Okskarbazepina

Poznaj bliżej lek Okskarbazepina:

Witaj na stronie, na której znajdziesz nie tylko informacje z ulotki o leku ale także poznasz prawdziwe historie i opinie ekspertów o Okskarbazepina. Rzetelne opinie ekspertów, historie pacjentów wraz z informacjami o alternatywnych zamiennikach wraz z cenami i refundacją NFZ przedstawiamy byś byś była / był świadomy w momencie ich zakupu. Poznaj lepiej skutki uboczne Okskarbazepina i zweryfikuj reklamy leku i sprawdź czy jest tak dobry, a może są lepsze zamienniki. Zawsze doceniamy twoją opinię, więc proszę pomóż nam rozwijać ta stronę i zostaw swój komentarz o leku dla innych.

Napisz swoją opinię o tym leku


Ocena Okskarbazepina

Jeśli zwykłe informacje z ulotki Okskarbazepina Ci nie wystarczają, a sponsorowane artykuły na innych stronach nie przemawiają do Ciebie to sprawdź prawdziwe historie o Okskarbazepina i opinie ekspertów

Przeczytaj wszystkie opinie naszych użytkowników

Napisz swoją opinię o tym leku


Opis leku Okskarbazepina

Okskarbazepina (znana również jako Tegretol® lub Carbatrol®) jest lekiem stosowanym w leczeniu chorób afektywnych dwubiegunowych, epilepsji oraz nerwicy trójdzielnej. Lek jest dostępny w tabletkach, kapsułkach, zawiesinach i tabletkach rozpuszczalnych w wodzie.

Dawkowanie Okskarbazepiny zwykle zaczyna się od niskich dawek i stopniowo je zwiększa, tak by skorygować dawkę w celu optymalizacji kontroli i zmniejszenia toksyczności. W przypadku leczenia chorób afektywnych dwubiegunowych zalecana dawka wynosi od 200 do 1200 mg na dobę podzieloną na 2 lub 3 dawki. W leczeniu epilepsji zalecane dawki wynoszą 400-1600 mg na dobę podzieloną na 3-4 dawki.

Jednym z potencjalnych zamienników Okskarbazepiny jest lek zwany Depakotą (znany również jako diklofenak lub Depakene). Lek ten jest stosowany w leczeniu chorób afektywnych dwubiegunowych, epilepsji oraz nerwicy trójdzielnej. Lek jest dostępny w tabletkach, kapsułkach, zawiesinach i tabletkach rozpuszczalnych w wodzie. Zalecane dawki wynoszą od 250 do 750 mg na dobę podzieloną na 2 lub 3 dawki.

Innym zamiennikiem jest lek zwany Lamictalem (znany również jako Lamotrygerw lub Lamictal XR). Jest to lek stosowany w leczeniu chorób afektywnych dwubiegunowych, epilepsji oraz nerwicy trójdzielnej. Lek jest dostępny w tabletkach, kapsułkach, zawiesinach i tabletkach rozpuszczalnych w wodzie. Zalecane dawki wynoszą od 50 do 400 mg na dobę podzielone na 2 lub 3 dawki.

Kolejnym zamiennikiem Okskarbazepiny jest lek zwany Trileptalem (znany również jako oxkcarbazepine lub oxlotriptan). Jest to lek stosowany w leczeniu chorób afektywnych dwubiegunowych, epilepsji oraz nerwicy trójdzielnej. Lek jest dostępny w tabletkach, kapsułkach, zawiesinach i tabletkach rozpuszczalnych w wodzie. Zalecane dawki wynoszą od 600 do 1200 mg na dobę podzielone na 2 lub 3 dawki.

Istnieje również szereg innych zamienników leków dostępnych w Polsce, w tym Risperdal, Topamax, Aripiprazol, Zyprexa i wiele innych. Wszystkie te leki mają specyficzne wskazania, działanie i dawkowanie i powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami lekarza. Lekarz może dostosować dawkę lub wybrać inny lek, w zależności od potrzeb pacjenta. W przypadku stosowania leków dostępnych wyłącznie na receptę, należy skonsultować się z lekarzem, zanim zmieni się lek. W każdym razie ważne jest, aby leki były stosowane wyłącznie zgodnie z zaleceniami lekarza.


Gdzie można kupić Okskarbazepina?

Sprawdź gdzie kupić Okskarbazepina. Poszukaj najlepszej lokalizacji oraz ceny by zamówić. Zawsze porównaj cenę i dostępność leku Okskarbazepina w aptece.

Użyj poniższej wyszukiwarki, kliknij SZUKAJ by rozpocząć


Okskarbazepina składniki i działanie

Poznaj skład Okskarbazepina i zastosowanie na dolegliwości
Sprawdź inne leki i przeczytaj opinie o nich

Okskarbazepina jest stosowany w wypadku: Na Depresję,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.