Sulpiryd

3,8 [60]

Tagi: , , , , , , ,

Sulpiryd należy do atypowych leków antypsychotycznych. Mimo przynależności do tej grupy, stosowany jest przede wszystkim, jako lek aktywizujący. Jest skuteczny przy długotrwałej słabo nasilonej depresji, przy której większość leków z popularnych grup sobie nie radzi. Należy rozróżnić działanie Sulpirydu w niskich dawkach (do 200mg dziennie), od działania leku w dawkach dużo większych. Małe dawki powodują, że lek jest przede wszystkim antagonistą autoreceptorów dopaminowych, więc w istocie powoduje większą produkcję i wyrzut dopaminy. W dużych dawkach (powyżej 600mg) Sulpiryd jest antagonistą receptorów dopaminowych i wtedy właśnie wykazuje działanie antypsychotyczne przydatne przy leczeniu schizofrenii i zaburzeniach dwubiegunowych.

Najnowsza opinia o Sulpiryd:

„Dla mnie idealny lek, po którym ustąpiły uporczywe, straszliwe bóle głowy, powodujące depresje i lęki. Wszystko mnie przerastało, nie mogłam się zmierzyć z żadnym przedsięwzięciem, bo przejmowałam się wszystkim i nawet goście „na kawę” byli powodem nieprzespanych nocy i nasilonego bólu głowy. Wszystkie emocje, te dobre i te złe nasilały bóle głowy i kręgosłupa. Byłam niezdolna do normalnego funkcjonowania, choć bardzo …” [czytaj więcej poniżej]

Sulpiryd otrzymał ocenę średnią: 3,8 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 77 opinii

Sulpiryd jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Schizofrenię,


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Sulpiryd:

Sulpiryd cena:

Lek Sulpiryd na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Sulpiryd Teva kaps. twarde 100 mg
  cena normalnie -> 6.65PLN przy odpłatności bezpłatny -> 0.0
 • Sulpiryd Teva tabl. 200 mg
  cena normalnie -> 6.02PLN przy odpłatności bezpłatny -> 0.0
 • Sulpiryd Teva tabl. 200 mg
  cena normalnie -> 12.7PLN przy odpłatności bezpłatny -> 0.0
 • Sulpiryd Teva kaps. twarde 50 mg
  cena normalnie -> 4.62PLN przy odpłatności bezpłatny -> 1.29

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Sulpiryd?

Oto lista aptek i sklepów z Sulpiryd:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Sulpiryd
 1. Sulpiryd #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dla mnie idealny lek, po którym ustąpiły uporczywe, straszliwe bóle głowy, powodujące depresje i lęki. Wszystko mnie przerastało, nie mogłam się zmierzyć z żadnym przedsięwzięciem, bo przejmowałam się wszystkim i nawet goście „na kawę” byli powodem nieprzespanych nocy i nasilonego bólu głowy. Wszystkie emocje, te dobre i te złe nasilały bóle głowy i kręgosłupa. Byłam niezdolna do normalnego funkcjonowania, choć bardzo sie starałam żyć w miarę normalnie. Teraz od 2 miesięcy mam spokój i jestem spokojna i szczęśliwa bo…nie boli mnie głowa. Biorę 2x50mg i zamierzam za jakiś czas stopniowo zmniejszyć dawkę do 1×50.

 2. Sulpiryd #

  Super lek, biorę 50 mg na dobę wyciszył,zlikwidował lęki jest ok.

 3. Sulpiryd #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  od roku biorę Sulpiryd 2 razy 400 lekarz mi zamienił z Solian nie widzę żadnej różnicy ,ale zdarzają się napady lęku i wysoki puls 125,ale nie jestem częstym bywalcem w szpitalu jak to było dawniej.Przy większym lęku biorę lorafen 1 tabletka. Ale moja MAMA bardzo dużą rolę ma w mojej chorobie ja przy niej czuję się bezpieczna wie kiedy mi jest żle i robi wszystko że nawet bez tabletki na uspokojenie wyciszam się.100 lat mojej MAMIE.Jeszcze jedno choruję na schizofrenie.Pozdrawiam.

 4. Sulpiryd #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę, sulpiryd od 6 m-cy jestem zadowolona postawił mnie na nogi, mogę normalnie funkcjonować i czuje się dobrze. Na noc biorę depreksolet, aby spokojnie przespać całą noc, rano jestem wyspana i zupełnie trzeźwa bez zamulenia. Polecam, bo sulpiryd jest ok.

 5. Sulpiryd #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  JESTEM PO SZPITALU DOSTAWALEM DAWKE 1200 TERAZ MAM ZALECONĄ 400 2X 200 RANO I PO OBIEDZIE CZUJE SIĘ DUŻO LEPIEJ SYPIAM SPOKOJNIE, PRZEŻYŁEM BARDZO SILNĄ DEPRESJĘ, KTÓREJ OBJAWY TO SILNY BÓL W KLATCE PIERSIOWEJ I UTRATA PAMIĘCI

 6. Sulpiryd #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ten lek jest tak wspaniały, że chyba poproszę psychiatrę o zwiększenie dawki :):):) I tak już podwyższał mi dwa razy – najpierw do 400 mg. a potem do 500 mg. Objawy psychotyczne, nerwicowe i somatyczne poszły w zapomnienie, a ja wreszcie czuję spokój… po 35 latach lęków, niewiary w siebie, wycofania itp. Jest to dla mnie coś niesamowitego – zupełnie nowy stan.

 7. Sulpiryd #

  To typowe objawy somatyczne nerwic ( w tym fobii ). Sulpiryd dobrze je wygłusza, choć trzeba dopasować odpowiednią dawkę. U niektórych jest to 100 mg. u innych 300 mg.
  Zróbcie sobie jeszcze badania tarczycy, poziomy magnezu, potasu, wapnia, sodu i ogólnie gospodarki wodno-elektrolitowej + aminotransferazy. Jak są ok. to na pewno jakaś odmiana nerwicy.

 8. Sulpiryd #

  ania mam do ciebie pytanie mam takie same obijawy tylko że ja sie boje jeździć gdzie kolwiek bo mam takie obiawy jak kręcenie sie w głowie brak śliny słabo mi robie się cały mokry i podnosi mi sie cienienie tez tak masz bo nie wiem czy ten lek pomoże mi w tym Sulpiryd

 9. Sulpiryd #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Sulpiryd zastąpił u mnie Rispolept, którego skutki uboczne były nie do wytrzymania – naprawdę wariatkowo. Sulpirydu biorę 500 mg. na dobę w dwóch dawkach: rano 300 mg., a w południe 200 mg. Wcześniej jak brałem go 300 mg ( przed zwiększeniem dawki ) nie miałem żadnych skutków ubocznych. Teraz jak biorę 500 mg. troszeczkę jestem senny i rozleniwiony, ale bez przesady ( a może dlatego, że mam właśnie urlop :) ). Sulpiryd ( 500 mg. ) wygłuszył w 10 dni objawy psychotyczne, nerwicowe bóle serca i zespół jelita drażliwego. Ogólnie lek bardzo polecam – skuteczny przy prawie braku jakichkolwiek skutków ubocznych, a przecież o to właśnie w całym tym leczeniu chodzi, aby było skuteczne i jak najmniej uciążliwe.

 10. Sulpiryd #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja biorę obecnie 500 mg. Sulpirydu na dobę. Troszeczkę jestem senny i bez energii, co nie występowało wcześniej przy dawce 300 mg.; ale i tak jest o niebo lepiej jak przy Pernazynie, a już w ogóle przy Rispolepcie ( Orizon ).
  Sulpiryd to chyba najlepszy lek jak dla mnie. Objawy psychotyczne odeszły w niepamięć już po ok. 10 dniach stosowania. Bóle serca, zespół jelita drażliwego i inne objawy nerwicowe również bardzo szybko ustąpiły.
  Naprawdę polecam Sulpiryd, choć jak wiadomo każdy inaczej reaguje na leki psychotropowe.


Znasz Sulpiryd? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.

Facebook