Abilify


Napisz swoją opinię o Abilify


Cena Abilify
Skutki uboczne Abilify
Dawkowanie Abilify
Zamienniki Abilify
Forum Abilify
Najnowsza opinia o Abilify
Zastosowanie i składniki Abilify
Gdzie można kupić Abilify?

Opinie o Abilify (76)

Abilify, ocena średnia

6.3666666666667

Skutecznosc

65/10

  Brak skutków ubocznych

  62/10

   Oplacalnosc

   64/10
    1. Opinia użytkownika o Abilify :

     Brak skutków ubocznych

     7.8

     Mi pomaga ten lek, biorę od niedawna z clonozepanem oraz Andepin, tramal, biotropil na noc i vitamina b12, jest wręcz Git… polecam.

    2. Opinia użytkownika o Abilify :

     Biorę Abilify z 5 dni. Nie jestem ospały, chodź wstaje koło 11. Nie czuję większego popędu seksualnego. Jem dość dużo, waga nie spadła. Zastanawia mnie jedno zdarzenie: czemu obudziłem się w luksusowym bur… z dwiema nagimi kobietami i nic nie pamiętam?

    3. Opinia użytkownika o Abilify :

     Skutecznosc

     9

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Choruję na schizofrenię paranoidalną (chyba jak wszyscy tutaj, no może oprócz chad-owców :P) od wielu lat, abilify teoretycznie powinnam brać od kilku, ale od pewnego momentu rzuciłam wszystkie leki i do dziś mam remisję, jednak teraz postanowiłam wrócić do a., aby poprawić swoje zdolności poznawcze- pamięć, uwagę – i ogólnie zabezpieczyć się przed nawrotem. Idę na studia, więc muszę mieć sprawny umysł, a poza tym przez to będę narażona na stres, a wiadomo jak stres działa na cierpiących na schizofrenię. Od zawsze mam te same efekty uboczne przy braniu abilify: syndrom niespokojnych nóg :P, niepokój, NADMIAR energii, którą nie wiem, jak spożytkować (dlatego dużo sprzątam, ale to w sumie plus :P), czasem nieostre widzenie… Ale uwaga, po kilku latach kontaktu z tym lekiem one znikają! Pozostaje tylko lecznicze działanie a., czyli przeciwpsychotyczne oraz aktywizujące. Tak więc bardzo jestem zadowolona z tego leku, tym bardziej, że brałam kiedyś Clozapol i zrobił on ze mnie warzywo i rozwalił niemal każdy układ mojego organizmu (na czele z hormonalnym) oraz wcześniej Olanzapinę, która również mnie zmuliła oraz ciekła mi po niej ślina z ust non-stop :/. Abilify to mniej dokuczliwy i bezpieczniejszy lek, zdaje się. Chyba jest najnowocześniejszy ze wszystkich i jeśli dobrze na kogoś działa, to warto się go trzymać. Teraz mam zamiar na nim z sukcesem studiować, a potem iść do jakiejś pracy, ale to odległa przyszłość… Oby tylko nie było nawrotów choroby ;).

    4. Opinia użytkownika o Abilify :

     Po zwiększeniu dawki do 15 mg było nawet lepiej, ale później zaczęły się pojawiać momenty nadmiernego pobudzenia. Odstawiłem przez to abilify, ale muszę powiedzieć, że ten lek odblokował wiele stanów, których zyprexa nie odblokowała i mam większą radość życia. Ponadto jestem aktywniejszy i może być to skutkiem półrocznego brania abilify. Teraz przymierzam się do Aryzalery, bo jest słabsza i zobaczymy. W każdym razie chcę jeździć samochodem, i myślęm że i tak odstawię prędzej, czy później.

    5. Opinia użytkownika o Abilify :

     A jak śpicie po abilify?

     1. Opinia użytkownika o Abilify :

      Agnieszka różnie się śpi. Budziłem się czasem w nocy na 15 mg i rozglądałem po pokoju. Natomiast mam większą radość życia, bo odkryłem na nowo wiele stanów podczas wielu czynności, które zostały odblokowane przez abilify.

    6. Opinia użytkownika o Abilify :

     Skutecznosc

     8.7

     Brak skutków ubocznych

     8.4

     Oplacalnosc

     10

     Biorę zyprexe od 2009 roku. Ma ona skutki uboczne które pojawiają się dopiero po długotrwałym braniu tego leku. Mimo wszystko jest to dobry lek i jest coraz lepiej. Coraz lepiej się czuję i wracam do stanów znanych kiedy byłem towarzyski zadowolony itd. . Niestety często jestem ospały i długo śpię. Przybrałem także sporo na wadze ale od jakiegoś czasu nie jem słodyczy i stałem się chudy. Moja lekarka powiedziała, że stosowanie abilify z zyprexą daje dobre rezultaty jak np. spadek wagi, mniejsza ospałość i ilość snu. Biorę dopiero 2 dzień a nie musiałem położyć się w ciągu dnia. Wcześniej musiałem się położyć i odreagować swój stan w ciągu dnia. Po zażyciu po prostu miałem ochotę wstać i coś robić. Moje ruchy są bardziej skoordynowane. Lepiej skupiam się na czynnościach. Nie blokuje mnie nic przed niektórymi odruchami, a które to były zablokowane po zyprexie. Co najważaniejsze mam lepszą erekcję i w momentach kiedy ona opadała otrzymuję silniejszy wzwód. Wystarczy że pomyślę o seksie i już mam erekcję. Na zyprexie tak nie było. Ogólnie to dopiero po kilku latach zyprexy uświadomiłem sobie, że byłem ciągle w stanie choroby bo nie było wielu rzeczy które dają kolor życia. Myślę że warto połączyć abilify z zyprexą.

    7. Opinia użytkownika o Abilify :

     Skutecznosc

     9

     Brak skutków ubocznych

     9

     Oplacalnosc

     9

     POLECAM! Od ponad roku funkcjonuję normalnie – studiuję, mieszkam poza domem rodzinnym, wyjechałam do pracy za granicę.

     Lek + wsparcie rodziny = SUKCES :)

    8. Opinia użytkownika o Abilify :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     8

     Ja biorę Zastrzyk od 3 miesięcy i po tym czasie, mam bardzo duże zmiany nastroju. Jestem ospała, to znowu plączę i się śmieję. Nie mam apetytu.

    9. Opinia użytkownika o Abilify :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Moja córka go zażywała 7 lat. I żadnych Skutkow Ubocznych. Teraz dostaje Co miesiąc zastrzyk. To jedyny Lek, który Jej pomógł.

    10. Opinia użytkownika o Abilify :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     2

     Dla mnie ten lek działa bardzo dobrze,też drżą mi ręce, jestem pobudzona psychofizycznie, ale to najlepszy lek, jaki dotychczas miałam (olpinat,solian rispolept,ketrel), żaden nie był dość skuteczny, podobno abilify najmniej z nich wszystkich podwyższa stężenie prolaktyny we krwi.Czuję za to bóle serca, ale leki muszę brać. Dodam, że leczę się od 5 lat ,polecam ambilify mimo wszystko, każy inaczej reaguje na ten lek, ale warto spróbować.

    11. Opinia użytkownika o Abilify :

     Witam,

     przyjmuję zolafren 7.5 mg i abilify 15mg, czuje się po nim dobrze i jestem zadowolona z leku.

    12. Opinia użytkownika o Abilify :

     żeby nie było problemów ze snem to jest ok

    13. Opinia użytkownika o Abilify :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Biorę ten lek tydzień. nie mal od razu nastąpiły skutki uboczne. najpierw tętnienie w głowie a teraz nerwowość w sobie samej. Jestem tak napędzona że trudno wytrzymać. biorę inny lek, by się uspokoić. Lek na schizofrenie, a mi osunęła się depresja, ustąpił lęk. jestem odważna,śmiała pozytywnie nastawiona, tylko ta wrzawa nerwów, nie do wytrzymania. Pewnie długo go nie pobiorę bo idzie się wściec

    14. Opinia użytkownika o Abilify :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Pomógł niemal natychmiast, niestety, ręce drżały mi jak w chorobie Parkinsona, nie dało się tak żyć, musiałam przerwać zażywanie.

    15. Opinia użytkownika o Abilify :

     Lek bardzo skuteczny- szybko działający i przynoszący poprawę. Niestety ma bardzo wiele skutków ubocznych:
     Problemy z widzeniem, drżenie rąk problemy z układem kostnym, skakanie mięśni, arytmia serca. W fazie początkowej bardzo podnosi ciśnienie. Bardzo dużą zaleta to fakt, iż działa po kilku dniach. Proponuje zażywanie na noc i tabliczka czekolady dziennie i można dobrze funkcjonować

    16. Opinia użytkownika o Abilify :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Ten lek bezsprzecznie ocalił mi życie. Dostałam go na ostry epizod psychotyczny. Objawy pozytywne zanikły względnie szybko, negatywne później, ale również już ich nie mam. Jedyna jego wada to potwornie wysoka cena.

     1. Opinia użytkownika o Abilify :

      Ten lek jest refundowany, więc ja mam go za grosze.

    17. Opinia użytkownika o Abilify :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Ten lek mnie tak nakręca, że nie potrafię usiedzieć w miejscu, na niczym nie potrafię się skoncentrować, energia mnie rozpiera i nie wiem, co mam ze sobą zrobić TAK BYŁO JESZCZE NIEDAWNO, po pól roku nie odczuwam już żadnych skutków ubocznych Abilfy

    18. Opinia użytkownika o Abilify :

     przyjmuję abilify od roku, czuję się zdrowa, jak dla mnie to magiczny lek polecam

    19. Opinia użytkownika o Abilify :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Witam

     Prawdą jest że ten lek pomaga aczkolwiek zauważam objawy parkinsonowskie drgawki, drżenie boję się co dalej

    20. Opinia użytkownika o Abilify :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Do niczego ten lek.

    21. Opinia użytkownika o Abilify :

     Ja miałem po nim akatyzję i nie czułem się dobrze.

    22. Opinia użytkownika o Abilify :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     6

     Najgorsze są skutki uboczne takie jak senność i zmęczenie, nieco gorszy nastrój. Nie wiem czy to on nie nabawił mnie cukrzycy. No ale moja dawka to aż 30. Chyba poproszę o zmniejszenie.

    23. Opinia użytkownika o Abilify :

     Czy ktos moze podaje ten lek dziecku? Moj 12 letni syn(z porazeniem mozgowym)od kilku dni przyjmuje Abilify zamiast Lexapro.Stal sie strasznie apatyczny,nic nie mowi,nie ma apetytu,poci sie nadmiernie,nie wiem czy jest sens to kontynuowac? Dawka nie jest duza-1 mg,ale zastanawiam sie czy jest to bezpieczny lek dla dzieci.

     1. Opinia użytkownika o Abilify :

      My po wielu próbach z lekami (u 8-letniej córki z MPD) nie możemy wyjść z podziwu, jak bardzo się uspokoiła. Może faktycznie momentami jest troszkę senna, ale przestała się okaleczać gryzieniem, biciem i tłuczeniem głową. Wszystkie dotychczasowe leki, albo nie działały, albo otumaniały do tego stopnia, że nie było z nią żadnego kontaktu. Abilify stosujemy od niedawna (2 tygodnie), ale mam nadzieję, że zostanie tak jak jest, bo efekt zadowalający :)

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.