Anafranil opinie

Anafranil, ocena średnia

6.8

Skutecznosc

72/10

  Brak skutków ubocznych

  54/10

   Oplacalnosc

   78/10
    Składnikiem anafranilu jest klomipramina. Jest to antydepresant należący do grupy leków trójpierścieniowych. Lek ma długo historię, gdyż stworzony został w latach 60. Lekarze przepisują anafranil rzadko, znacznie częściej od niego używane są leki nowocześniejsze. Lek jest skuteczny przy depresji (według szeregu badań skuteczniejszy jest od nowszych leków), jednak bardzo ważnym jego zastosowaniem jest także leczenie nerwicy natręctw. Przy tym zaburzeniu na pełne efekty terapeutyczne anafranilu czekać należy dłużej niż przy depresji, bo do dwóch miesięcy. W Polsce widoczna jest tendencja odchodzenia od leku, ze względu na znaczną ilość skutków ubocznych. Jednym z groźnych jest podwyższanie prawdopodobieństwa wystąpienia napadów drgawek ? statystyki mówią nawet o 2% prawdopodobieństwie wystąpienia napadu podczas stosowania leku. Pełen obraz dopełniają także inne nieprzyjemne skutki uboczne: suchość w ustach, mogąca w konsekwencji doprowadzić do problemów z zębami, trudności z oddawaniem moczu, potliwość, arytmia.
    Cena Anafranil
    Skutki uboczne Anafranil
    Dawkowanie Anafranil
    Ulotka Anafranil
    Zamienniki Anafranil
    Najnowsza opinia o Anafranil
    Zastosowanie i składniki Anafranil
    Gdzie można kupić Anafranil?

    Napisz swoja opinię o Anafranil

    61 Opinii o “Anafranil

    1. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Biorę go 2 miesiące, skutki uboczne czuję nadal (tycie, potliwość, koszmary) niemniej jednak, dzięki niemu opuściły mnie okropne myśli samobójcze i chęć okaleczania się. Zależy co, komu podchodzi. Moja depresja jest tak zaawansowana, że chyba tylko anafranil może mi pomoc.

    2. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Skutki uboczne nie do przebrnięcia, ciągły niepokój, zamazane widzenie, koszmary senne, które zmieniały się w rzeczywistość. Podobno co organizm, to inne działanie aczkolwiek mój organizm nie poleca z całego serca.

    3. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Ja biore lek anafranil już od 2 tygodni i czuję poprawę.

    4. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     2

     Ja biorę go już od kilku dni i nie pomaga mi w ogóle. Jeszcze jest gorzej, mam skoki ciśnienia i kołatanie serca, nie wiem co mam robić.

    5. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Mam pytanie, czy ktoś miał podwyższą temp. ciała przy braniu lego leku?

    6. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Ja biorę Anafranil ponad 3 lata, jestem bardzo zadowolona z jego działania, chociaż początki nie były łatwe (nasiliła mi się depresja, nie wychodziłam z domu, brak apetytu, nie robiłam nic tylko leżałam i płakałam), ale brałam lek cierpliwie i czekałam, nawet nie wiem kiedy podniosłam się i zaczęłam żyć! i chociaż wiem, że życie nie jest łatwe to daję radę!

    7. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Biorę Anafranil od 15 lat, obecnie w dawce pół tabl 75mg rano i 75 mg na noc.Po przetestowaniu wszystkich leków antydepresyjnych dostępnych na rynku jedynie Anafranil mi pomógł nie wiem czy do tej pory byłabym na tym świecie. Na początku leczenia brałam najwyższą dawkę możliwą tj. 2 tab 75mg rano i 2 tab 75 mg na noc.Powoli wracałam do życia- już tak wszystkim sie nie zamartwiałam wyciszyłam się.A skutki uboczne to silniejsze pocenie,u mnie też tycie,suchosć w jamie ustnej ale cóż to jest wobec tego że żyję i funkcjonuję a nawet pracuje. Super lek nadal go stosuje i polecam wszystkim załamanym….Pozdrawiam

     1. Opinia użytkownika o Anafranil :

      Skutecznosc

      10

      Brak skutków ubocznych

      8

      Oplacalnosc

      10

      Jest zaj%%isty!!! Biorę od 12 lat i nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niego!!!

    8. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     skutki uboczne: suchość jamy ustnej, na początku więcej napadów leku, pocenie ,słabe widzenie i złe oddychanie. czy pomaga??’ 2 miesiąc biorę. Napady leku mam ciągle, ale wiele rzeczy mnie już nie obchodzi ,jak wcześniej. Biorę 1,5 + 75 mg rano i wieczorem. I dziwne, moje libido się zwiększyło. Więcej pożądam i chce.

    9. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Mój syn bierze Anafranil od roku. Skutek uboczny był taki,że cofnął się w rozwoju. Po jakimś czasie wszystko wróciło do normy, jak na razie jest w porządku.

     1. Opinia użytkownika o Anafranil :

      Przed anafranilem na depresję przypisywano mi wiele innych leków, z których skutecznie i natychmiastowo zadziałała na mnie dopiero amitryptylina. Kiedy doświadczyłem w pracy mobingu i pojawiały się silne dolegliwości lękowe po kolejnych próbach z innymi lekami, pomógł mi dopiero właśnie anafranil i to na tyle ,że udało mi się przetrzymać ten okres – oprócz działania przeciwlękowego poprawia nastrój. Jednak proszę nie wyciągać pochopnie wniosków, gdyż spotkałem się z osobami, które po amitryptylinie czuły się jeszcze gorzej, a na anafranil reagowali najczęściej obojętnie, chociaż niektórym bardzo pomagał. Po ponad 30 letnim okresie leczenia mogę podpowiedzieć, że przy takich samych objawach różnym osobom pomagają różne leki, a jakie to jak na razie można ustalić tylko metodą kolejnych prób.
      Dobrzy lekarze nie krępują się zmieniać nieskutecznych leków. a żli najczęściej zapisują takie, po których pacjent jest na wpół przytomny, co jak słyszałem zdarza się w szpitalach psychiatrycznych. W mim rozumieniu w organizmie człowieka zachodzi wiele przemian biochemicznych i jeśli któraś przebiega niewłaściwie wówczas pojawia się schorzenie. Pozdrawiam wszystkich.
      W.K.

    10. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Anafranil biorę od 4 mc wcześniej brałem przez 6 mc rexetin po którym miałem szczękościsk i wieczorem drgawki nóg pozatym zero zainteresowania żoną ,po anafranilu te obiawy ustąpiły jedyny skutek uboczny to faktycznie suchość w ustach ,poprostu więcej piję .samopoczucie super :)

    11. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     MÓJ ORGANIZM POWIEDZIAŁ NIE.

    12. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     4

     NIE POLECAM ABSOLUTNIE. Po leku miałem codziennie drgawki, jak alkoholik z delirium. Do tego CAŁKOWITY zanik libido, czułem się jakbym był wykastrowany, skutki uboczne są katastrofalne, a skuteczność znikoma, wbrew wielu dobrym opiniom (chyba samych producentów)

    13. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     skutki uboczne wszystkim wam miną ja a wiem, co mówię tylko wierzcie w działanie tego leku jedyny minus to brak ochoty na sex, ale mój mąż to rozumie i przez tyle lat brania spadek białych krwinek przy badaniu morfologii wiem jedno ten lek uratował mi życie

    14. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Biorę Anafranil na myśli natrętne. Brałem różne leki arketis, elicea, fluxemed, amisan, teraz lekarz drugi raz próbuje z anafranilem 2 razy po 75mg, no i znów te same skutki uboczne POCENIE 100% pocę się jak świnka :) najgorzej jest że „dupsko” sie poci najbardziej oraz twarz. Ideę sobie na mrozie z rozpiętą kurtką w samym podkoszulku bez czapki a cały mokry z włosów pot mi kapie. Nie wiem czy skutki uboczne nie przeważają nad efektem terapeutycznym, bo jest dość słaby (natręctw nie tłumi dobrze ale jest taka lekka stymulacja ogólnie mniej niepokojów i lekka aktywizacja). Niestety nie polecam alkoholu i używek przy tym leku, jedno i drugie koliduje nawzajem, obniża i fazę i efekt terapeutyczny leku. Jeden buch z lufki powoduje, że serce na*urwia jak szalone na tym leku:) będę chyba brał nie rano i wieczorem, ale tylko wieczorem 2 tabletki zobaczymy czy forma sie polepszy. zapisuję się też na terapię, bo nie ma co łykać chemię. Dużo przytyłem po tych „kuracjach”, więc teraz mimo, że środek zimy trzeba wprowadzić trochę sportu do życia. Zdrowia

    15. Opinia użytkownika o Anafranil :

     kasiasu

     Nerwica lękowa nie jest wpisana w Ciebie na całe życie. Gdyby ludzie więcej na ten temat wiedzieli i stosowali niektóre techniki pomagające zmieniać nawykowe myślenie a także zachowania kompulsyjne to jest spora szansa na całkowite ustąpienie objawów. Nerwica lekowa to nie „jednostka” chorobowa, to pewne tendencje do zacinania się umysłu, czy tez jego wejście w stan hiperaktywnosci, co w konsekwencji kończy się natręctwami, etc. Normalnie takie myśli miewa każdy, różnica miedzy nerwicą a norma jest taka, ze w przypadku tej pierwszej świadomość zatrzymuje się na natręctwach odbierając je jako prawdziwe. Następną kwestią jest lęk. Lubimy to wszystko upinać w ładne słowo „lęk?, ale jeśli się temu przyjrzeć, to jest to szereg efektów następujących równocześnie w ciele. Jeśli kto chciał więcej info w temacie to czasami można pogadać: rossini3 tlen.pl

     P.s. ja tez jestem w temacie nie tylko teoretycznie, ale tez doświadczalnie.

    16. Opinia użytkownika o Anafranil :

     ten lek uratował mi życie, jest najlepszy a wiem co mówię, bo było bardzo źle depresja lękowa straszne myśli próbowałam różne leki nowej generacji i nie działały tak jak on- myśli zniknęły dzień był piękny, nie bójcie się go ja biorę go już 5 lat teraz w bardzo małych dawkach ale choroba nie minęła, ponieważ jak przestałam go brać wróciła niestety i myślę że jest to choroba na całe życie, ale już przechodzę ją spokojniej, bo wiem że mam go i on mi pomoże chciałbym mieć drugie dziecko, ale chyba to jest niemożliwe, bo nie mogę bez niego funkcjonować niestety

     1. Opinia użytkownika o Anafranil :

      Skutecznosc

      10

      Brak skutków ubocznych

      6

      Oplacalnosc

      10

      Witam!
      Mnie anafranil postawił na nogi po tym, jak w 4 miesiącu ciąży dostałam silnych lęków, z atakami paniki i derealizacją. Niestety w ciąży byłam leczona innymi lekami, które nie pomagały w ogóle. Męczyłam się tak pół roku, po urodzeniu dostałam właśnie anafranil, który wyciągnął mnie z tego gówna w ciągu dwóch tygodni wszystko wracało pomalutku do normy. Na anafranilu jestem od 5 lat. Teraz zapragnęłam mieć drugie dziecko. Odstawiłam lek na 6 tygodni i wczoraj wszystko wróciło. Musiałam wrócić do leku. Nie dałam rady. A myślałam, że tym razem sobie poradzę. Czy ktoś z was ma informacje czy można by było przejść całą ciąże na tym leku w dawce 35mg dziennie?
      będę wdzięczna za odpowiedź

    17. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Słuchaj goss tak szybko się nie wykończysz. Co do drżenia rąk i mignięć to mam to samo od 8 lat brania anafranilu i co z tego? Mignie, obejrzę się i tyle. Razem z anafranilem biorę depakine300 a depakine jest przeciw padaczce!?!?. Leczę się od 8 lat , żonaty , dwoje dzieci. Pozdrawiam i głowa do góry , aha co do orgazmu to kiedyś byłem krótko a teraz jestem długodystansowcem, a żona sobie chwali hi hi

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.