Sulpiryd


Sulpiryd należy do atypowych leków antypsychotycznych. Mimo przynależności do tej grupy, stosowany jest przede wszystkim, jako lek aktywizujący. Jest skuteczny przy długotrwałej słabo nasilonej depresji, przy której większość leków z popularnych grup sobie nie radzi. Należy rozróżnić działanie Sulpirydu w niskich dawkach (do 200mg dziennie), od działania leku w dawkach dużo większych. Małe dawki powodują, że lek jest przede wszystkim antagonistą autoreceptorów dopaminowych, więc w istocie powoduje większą produkcję i wyrzut dopaminy. W dużych dawkach (powyżej 600mg) Sulpiryd jest antagonistą receptorów dopaminowych i wtedy właśnie wykazuje działanie antypsychotyczne przydatne przy leczeniu schizofrenii i zaburzeniach dwubiegunowych.
Napisz swoją opinię o Sulpiryd


Cena Sulpiryd
Skutki uboczne Sulpiryd
Dawkowanie Sulpiryd
Zamienniki Sulpiryd
Forum Sulpiryd
Najnowsza opinia o Sulpiryd
Zastosowanie i składniki Sulpiryd
Gdzie można kupić Sulpiryd?

Opinie o Sulpiryd (110)

Sulpiryd, ocena średnia

6.7333333333333

Skutecznosc

73/10

  Brak skutków ubocznych

  53/10

   Oplacalnosc

   76/10
    1. Opinia użytkownika o Sulpiryd :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Mam zdiagnozowaną schizofrenię paranoidalną. Przy zażywaniu leków takich jak Olanzapina i Rispolept miałam bardzo silne myśli samobójcze z tendencją do realizacji. Sulpiryd w dawce 150 mg plus Symla to był strzał w dziesiątkę. Normalnie funkcjonuje, mam bardzo dobrą koncentrację uwagi, zero lęków i psychoz, czarnych myśli, poczucia niemocy (jak przy Rispolepcie) Nie przytyłam i dobrze śpię.

    2. Opinia użytkownika o Sulpiryd :

     Skutecznosc

     9.7

     Brak skutków ubocznych

     5

     Oplacalnosc

     9.7

     Witam. Brałam sulpiryd prze pół roku, może więcej. Przez jakieś 2 tygodnie bolą mnie głowa i brzuch. Jak to przeszło pojawił się mlekotok (z piersi leciało mi mleko chociaż nie karmiłam), a co za tym idzie podwyższona prolaktyna ( ja miałam prolaktynę powiększoną 4-krotnie). Kolejny skutek uboczny to osłabienie pamięci i niechęć do sexu z mężem. Fakt, że byłam spokojna, opanowana i nie miałam objawów depresji takich, jak niechęć, czy lęk nie miałam. Z chwilą zamiany leku na inny, stopniowo prolaktyna spadała i nie bolały mnie piersi. Leku nie polecam mimo, że nie jest taki drogi, jak inne leki.

    3. Opinia użytkownika o Sulpiryd :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     1.7

     Oplacalnosc

     10

     Powiem tak, lek biorę od ok. 4 miesięcy i na początku zauważyłem poprawę jeśli chodzi o lęki i samopoczucie. Po około dwóch tygodniach przeszło odczucie poprawy, a zaczął się constans. Niestety, jestem również alkoholikiem i po tym leku bardzo szybko urywał mi się film, więc nikomu nie polecam. Biorę 400mg/d w dwóch dawkach. W ciągu 3 miesięcy przytyłem 10 kg. Pojawiła się oziębłość płciowa, problemy z erekcją. Jak dla mnie głównie skutki uboczne dominują i będę postulował o zmianę tego leku na inny, przy następnej wizycie u psychiatry.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.