Warfin


Podstawowym lekarstwem przeciwdziałającym tworzeniu się zakrzepów żylnych jest Warfin. Walcząc z zakrzepicą, lek po pierwsze zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału serca, a po drugie zmniejsza ryzyko kolejnych negatywnych następstw, u osób z już przebytym zawałem mięśnia sercowego.
Popularność leku wynika ściśle z jego dużej efektywności (Leki jemu podobne, z ta samą substancją aktywną mają silną pozycję już od 60 lat). Warfin zdecydowanie jest skuteczny, ale niestety jego dawka skuteczna, automatycznie jest też dawką znacznie zwiększającą ryzyko wystąpienia krwawień. Jeśli natomiast przyjmujemy dawkę bezpieczną to niestety jest ona zbyt mała by działać.
Drugim problemem związanym z Warfinem są jego interakcje z innymi lekami, lecz kłopot sprawiają również interakcje z niektórymi grupami produktów spożywczych, tutaj mamy na przykład warzywa liściowe.
Napisz swoją opinię o Warfin


Cena Warfin
Skutki uboczne Warfin
Dawkowanie Warfin
Ulotka Warfin
Zamienniki Warfin
Forum Warfin
Najnowsza opinia o Warfin
Zastosowanie i składniki Warfin
Gdzie można kupić Warfin?

Opinie o Warfin (3)

Warfin, ocena średnia

8.4

Skutecznosc

84/10

  Brak skutków ubocznych

  78/10

   Oplacalnosc

   90/10
    1. Opinia użytkownika o Warfin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Warfin to wspaniały lek na rozrzedzenie krwi, o wiele lepszy jak acenokumarol. Po acenokumarolu miałem trzy krwotoki, dwa z nosa i jeden z zęba i za kazdym razem lądowałem w szpitalu. Od kiedy jestem na warfinie /około 7 lat/nie mam problemów,poza drobnymi podkrwawieniami z nosa. Należy jednak robić co miesiąc badanie INR i wtedy jest o key. Ja biorę rano raz dziennie przez 4 dni warfin 3, a w piątym dniu połówkę 5 i tak w kółko i INR mam od 2,20 do 2,80 przy normalnym jedzeniu w niczym nie przesadzając. Po sztucznej zastawce aortalnej INR ma być między 2 a 3, więc wszystko jest pod kontrolą. Pozdrawiam wszystkich i pamiętajcie z Bożą pomocą można bardzo wiele.

    2. Opinia użytkownika o Warfin :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Mam genetyczne silne predyspozycje do samoistnego tworzenia się zakrzepów. Pewnie osób takich jak ja nie jest wiele, ale dla nas warfin jest lekiem, który poprawia szansę na życie normalnej długości. W mojej rodzinie od strony ojca choroby serca to przyczyna 90% zgonów. Skutki uboczne nie są ważne, bo ja tak czy inaczej lek będę brał. Miałem w pierwszym miesiącu po przepisaniu jakieś nudności, ale to na serio nie ma znaczenia. Żadnego.

    3. Opinia użytkownika o Warfin :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Biorę warfin już bardzo długo, a zacząłem po operacji serca w 2012. Mam go przepisanego, żeby w skutek przebytej operacji nie pojawiały się u mnie zakrzepy, co bez leku byłoby prawdopodobne. Nie przysporzył mi jak dotąd żadnych skutków ubocznych, a badam się systematycznie, więc ciągle monitoruję czy moje leki nie wyrabiają czegoś niedobrego.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.