy, zawroty głowy, zwiększenie masy ciała ( apetyt ) osowiałość, brak kontroli nad własnym ciałem.
     Cena ja przy kupnie leku 60 mg płace 59.70 nie wiem czemu tak drogo za niego płace z koro lek jest na zniżkę

     1. Opinia użytkownika o Lerivon :

      Skutecznosc

      6

      Brak skutków ubocznych

      1.7

      Oplacalnosc

      5.2

      Tylko opakowanie 30 mg jest teraz refundowane, ja kupuje 30, kiedyś kupowałam 60, ale przestali refundować, za to biorę więcej opakowań…

    18. Opinia użytkownika o Lerivon :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Lerivon biorę ze 3 tygodnie. Na noc pół tabletki 10mg. Faktycznie czuję że tyję. I tak w dzień mam momenty takiego ‚zastoju mózgu’. Dostałam to jako dodatek do Asentry, bo zaczęłam mieć straszną ochotę na alkohol. I na to akurat pomogło :) tak czy siak będę chciała zmiany na coś innego z uwagi na przybieranie na wadze.

    19. Opinia użytkownika o Lerivon :

     dzis dostalam ten lek i czytam co o nim piszecie… jestem zaskoczona z tak skrajnych ocen ale coz musze wyprobowac na sobie

    20. Opinia użytkownika o Lerivon :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Moja historia zaczęła się gdy byłam nastolatka. Często mdlałam i rodzice nie wiedzieli co mi jest. Tydzień przed moimi 18 urodzinami zemdlałam ponownie i ciężko było mnie obudzić.gdy już do tego doszło to zaczęły się makabralne objawy paniki i strachu,mój organizm zaczął wariować.raz było mi przeraźliwie gorąco a raz tak zimno ze trzy kołdry nie pomagały. Poprosiłam rodziców żeby mnie zawieźli do szpitala.a wiec …rodzice zawieźli mnie do szpitala i tam zaczęła się dopiero ‚psychoza’.zbadano mnie.rtg nic nie wykazało ale tak się trzęsłam i nie kontaktowałam ze zatrzymano mnie na obserwacje. Czułam się jak wariatka .miałam ciągle powiększone źrenice i trzęsłam się jak osika.nie mogłam spać i wszystko co wypiłam lub zjadłam zaraz lądowało w toalecie (srałam;-))nawet Kubusiem,hihi. Pielęgniarka która była na nocce dala mi relanium 5 i nic nie pomogło. nadlał nie spalam.i tak cały tydzień,gdy szlam to nie wyglądało zbyt normalnie bo trzymałam się ciągle scian. zrobiono mi badanie holterem ale oczywiście nie poinstruowano mnie ,ze należy wypełniać dzienniczek.wiec badania nie pokryły się ztm co mówiłam. nie wiedziałam co się ze mną dzieje. byłam przerażona objawami.nawet psycholog do mnie nie przyszedł ale gdy przyszedł dzień wypisu dowiedziałam się ze mam depresje i dostałam w spadku lerivon i powiem wam ze nie mogę sobie przypomnieć zbyt wiele zdążeń podczas stosowania tego leku. byłam w klasie maturalnej i powiem wam ze sama nie wiem jak zdałam maturę ale jakoś się udało.chyba dzięki temu ze przed szpitalem byłam bardzo aktywna i udało mni się jakoś przekonać nauczycieli do swojej osoby.pierwszy dzień zażywania tego narkotyku pamiętam tak ze 30 minut po zażyciu odpadłam.spalam prawie 3 dni , moja ‚komunistyczna’mama śmiała się ze mnie(oni nie znają takich chorób), a ja już wtedy straciłam poczucie świadomości,to straszne ze nie możesz powiedzieć co myślisz bo nagle zasypiesz i nie masz kontaktu ze światem. po tygodniu zażywania tego dziadostwa pamiętam jedynie to ze podczas lekcji angielskiego(byłam prymusem) zasnęłam i dostałam łącza za to ze pyskowałam i na odpowiedz ze ścięłam włosy powiedziała nauczycielce ze jak jej się nie podoba to niech nie patrzy. potem już nic nie pamiętam ,…no może urywki.ale tylko takie ze zaczęłam puchnąc w oczach.przed braniem tego leku ważyłam 55kg i mierzyłam 175 wzrostu.tak , miałam lekka niedowagę ale lepsze to niż taka nadwaga!po 3 miesiącach brania lerivonu ocknęłam się o wadze 87 kg i z włosami ściętymi na chłopaka gdzie wcześniej byłam laska o blond długich włosach i pełna życia nastolatka.miałam chyba prawie wszystkie objawy skutków ubocznych ale najgorsze jest to , ze nikt oprócz mnie tym się nie zainteresował. Lekarze którzy wypisali mnie ze szpitala, wypisali mnie w stanie dobrym gdzie ja nie wiedziałam co sie dzieje wokół mnie. Okazało się ze mam częstoskurcz i depresje ale te leki zniszczyły mnie na zawsze.nie polecam takich psychotropów chyba ze ktoś dobrze to znosi. pozdrawiam. KATHI

    21. Opinia użytkownika o Lerivon :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Lerivon znam od kilku lat.
     Biorę, co jakiś czas z przerwami, bo nie chce sie faszerować chemia, ale depresja to u mnie stan naturalny niestety i chyba będę musiał brać do końca życia:(
     Mi, lerivon pasuje, jestem z natury chuda i stan depresji powoduje bezsenność i tracenie wagi wiec lerivon jest idealny. Dobrze się śpi- na początku za dobrze:)))) oraz apetyt wraca mam nadzieje ze lerivon to w miarę dobry lek.

    22. Opinia użytkownika o Lerivon :

     Ja ni z tego ni z owego walnelam najpietw w balustrade na A
     4, a później w cysterne. Nikt mnie nie uprzedził, ani pani doktor z Boleslawca ani w aptece o ryzyku za alkoholem. Teraz chcą mi odebrać prawo jazdy zwalając na padaczke i doopa.

    23. Opinia użytkownika o Lerivon :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     Ja wziąłem go tylko raz i do gęby nie wezmę. dostałem go po konsultacji u lekarza, ale nikt nie powiedział, że nie można jechać po tym samochodem. Urwał mi się film w trakcie jazdy, pamiętam tylko, że ludzie trąbili i machali żebym się zatrzymał, gdyby nie znajoma, która prawdopodobnie mówiła coś do mnie przez telefon to było by po mnie. Sąsiedzi myślą że prowadziłem tak pijany, bo po wjechaniu do garażu wypadłem z samochodu i nie mogłem wstać. Dramat, ale faktycznie spało się dobrze..

    24. Opinia użytkownika o Lerivon :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Najlepszym efektem są sny już po pierwszej tabletce trzeba uważać żeby nie przytyć, bo tabl zwiększają apetyt ja jem więcej, ale nic z cukru czy mąki, owoce, warzywa itd. i nie tyje. W moim przypadku lerivon+asertin pomógł mi się pogodzić z czym pogodzić się nie mogłem, śpi mi się bardzo dobrze, jestem wypoczęty, zrelaksowany itd.

    25. Opinia użytkownika o Lerivon :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Dzisiaj mija tydzień w dawkach 1-1-1 (0,03g) i dopiero zaczynam „trybić”. Po pierwszym zażyciu tabletki zwaliło mnie z nóg. Zero kontroli nad ciałem i mową. Bełkotałam i potrzebowałam pomocy w przemieszczaniu sie po mieszkaniu. Zawroty głowy, problem z wyrażaniem myśli. „zespół niespokojnych nóg” może przydarzył się dwa razy.
     Generalnie z każdym dniem jest lepiej. Po 8 dniach stosowania w końcu uśmiecham się, nie płaczę i nie przeraża mnie wyjście z domu. Wiem, jeszcze długa droga przede mną, ale jestem cierpliwa. Tydzień przespałam, ale było warto. Za tydzień kontrola u lekarza. Do tego czasu pewnie i reakcje na Lerivon ulegną zmianie. Jak na razie jestem zadowolona.
     Dodam, że w moim leczeniu jest on dodatkiem do Asentry, Depakine i Lexotanu.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.