Ketrel


Ketrel jest znanym w Polsce lekiem, służącym do leczenia schizofrenii. Trwają ciągle debaty czy ketrel zaliczać do atypowych, czy typowych środków antypsychotycznych.
Środkiem aktywnym w petrelu jest kwetiapina. To może zaskoczyć pacjentów, ale lek również, lekarze stosują przy leczeniu zaburzeń dwubiegunowych (bipolar). Nie tylko jest skuteczny przy leczeniu manii (co raczej nie dziwi), ale także przy fazie depresji. Jego stroną pozytywną jest to że zastosowanie tego leku ma niskie ryzyko wprowadzenia chorego w stan manii.
Skutki uboczne leku mogą być podobne do innych neuroleptyków. Osoba biorąca ketrel może być trochę bardziej ospała niż zwykle, w ustach odczuwać może suchość. Notowana jest także nieznaczny wzrost masy ciała. Lek nie powinien spowodować mlekotoku (część leków psychiatrycznych wpływa na poziom prolaktyny)
Napisz swoją opinię o Ketrel


Cena Ketrel
Skutki uboczne Ketrel
Dawkowanie Ketrel
Ulotka Ketrel
Zamienniki Ketrel
Forum Ketrel
Najnowsza opinia o Ketrel
Zastosowanie i składniki Ketrel
Gdzie można kupić Ketrel?

Opinie o Ketrel (32)

Ketrel, ocena średnia

5.4333333333333

Skutecznosc

62/10

  Brak skutków ubocznych

  37/10

   Oplacalnosc

   64/10
    1. Opinia użytkownika o Ketrel :

     Skutecznosc

     9.8

     Brak skutków ubocznych

     2.6

     Oplacalnosc

     8.7

     Bardzo dobry lek. Wcześniej brałam Stilnox (zolpic). Myślałam, że nic już mi nie pomoże. Bardzo mi pomógł i przywrócił „normalny sen „. Nie miałam po tym leku niespokojnych nóg, ani większego apetytu.

    2. Opinia użytkownika o Ketrel :

     Skutecznosc

     9

     Brak skutków ubocznych

     7.9

     Oplacalnosc

     9

     Wiele zawdzięczam temu lekowi. Dzięki niemu odzyskałem chęć do życia. Nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez tego specyfiku. Kiedy próbowano mi go zamienić na inny, byłem bliski znalezienia się w szpitalu psychiatrycznym. Gdy tylko wróciłem do niego z powrotem znowu zaczynałem stopniowo odżywać. Jako jedyne działanie uboczne to lekka nadpobudliwość ruchowa. Biorę go w małych dawkach, a mimo to daje bardzo dużo i nie usypia! Polecam przy depresji, ale też CHAD.

    3. Opinia użytkownika o Ketrel :

     Skutecznosc

     9.9

     Brak skutków ubocznych

     9.7

     super lek

    4. Opinia użytkownika o Ketrel :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     Ketrel stosuję na bezsenność i pod tym względem, przy dawce 400mg, jest bardzo skuteczny. Po godzinie robię się senny, czasem w środku nocy wybudzam się, ale i tak dalej jestem senny, więc idę spać. Jak dla mnie jest to wspaniały lek dla ludzi z bezsennością. Polecam.

    5. Opinia użytkownika o Ketrel :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     8

     Witam!
     Jestem trudnym pacjentem z niejedną diagnozą od Chad po dwa rodzaje schizo-paranoidalną, a ostatnio hebrefeniczną, w której nastąpił całkowity rozpad psychiki a psychoza była całkowicie niespójna… to było w zeszłym roku.
     Leki, które przyjmowałam wcześniej nie uchroniły mnie od nawrotu. W tym był również Ketrel w dawce 200 na noc. Z psychozy wyciągnęły mnie dopiero elektrowstrząsy, które szybko i bardzo skutecznie wyciągnęły mnie do rzeczywistości. Potem dostałam już tylko Ketrel w dawce 200-0-400. Szybko się jednak okazało, że potrzebuję jeszcze stabilizatora – lamotrygina,- i antydepresanta – citabax. Niestety i tak mam chwiejne nastroje, okresową drażliwość, obniżenie energii życiowej, ale na szczęście dużo nie śpię.
     Skutki uboczne:
     – wzrost masy ciała
     – nieregularne miesiączki
     – wieczorne, nieznośne łaskotanie od pół łydki do stóp, nieprzyjemne
     – uczucie wiecznie zatkanego nosa
     – zawroty głowy i chodzenie mini wężykiem
     – I NAJGORSZE: PO DAWCE WIECZORNEJ 400mg uczucie nagłego walenia serca (z podwyższonym ciśnieniem i pulsem), nagłe uderzenia w głowie, i uczucie jakby zaraz miało się umrzeć!!! Potworne uczucie! Dostałam zamiennik ETIAGEN, lecz wpadłam w dół i wróciłam do KETRELU. Teraz już wiem, że to Ketrel jest winowajcą tego koszmaru! Kiedy brałam go w dawce 200mg na 24h nie było tego problemu. Lecz 600/24 mój organizm nie wytrzymuje.
     ABSTRAHUJĄC
     W wątku ktoś polecił LORAFEN (substancja czynna to Lorazepamum). Lek ten, podobnie jak Xanax, należy do grupy BENZODIAZEPIN. Lorafen jest słabszy od Xanaxu, jednak są to LEKI SILNIE UZALEŻNIAJĄCE!!!Nie leczą tylko łagodzą DORAŹNIE np. panikę, niepokój itp. jak leki przeciwbólowe uśmierzają ból. Organizm szybko się dopomina o większe dawki, a jeśli ich nie dostaje zaczyna się buntować i zachowujesz się jak ćpun na głodzie, czy alkoholik. Mogą trzęść się ręce, występować drażliwość, wybuchowość, uczucie głodu nie do zaspokojenia – to wiem z autopsji, a nie brałam leku codziennie tylko np. 2/3 razy w tygodniu. Ale wierzcie, Napatrzyłam się w szpitalach ps. na ludzi na odwyku. Koszmar. Więc doraźnie jak najbardziej, rewelacja, ale miejcie na uwadze silny czynnik uzależniający i stosujcie, w wyjątkowych podbramkowych sytuacjach!
     Pozdrawiam!

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.