Benzatropina

Poznaj bliżej lek Benzatropina:

Witaj na stronie, na której znajdziesz nie tylko informacje z ulotki o leku ale także poznasz prawdziwe historie i opinie ekspertów o Benzatropina. Rzetelne opinie ekspertów, historie pacjentów wraz z informacjami o alternatywnych zamiennikach wraz z cenami i refundacją NFZ przedstawiamy byś byś była / był świadomy w momencie ich zakupu. Poznaj lepiej skutki uboczne Benzatropina i zweryfikuj reklamy leku i sprawdź czy jest tak dobry, a może są lepsze zamienniki. Zawsze doceniamy twoją opinię, więc proszę pomóż nam rozwijać ta stronę i zostaw swój komentarz o leku dla innych.

Napisz swoją opinię o tym leku


Ocena Benzatropina

Jeśli zwykłe informacje z ulotki Benzatropina Ci nie wystarczają, a sponsorowane artykuły na innych stronach nie przemawiają do Ciebie to sprawdź prawdziwe historie o Benzatropina i opinie ekspertów

Przeczytaj wszystkie opinie naszych użytkowników

Napisz swoją opinię o tym leku


Opis leku Benzatropina

Benzatropina jest lekiem używanym do leczenia objawów choroby Parkinsona, takich jak drżenia i spowolnione ruchy ciała. Jest ona zalecana jako pomocniczy środek leczniczy wraz z podawaniem lewodopy. Lek jest dostępny w tabletkach, tabletkach do żucia, zawiesinach do wstrzykiwań, żelach do wsmarowywania i kapsułkach do połykania. Zazwyczaj zalecana dawka benzatropiny dla dorosłych wynosi początkowo 0,5 mg dwa razy na dobę, w zależności od potrzeb pacjenta dawka może być zwiększana lub zmniejszana. Zaleca się przestrzeganie dawki i czasu podawania, aby uzyskać odpowiednią kontrolę nad objawami. Benzatropina powinna być przyjmowana przez co najmniej cztery tygodnie, zanim pojawią się pierwsze efekty.

Biorąc pod uwagę dostępną farmakoterapię w Polsce, istnieją potencjalne zamienniki leku Benzatropina. Należą do nich leki zawierające benzatropinę, takie jak Cogentin (tabletki do żucia, tabletki i zawiesina do wstrzykiwań) i Notensin (kapsułki i tabletki). W przypadku Cogentin, początkowa dawka wynosi 0,25 mg na dobę i może być zwiększana do 0,5 mg na dobę. Z kolei Notensin jest dostępny w dawkach 0,5 mg lub 1 mg.

Innymi dostępnymi w Polsce alternatywami dla benzatropiny są leki zawierające proksazynę, takie jak Proxacin (tabletki i zawiesina) i Proxavyer (tabletki). Proxacin powinien być przyjmowany w dawce 0,75 mg dwa razy dziennie, z możliwością zwiększenia do 2 mg dwa razy dziennie. Proxavyer jest dostępny w dawkach 0,5 mg i 1 mg.

Innymi dostępnymi w Polsce odpowiednikami benzatropiny są leki zawierające benzklonidon, takie jak Artane (tabletki, zawiesiny i tabletki do żucia) i Benaril (tabletki). Artane powinien być przyjmowany w dawce początkowej 0,5 mg na dobę, z możliwością zwiększenia do 3 mg na dobę. Z kolei Benaril jest dostępny w dawkach 0,5 mg i 1 mg.

Przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek z tych leków zaleca się skonsultowanie z lekarzem w celu wybrania odpowiedniej dawki i określenia skutków ubocznych. Ważne jest, aby przyjmować lek zgodnie z zaleceniami lekarza, aby uniknąć nadużywania i działań niepożądanych.


Gdzie można kupić Benzatropina?

Sprawdź gdzie kupić Benzatropina. Poszukaj najlepszej lokalizacji oraz ceny by zamówić. Zawsze porównaj cenę i dostępność leku Benzatropina w aptece.

Użyj poniższej wyszukiwarki, kliknij SZUKAJ by rozpocząć


Benzatropina składniki i działanie

Poznaj skład Benzatropina i zastosowanie na dolegliwości
Sprawdź inne leki i przeczytaj opinie o nich

Benzatropina jest stosowany w wypadku: Na Depresję,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.