Rostil


Rostil, wywiera ochronne działanie na naczynka krwi. Jego składnikiem jest od lat w wielu krajach używany dobesylan wapnia, będący antyoksydantem. Ma on działanie protekcyjne (ochronne) wobec naczyniek krwi, w tym również przeciwdziała nadmiernej ich przepuszczalności. Najczęściej przepisywany jest osobom z pogorszonym stanem układu krwionośnego, na przykład pacjentom z zaawansowaną cukrzycą, którzy mają problemy z retinopatią cukrzycową (uszkodzeniem naczyń krwionośnych w obrębie siatkówki)
Według producenta, Rostil jest naszym narzędziem do leczenia przewlekłej niewydolności krążenia, dotykającego naczyń dolnych kończyn, której efektem odczuwalnym są występujące obrzęki, a także sinienie skóry nóg.
Rostil jest lekiem, a nie suplementem diety. Mając na uwadze pozytywne jego działanie musimy także przyjąć, że być może wywoła on u nas pewne skutki uboczne, a wśród nich gorączkę, kłopoty układu pokarmowego (nudności najczęściej), lecz zaskakująco także nerwowość. Najbardziej prawdopodobne jest jednak to, że nie doświadczymy żadnych z nich.
Leku nie powinny przyjmować kobiety w pierwszym trymestrze ciąży.

Ostatnio dodane opisy naszych użytkowników o Rostil:

Nogi nie puchną i żylaki nie bolą, ale … PASKUDNA GORĄCZKA POLEKOWA I NUDNOŚCI NIE PRZECHODZĄ, mimo, że 4 dni temu odstawiłam tabletki. Wanda
Idealny lek przy problemach z krążeniem i skurczach w nogach. Skuteczny, więc polecam. Kaśka K
Rostil super pomaga na obolałe nogi z żylakami. Jedyny preparat, który tak pomógł. Elka
Więcej prawdziwych historii o Rostil znajdziesz poniżej [kliknij tu]

SprawdźLek.pl to najstarszy i niezależny portal rzetelnych informacji o zażywaniu leków. Sprawdz nasz cel nadrzędny działalności w Manifeście oraz poznaj Zespół SprawdzLek.pl , który codziennie dba o jakość strony.
Będzie nam miło jak ty również wesprzesz nas swoim komentarzem i opiszesz swoją historię o Rostil.

Napisz swoją historię o RostilCena Rostil

Cena w aptece internetowej.

Na dzień dzisiejszy dostępny jest jeden rodzaj opakowania, które zawiera 30 tablektek leku rostil. Kosztuje ono w aptekach internetowych od 9,90 do 13,50 PLN

Cena jednej tabletki to 33 – 40 groszy
Zalecana terapia dzienna to od 2 do 4 tabletek, więc koszt dzienny terapii wynosi od 73 do 1,46 PLN

Cena w aptece tradycyjnej

Opakowanie zawierające 30 tabletek w  aptekach tradycyjnych rostilu kosztuje od 10,50 do 13,80 PLN. By to sprawdzić dzwoniliśmy do 3 aptek. Dwóch w Warszawie, i do jednej z Częstochowy.

Cena na allegro

Rostil jest sprzedawany dość drogo na allegro. Ceny wahają się, od 10,49 PLN do 15,90 PLN (Stan na sierpień 2015 roku). Należy jednak pamiętać, że najczęściej cena w ostatecznym rozrachunku okaże się większa, bo doliczyć trzeba także cenę przesyłki. Sytuacja podobna jest także w aptekach internetowych, o ile nie zamówimy z opcją odbioru osobistego.

Lek Rostil jest lekiem refundowanym przez NFZ na receptę.
Jego cena zależy od dawki. Przy tym leku pacjent ma do dyspozycji refundowane dawki:

 • 250 mg

Rostil w dawce 250 mg substancji aktywnej.

Można kupić w opakowaniu zawierającym 30 szt. tabl. w cenie:

 • 15.03PLN przy zakupie na 100%. Wtedy cena jednej kapsułki wynosi około 0.50PLN

Chcesz poznać szczegółowe ceny Rostil?

Lista cen różnych wielkości opakowań leku wraz z możliwą refundacją NFZ. Sprawdź

Skutki uboczne Rostil
Dawkowanie Rostil
Ulotka Rostil
Zamienniki Rostil

Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Rostil:


Rostil zamienniki i prawdziwe historie

Forum Rostil

Lista pytań na forum o Rostil:

Jeśli chcesz zadać swoje pytanie na FORUM to skorzystaj z linka
Zadaj nowe pytanie na forum

Najnowsza historia o Rostil

Ostatnio użytkownik dodał swoją histrię o Rostil leku:

„Nogi nie puchną i żylaki nie bolą, ale … PASKUDNA GORĄCZKA POLEKOWA I NUDNOŚCI NIE PRZECHODZĄ, mimo, że 4 dni temu odstawiłam tabletki. …” [czytaj więcej poniżej]

Zastosowanie i składniki Rostil
Gdzie można kupić Rostil?

Szukasz gdzie można kupić Rostil?

Wyszukaj gdzie najlepiej kupić Rostil – użyj poniższej wyszukiwarki

Chcesz aby apteka była dodana do listy aptek gdzie można kupić Rostil na SprawdzLek.pl – kliknij

Ciekawe historie o Rostil (22)

Rostil, ocena średnia

6.7

Skutecznosc

66/10

  Brak skutków ubocznych

  64/10

   Oplacalnosc

   71/10
    1. o Rostil :

     Skutecznosc

     3

     Oplacalnosc

     6.7

     Nogi nie puchną i żylaki nie bolą, ale … PASKUDNA GORĄCZKA POLEKOWA I NUDNOŚCI NIE PRZECHODZĄ, mimo, że 4 dni temu odstawiłam tabletki.

    2. o Rostil :

     Skutecznosc

     9.5

     Brak skutków ubocznych

     8.6

     Oplacalnosc

     9.4

     Idealny lek przy problemach z krążeniem i skurczach w nogach. Skuteczny, więc polecam.

    3. o Rostil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     9.5

     Rostil super pomaga na obolałe nogi z żylakami. Jedyny preparat, który tak pomógł.

    4. o Rostil :

     Skutecznosc

     9.3

     Brak skutków ubocznych

     6.2

     Oplacalnosc

     6

     Jest to jedyny lek, który działa, głównie przy krążeniu w nogach- odczuwalne nogi rano lub wieczorem, skurcze. Działa 1 tabletka, niewystarczająco. Trzeba łączyć z Liotonem z heparyną, bo każdy ból to krwiaki i skrzepy, nawet od chodzenia i biegania.

    5. o Rostil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     To jest masakra, ale Venasid jest b. dobry. WOW! Świetny i w dodatku POLSKI produkt. Jak dla mnie rewelacja. Dobry skład, korzystna cena, tylko jedna tabletka dziennie do połknięcia i ogromne poczucie ulgi. Polecam!

    6. o Rostil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Venasid- Śmiało polecam ten suplement diety. Długi czas borykałam się z tym poczuciem ciężkich nóg, aż rozwinęło się to do skurczy łydek. Strasznie dokuczliwe i przede wszystkim irytujące, że po całym dniu pracy zamiast po uprawiać sport miałam tylko i wyłącznie ochotę leżeć. Stosuje od tygodnia i widzę znaczącą poprawę.

    7. o Rostil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Pomaga, nogi już mi tak nie puchną. Nie mam baniek już wokół kostek i czuję, że krew lepiej krąży. Dużo siedzę i przez to krew zostaje mi w stopach, przez to mam te obrzęki wokół kostek i na dole łydek. Nie zauważyłam żadnych skutków ubocznych. Polecam i pozdrawiam.

    8. o Rostil :

     Skutecznosc

     5.5

     Brak skutków ubocznych

     2.7

     Oplacalnosc

     4.3

     Witam. Jestem cukrzykiem od 14 lat. Jakiś czas temu lekarz zapisał mi Rostil, bo czasami leciała mi krew z nosa albo podczas oddawania moczu. Stosuję lek już z miesiąc i mogę powiedzieć, że jest dość skuteczny, ale jednak ma też swoje wady. Krew mi już nie leci, ale pojawiają się sporadyczne nudności, jednak z rzadka (dotychczas dwa razy).

    9. o Rostil :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4.5

     Oplacalnosc

     8.1

     Rostil to nie jest jakieś odkrycie roku, tego rodzaju preparaty dostępne były od dawna, najczęściej jednak wymagana była recepta od lekarza. Wprowadzili ten lek, jakby mieli zrewolucjonizować rynek, a to po prostu zwykła kopia, tego, co już było. Nie mówię, że lek jest słaby, jest dobry na tyle, na ile czysty jest jego składnik aktywny. Dawka natomiast 250 mg, to nie jest wiele. Nie znam ceny oryginału, więc nie mogę porównać, ale liczyłem, że w rostilu wychodzi coś koło 10 PLN za 30 tabletek, czyli 33 grosze za dawkę. Jak patrzeć na inne leki, gripexy itp, to cena rostilu nie jest z sufitu.

    10. o Rostil :

     Skutecznosc

     6.9

     Brak skutków ubocznych

     6.8

     Oplacalnosc

     6.7

     Lek z całą pewnością wskazany dla osób w wieku moich rodziców, bo jak zwiększa wytrzymałość naczyń krwionośnych to i zapobiega wylewom, a nie widzę by to było napisane gdziekolwiek. Powinno się go dawać, ażeby zmniejszyć ryzyko wylewu krwi do mózgu. Mój dziadziuś to miał i wyszedł po ciężkim okresie rehabilitacji prawie bez szwanku, ale to tylko przypadek. Duża część wylewów kończy się konsekwencjami trwającymi do końca życia.

    11. o Rostil :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Biorę rostil już 3 miesiące i żadnej poprawy nie widzę.

    12. o Rostil :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     Jak zawsze jestem krytyczny do wszelkich nowości z apteki to o rostilu mogę powiedzieć dobre słowo. Jestem w liceum i mam problem taki, że nie mam jeszcze prawka i jeżdżę do szkoły autobusem. Jak nie ma miejsc siedzących i muszę stać, a nie mam możliwości poruszania się to nogi mnie aż rwią z bólu. Dzieje się tak dlatego że za szybko urosłem i chyba ukłąd krwionośny nie nadążył. Pobrałem rostil i powiem że co daje. Nogi mnie nie bolą. To nie placebo. Tylko pytanie czy ajk rostil coś naprawia, to czasem czy czegoś nie psuje? wątroby, nerek, żołądka itp…

    13. o Rostil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Ja biorę rostil w dawce 1000mg dziennie i jestem zadowolona, bóle nóg ustapiły, żylaki się zmniejszają, a mam je naprawdę ogromne, ze skutków ubocznych też jestem zadowolona, bo od rostilu mam brak apetytu, co pomaga mi rownież pozbywać się zbędnych kilogramów, jedno opakowanie, czy dwa nic nie pomaga, to prawda, ja już mam trzeci miesiąc kuracji i dopiero od miesiąca zauważyłam zanikające pajączki na nogach i zmnejszenie obrzęków i żylaków na nogach, SUUUUPEEEEERRRRR POLECAM

    14. o Rostil :

     Lek brałem około półtora miesiąca.Mam wrażenie,że zmniejszyły się tzw pajęczyny, żylaki raczej nie.Czułem lekkość nóg. Niestety musiałem lek odstawić ponieważ po ok 3-4 tygodniach zażywania zgodnie z ulotką zacząłem tracić smak.Po następnych dwóch tygodniach poza delikatnym smakiem owoców prawie wszystko było jak drzewo. Około tygodnia po odstawieniu leków powoli smak wraca na razie tak na 50-60%. Może to efekt łączenia z innymi lekami cukrzycowymi. Tego nie wiem. Jednak wcześniej czegoś takiego nie doświadczyłem.

    15. o Rostil :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     8

     Średnio skuteczny, opłaca się wypróbować. Mam mniej spuchnięte nogi, widać to po kostkach, ale żylaków nie zmniejszyło mi:( Po 2 miesiącach zaczęłam dostawać lekkich krwotoków z nosa, po odstawieniu na kilka dni, przechodziło mi, przez to łykam co drugi dzień.

    16. o Rostil :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Jeśli się go zażywa regularnie pomaga, mnie nogi tak nie bolą jak przed :)

    17. o Rostil :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     nie polecam:)

    18. o Rostil :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Zażywałem opakowanie. Żylaki są nadal.

     1. o Rostil :

      Chyba na mózgu… Podobno na żylaki pomagają demonstracje KOD…

    19. o Rostil :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Rostil jest całkiem silny, jak żadne kremy i maście nie pomagają na żylaki to można go wypróbować. Aflofarm zazwyczaj wypuszcza tylko przereklamowane komercyjne słabe produkty, ale rostil, no on akurat jest dobry. U mnie Bogu dzięki, obyło się bez skutków ubocznych. Brał go ktoś dłużej niż miesiąc? Jestem ciekawy czy będzie cały czas działał.

    20. o Rostil :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Co prawda cukrzycy nie mam, ale obrzęki za to tak i rostil biorę. Nie z przepisania lekarza, tylko z tego co mówiła babeczka w aptece. Biorę 2 razy więcej niż jest napisane, bo jestem sporą osobą. Na razie mniej mnie bolą nogi i nie czuję takiego wychłodzenia do kości. Nie wiem czy państwo wiecie o czym mówię, ale czasami całe nogi, a nie tylko stopy są jakby zimne i nie ważne ile je się grzeje to to nic nie daje. Bo to chłód całej nogi a nie skóry tylko, a wynika to ze słabego ukrwienia

     1. o Rostil :

      Skutecznosc

      10

      Oplacalnosc

      9.8

      Rostil biorę od tygodnia w dawce 1x 2 tabletki, nie czuję bólu w nodze i przejmującego zimna.

    Dodaj swoją opinię o leku

    Zostaw swoją opinię o leku dla innych. Daj szanse poznać czy lek działał i czy nie miał skutków ubocznych. Twoja opinia może być anonimowa, użyj pseudonimu. By dodać opinię wypełnij pola oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.