Anafranil

3,8 [40]

Tagi: , , ,

Składnikiem anafranilu jest klomipramina. Jest to antydepresant należący do grupy leków trójpierścieniowych. Lek ma długo historię, gdyż stworzony został w latach 60. Lekarze przepisują anafranil rzadko, znacznie częściej od niego używane są leki nowocześniejsze. Lek jest skuteczny przy depresji (według szeregu badań skuteczniejszy jest od nowszych leków), jednak bardzo ważnym jego zastosowaniem jest także leczenie nerwicy natręctw. Przy tym zaburzeniu na pełne efekty terapeutyczne anafranilu czekać należy dłużej niż przy depresji, bo do dwóch miesięcy. W Polsce widoczna jest tendencja odchodzenia od leku, ze względu na znaczną ilość skutków ubocznych. Jednym z groźnych jest podwyższanie prawdopodobieństwa wystąpienia napadów drgawek ? statystyki mówią nawet o 2% prawdopodobieństwie wystąpienia napadu podczas stosowania leku. Pełen obraz dopełniają także inne nieprzyjemne skutki uboczne: suchość w ustach, mogąca w konsekwencji doprowadzić do problemów z zębami, trudności z oddawaniem moczu, potliwość, arytmia.

Najnowsza opinia o Anafranil:

„Jest zaj%%isty!!! Biorę od 12 lat i nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niego!!!…” [czytaj więcej poniżej]

Anafranil otrzymał ocenę średnią: 3,8 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 59 opinii

Anafranil jest stosowany w wypadku: Na Depresję,

Anafranil cena:

Lek Anafranil na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Anafranil tabl. powl. 10 mg
  cena normalnie -> 8.86PLN przy odpłatności bezpłatny -> 4.19
 • Anafranil tabl. powl. 25 mg
  cena normalnie -> 14.91PLN przy odpłatności bezpłatny -> 3.24
 • Anafranil SR 75 tabl. powl. o przedłużonym uwalnianiu 75 mg
  cena normalnie -> 23.34PLN przy odpłatności bezpłatny -> 0.0

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Anafranil?

Oto lista aptek i sklepów z Anafranil:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Anafranil
 1. Anafranil #

  Ja biore lek anafranil już od 2 tygodni i czuję poprawę.

 2. Anafranil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja biorę go już od kilku dni i nie pomaga mi w ogóle. Jeszcze jest gorzej, mam skoki ciśnienia i kołatanie serca, nie wiem co mam robić.

 3. Anafranil #

  Mam pytanie, czy ktoś miał podwyższą temp. ciała przy braniu lego leku?

 4. Anafranil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja biorę Anafranil ponad 3 lata, jestem bardzo zadowolona z jego działania, chociaż początki nie były łatwe (nasiliła mi się depresja, nie wychodziłam z domu, brak apetytu, nie robiłam nic tylko leżałam i płakałam), ale brałam lek cierpliwie i czekałam, nawet nie wiem kiedy podniosłam się i zaczęłam żyć! i chociaż wiem, że życie nie jest łatwe to daję radę!

 5. Anafranil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę Anafranil od 15 lat, obecnie w dawce pół tabl 75mg rano i 75 mg na noc.Po przetestowaniu wszystkich leków antydepresyjnych dostępnych na rynku jedynie Anafranil mi pomógł nie wiem czy do tej pory byłabym na tym świecie. Na początku leczenia brałam najwyższą dawkę możliwą tj. 2 tab 75mg rano i 2 tab 75 mg na noc.Powoli wracałam do życia- już tak wszystkim sie nie zamartwiałam wyciszyłam się.A skutki uboczne to silniejsze pocenie,u mnie też tycie,suchosć w jamie ustnej ale cóż to jest wobec tego że żyję i funkcjonuję a nawet pracuje. Super lek nadal go stosuje i polecam wszystkim załamanym….Pozdrawiam

  • Anafranil #
   Skuteczność
   Skutki uboczne(*)
   Opłacalność

   Jest zaj%%isty!!! Biorę od 12 lat i nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niego!!!

 6. Anafranil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  skutki uboczne: suchość jamy ustnej, na początku więcej napadów leku, pocenie ,słabe widzenie i złe oddychanie. czy pomaga??’ 2 miesiąc biorę. Napady leku mam ciągle, ale wiele rzeczy mnie już nie obchodzi ,jak wcześniej. Biorę 1,5 + 75 mg rano i wieczorem. I dziwne, moje libido się zwiększyło. Więcej pożądam i chce.

 7. Anafranil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mój syn bierze Anafranil od roku. Skutek uboczny był taki,że cofnął się w rozwoju. Po jakimś czasie wszystko wróciło do normy, jak na razie jest w porządku.

  • Anafranil #

   Przed anafranilem na depresję przypisywano mi wiele innych leków, z których skutecznie i natychmiastowo zadziałała na mnie dopiero amitryptylina. Kiedy doświadczyłem w pracy mobingu i pojawiały się silne dolegliwości lękowe po kolejnych próbach z innymi lekami, pomógł mi dopiero właśnie anafranil i to na tyle ,że udało mi się przetrzymać ten okres – oprócz działania przeciwlękowego poprawia nastrój. Jednak proszę nie wyciągać pochopnie wniosków, gdyż spotkałem się z osobami, które po amitryptylinie czuły się jeszcze gorzej, a na anafranil reagowali najczęściej obojętnie, chociaż niektórym bardzo pomagał. Po ponad 30 letnim okresie leczenia mogę podpowiedzieć, że przy takich samych objawach różnym osobom pomagają różne leki, a jakie to jak na razie można ustalić tylko metodą kolejnych prób.
   Dobrzy lekarze nie krępują się zmieniać nieskutecznych leków. a żli najczęściej zapisują takie, po których pacjent jest na wpół przytomny, co jak słyszałem zdarza się w szpitalach psychiatrycznych. W mim rozumieniu w organizmie człowieka zachodzi wiele przemian biochemicznych i jeśli któraś przebiega niewłaściwie wówczas pojawia się schorzenie. Pozdrawiam wszystkich.
   W.K.

 8. Anafranil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Anafranil biorę od 4 mc wcześniej brałem przez 6 mc rexetin po którym miałem szczękościsk i wieczorem drgawki nóg pozatym zero zainteresowania żoną ,po anafranilu te obiawy ustąpiły jedyny skutek uboczny to faktycznie suchość w ustach ,poprostu więcej piję .samopoczucie super :)

 9. Anafranil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  MÓJ ORGANIZM POWIEDZIAŁ NIE.

 10. Anafranil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  NIE POLECAM ABSOLUTNIE. Po leku miałem codziennie drgawki, jak alkoholik z delirium. Do tego CAŁKOWITY zanik libido, czułem się jakbym był wykastrowany, skutki uboczne są katastrofalne, a skuteczność znikoma, wbrew wielu dobrym opiniom (chyba samych producentów)


Znasz Anafranil? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.