Anafranil

3,7 [41]

Tagi: , , ,

Składnikiem anafranilu jest klomipramina. Jest to antydepresant należący do grupy leków trójpierścieniowych. Lek ma długo historię, gdyż stworzony został w latach 60. Lekarze przepisują anafranil rzadko, znacznie częściej od niego używane są leki nowocześniejsze. Lek jest skuteczny przy depresji (według szeregu badań skuteczniejszy jest od nowszych leków), jednak bardzo ważnym jego zastosowaniem jest także leczenie nerwicy natręctw. Przy tym zaburzeniu na pełne efekty terapeutyczne anafranilu czekać należy dłużej niż przy depresji, bo do dwóch miesięcy. W Polsce widoczna jest tendencja odchodzenia od leku, ze względu na znaczną ilość skutków ubocznych. Jednym z groźnych jest podwyższanie prawdopodobieństwa wystąpienia napadów drgawek ? statystyki mówią nawet o 2% prawdopodobieństwie wystąpienia napadu podczas stosowania leku. Pełen obraz dopełniają także inne nieprzyjemne skutki uboczne: suchość w ustach, mogąca w konsekwencji doprowadzić do problemów z zębami, trudności z oddawaniem moczu, potliwość, arytmia.

Najnowsza opinia o Anafranil:

„Biorę go 2 miesiące, skutki uboczne czuję nadal (tycie, potliwość, koszmary) niemniej jednak, dzięki niemu opuściły mnie okropne myśli samobójcze i chęć okaleczania się. Zależy co, komu podchodzi. Moja depresja jest tak zaawansowana, że chyba tylko anafranil może mi pomoc….” [czytaj więcej poniżej]

Anafranil otrzymał ocenę średnią: 3,7 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 61 opinii

Anafranil jest stosowany w wypadku: Na Depresję,

Anafranil cena:

Lek Anafranil na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Anafranil tabl. powl. 10 mg
  cena normalnie -> 8.86PLN przy odpłatności bezpłatny -> 4.19
 • Anafranil tabl. powl. 25 mg
  cena normalnie -> 14.91PLN przy odpłatności bezpłatny -> 3.24
 • Anafranil SR 75 tabl. powl. o przedłużonym uwalnianiu 75 mg
  cena normalnie -> 23.34PLN przy odpłatności bezpłatny -> 0.0

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Anafranil?

Oto lista aptek i sklepów z Anafranil:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Anafranil
 1. Anafranil #

  Biorę go 2 miesiące, skutki uboczne czuję nadal (tycie, potliwość, koszmary) niemniej jednak, dzięki niemu opuściły mnie okropne myśli samobójcze i chęć okaleczania się. Zależy co, komu podchodzi. Moja depresja jest tak zaawansowana, że chyba tylko anafranil może mi pomoc.

  adds_comments_list
 2. Anafranil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Skutki uboczne nie do przebrnięcia, ciągły niepokój, zamazane widzenie, koszmary senne, które zmieniały się w rzeczywistość. Podobno co organizm, to inne działanie aczkolwiek mój organizm nie poleca z całego serca.

  adds_comments_list
 3. Anafranil #

  Ja biore lek anafranil już od 2 tygodni i czuję poprawę.

  adds_comments_list
 4. Anafranil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja biorę go już od kilku dni i nie pomaga mi w ogóle. Jeszcze jest gorzej, mam skoki ciśnienia i kołatanie serca, nie wiem co mam robić.

  adds_comments_list
 5. Anafranil #

  Mam pytanie, czy ktoś miał podwyższą temp. ciała przy braniu lego leku?

  adds_comments_list
 6. Anafranil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja biorę Anafranil ponad 3 lata, jestem bardzo zadowolona z jego działania, chociaż początki nie były łatwe (nasiliła mi się depresja, nie wychodziłam z domu, brak apetytu, nie robiłam nic tylko leżałam i płakałam), ale brałam lek cierpliwie i czekałam, nawet nie wiem kiedy podniosłam się i zaczęłam żyć! i chociaż wiem, że życie nie jest łatwe to daję radę!

  adds_comments_list
 7. Anafranil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę Anafranil od 15 lat, obecnie w dawce pół tabl 75mg rano i 75 mg na noc.Po przetestowaniu wszystkich leków antydepresyjnych dostępnych na rynku jedynie Anafranil mi pomógł nie wiem czy do tej pory byłabym na tym świecie. Na początku leczenia brałam najwyższą dawkę możliwą tj. 2 tab 75mg rano i 2 tab 75 mg na noc.Powoli wracałam do życia- już tak wszystkim sie nie zamartwiałam wyciszyłam się.A skutki uboczne to silniejsze pocenie,u mnie też tycie,suchosć w jamie ustnej ale cóż to jest wobec tego że żyję i funkcjonuję a nawet pracuje. Super lek nadal go stosuje i polecam wszystkim załamanym….Pozdrawiam

  adds_comments_list
  • Anafranil #
   Skuteczność
   Skutki uboczne(*)
   Opłacalność

   Jest zaj%%isty!!! Biorę od 12 lat i nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez niego!!!

   adds_comments_list
 8. Anafranil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  skutki uboczne: suchość jamy ustnej, na początku więcej napadów leku, pocenie ,słabe widzenie i złe oddychanie. czy pomaga??’ 2 miesiąc biorę. Napady leku mam ciągle, ale wiele rzeczy mnie już nie obchodzi ,jak wcześniej. Biorę 1,5 + 75 mg rano i wieczorem. I dziwne, moje libido się zwiększyło. Więcej pożądam i chce.

  adds_comments_list
 9. Anafranil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Mój syn bierze Anafranil od roku. Skutek uboczny był taki,że cofnął się w rozwoju. Po jakimś czasie wszystko wróciło do normy, jak na razie jest w porządku.

  adds_comments_list
  • Anafranil #

   Przed anafranilem na depresję przypisywano mi wiele innych leków, z których skutecznie i natychmiastowo zadziałała na mnie dopiero amitryptylina. Kiedy doświadczyłem w pracy mobingu i pojawiały się silne dolegliwości lękowe po kolejnych próbach z innymi lekami, pomógł mi dopiero właśnie anafranil i to na tyle ,że udało mi się przetrzymać ten okres – oprócz działania przeciwlękowego poprawia nastrój. Jednak proszę nie wyciągać pochopnie wniosków, gdyż spotkałem się z osobami, które po amitryptylinie czuły się jeszcze gorzej, a na anafranil reagowali najczęściej obojętnie, chociaż niektórym bardzo pomagał. Po ponad 30 letnim okresie leczenia mogę podpowiedzieć, że przy takich samych objawach różnym osobom pomagają różne leki, a jakie to jak na razie można ustalić tylko metodą kolejnych prób.
   Dobrzy lekarze nie krępują się zmieniać nieskutecznych leków. a żli najczęściej zapisują takie, po których pacjent jest na wpół przytomny, co jak słyszałem zdarza się w szpitalach psychiatrycznych. W mim rozumieniu w organizmie człowieka zachodzi wiele przemian biochemicznych i jeśli któraś przebiega niewłaściwie wówczas pojawia się schorzenie. Pozdrawiam wszystkich.
   W.K.

   adds_comments_list
 10. Anafranil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Anafranil biorę od 4 mc wcześniej brałem przez 6 mc rexetin po którym miałem szczękościsk i wieczorem drgawki nóg pozatym zero zainteresowania żoną ,po anafranilu te obiawy ustąpiły jedyny skutek uboczny to faktycznie suchość w ustach ,poprostu więcej piję .samopoczucie super :)

  adds_comments_list
 11. Anafranil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  MÓJ ORGANIZM POWIEDZIAŁ NIE.

  adds_comments_list
 12. Anafranil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  NIE POLECAM ABSOLUTNIE. Po leku miałem codziennie drgawki, jak alkoholik z delirium. Do tego CAŁKOWITY zanik libido, czułem się jakbym był wykastrowany, skutki uboczne są katastrofalne, a skuteczność znikoma, wbrew wielu dobrym opiniom (chyba samych producentów)

  adds_comments_list
 13. Anafranil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  skutki uboczne wszystkim wam miną ja a wiem, co mówię tylko wierzcie w działanie tego leku jedyny minus to brak ochoty na sex, ale mój mąż to rozumie i przez tyle lat brania spadek białych krwinek przy badaniu morfologii wiem jedno ten lek uratował mi życie

  adds_comments_list
 14. Anafranil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę Anafranil na myśli natrętne. Brałem różne leki arketis, elicea, fluxemed, amisan, teraz lekarz drugi raz próbuje z anafranilem 2 razy po 75mg, no i znów te same skutki uboczne POCENIE 100% pocę się jak świnka :) najgorzej jest że „dupsko” sie poci najbardziej oraz twarz. Ideę sobie na mrozie z rozpiętą kurtką w samym podkoszulku bez czapki a cały mokry z włosów pot mi kapie. Nie wiem czy skutki uboczne nie przeważają nad efektem terapeutycznym, bo jest dość słaby (natręctw nie tłumi dobrze ale jest taka lekka stymulacja ogólnie mniej niepokojów i lekka aktywizacja). Niestety nie polecam alkoholu i używek przy tym leku, jedno i drugie koliduje nawzajem, obniża i fazę i efekt terapeutyczny leku. Jeden buch z lufki powoduje, że serce na*urwia jak szalone na tym leku:) będę chyba brał nie rano i wieczorem, ale tylko wieczorem 2 tabletki zobaczymy czy forma sie polepszy. zapisuję się też na terapię, bo nie ma co łykać chemię. Dużo przytyłem po tych „kuracjach”, więc teraz mimo, że środek zimy trzeba wprowadzić trochę sportu do życia. Zdrowia

  adds_comments_list
 15. Anafranil #

  kasiasu

  Nerwica lękowa nie jest wpisana w Ciebie na całe życie. Gdyby ludzie więcej na ten temat wiedzieli i stosowali niektóre techniki pomagające zmieniać nawykowe myślenie a także zachowania kompulsyjne to jest spora szansa na całkowite ustąpienie objawów. Nerwica lekowa to nie „jednostka” chorobowa, to pewne tendencje do zacinania się umysłu, czy tez jego wejście w stan hiperaktywnosci, co w konsekwencji kończy się natręctwami, etc. Normalnie takie myśli miewa każdy, różnica miedzy nerwicą a norma jest taka, ze w przypadku tej pierwszej świadomość zatrzymuje się na natręctwach odbierając je jako prawdziwe. Następną kwestią jest lęk. Lubimy to wszystko upinać w ładne słowo „lęk?, ale jeśli się temu przyjrzeć, to jest to szereg efektów następujących równocześnie w ciele. Jeśli kto chciał więcej info w temacie to czasami można pogadać: rossini3 tlen.pl

  P.s. ja tez jestem w temacie nie tylko teoretycznie, ale tez doświadczalnie.

  adds_comments_list
 16. Anafranil #

  ten lek uratował mi życie, jest najlepszy a wiem co mówię, bo było bardzo źle depresja lękowa straszne myśli próbowałam różne leki nowej generacji i nie działały tak jak on- myśli zniknęły dzień był piękny, nie bójcie się go ja biorę go już 5 lat teraz w bardzo małych dawkach ale choroba nie minęła, ponieważ jak przestałam go brać wróciła niestety i myślę że jest to choroba na całe życie, ale już przechodzę ją spokojniej, bo wiem że mam go i on mi pomoże chciałbym mieć drugie dziecko, ale chyba to jest niemożliwe, bo nie mogę bez niego funkcjonować niestety

  adds_comments_list
  • Anafranil #
   Skuteczność
   Skutki uboczne(*)
   Opłacalność

   Witam!
   Mnie anafranil postawił na nogi po tym, jak w 4 miesiącu ciąży dostałam silnych lęków, z atakami paniki i derealizacją. Niestety w ciąży byłam leczona innymi lekami, które nie pomagały w ogóle. Męczyłam się tak pół roku, po urodzeniu dostałam właśnie anafranil, który wyciągnął mnie z tego gówna w ciągu dwóch tygodni wszystko wracało pomalutku do normy. Na anafranilu jestem od 5 lat. Teraz zapragnęłam mieć drugie dziecko. Odstawiłam lek na 6 tygodni i wczoraj wszystko wróciło. Musiałam wrócić do leku. Nie dałam rady. A myślałam, że tym razem sobie poradzę. Czy ktoś z was ma informacje czy można by było przejść całą ciąże na tym leku w dawce 35mg dziennie?
   będę wdzięczna za odpowiedź

   adds_comments_list
 17. Anafranil #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Słuchaj goss tak szybko się nie wykończysz. Co do drżenia rąk i mignięć to mam to samo od 8 lat brania anafranilu i co z tego? Mignie, obejrzę się i tyle. Razem z anafranilem biorę depakine300 a depakine jest przeciw padaczce!?!?. Leczę się od 8 lat , żonaty , dwoje dzieci. Pozdrawiam i głowa do góry , aha co do orgazmu to kiedyś byłem krótko a teraz jestem długodystansowcem, a żona sobie chwali hi hi

  adds_comments_list


Znasz Anafranil? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.