Anafranil


Składnikiem anafranilu jest klomipramina. Jest to antydepresant należący do grupy leków trójpierścieniowych. Lek ma długo historię, gdyż stworzony został w latach 60. Lekarze przepisują anafranil rzadko, znacznie częściej od niego używane są leki nowocześniejsze. Lek jest skuteczny przy depresji (według szeregu badań skuteczniejszy jest od nowszych leków), jednak bardzo ważnym jego zastosowaniem jest także leczenie nerwicy natręctw. Przy tym zaburzeniu na pełne efekty terapeutyczne anafranilu czekać należy dłużej niż przy depresji, bo do dwóch miesięcy. W Polsce widoczna jest tendencja odchodzenia od leku, ze względu na znaczną ilość skutków ubocznych. Jednym z groźnych jest podwyższanie prawdopodobieństwa wystąpienia napadów drgawek ? statystyki mówią nawet o 2% prawdopodobieństwie wystąpienia napadu podczas stosowania leku. Pełen obraz dopełniają także inne nieprzyjemne skutki uboczne: suchość w ustach, mogąca w konsekwencji doprowadzić do problemów z zębami, trudności z oddawaniem moczu, potliwość, arytmia.
Napisz swoją opinię o Anafranil


Cena Anafranil
Skutki uboczne Anafranil
Dawkowanie Anafranil
Zamienniki Anafranil
Najnowsza opinia o Anafranil
Zastosowanie i składniki Anafranil
Gdzie można kupić Anafranil?

Opinie o Anafranil (63)

Anafranil, ocena średnia

6.7

Skutecznosc

71/10

  Brak skutków ubocznych

  53/10

   Oplacalnosc

   77/10
    1. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     7

     Brak skutków ubocznych

     5.2

     Oplacalnosc

     5.3

     Brałem co jakiś czas przez kilka miesięcy- potem odstawiałem. Przez pierwszy miesiąc było zdecydowanie gorzej, ale jak lekarz dodał Xanax, to dało się przeżyć ten okres. Miałem stany lękowe w nocy (budzenie się o 4 w nocy z paniką) oraz trudności z oddychaniem w dzień. I to po około miesiącu przechodziło , a nawet raz wpadłem w manię (to też groźne, można narobić głupstw). Zaczynałem od 10 mg dziennie, a kończyłem na 100 mg. Potem przez 2-3 miesiące stopniowo zmniejszałem, by stanąć na minimalnej dawce 10 mg. Ponad rok nie biorę, bo (UWAGA!) psychoterapeutka nauczyła mnie, jak sobie radzić bez leków- po prostu zaczęliśmy rozwiązywać problemy, które miałem- i to pomaga trwale, bo leki leczą tylko objawy.

     Skutki uboczne po Anafranilu: na początku objawy się nasilają, suchość w ustach, w ciągu 3 miesięcy przytyłem 10 kg, senność w dzień, zatwardzenia, niemożność wytrysku (choć erekcja i libido są), uczucie spowolnienia.

     UWAGA! POGORSZENIE NASTROJU I NASILENIE OBJAWÓW W POCZĄTKOWEJ FAZIE, MOŻE SKUTKOWAĆ SAMOUSZKODZENIEM LUB NAWET SAMOBÓJSTWEM. DLATEGO KONIECZNIE TRZEBA DODAĆ XANAX.

     Jeszcze o psychoterapii: może być skuteczna, nawet bardzo, ale trzeba trafić na OK terapeutę. Mi się udało dopiero za 5-tym razem- to loteria niestety.

    2. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Nadal biorę amitryptylinę na noc a anafranil rano – amitryptylina uspokaja a anafranil doskonale poprawia samopoczucie i zmniejsza lęki . W przypadku silniejszych lęków pomaga mi pramolan .

    3. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Biorę go 2 miesiące, skutki uboczne czuję nadal (tycie, potliwość, koszmary) niemniej jednak, dzięki niemu opuściły mnie okropne myśli samobójcze i chęć okaleczania się. Zależy co, komu podchodzi. Moja depresja jest tak zaawansowana, że chyba tylko anafranil może mi pomoc.

    4. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Skutki uboczne nie do przebrnięcia, ciągły niepokój, zamazane widzenie, koszmary senne, które zmieniały się w rzeczywistość. Podobno co organizm, to inne działanie aczkolwiek mój organizm nie poleca z całego serca.

    5. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Ja biore lek anafranil już od 2 tygodni i czuję poprawę.

    6. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     2

     Ja biorę go już od kilku dni i nie pomaga mi w ogóle. Jeszcze jest gorzej, mam skoki ciśnienia i kołatanie serca, nie wiem co mam robić.

    7. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Mam pytanie, czy ktoś miał podwyższą temp. ciała przy braniu lego leku?

    8. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Ja biorę Anafranil ponad 3 lata, jestem bardzo zadowolona z jego działania, chociaż początki nie były łatwe (nasiliła mi się depresja, nie wychodziłam z domu, brak apetytu, nie robiłam nic tylko leżałam i płakałam), ale brałam lek cierpliwie i czekałam, nawet nie wiem kiedy podniosłam się i zaczęłam żyć! i chociaż wiem, że życie nie jest łatwe to daję radę!

    9. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Biorę Anafranil od 15 lat, obecnie w dawce pół tabl 75mg rano i 75 mg na noc.Po przetestowaniu wszystkich leków antydepresyjnych dostępnych na rynku jedynie Anafranil mi pomógł nie wiem czy do tej pory byłabym na tym świecie. Na początku leczenia brałam najwyższą dawkę możliwą tj. 2 tab 75mg rano i 2 tab 75 mg na noc.Powoli wracałam do życia- już tak wszystkim sie nie zamartwiałam wyciszyłam się.A skutki uboczne to silniejsze pocenie,u mnie też tycie,suchosć w jamie ustnej ale cóż to jest wobec tego że żyję i funkcjonuję a nawet pracuje. Super lek nadal go stosuje i polecam wszystkim załamanym….Pozdrawiam

     1. Opinia użytkownika o Anafranil :

      Skutecznosc

      10

      Brak skutków ubocznych

      8

      Oplacalnosc

      10

      Jest zaj%%isty!!! Biorę od 12 lat i nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niego!!!

    10. Opinia użytkownika o Anafranil :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     skutki uboczne: suchość jamy ustnej, na początku więcej napadów leku, pocenie ,słabe widzenie i złe oddychanie. czy pomaga??’ 2 miesiąc biorę. Napady leku mam ciągle, ale wiele rzeczy mnie już nie obchodzi ,jak wcześniej. Biorę 1,5 + 75 mg rano i wieczorem. I dziwne, moje libido się zwiększyło. Więcej pożądam i chce.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.