Asentra opinie

Asentra, ocena średnia

6.5

Skutecznosc

72/10

  Brak skutków ubocznych

  56/10

   Oplacalnosc

   67/10

    Lek Asentra zawiera sertralinę. To substancja z grupy SSRI. Od innych leków z tej grupy Sertralinę odróżnia podnoszenie przy wyższych dawkach również poziomu dopaminy. Przede wszystkim oddziałuje jednak na serotoninę. Poza działaniem antydepresyjnym ważne jest silne działanie przeciwlękowe leku. Choć stosowany również przy leczeniu fobii społecznej, nie jest w tym przypadku bardzo efektywny. Lek nie powoduje tycia, co często użytkownicy traktują jako zaletę.

    Cena Asentra
    Skutki uboczne Asentra
    Dawkowanie Asentra
    Ulotka Asentra
    Zamienniki Asentra
    Forum Asentra
    Najnowsza opinia o Asentra
    Zastosowanie i składniki Asentra
    Gdzie można kupić Asentra?

    Napisz swoja opinię o Asentra

    64 Opinii o “Asentra

    1. Opinia użytkownika o Asentra :

     Chcę kupić ten lek, nie wiem jednak gdzie, proszę o pomoc.

    2. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     4

     Biorę asentrę już prawie 3 miesiące i ciężko jest mi powiedzieć, czy to ona rzeczywiście mi pomogła. Miałam potworne załamanie nerwowe, w ciężkim stanie trafiłam do lekarza, który zapisał mi Asentrę na dzień i Olzapin na noc. Pierwszy tydzień z Asentrą był potwornym koszmarem. Po wzięciu tabletki czułam się jak po amfetaminie, biegałam po domu i sprzątałam jak oszalała, depresja i paranoje sięgały apogeum. Stany poprawy miałam dosłownie na 5-10 minut a potem horror. Olzapin powodował wyciszenie i pomagał zasnąć, ale następnego dnia czułam się ospała. Asentra przestała mnie popbudzać dopiero po około tygodniu, zaczęłam wracać do normy, bagatelizowałam problemy i zaczęłam pozytywnie myśleć. Tylko w momentach kryzysu brałam Afobam i myślę, że to głównie on spowodował stanięcie na nogi. Odkąd biorę Asentrę, codziennie pocę się w nocy, jakbym miała gorączkę, budzę się wielokrotnie w ciągu nocy cała mokra, praktycznie nie miewam snów. Jestem ciągle nieprzytomna przez przerywany sen, problemy z zasypianiem również wracają. Przytyłam również 3 kg, co mi się nie udało przez całe życie.

    3. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Biorę Asentrę przez 1.5 m-ca. Początkowo, przez 2 tygodnie miałam lekkie wrażenie odrealnienia, ale generalnie odczuwałam spokój. Po okresie 2 tygodni lek ujawnił swoje dobroczynne działanie w pełnej krasie. Jestem pobudzona i zaangażowana w codzienne życie, przestałam się o wszystko obwiniać, zmieniło się na plus spojrzenie na innych ludzi i już nie boję się z nimi rozmawiać… Może nie była to jakaś spektakularna przemiana dzięki tej „magicznej” tabletce, ale mam wrażenie, że pomogła mi ściągnąć z umysłu jakąś kurtynę, która zasłaniała mi zdrowe spojrzenie na świat :) myślę jaśniej, czuję się lepiej… Polecam.

    4. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Asentrę zaczęłam brać w połowie lutego, czyli dwa miesiące temu. Zdecydowałam się na nią po ciężkim w skutkach wypadku brata i po kilku wizytach u psychologa (borykałam się z ogromnym smutkiem i stanami lękowymi). Pierwszych ok. 10 dni wspominam kiepsko, dokuczały mi skutki uboczne: bezsenność, nieustające mdłości, suchość w ustach, nastrój bez zmian – wciąż depresyjny. Na szczęście po upływie tego czasu, jak ręką odjął. Uwierzyłam, że damy sobie radę, wrócił mój dobry nastrój i optymistyczne nastawienie, nabrałam ochoty, by znowu spotykać się ze znajomymi, czy wyjść na zakupy. Byłam (jestem) w stanie skupić się na czymś innym, niż rodzinne nieszczęście. Wkrótce idę na konsultację do psychiatry z zamiarem stopniowego odstawienia leku.

    5. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Biorę ten lek od 6 miesięcy, cierpię na depresje lekowa i nerwice.
     Lek zaczął działać już po 1 tygodniu, zaczęłam przez miesiąc, brałam pół tabletki później, już całą, bardzo mi ten lek pomógł.
     Jeszcze momentami mam myśli samobójcze i nie chce mi się żyć, ale to jest przejściowe. Bez tego leku nie dałabym sobie rady.
     Skutków ubocznych było mało, czułam częste zmęczenie i suchość w gardle, ale to tylko na początku stosowania leku. Mam 14 lat.
     Polecam Asentra

    6. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Biorę trzeci miesiąc, 1 tabletka dziennie (choć często zapominam, niestety). Po ok 2 tyg zauważyłam efekty-poprawę nastroju, stłumienie natrętnych myśli, lepsze spojrzenie na świat. Z czasem coraz mniej odczuwam działanie leku i nastrój coraz bardziej wracam do stanu przed rozpoczęciem przyjmowania leku. Zaznaczam, że wpływ na to może mieć fakt, ze tabletki pomagają mi wyjść z depresji spowodowanej anoreksja, a od jakiegoś czasu znów jem mało (co jest drażniące dla organizmu). Bardzo dużym plusem jest fakt, ze ustąpily notoryczne i bardzo silne skurcze nóg i łatwiej mi sie uczyć.

    7. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Biorę miesiąc jest trochę lepiej, raz w tygodniu jakiś tam ból głowy, lęki są, ale nie tak duże. Wolę brać i czekać niż się męczyć 7 lat.

    8. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Witam, brałem Asentre 50mg przez ponad 2 lata (na początku 1,5 tabl), później już tylko 1 tabl. Jeśli chodzi o lęki, to faktycznie na początku po paru tygodniach widać było, że działa i zmniejszyły się lęki oraz depresja, natomiast im dłużej się bierze tym bardziej się czuje ospałym zmęczonym, praktycznie cały czas, dlatego trzeba się położyć zamknąć oczy i chwile leżeć, potem jest lepiej, ale nie zawsze można. Dlatego, kto brał tak długo to wie, że samopoczucie jest gorsze i ta senność, że w końcu się przestaje brać, a choroba niestety od razu wróciła. Pozdrawiam

    9. Opinia użytkownika o Asentra :

     Brałam lek asentrę przez 11 dni i przez pierwsze 3 dni po 1/2 tabletaki, ale już na trzeci dzień czułam się fatalnie, brak apetytu, utrata wagi, a co najgorsze to okropne pieczenie skóry nóg, rąk, barku, a nawet twarzy. Nie biorę już około 2 tygodni, ale to okropne pieczenie pozostało i nie wiem, ile to jeszcze potrwa a ogóle, to jestem w gorszym stanie psychicznym teraz niż przed rozpoczęciem brania tych tabletek. Skuteczność dla mnie to „1”, skutki uboczne również „1”. Pozdrawiam czytających i doradzam, aby wcześniej dokładnie zapoznać się ze skutkami rozpoczęcia brania tego leku.

    10. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     biore 3 miesiace 1 tabl. wieczorem i mysle o zmianie leku ,mam bóle głowy Wiesia K

    11. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Lek Asentra biorę od prawie 2 lat (wiem, że to długo). Zaczęło się od silnego załamania nerwowego, stwierdzono u mnie depresję, lęki napadowe i nerwicę. Na samym początku brałam 2 tabletki rano i wieczorem (dodatkowo też jeden inny lek – łącznie 8 tabletek dziennie, mój stan był fatalny). Potem stopniowo zaczęłam zmniejszać dawkę, chociaż z Asentrą nadal tkwię. Byłam również na Lamitrinie.
     Obecnie jestem na jednej tabletce Asentry dziennie. Asentra naprawdę pomogła na początku. Zostałam ustabilizowana i depresja oraz nerwica zdawały się przejść.
     Teraz niestety łapią mnie duże ataki paniczne przed wyjściem gdziekolwiek, wręcz agorafobia. Mam wrażenie, że z Asentry jeszcze przez jakiś czas nie zrezygnuję, bo pomaga i jest dobrym lekiem na te stany, chociaż czasem potrzebuje wsparcia leków „na wypadek” (w moim przypadku Cloranxen lub Propranolol).

     Objawy uboczne miałam jedynie przez pierwszy tydzień brania Asentry – były to suchość w jamie ustnej i lekkie zawroty głowy, ale minęły prędko.

     Gdy zaczęłam brać ten lek, będąc w naprawdę kiepskim stanie, zaczął zdawać się działać po około półtora tygodnia.

     Ogólnie – polecam.

    12. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Biorę trzeci raz, teraz drugi miesiąc. Czuję się dobrze, działań ubocznych brak, biorę 1 tabletkę 50 mg Asentry na noc i Sulpird 50 mg 1 tabletkę rano i w południe Wiesia.

    13. Opinia użytkownika o Asentra :

     Biorę Asentre od roku i nie widzę u siebie zmiany.Lęków troszeczkę ubyło, ale to może spowodowane psychoterapią.Brak mi radości życia,spokoju wewnętrznego i snu.

    14. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     2

     biore asentre 50 mg szósty tydzień trochę lepiej ale niewiele zaciskają mi sie zęby juz 3 miesiąc tylko w dzień myślałam ze mi pomoże ale narazie bez efektu.czekam dalej na efekt

    15. Opinia użytkownika o Asentra :

     mam syna 12 letniego.ma mieć przepisaną asantre.czy ktoś podawał dziecku w tym wieku ? od marca 2011 brał FEVARIN w różnych dawkach ale nie pomógł,i wywołał skutki uboczne i myśli samobójcze…

    16. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     witam! biorę sertagen (sertralina) od 3 miesięcy.skutki uboczne znikome tylko na początku.po 2 tygodniach pierwsze efekty.po miesiącu jeszcze lepiej.lek bardzo mi pomógł.lęki zniknęły,czuję się szczęśliwa:)))jestem na dawce 75 (rano)do tego biorę na wieczór triticco 50mg

     1. Opinia użytkownika o Asentra :

      Moje dziecko ma 9 lat i brało Asentrę przez rok, bardzo dobry lek , polecam.

    17. Opinia użytkownika o Asentra :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     2

     Przyjmuję Asentrę 3 rok, jest to lek jak sądzę całkowicie trafiony, choć szkoda, że dopiero, gdy znalazłam się na oddziale psychiatrycznym to zaczęłam go przyjmować. Rzeczywiście na początku miałam znacznie obniżony nastrój, lecz trudno stwierdzić, czy to przez lek, czy przez stan, w którym wtedy byłam.
     Skuteczność: 5/5
     Skutki uboczne: 2/5
     Opłacalność: 0/5 (cholernie drogie!)

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.