Asertin

3,9 [56]Ciekawy lek, należący teoretycznie do grupy SSRI (skuteczne średnio przy depresji, jednak bardzo bezpiecznych, że, ze względu na mało utrudniające życie skutki uboczne, oraz znaczny margines przyjmowanych dawek), jednak przy większych dawkach Asertin również powoduje zwiększenie ilości dopaminy w przestrzeni międzysynaptycznej. Większe dawki rozumiem tutaj, jako przyjmowanie powyżej 200mg leku dziennie. Ze względu na dodatkowy prodopaminowy profil działania. lek często i skutecznie stosuje się przy nerwicach uogólnionych, na przykład przy GAD i fobii społecznej.
Skutki uboczne są standardowe dl SSRI. Może więc wystąpić senność, w innych przypadkach bezsenność, problemy z dojściem do orgazmu i ogólniej z pobudzenie seksualnym.

Najnowsza opinia o Asertin:

„Lek bardzo mi pomógł, biorę 50mg, a potem jakoś po miesiacu mam brać 100mg. Jeszcze raz polecam. Warto przeczekac skutki uboczne. Teraz czuję się świetnie!!…” [czytaj więcej poniżej]

Asertin otrzymał ocenę średnią: 3,9 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 75 opinii

Asertin jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Informacje z ulotki Asertin:

Sprawdź jak działa Asertin na podstawie ulotki leku:

Asertin dawkowanie Asertin dawkowanie

Asertin cena:

Lek Asertin na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Asertin 100 tabl. powl. 100 mg
  cena normalnie -> 29.06PLN przy odpłatności 30% -> 9.66
 • Asertin 50 tabl. powl. 50 mg
  cena normalnie -> 16.15PLN przy odpłatności 30% -> 6.45

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Asertin?

Oto lista aptek i sklepów z Asertin:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Asertin
 1. Asertin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek bardzo mi pomógł, biorę 50mg, a potem jakoś po miesiacu mam brać 100mg. Jeszcze raz polecam. Warto przeczekac skutki uboczne. Teraz czuję się świetnie!!

 2. Asertin #

  Witam ! Biorę ASERTIN juz 2 lata i dzięki temu lekowi żyję i to całkiem dobrze. A było źle !!!!!!Cierpiałam na nerwice lękową, na choroby nowotworowe był to koszmar !!!!!! Teraz chce mi się śmiać, bawić i cieszyć się życiem !!!!!Nie bójcie się tego leku, jak jest taka potrzeba to go łykajcie i czekajcie na poprawę !!!!!!Pozdrawiam życzę wytrwałości !!!

 3. Asertin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Skutki uboczne tylko przez pierwsze 2 max 3 tyg., typu wyżej wspomniane otępienie i ospałość na przemian z ożywieniem. Po tym czasie wszystko się mi ustabilizowało, można nawet sobie piwko chlapnąć od weekendu, byle nie czystą, bo można szybko oberwać film :DDD Natomiast skuteczność ok, co prawda nie stuprocentowa, przynajmniej jeśli chodzi o nerwice natręctw, ale poprawa bardzo wyraźna. Lek tani i dobry.

 4. Asertin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę Asertin już rok. Na początku mdłości, zawroty głowy , ogólne otępienie itp. tak jak większość osób MASAKRA. Po upływie jakiegoś miesiąca samopoczucie znacznie się poprawiło.Jak do tej pory nie mam nalotów lęku, natrętnych myśli itp.ale zauważyłam, że przytyłam i nie mogę tego zrzucić mimo odstawienia słodyczy, pieczywa, potraw mącznych. Pomocy czy to możliwe żebym przytyła po asertinie? Pozdrówko i cierpliwości!

 5. Asertin #

  Żeby było lepiej najpierw musi być gorzej. Poza tym zaczynając brać jakiś lek, należy wziąć pod uwagę to, czy wcześniej jakieś leki się brało. Jeśli tak to ospałość, drętwienia, uderzenia gorąca, poty itd. są całkowicie normalne, gdyż mieszają się ze sobą różne substancje chemiczne. Biorąc Asertin inne substancje stopniowo zostają wypierane z organizmu. W zależności jak mocno i czym już nasz organizm jest zanieczyszczony, tyle potem czasu potrzeba na to, aby lek zaczął działać, jak należy. A skutki ubocze, hmm? nie widzę. Na początku była biegunka, śmierdzący pot hehe, łaknienie i nadpobudliwość a czasem ospałość. Minęło. Polecam w pierwszych dniach jakieś tabletki osłonowe. Dawka od lekarza to 50 mg, jednak przez dłuższy czas brałem po ?, żeby mój zanieczyszczony organizm nie miał za ciężko. Nie będzie gorzej a tylko lepiej. Po burzy zawsze wychodzi słońce:) Pozdrawiam.

 6. Asertin #

  Witam może ktoś miał podobne sytuacje i będzie w stanie mi odpowiedzieć. Jeśli zażywa Asertin na co dzień a chciałabym napić się alkoholu to mogę nie wziąć go w ten dzień czy tak nie można?

 7. Asertin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Po zjedzeniu dawki półtora tabletki nie mogłem jeść, ani pić, chciało mi się tylko spać :( . Zamiast poczuć się lepiej, to było każdego dnia gorzej, ale to może tylko na mnie to działa.

 8. Asertin #

  Wzięłam Asertin 50 dwa dni, bałam się przyjąć następną dawkę. Dostałam takich zawrotów głowy, że nie mogłam się podnieść, kiedy wstawałam czułam ucisk z góry na głowę i robiło mi się ciemno w oczach, jak przy omdleniu, drgawki wewnętrzne i trudności w przełykaniu. Chciałabym, żebym mogła brać ten lek i żeby pomógł mi radośniej patrzeć na życie, ale boję się dalszych skutków ubocznych. Lekarz co prawda powiedział, żeby nie brać do siebie aż tak tego, co pisze w ulotce, ale dobrze się mówi, a co innego przeżyć samemu.

 9. Asertin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  przez pierwszych kilka dni chciało mi się bardzo spać, ale to normalne. bardzo mi pomógł ten lek mimo, że brałam go bardzo krótko, bo teraz dostałam nowy-zoloft, zobaczymy jak będzie działał. Jednak asertin jest godny polecenia i bardzo tani na dodatek:)

 10. Asertin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja mam objawy zawału, kłucie w klatce drętwienie i pieczenie, ból klatki nadbrzusza drętwieje mi cała lewa ręka, zimne poty lęk niepokój ból pleców pod łopatką, badania echo serca, rtg klatki, ekg, krew wyszły dobrze, wykluczyli zawał i choroby serca i boli mnie żuchwa, co to może być?


Znasz Asertin? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.