Rispolept


Rispolept to nowoczesny lek antypsychotyczny. Lekarze przepisują go na wiele różnych schorzeń, jednak najczęściej jest stosowany przy schizofrenii. Nie tylko pomaga on zwalczyć objawy wytwórcze choroby (omamy), lecz także objawy negatywne (alienacja chorego, brak motywacji, obniżona emocjonalność)
Stosowany jest również przy Chad (choroba afektywna dwubiegunowa), oraz przy autyzmie. Ostatnio modne wśród lekarzy staje się również przepisywanie rispoleptu na depresję. Trend ten przyszedł do nas ze Stanów Zjednoczonych.
Rispolept może powodować skutki uboczne, a tym najczęściej wskazywanym przez chorych jest wzrost masy ciała. Chorzy skarżą się również na pobudzenie i bezsenność.
Napisz swoją opinię o Rispolept


Cena Rispolept
Skutki uboczne Rispolept
Dawkowanie Rispolept
Zamienniki Rispolept
Forum Rispolept
Najnowsza opinia o Rispolept
Zastosowanie i składniki Rispolept
Gdzie można kupić Rispolept?

Opinie o Rispolept (94)

Rispolept, ocena średnia

4.9333333333333

Skutecznosc

54/10

  Brak skutków ubocznych

  44/10

   Oplacalnosc

   50/10
    1. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Po 2 latach od zaprzestania brania Rispoleptu odzyskałem wzwód dopiero, idealny dla księdza.

    2. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Skutecznosc

     10

     Oplacalnosc

     4.3

     U mnie Rispolept powodował straszne skutki uboczne. Spałem najwyżej 1,5 h na dobę, musiałem chodzić cały czas po pokoju, w pracy nie mogłem usiedzieć przy biurku – masakra! Myślałem, że popełnię samobójstwo jak to dłużej potrwa.
     Poszedłem do psychiatry i ten zmienił mi na Sulpiryd i jest bajka w dodatku za darmo ( 100% refundacji w moim przypadku, ale i bez refundacji jest tani ).
     Rispolept jest lekiem w zdecydowanej większości przypadków bardzo skutecznym, ale u wielu powoduje bardzo przykre skutki uboczne. Moim zdaniem powinno się go stosować w pierwszej fazie leczenia, w ostrej fazie choroby, ale nie dłużej niż miesiąc. Potem powinno się przejść na inny lek nie powodujący tak silnych skutków ubocznych.

    3. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Skutecznosc

     2

     Oplacalnosc

     1

     Problemy z miesiączką, czy erekcją to skutek praktycznie wszystkich psychotropów, takie działanie prowadzi do kastracji u obu płci, dodatkowo u mężczyzn zanikają genitalia i dochodzi do zaprzestania produkcji testosteronu, co prowadzi do szybszego starzenia się organizmu, a brak testosteronu powoduje również to, że człowiek po prostu staje się coraz bardziej debilem (spada IQ i dochodzi do otępienia), a psychiatrzy jak jeden mąż nic nie mówią o skutkach ubocznych zażywania psychotropów, a niektórych jak zauważyłem zastraszanie pacjentów i ich powolna eutanazja farmakologiczna rajcuje- tylko przestrzegam.

    4. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Skutecznosc

     2.6

     Oplacalnosc

     2.6

     Cierpię na tiki nerwowe, 8 lat temu psychiatra przepisał mi Rispolept w płynie. Miałam wtedy 13 lat. Na początku prawie wcale nie tyłam, lecz przez ostatni rok przytyłam ok 15 kg, mam nieregularne miesiączki, a lek prawie nie pomagał. Dalej byłam nerwowa, a gdy się stresowałam tiki się nasilały chociaż brałam lek. Na początku brałam 1 ml rano i 0,25 ml wieczorem. Później psychiatra zmniejszył na 1 ml rano. Gdy go zażywałam byłam otępiała, nie miałam na nic siły, cały czas chciało mi się spać i czułam ogólne zmęczenie, popadałam ze skrajności w skrajność, śmiałam się, a za 5 min potrafiłam się rozpłakać już jako dorosła osoba, zepsuł mi się wzrok, miałam problemy z zasypianiem. Niedawno udałam się do psychiatry i zapytałam się, czy mogę odstawić lek z powodów osobistych, gdy go stopniowo odstawiałam czułam się o niebo lepiej. Mam więcej siły, nie jestem senna, ani otępiała, a tiki się nie nasilają.

    5. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Ten Rispolept ma zbyt dużo skutków ubocznych- przytyłam chociaż jem mniej niż dawniej, ponadto pogorszył mi się wzrok- widzę tak jak przez mgłę, nie mogę też jeździć samochodem chociaż mam prawo jazdy.

    6. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Skutecznosc

     7.5

     Oplacalnosc

     7.7

     Brałam Rispolept przez 8 miesięcy. W tej chwili jest on odstawiony, bo prolaktyna wzrosła mi do 2714 bez obciążenia (norma jest do 496), mam 21 kilo nadmiaru wody z organizmie i przez 3 miesiące nie miałam okresu. Nadal czuję się pusta, bez sił i chęci do czegokolwiek, bez pasji, brakuje mi emocji wobec chłopaka, które muszę udawać. Pomagać pomagał, ale za taką cenę nie warto go brać. Nie wiem, ile czasu zajmie mi pozbycie się skutków ubocznych i zrzucenie nadprogramowej wagi- może parę miesięcy, może rok. Ogólnie nie polecam.

    7. Opinia użytkownika o Rispolept :

     Ten lek został przepisany mojemu mężowi (80 l.) z tytułu urojeń, że jest okradany przez bank w którym ma konto. Nachodził pracowników, twierdził, że kasjerka za prowadzenie konta żądała haraczu-300 zł, że ktoś wybiera pieniądze z bankomatu, karta jest bezpieczna, nie ma mowy o kradzieży. Psychiatra zapisał mu risperidon. Po 10 dniach brania leku objawy i opowieści się nasiliły- dziś, w niedziele cały niemal dzień pilnował pobliskiego bankomatu, żeby nikt nie zabrał mu emerytury. Pojawiły się też kłopoty z usypianiem. Nie jest to lek dla każdego, a lekarze powinni rozważniej zapisywać leki i ich dawkowanie.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.