Atomoksetyna

Poznaj bliżej lek Atomoksetyna:

Witaj na stronie, na której znajdziesz nie tylko informacje z ulotki o leku ale także poznasz prawdziwe historie i opinie ekspertów o Atomoksetyna. Rzetelne opinie ekspertów, historie pacjentów wraz z informacjami o alternatywnych zamiennikach wraz z cenami i refundacją NFZ przedstawiamy byś byś była / był świadomy w momencie ich zakupu. Poznaj lepiej skutki uboczne Atomoksetyna i zweryfikuj reklamy leku i sprawdź czy jest tak dobry, a może są lepsze zamienniki. Zawsze doceniamy twoją opinię, więc proszę pomóż nam rozwijać ta stronę i zostaw swój komentarz o leku dla innych.

Napisz swoją opinię o tym leku


Ocena Atomoksetyna

Jeśli zwykłe informacje z ulotki Atomoksetyna Ci nie wystarczają, a sponsorowane artykuły na innych stronach nie przemawiają do Ciebie to sprawdź prawdziwe historie o Atomoksetyna i opinie ekspertów

Przeczytaj wszystkie opinie naszych użytkowników

Napisz swoją opinię o tym leku


Opis leku Atomoksetyna

Atomoksetyna jest lekiem stosowanym w leczeniu zaburzeń nerwicowych u dzieci i dorosłych. Powstała w wyniku badań nad lekami przeciwdepresyjnymi, a także jest wykorzystywana w leczeniu ADHD/ADD (dzieci i dorosłych). Lek ten stosuje się do leczenia zaburzeń związanych z uwagą, impulsywnością i zachowaniami agresywnymi. Jest jednym z najsilniejszych i najskuteczniejszych leków stosowanych w leczeniu ADHD.

Atomoksetyna jest dostępna jako tabletki lub kapsułki doustne. Dawka powinna być dostosowana do wieku, masy ciała i nasilenia objawów pacjenta. Lek zazwyczaj jest doustnie (z wyjątkiem dzieci w wieku 4-5 lat, którym dawkę podaje się doustnie). Zaczyna działać po 1-3 tygodniach od pierwszego podania i efekt działania może trwać do 8 godzin. Dawka zależy od wieku pacjenta i może wynosić od 5 do 60 mg dziennie.

Atomoksetyna ma pewne potencjalne zamienniki/ odpowiedniki leków dostępne w Polsce. Tego typu substancje to leki z grupy psychostymulantów, takie jak methylofenidat (Ritalin, Methylphenidatum) i lisdexamfetamina (Vyvanse, Elixir, Concerta). Innym potencjalnym zamiennikiem jest lek z grupy leków przeciwdepresyjnych, tak zwane SSRI (inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny), takie jak fluoksetyna (Prozac, Fontex, Fluxetin).

Atomoksetyna różni się od innych leków stosowanych w leczeniu ADHD głównie dłuższym czasem działania. Inne leki działają przez kilka godzin po podaniu, podczas gdy atomoksetyna może działać przez do 8 godzin. Ponadto, w przeciwieństwie do innych leków, atomoksetyna może być stosowana u pacjentów z nietolerancją na inne leki, ponieważ nie ma wspólnych mechanizmów działania. Atomoksetyna ma także mniejsze ryzyko powodowania skutków ubocznych w porównaniu do innych leków.

Należy jednak pamiętać, że dawkowanie i stosowanie leków powinno być uzgadniane z lekarzem lub farmaceutą. Lekarz może ustalić, czy któryś z wyżej wymienionych zamienników jest lepszym rozwiązaniem, a także określić odpowiednią dawkę i sposób podawania leku.


Gdzie można kupić Atomoksetyna?

Sprawdź gdzie kupić Atomoksetyna. Poszukaj najlepszej lokalizacji oraz ceny by zamówić. Zawsze porównaj cenę i dostępność leku Atomoksetyna w aptece.

Użyj poniższej wyszukiwarki, kliknij SZUKAJ by rozpocząć


Atomoksetyna składniki i działanie

Poznaj skład Atomoksetyna i zastosowanie na dolegliwości
Sprawdź inne leki i przeczytaj opinie o nich

Atomoksetyna jest stosowany w wypadku: Na Depresję,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.