Asertin

3,8 [61]



Ciekawy lek, należący teoretycznie do grupy SSRI (skuteczne średnio przy depresji, jednak bardzo bezpiecznych, że, ze względu na mało utrudniające życie skutki uboczne, oraz znaczny margines przyjmowanych dawek), jednak przy większych dawkach Asertin również powoduje zwiększenie ilości dopaminy w przestrzeni międzysynaptycznej. Większe dawki rozumiem tutaj, jako przyjmowanie powyżej 200mg leku dziennie. Ze względu na dodatkowy prodopaminowy profil działania. lek często i skutecznie stosuje się przy nerwicach uogólnionych, na przykład przy GAD i fobii społecznej.
Skutki uboczne są standardowe dl SSRI. Może więc wystąpić senność, w innych przypadkach bezsenność, problemy z dojściem do orgazmu i ogólniej z pobudzenie seksualnym.

Najnowsza opinia o Asertin:

„Asertin 50 biorę już od kilku miesięcy, problem w pracy się zwiększał i te uczucie znerwicowań, czy dziwacznych z otoczenia wynikających ludzi w pracy z niepełnosprawnymi, jestem osobą która mocno ukrywa swoje nerwy-w sobie głęboko. Za mało niestety… Asertin 50 jest spoko lekiem, który działa średnio antyuporczywie, brałem wg. własnego uznania dwie tabletki i czułem troszkę się lepiej.
W skali 1-10 daję mu 6….” [czytaj więcej poniżej]

Asertin otrzymał ocenę średnią: 3,8 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 83 opinii

Asertin jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Informacje z ulotki Asertin:

Sprawdź jak działa Asertin na podstawie ulotki leku:

Asertin dawkowanie Asertin dawkowanie

Asertin cena:

Lek Asertin na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Asertin 100 tabl. powl. 100 mg
  cena normalnie -> 29.06PLN przy odpłatności 30% -> 9.66
 • Asertin 50 tabl. powl. 50 mg
  cena normalnie -> 16.15PLN przy odpłatności 30% -> 6.45

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Asertin?

Oto lista aptek i sklepów z Asertin:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Asertin




 1. Asertin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Asertin 50 biorę już od kilku miesięcy, problem w pracy się zwiększał i te uczucie znerwicowań, czy dziwacznych z otoczenia wynikających ludzi w pracy z niepełnosprawnymi, jestem osobą która mocno ukrywa swoje nerwy-w sobie głęboko. Za mało niestety… Asertin 50 jest spoko lekiem, który działa średnio antyuporczywie, brałem wg. własnego uznania dwie tabletki i czułem troszkę się lepiej.
  W skali 1-10 daję mu 6.

 2. Asertin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Czuję się lepiej po dwóch miesiącach zażywania dawki 50 mg ale przytyłam ok 4 kg -mam ciągły apetyt i łaknienie. Śpię super dobrze, choć leki jeszcze mam, bo praca stresowa… cena jest naprawdę niska i to największy atut!

 3. Asertin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  STRASZNE BÓLE I ZAWROTY GŁOWY NAWET PO DŁUGOTWAŁYM STOSOWANIU NIE USTĘPÓJĄ, A WRĘCZ PRZECIWNIE JESZCZE BARDZIEJ NARASTAJĄ.

 4. Asertin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja przyznam szczerze, że na szczęście nie miałem praktycznie żadnych objawów brania leku. No może przez pierwsze dwa dni lekko kręciło mi się w głowie, ale to dosłownie kilka minut, a później już kompletnie nic się nie działo. Aktualnie biorę asertin 100 i właśnie dzięki niemu znowu mogę cieszyć się życiem, normalnie funkcjonować. Dzięki niemu znowu czuje się sobą i znowu czuje ze żyję :) Owszem może na początku schudłem jakieś 7,8 kilo, ale raczej to przez stres, niż właśnie przez lek, bo z wagą już jest okej. Dziennie jeżdżę co pracy na rowerze, więc waga się ustabilizowała i z powrotem wszystko jest okej. A, i dodam, że nigdy żadnych leków nie brałem, okaz zdrowia byłem i może to też dlatego tak mój organizm zareagował na lek, a raczej nie zareagował i miałem spokój :)

 5. Asertin #

  Osobiście nie polecam tego leku przez niego wylądowałam w szpitalu z zespołem seratoninowym. Objawy są nie do wytrzymania nie da się usiedzieć w miejscu nie da się spać kilka nocy z rzędu mam nie przespaną całą noc to jest jakiś koszmar. Wcześniej brałam inne leki Paxtin Mozarin i takich objawów nie miałam. W szpitalu powiedzieli mi, że ten lek w ogóle nie nadaje się dla osób takich jak ja czyli znerwicowanych. Mam silną nerwicę lękową boję się praktycznie wszystkiego od kilku lat się leczę i objawy ciągle nawracają się tracę nadzieję że kiedyś będzie lepiej.

 6. Asertin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek bardzo mi pomógł, biorę 50mg, a potem jakoś po miesiacu mam brać 100mg. Jeszcze raz polecam. Warto przeczekac skutki uboczne. Teraz czuję się świetnie!!

 7. Asertin #

  Witam ! Biorę ASERTIN juz 2 lata i dzięki temu lekowi żyję i to całkiem dobrze. A było źle !!!!!!Cierpiałam na nerwice lękową, na choroby nowotworowe był to koszmar !!!!!! Teraz chce mi się śmiać, bawić i cieszyć się życiem !!!!!Nie bójcie się tego leku, jak jest taka potrzeba to go łykajcie i czekajcie na poprawę !!!!!!Pozdrawiam życzę wytrwałości !!!

 8. Asertin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Skutki uboczne tylko przez pierwsze 2 max 3 tyg., typu wyżej wspomniane otępienie i ospałość na przemian z ożywieniem. Po tym czasie wszystko się mi ustabilizowało, można nawet sobie piwko chlapnąć od weekendu, byle nie czystą, bo można szybko oberwać film :DDD Natomiast skuteczność ok, co prawda nie stuprocentowa, przynajmniej jeśli chodzi o nerwice natręctw, ale poprawa bardzo wyraźna. Lek tani i dobry.

 9. Asertin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę Asertin już rok. Na początku mdłości, zawroty głowy , ogólne otępienie itp. tak jak większość osób MASAKRA. Po upływie jakiegoś miesiąca samopoczucie znacznie się poprawiło.Jak do tej pory nie mam nalotów lęku, natrętnych myśli itp.ale zauważyłam, że przytyłam i nie mogę tego zrzucić mimo odstawienia słodyczy, pieczywa, potraw mącznych. Pomocy czy to możliwe żebym przytyła po asertinie? Pozdrówko i cierpliwości!

  • Asertin #
   Skuteczność
   Skutki uboczne(*)
   Opłacalność

   Hej, biorę asertin 8 miesięcy i mam podobnie też zaczęłam tyć, w tej chwil 4 kg. Ale dodam, że na początku depresji schudłam 9 kg, a teraz gdy już jest dobrze to znowu waga idzie do góry.

 10. Asertin #

  Żeby było lepiej najpierw musi być gorzej. Poza tym zaczynając brać jakiś lek, należy wziąć pod uwagę to, czy wcześniej jakieś leki się brało. Jeśli tak to ospałość, drętwienia, uderzenia gorąca, poty itd. są całkowicie normalne, gdyż mieszają się ze sobą różne substancje chemiczne. Biorąc Asertin inne substancje stopniowo zostają wypierane z organizmu. W zależności jak mocno i czym już nasz organizm jest zanieczyszczony, tyle potem czasu potrzeba na to, aby lek zaczął działać, jak należy. A skutki ubocze, hmm? nie widzę. Na początku była biegunka, śmierdzący pot hehe, łaknienie i nadpobudliwość a czasem ospałość. Minęło. Polecam w pierwszych dniach jakieś tabletki osłonowe. Dawka od lekarza to 50 mg, jednak przez dłuższy czas brałem po ?, żeby mój zanieczyszczony organizm nie miał za ciężko. Nie będzie gorzej a tylko lepiej. Po burzy zawsze wychodzi słońce:) Pozdrawiam.


Znasz Asertin? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.