Perazin


Perazin zawiera jako substancję czynną perazyny dimaleinian, który  należy do szerokiej grupy neuroleptyków. Wykazuje umiarkowane działanie uspokajające oraz działanie przeciwpsychotyczne. Mimo że jest wiele nowszych i bezpieczniejszych leków (z mniejszymi skutkami ubocznymi) perazyna nadal jest w Polsce popularna w leczeniu schizofrenii. Skutki uboczne w postaci wzrostu masy ciała i objawów spadku energii życiowej, często zniechęcają chorych do kontynuowania terapii.

Napisz swoją opinię o Perazin


Cena Perazin
Skutki uboczne Perazin
Dawkowanie Perazin
Zamienniki Perazin
Forum Perazin
Najnowsza opinia o Perazin
Zastosowanie i składniki Perazin
Gdzie można kupić Perazin?

Opinie o Perazin (51)

Perazin, ocena średnia

5.9666666666667

Skutecznosc

55/10

  Brak skutków ubocznych

  53/10

   Oplacalnosc

   71/10
    1. Opinia użytkownika o Perazin :

     Brak skutków ubocznych

     9.9

     Lobby, czy wręcz mafia farmaceutyczna; uzyskuje z sprzedaży wszelkich świństw niewyobrażalne kwoty.
     Zatem proszę włożyć między bajki opowieści o rewelacyjnych skutkach farmakoterapii, głównie w zaburzeniach i w chorobach psychicznych. To jeszcze większa destrukcja mózgu niż bez „zbawiennej” OLANZAPINY, CZY „GENIALNEGO”. HALOPERIDOLU, po których człowiek zamienia się w bezwolnego kretyna, nerwowo drepcząc w miejscu, czy będąc ofiarą rozmaitych dyskinez i wszelkich „odlotów” nieznanych nawet ordynującym te trucizny apologetom bombardowania wszelkimi syntetycznymi prochami.
     O zgonach i innych drastycznych przypadkach stosowania wszelkich syntetycznych substancji psychotropowych; po prostu nie informuje się opinii publicznej. Zbyt wielka kasa wchodzi w grę. Reasumując: szarlataneria produkująca ten syf
     zazwyczaj nie zna i nie chce znać działań DESTRUKCYJNYCH NA OUN TYCH TOKSYCZNYCH SUBSTANCJI! Zatem mit procha działającego na dany neuroprzekaźnik- jest tylko kłamstwem i bardzo niebezpieczną” jazdą bez trzymanki”.
     Proszę pamiętać; oni nie są bombardowani syntetycznymi ogłupiaczami. To Wy jesteście po prostu ich ofiarami.

    2. Opinia użytkownika o Perazin :

     Skutecznosc

     9.9

     Brak skutków ubocznych

     9.9

     Oplacalnosc

     9.7

     Bardzo dobry! Po ok 2 miesiącach w połączeniu z ketrel i nexpram 10 znaczna poprawa, możliwość samodzielnej egzystencji, a po ok kolejnych 2 zorientowałam się, że żyję zupełnie normalnie, pomijawszy leki :)

    3. Opinia użytkownika o Perazin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     5.6

     Oplacalnosc

     10

     Biorę 100 mg na noc, spanie średnie, budzę się parę razy w ciągu nocy i budzę się codziennie o 6 rano, a idę spać o 1-szwej w nocy, więc mało śpię, chyba na mnie ten lek nie działa. Poza tym przytyłam 10 kg.

    4. Opinia użytkownika o Perazin :

     Skutecznosc

     8

     Oplacalnosc

     9.9

     Biorę dopiero tydzień (2 x 25 mg) i jestem zachwycony, depresja gdzieś odleciała, mam energię i pomysły. Pozytywne myślenie, tylko lekki szmerek w głowie, jak po piwku.

    5. Opinia użytkownika o Perazin :

     Skutecznosc

     4.6

     Oplacalnosc

     0.9

     To ryje psychikę dopiero po odłożeniu leku, 2 lata później psychika mi się polepszyła…

    6. Opinia użytkownika o Perazin :

     Ten lek taki zły nie jest, w porównaniu do innych neuroleptyków, po których miałem ostry zespół neuroleptyczny, schizofrenii u mnie nie uleczył, ale zmniejsza lęki. Niestety, pogarsza depresje i nerwice.

    7. Opinia użytkownika o Perazin :

     Witam, czy perazin uzależnia? Miałem głosy, ale ustały po preazinie, ale czuje objawy uzależnienia od niego, biorę od paru dni.

    8. Opinia użytkownika o Perazin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Ja biorę 200 mg na noc i z rana ciężko jest wstać, ale jak wstanę to nie chce się spać, tak jak po innych lekach. Kiedyś wypijałem 10 kaw dziennie, a i tak w dzień zasypiałem, ale nie pozbyłem się leków, że za chwile dostane w łeb.

    9. Opinia użytkownika o Perazin :

     Hej! Lek bardzo dobry w połączeniu z Olanzapiną. Pernazyna i olanzapina razem dla mnie to dobry zestaw w dawce 100 mg perazyny i 5 mg olzy. Biorę tak już rok i jest ok, super śpię i nie mam głosów i innych urojeń. Pozdrawiam!

    10. Opinia użytkownika o Perazin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Witam.Brałam je dwa tygodnie i tylko spałam bylam otępiala. Postanowilam przestać bo nie dawaly mi normalnie żyć i po jakimś tygodniu moja choroba się wróciła tak spotęgowana, że myślałam, że umrę, a serce mi momentami miało wyskoczyć taka schiza. Do lekarza termin na czerwiec dopiero więc co miałam zrobić, zaczęłam sama sobie ustalać dawki nie 4 dziennie jak mi zalecono, tylko jedna pod wieczór i jedna przed snem. Zupełnie inaczej, ale i tak dla mnie to nie to, bo lęków się nie pozbyłam tylko je trochę tłumi.

    11. Opinia użytkownika o Perazin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     6

     Biorę lek od 3 miesięcy, tylko na noc 25mg w leczeniu depresji. Działanie odczuwam, na początku niedługo po wzięciu leku po prostu „wbijało” mnie w poduszkę, teraz się to złagodziło. Nadal budzę się w nocy, ale szybciej zasypiam. Niestety, nawet przy tak małej dawce, odczuwam skutki uboczne- ciągłą senność, ciężkość w ciągu dnia. Potrafię położyć się spać o 21, rano zaprowadzić dziecko do przedszkola i wrócić do łóżka. Przy kolejnej wizycie poproszę o zmianę.

    12. Opinia użytkownika o Perazin :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Zażywam go 2-2-4 x 25mg od dwóch dni odczuwam poprawę ale słaba noce dalej zarywam i tu pojawia się pytanie jak długo trzeba go brać aby w pełni działał?

     1. Opinia użytkownika o Perazin :

      Skutecznosc

      1.2

      Brak skutków ubocznych

      4.7

      Oplacalnosc

      4

      Mam mamę 90 lat ma starczą demencje , jest pobudzona nie może 10 minut uleżeć ani usiedzieć w miejscu ,dostała Perazin 25mg ale na nią nawet 50 mg nie działa a bierze już od 3 miesięcy , uważam więc że to słaby lek

    13. Opinia użytkownika o Perazin :

     Witam. Wiele osób pisało tutaj o tym, że w trakcie leczenia się tabletkami Perazin bardzo chce się spać. W moim przypadku, gdy wziąłem na noc jedna tabl.100 mg, po przebudzeniu się rano (graniczyło to z cudem) szedłem do pracy. Pracowałem na stacji benzynowej, nalewając ludziom paliwo do auta bardzo często zdarzało mi się przelać lub pomylić pistolety (diesel/benzyna), czasem zdarzyło się, że pistolet po prostu wypadł mi z ręki. Cały mój dzień to była walka z samym sobą, musiałem być bez przerwy w ruchu, bo gdy usiadłem tylko na pół minuty to zasypiałem. W domu potrafiłem spać nawet dobę, gdy się obudziłem nadal chciało się spać. Miałem również takie dziwne odczucie, że straciłem świadomość i to co się dzieje wokół mnie, nie dzieje się naprawdę. Lek oceniam średnio ze względu na skutki uboczne.

    14. Opinia użytkownika o Perazin :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Witam, biorę perazin, poprzednio pernazin, już dosyć długo- kilka lat, nie działa na mnie otumaniająco, ale ze spaniem mam problemy, bardzo długo nie mogę zasnąć, biorę dawkę-2×25 mg tylko na noc.

    15. Opinia użytkownika o Perazin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     8

     Dopiero zaczynam przygodę z perazinem. Wcześniej nie byłem w stanie normalnie egzystować, jak teraz będzie nie wiem, żyję na luzie, zero stresu, jeszcze jakieś 4 miesiące, potem praca. Jak to będzie, zobaczymy, teraz biorę 3 x 50 mg dziennie, za trzy tygodnie będzie podwyżka dawkowania, nie wiem czy pomoże, jak na razie trochę lepiej zasypiam, otępienie raczej nie, no najgorsze trzeba to brać po jedzeniu, nie wiem jak długo to będę brał i na jakiej dawce skończę. A najgorsze jest to, że jeszcze nie wiem czy to będzie działać. Same niewiadome i jak tutaj coś planować?

    16. Opinia użytkownika o Perazin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Witam biorę ten lek miesiąc i przytyłam 6 kg, ale działa! Teraz chociaż spokojnie żyje bez lęków…

     1. Opinia użytkownika o Perazin :

      jaka dawka?

    17. Opinia użytkownika o Perazin :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     4

     Na mnie perazin nie działa negatywnie, biorę 2 razy po 25.Na początku brania wszystkie lęki zniknęły po dwóch tych tygodniach wszystko powróciło.

    18. Opinia użytkownika o Perazin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     dobry lek

    19. Opinia użytkownika o Perazin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     WITAM mam pytanie po jakim czacie zaczynaja dzialac te tabletki?ja biore 4 dzien i nie ma zmian!!!!

    20. Opinia użytkownika o Perazin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     Biorę ten lek od 5 dni w dawce 2x 25 mg na noc oraz doraźnie 1x 25mg w dzień i czuje się strasznie otumaniony szczególnie w porze popołudniowej.

    21. Opinia użytkownika o Perazin :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     ja brałam ten lek kilka lat temu na objawy choroby pomagal ale ze względu na zbyt wielką ilość skutków ubocznych przede wszystkim niemożność wykonania jakiś bardziej złożonych czynności ciągłą ospałość apatyczność poprosiłam o zmianę na inny skutki uboczne przeważają nad leczniczym działaniem leku pod jego wpływem czułam się uwięziona w śnie nie potrafiłam odróżnić kiedy czy to co się wokół mnie działo było naprawdę czy jeszcze to mi się śni nie potrafiłam zebrać myśli ani na niczym konkretnym się skupić ciągle walczyłam z własnym ciałem aby nie zamknąć na chwilę oczy i nie zasnąć lek okropny ze względu na to że robi z myślącego człowieka ‚robota’ zbyt zaburza percepcje świata, jedynie cena jest oki bo w 2013 jest po przepisaniu 4 op jest za darmo

    22. Opinia użytkownika o Perazin :

     źle wpływa na serce dobrze na nerwy

    23. Opinia użytkownika o Perazin :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     6

     Po pernazynie zataczałem się z senności, spałem 14-16 godzin na dobę; w pracy myśleli, że zasnę za monitorem, bo głowa sama leciała mi do przodu.
     Jednym słowem bardzo długi sen, a potem kilka godzin senności i znowu sen. Taki senny marazm sytuacji.
     Ten lek powinni podawać przy ADHD, albo przy ciężkiej bezsenności… a może podają -:)

     1. Opinia użytkownika o Perazin :

      podają

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.