Asentra

3,6 [50]

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Lek Asentra zawiera sertralinę. To substancja z grupy SSRI. Od innych leków z tej grupy Sertralinę odróżnia podnoszenie przy wyższych dawkach również poziomu dopaminy. Przede wszystkim oddziałuje jednak na serotoninę. Poza działaniem antydepresyjnym ważne jest silne działanie przeciwlękowe leku. Choć stosowany również przy leczeniu fobii społecznej, nie jest w tym przypadku bardzo efektywny. Lek nie powoduje tycia, co często użytkownicy traktują jako zaletę.

Najnowsza opinia o Asentra:

„Biorę ten lek od 6 miesięcy, cierpię na depresje lekowa i nerwice.
Lek zaczął działać już po 1 tygodniu, zaczęłam przez miesiąc, brałam pół tabletki później, już całą, bardzo mi ten lek pomógł.
Jeszcze momentami mam myśli samobójcze i nie chce mi się żyć, ale to jest przejściowe. Bez tego leku nie dałabym sobie rady.
Skutków ubocznych było mało, czułam częste zmęczenie i suchość w gardle, ale to tylko na pocz…” [czytaj więcej poniżej]

Asentra otrzymał ocenę średnią: 3,6 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 60 opinii

Asentra jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Pytania o Asentra na forum:

Masz pytania dotyczące leku Asentra?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Asentra:

Asentra cena:

Lek Asentra na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Asentra tabl. powl. 50 mg
  cena normalnie -> 30.86PLN przy odpłatności 30% -> 21.8
 • Asentra tabl. powl. 100 mg
  cena normalnie -> 54.57PLN przy odpłatności 30% -> 36.46

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Asentra?

Oto lista aptek i sklepów z Asentra:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Asentra
 1. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę ten lek od 6 miesięcy, cierpię na depresje lekowa i nerwice.
  Lek zaczął działać już po 1 tygodniu, zaczęłam przez miesiąc, brałam pół tabletki później, już całą, bardzo mi ten lek pomógł.
  Jeszcze momentami mam myśli samobójcze i nie chce mi się żyć, ale to jest przejściowe. Bez tego leku nie dałabym sobie rady.
  Skutków ubocznych było mało, czułam częste zmęczenie i suchość w gardle, ale to tylko na początku stosowania leku. Mam 14 lat.
  Polecam Asentra

 2. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę trzeci miesiąc, 1 tabletka dziennie (choć często zapominam, niestety). Po ok 2 tyg zauważyłam efekty-poprawę nastroju, stłumienie natrętnych myśli, lepsze spojrzenie na świat. Z czasem coraz mniej odczuwam działanie leku i nastrój coraz bardziej wracam do stanu przed rozpoczęciem przyjmowania leku. Zaznaczam, że wpływ na to może mieć fakt, ze tabletki pomagają mi wyjść z depresji spowodowanej anoreksja, a od jakiegoś czasu znów jem mało (co jest drażniące dla organizmu). Bardzo dużym plusem jest fakt, ze ustąpily notoryczne i bardzo silne skurcze nóg i łatwiej mi sie uczyć.

 3. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę miesiąc jest trochę lepiej, raz w tygodniu jakiś tam ból głowy, lęki są, ale nie tak duże. Wolę brać i czekać niż się męczyć 7 lat.

 4. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam, brałem Asentre 50mg przez ponad 2 lata (na początku 1,5 tabl), później już tylko 1 tabl. Jeśli chodzi o lęki, to faktycznie na początku po paru tygodniach widać było, że działa i zmniejszyły się lęki oraz depresja, natomiast im dłużej się bierze tym bardziej się czuje ospałym zmęczonym, praktycznie cały czas, dlatego trzeba się położyć zamknąć oczy i chwile leżeć, potem jest lepiej, ale nie zawsze można. Dlatego, kto brał tak długo to wie, że samopoczucie jest gorsze i ta senność, że w końcu się przestaje brać, a choroba niestety od razu wróciła. Pozdrawiam

 5. Asentra #

  Brałam lek asentrę przez 11 dni i przez pierwsze 3 dni po 1/2 tabletaki, ale już na trzeci dzień czułam się fatalnie, brak apetytu, utrata wagi, a co najgorsze to okropne pieczenie skóry nóg, rąk, barku, a nawet twarzy. Nie biorę już około 2 tygodni, ale to okropne pieczenie pozostało i nie wiem, ile to jeszcze potrwa a ogóle, to jestem w gorszym stanie psychicznym teraz niż przed rozpoczęciem brania tych tabletek. Skuteczność dla mnie to „1″, skutki uboczne również „1″. Pozdrawiam czytających i doradzam, aby wcześniej dokładnie zapoznać się ze skutkami rozpoczęcia brania tego leku.

 6. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  biore 3 miesiace 1 tabl. wieczorem i mysle o zmianie leku ,mam bóle głowy Wiesia K

 7. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek Asentra biorę od prawie 2 lat (wiem, że to długo). Zaczęło się od silnego załamania nerwowego, stwierdzono u mnie depresję, lęki napadowe i nerwicę. Na samym początku brałam 2 tabletki rano i wieczorem (dodatkowo też jeden inny lek – łącznie 8 tabletek dziennie, mój stan był fatalny). Potem stopniowo zaczęłam zmniejszać dawkę, chociaż z Asentrą nadal tkwię. Byłam również na Lamitrinie.
  Obecnie jestem na jednej tabletce Asentry dziennie. Asentra naprawdę pomogła na początku. Zostałam ustabilizowana i depresja oraz nerwica zdawały się przejść.
  Teraz niestety łapią mnie duże ataki paniczne przed wyjściem gdziekolwiek, wręcz agorafobia. Mam wrażenie, że z Asentry jeszcze przez jakiś czas nie zrezygnuję, bo pomaga i jest dobrym lekiem na te stany, chociaż czasem potrzebuje wsparcia leków „na wypadek” (w moim przypadku Cloranxen lub Propranolol).

  Objawy uboczne miałam jedynie przez pierwszy tydzień brania Asentry – były to suchość w jamie ustnej i lekkie zawroty głowy, ale minęły prędko.

  Gdy zaczęłam brać ten lek, będąc w naprawdę kiepskim stanie, zaczął zdawać się działać po około półtora tygodnia.

  Ogólnie – polecam.

 8. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę trzeci raz, teraz drugi miesiąc. Czuję się dobrze, działań ubocznych brak, biorę 1 tabletkę 50 mg Asentry na noc i Sulpird 50 mg 1 tabletkę rano i w południe Wiesia.

 9. Asentra #

  Biorę Asentre od roku i nie widzę u siebie zmiany.Lęków troszeczkę ubyło, ale to może spowodowane psychoterapią.Brak mi radości życia,spokoju wewnętrznego i snu.

 10. Asentra #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  biore asentre 50 mg szósty tydzień trochę lepiej ale niewiele zaciskają mi sie zęby juz 3 miesiąc tylko w dzień myślałam ze mi pomoże ale narazie bez efektu.czekam dalej na efekt


Znasz Asentra? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.