Fexofenadyna

Poznaj bliżej lek Fexofenadyna:

Witaj na stronie, na której znajdziesz nie tylko informacje z ulotki o leku ale także poznasz prawdziwe historie i opinie ekspertów o Fexofenadyna. Rzetelne opinie ekspertów, historie pacjentów wraz z informacjami o alternatywnych zamiennikach wraz z cenami i refundacją NFZ przedstawiamy byś byś była / był świadomy w momencie ich zakupu. Poznaj lepiej skutki uboczne Fexofenadyna i zweryfikuj reklamy leku i sprawdź czy jest tak dobry, a może są lepsze zamienniki. Zawsze doceniamy twoją opinię, więc proszę pomóż nam rozwijać ta stronę i zostaw swój komentarz o leku dla innych.

Napisz swoją opinię o tym leku


Ocena Fexofenadyna

Jeśli zwykłe informacje z ulotki Fexofenadyna Ci nie wystarczają, a sponsorowane artykuły na innych stronach nie przemawiają do Ciebie to sprawdź prawdziwe historie o Fexofenadyna i opinie ekspertów

Przeczytaj wszystkie opinie naszych użytkowników

Napisz swoją opinię o tym leku


Opis leku Fexofenadyna

Fexofenadyna jest lekiem dostępnym w postaci tabletek, kapsułek oraz syropu, który jest przeznaczony do leczenia dorosłych oraz dzieci powyżej 6 lat z nasilonymi objawami alergicznymi, takimi jak: katar sienny, obrzęk spojówek, swędzenie skóry i stawów, swędzenie nosa oraz kichanie.

Fexofenadyna jest lekiem działającym na receptory H1 w organizmie, który przyczynia się do obniżenia obrzęku i swędzenia. Została wyodrębniona jako pochodna terfenadyny w 1987 roku, a w USA zatwierdzona przez FDA w jako lek dostępny z receptą w w 1996 roku.

Dawkowanie Fexofenadyna jest ustalane przez lekarza, w zależności od wieku i ciężaru pacjenta. Dawki dla dorosłych wynoszą od 60 do 180 mg dziennie w trzech dawkach, podczas gdy dawka dla dzieci wynosi od 5 do 30 mg dziennie, również w trzech dawkach. Należy pamiętać, że lek ten może redukować objawy alergii, ale nie działa przeciwzapalnie, dlatego należy wziąć pod uwagę leczenie przeciwzapalne.

Fexofenadyna jest szeroko dostępna i ma wiele zamienników lub odpowiedników, które są dostępne w Polsce. Zamienniki te obejmują: Alerfex, Allegry, Alleroff, Allerpex, Alerfast, Xergic, Xyzal, Zaflite, Zifin i wiele innych. Przy zakupie tego leku lub jego zamienników należy upewnić się, że wybrany lek jest zatwierdzony przez polski Urząd Rejestracji Leków, aby upewnić się, że jest bezpieczny w stosowaniu.

Najważniejszy jest fakt, że fexofenadyna jest skutecznym lekiem dla dorosłych oraz dzieci powyżej 6 lat w leczeniu alergii, a dawki są ustalane przez lekarza. Dokładne przestrzeganie zaleceń lekarskich i terminowe wykonywanie badań kontrolnych pozwala w pełni skorzystać z wszystkich korzyści związanych z leczeniem. Jeśli masz jakiekolwiek pytania na temat stosowania leku, skonsultuj się ze swoim lekarzem lub farmaceutą.


Gdzie można kupić Fexofenadyna?

Sprawdź gdzie kupić Fexofenadyna. Poszukaj najlepszej lokalizacji oraz ceny by zamówić. Zawsze porównaj cenę i dostępność leku Fexofenadyna w aptece.

Użyj poniższej wyszukiwarki, kliknij SZUKAJ by rozpocząć


Fexofenadyna składniki i działanie

Poznaj skład Fexofenadyna i zastosowanie na dolegliwości
Sprawdź inne leki i przeczytaj opinie o nich

Fexofenadyna jest stosowany w wypadku: Zobacz Inne,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.