Fraxiparine

Warfin

Podstawowym lekarstwem przeciwdziałającym tworzeniu się zakrzepów żylnych jest Warfin. Walcząc z zakrzepicą, lek po pierwsze zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca, a po drugie zmniejsza ryzyko kolejnych negatywnych następstw, u osób z już przebytym zawałem mięśnia sercowego.
Popularność leku wynika ściśle z jego dużej efektywności (Leki jemu podobne, z ta samą substancją aktywną mają silną pozycję już od 60 lat). Warfin zdecydowanie jest skuteczny, ale niestety jego dawka skuteczna, automatycznie jest też dawką znacznie zwiększającą ryzyko wystąpienia krwawień. Jeśli natomiast przyjmujemy dawkę bezpieczną to niestety jest ona zbyt mała by działać.
Drugim problemem związanym z Warfinem są jego interakcje z innymi lekami, lecz kłopot sprawiają również interakcje z niektórymi grupami produktów spożywczych, tutaj mamy na przykład warzywa liściowe.

Pradaxa

Xarelto

Lek Xarelto, zawierający rivaroksaban, jest jednym z niedawno wprowadzonych leków na receptę stosowanych w leczeniu zakrzepowego zapalenia żył głębokich (DVT) lub zatorowości płucnej (PE). Ten lek jest również stosowany w profilaktyce zakrzepicy u dorosłych w przypadku sztucznego serca lub stawów biodrowych oraz u pacjentów z ostrą białaczką limfoblastyczną (ALL).

Dawkowanie Xarelta zależy od rodzaju i rodzaju stosowanego leczenia. W leczeniu zakrzepowego zapalenia żył głębokich lub zatorowości płucnej zalecana dawka wynosi 15-20mg jeden raz dziennie, przyjmowany doustnie. W przypadku profilaktyki zakrzepicy z powodu sztucznego serca lub stawów biodrowych zalecana dawka wynosi 10-20mg jeden raz dziennie przyjmowany doustnie. W przypadku pacjentów z ostrą białaczką limfoblastyczną, zalecana dawka wynosi 10 mg jeden raz dziennie przyjmowany doustnie. Lek należy przyjmować regularnie, bez poświęcania się, aby zapewnić optymalne leczenie.

Istnieją również potencjalne zamienniki leku Xarelto dostępne w Polsce. Na przykład lek Warfarin (zawierający antykoagulanty) jest stosowany w leczeniu DVT i PE. Jest również stosowany jako profilaktyka przeciwzakrzepowa w przypadku sztucznego serca. Lek Pradaxa (zawierający dabigatran) stosowany jest w leczeniu DVT i PE, a także w profilaktyce zakrzepicy u dorosłych z sztucznym sercem. Lek Eliquis (zawierający apixaban) stosowany jest w leczeniu DVT i PE, a także w profilaktyce zakrzepicy u dorosłych z sztucznym sercem.

Ponadto istnieją inne leki, które mogą być stosowane jako alternatywne lub uzupełniające rozwiązania w przypadku pacjentów z DVT i PE, w tym leki zawierające heparynę, heparynę z inhibitorami trombina i kwas acetylosalicylowy.

Obecnie Xarelto i jego zamienniki są dostępne wyłącznie na receptę w Polsce. Przed rozpoczęciem leczenia pacjent musi skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia zalecanej dawki, aby upewnić się, że lek jest właściwie stosowany. Pacjenci powinni również informować swojego lekarza o wszystkich innych lekach, które obecnie stosują, w tym lekach ziołowych, witaminach, suplementach i innych lekach na receptę lub bez recepty.

Ulgix

[DrWidg_Content] Dostępne w aptekach pod nazwą: Ulgix® Laxi, Ulgix® ochrona wątroby, Ulgix® USG, Ulgix® wzdęcia, Ulgix®Total

Zapobieganie zaparciom i leczenie przewlekłych zaparć, wspomagająco u pacjentów z guzkami krwawniczymi i/lub szczelinami odbytu, jak również u pacjentów, u których ze względu na stan zdrowia niewskazany jest zwiększony wysiłek przy oddawaniu stolca, przygotowanie do zabiegów diagnostycznych i operacyjnych. [/DrWidg_Content]

Rostil

Rostil, wywiera ochronne działanie na naczynka krwi. Jego składnikiem jest od lat w wielu krajach używany dobesylan wapnia, będący antyoksydantem. Ma on działanie protekcyjne (ochronne) wobec naczyniek krwi, w tym również przeciwdziała nadmiernej ich przepuszczalności. Najczęściej przepisywany jest osobom z pogorszonym stanem układu krwionośnego, na przykład pacjentom z zaawansowaną cukrzycą, którzy mają problemy z retinopatią cukrzycową (uszkodzeniem naczyń krwionośnych w obrębie siatkówki)
Według producenta, Rostil jest naszym narzędziem do leczenia przewlekłej niewydolności krążenia, dotykającego naczyń dolnych kończyn, której efektem odczuwalnym są występujące obrzęki, a także sinienie skóry nóg.
Rostil jest lekiem, a nie suplementem diety. Mając na uwadze pozytywne jego działanie musimy także przyjąć, że być może wywoła on u nas pewne skutki uboczne, a wśród nich gorączkę, kłopoty układu pokarmowego (nudności najczęściej), lecz zaskakująco także nerwowość. Najbardziej prawdopodobne jest jednak to, że nie doświadczymy żadnych z nich.
Leku nie powinny przyjmować kobiety w pierwszym trymestrze ciąży.

[cena_top]

Cena w aptece internetowej.

Na dzień dzisiejszy dostępny jest jeden rodzaj opakowania, które zawiera 30 tablektek leku rostil. Kosztuje ono w aptekach internetowych od 9,90 do 13,50 PLN

Cena jednej tabletki to 33 – 40 groszy
Zalecana terapia dzienna to od 2 do 4 tabletek, więc koszt dzienny terapii wynosi od 73 do 1,46 PLN

Cena w aptece tradycyjnej

Opakowanie zawierające 30 tabletek w  aptekach tradycyjnych rostilu kosztuje od 10,50 do 13,80 PLN. By to sprawdzić dzwoniliśmy do 3 aptek. Dwóch w Warszawie, i do jednej z Częstochowy.

Cena na allegro

Rostil jest sprzedawany dość drogo na allegro. Ceny wahają się, od 10,49 PLN do 15,90 PLN (Stan na sierpień 2015 roku). Należy jednak pamiętać, że najczęściej cena w ostatecznym rozrachunku okaże się większa, bo doliczyć trzeba także cenę przesyłki. Sytuacja podobna jest także w aptekach internetowych, o ile nie zamówimy z opcją odbioru osobistego.

[/cena_top]

Posterisan

Posterisan czopki, maść. Bez recepty

To środek stosowany przy leczeniu hemoroidów.  Jego głównym działaniem jest zmniejszenie bólu w okolicach odbytu. Uśmierza ból poprzez zmniejszenie pieczenia, zaczerwienienia i podrażnienia okolic intymnych. Sprzyja gojeniu ran łagodząc wszelkiego rodzaju niemiłe odczucia z tym związane. Działa również antybakteryjnie zwiększając odporność ognisk zapalnych choroby. Długotrwałe stosowanie jest dozwolone i zalecane przy dużym krwawieniu. Zmniejsza krwawienie. Stwierdzono cechy wskazujące na zapobieganie nawrotom choroby.

Clexane

Clexane to przygotowane zastrzyki do iniekcji podskórnych. Lek podawany jest przez kilkutygodniowy okres po operacjach chirurgicznych, po to, aby utrudniał tworzenie się zakrzepów krwi.
Skutki uboczne są bardzo rzadko spotykane. Mogą jednak pojawić się krwawienia, oraz reakcje alergiczne.

Aflavic

Aflavic stworzony został do walki z bardzo częstym problemem, jakim jest niewydolność krążenia kończyn dolnych. Być może powinniśmy po niego sięgnąć, gdy odczuwamy ciężkość nóg, bądź mamy problemy ze staniem przez dłuższy czas w jednym miejscu. Raczej nie powinien powodować skutków ubocznych, choć przypadki nudności po zastosowaniu diosminy (aktywny składnik aflavicu) były notowane.

Neoparin