Alventa


Wenlafaksyna występuje w Polsce między innymi pod nazwą Alventa. Lek ten jest antydepresantem, który powstał dość niedawno. W krótkim czasie bardzo poszerzyło się jego grono użytkowników. Biorą oni Alventę na depresję, oraz na zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne. Lek czasami używany jest także jako środek wspomagający odchudzanie (przede wszystkim w USA). Uważa się, że Alventa ma podobną, lub większą skuteczność leczenia depresji, niż leki ssri. Wenlafaksyna jest zazwyczaj dobrze tolerowana, choć przy niej również obserwowane były pewne skutki uboczne. Podczas stosowania leku u około 34% pacjentów pojawić się może ból głowy, nudności u około 30%. Bezsenność statystycznie pojawia się u około 20%. Problemy seksualne dotyczyć mogą nawet 34% osób. Dużym problemem u wielu pacjentów jest odstawianie leku. Mogą się wtedy pojawić nieprzyjemne, podobne do grypy, dolegliwości. Osoby kończące terapię Alventą skarżą się na częste odczucia ?elektrycznych wyładowań? przy odwracaniu głowy.
Napisz swoją opinię o Alventa


Cena Alventa
Skutki uboczne Alventa
Dawkowanie Alventa
Zamienniki Alventa
Forum Alventa
Najnowsza opinia o Alventa
Zastosowanie i składniki Alventa
Gdzie można kupić Alventa?

Opinie o Alventa (28)

Alventa, ocena średnia

7.0333333333333

Skutecznosc

80/10

  Brak skutków ubocznych

  56/10

   Oplacalnosc

   75/10
    1. Opinia użytkownika o Alventa :

     Witam- ja własnie miałam takie wyładowania po odstawieniu alwenty- coś strasznego. Ja to nazwałam SPAWANIE W GŁOWIE, bo tak czułam, nie nadawałam się do życia, byłam tak słaba, że nie mogłam funkcjonować, tylko wtedy nie wiedziałam, że to po odstawieniu męczyłam się z 2 miesiące- depresja wróciła i oczywiście alventa i teraz wiem, co to odstawienie- lekarz powiedział, że do końca życia mam to brać!!!!! A mam 50 lat nie wiem, co o tym myśleć, teraz czuję się dobrze, lek biorę prawie 3 lata- pozdrawiam.

     1. Opinia użytkownika o Alventa :

      Skutecznosc

      9.9

      Brak skutków ubocznych

      9.9

      Oplacalnosc

      9.8

      Brałam alventę przez cztery lata, w krytycznych momentach nawet dawkę – 225, czułam się po leku bardzo dobrze. Niestety zaczęłam stopniowo zmniejszać dawkę do 37,5 i depresja wróciła. Jest teraz bardzo źle i zaczynam od początku- 75 na mnie nie działa. Będę musiała zwiększyć, mój lekarz powiedział, że chyba razem się zestarzejemy- mam lat 48 i smutną perspektywę leczenia do końca moich dni.

    2. Opinia użytkownika o Alventa :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Lek Alventa 75 mg bardzo mi zaszkodził! nie czułam po nim żadnej poprawy (nerwica lękowa),za to z dnia na dzień podnosiło mi się po tym leku ciśnienie tętnicze krwi! bolała mnie głowa i piekła twarz.Na wizycie u lekarza psychiatry powiedziałam o podwyższającym się ciśnieniu krwi,a lekarz zadrwił ze mnie,i „doradził” abym poszła do lekarza rodzinnego po leki przeciw nadciśnieniowe!!! Chcę aby wszyscy wiedzieli,że substancja czynna leku Alventa -Wenlafeksyna,może podnosić ciśnienie tętnicze krwi i w takim przypadku lek powinno się odstawić…Nie mam zamiaru nikogo straszyć,ale uwrażliwić na taką ewentualność.Po odstawieniu leku ciśnienie tętnicze krwi wróciło do normy.

    3. Opinia użytkownika o Alventa :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Brałem Venlectine dość długo jakieś 5 lat dla mnie działanie super , ale na stany lękowe pomógł mi dopiero dr.Wolniak z kliniki psychiatrycznej w Dubiu koło Bełchatowa włączyl mi dawkę 300 mg i po tygodniu lęki ustąpiły jak ręką odjał. Teraz zacząłem brać Alvente taką samą dawkę i wiecie , że mam wrażenie , że Alventa jest skuteczniejsza?, być może tak działa tylko na mnie. Ogólnie bardzo dobry lek właśnie na ciężkie stany lękowe żeby nie pakować się w benzodiazepiny, jest świetny według mnie.

    4. Opinia użytkownika o Alventa :

     uzależnia- a co potem, silniejsze psychiatryk

    5. Opinia użytkownika o Alventa :

     dopiero zaczynam stosować :) nie wiem jak jest :)

    6. Opinia użytkownika o Alventa :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Alventę brałam przez 2,5 roku na nerwice lekową, poprzednio miałam depresję i Asentrę przez 9 miesięcy, spokój był przez dwa lata. Po odstawieniu Alventy dobrze się czułam przez 1,9 roku. Musiałam wrócić do Alventy. Po 11 dniach poczułam się znów dobrze, to dla mnie bardzo dobry lek, trochę boli głowa, ale to nic w porównaniu z napadami paniki, kołataniem serca, bezsennością i biegunką co rano, do tego niemoc robienia czegokolwiek, trudności ze wstawaniem. Teraz wszystko wróciło do normy. Może będę skazana na ten lek na zawsze, ale wolę to ,niż depresję z lękami. Życzę wszystkim zdrowia psychicznego, bo to jest tak ważne. Zrozumie się to dopiero, kiedy doświadczy się cierpień depresyjnych. Dla mnie Alventa jest OK

    7. Opinia użytkownika o Alventa :

     Ci lekarze to jacyś dziwni. NIby się uczą psychiatri w szkołach , mają praktyki w szpitalach a potem leczą tak jakby nie mieli pojecia…. Leki należy wprowadzać STOPNIOWO zwiększając dawkę i tak samo STOPNIOWO sie je odstawia. Więć jak ktoś bierze 75mg i lekarz chce zwiększyć to powinien dorzucić do 75mg 37,5 mg i po pewnym czasie drugie 37,5 a nie od razy zwiekszaćdawke o 75mg. A nawet można to robić wolniej do 75mg dodać połówke 37,5 i po tygodniu drugą połówke itd. Innaczej zwiększa sięryzyko wystąpienia skutków ubocznych i im gwaltowniejsze zmiany tym silniejse skutki mogą być.

    8. Opinia użytkownika o Alventa :

     Brałam dawkę 75 teraz mam od jutra brać 150 czy mam się bać jak się czułaś po zwiększeniu dawki?

    9. Opinia użytkownika o Alventa :

     Ja biorę 2 tygodnie i mam otępienie i brak siły, czy to normalne?

    10. Opinia użytkownika o Alventa :

     Bardzo dobry dla mnie lek. Biorę czwarty rok, 150mg, depresja średnio ciężka plus nerwica lękowa (osiem epizodów do tej pory). Pierwsze dwa tygodnie – paskudne skutki uboczne (dawka leku była stopniowo zwiększana, ale i tak nie wiedziałam, co gorsze – depresja z napadami paniki, czy leczenie), obecnie mam jedynie suchość w ustach, i to, że mogę sobie pojeść;) bo stale trzyma mi się waga 58-60 kg. A mam prawie 50 lat i wszystkie moje koleżanki dookoła tyją.

     Błogosławię ten środek i mojego lekarza. Czuję się, jakbym nigdy w życiu nie miała żadnych problemów psychicznych.

    11. Opinia użytkownika o Alventa :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Hej. ja biorę alventa już od 5 lat !!!!!
     Wcześniej brałam inne leki, ale miałam duże skutki uboczne.
     Po alventa żadnych ubocznych, a brałam naprawdę duże dawki, nawet 280. W między czasie zaszłam w ciążę wtedy stopniowo odkładałam lek. Po urodzeniu nie brałam jeszcze ok. 3-4 m-ce i znów musiałam wrócić. teraz biorę 75 i 37,5 i nie wyobrażam sobie że mogę go przerwać brać. Dla mnie super lek. Polecam

    12. Opinia użytkownika o Alventa :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Lek srednio drogi, ale mysle ze mozna go zaliczyc do lekow dzialajacych:)
     Lekarz przepisal mi go na fobie spoleczna;) i Po dluzszym czasie zauwazylam sama efekty;)
     Alventa jest lekiem latwym w stosowaniu , i nie ma ochydnego smaku jak wiekszosc lekow;)

    13. Opinia użytkownika o Alventa :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     8

     Lek srednio drogi, ale mysle ze mozna go zaliczyc do lekow dzialajacych:)
     Lekarz przepisal mi go na fobie spoleczna;) i Po dluzszym czasie zauwazylam sama efekty;)
     Polecam:)

    14. Opinia użytkownika o Alventa :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Witam,

     Stosowałam lek ALVENTA przez 3 miesiące wg. mnie jest to najlepszy lek na rynku ze wzgledu na jego skuteczność i brak działań nieporzadanych oczywiście pewnie jest to kwestia organizmu każdego (mi nic nie było jedyne siku, co chwile:) ale może za dużo napojów w tym czasie piłam wiec tyle. Polecam sprawdzić samemu dany lek a jak ten nie działa to inna welafaksyne. Ile org. tyle działań nieporzadanych. Obecnie czuje sie dobrze i juz odstawiłam lek, choć stanu spokoju brakuje czasami, ale nie chce sie faszerować:):)

    15. Opinia użytkownika o Alventa :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     Od 3 miesięcy biorę lek Alventa i polecam go każdemu, totalne wyciszenie, skutki uboczne minimalne, dostałam silnej nerwicy żołądkowej i obecnie się wyciszyłam, że prawie jest dobrze. Dzięki temu lekowi mogę normalnie żyć.

    16. Opinia użytkownika o Alventa :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Doskonały lek, skuteczny bardzo szybko, minimalne skutki uboczne – które są czasami nawet na rękę, jak bezsenność.
     Poprawia nastrój, spłyca odczucia strachu, lęku, przygnębienia. Daje Powera do nawiązywania kontaktów, bycia w towarzystwie. Polecam.

    17. Opinia użytkownika o Alventa :

     Ostatnio mój psycholog zapytał, czy zgadzam się na wypróbowanie nowego antydepresantu. Nie myśląc długo zgodziłam się. Porażka. Nie wiem, czy to lek działa tak na każdego, czy mój organizm najzwyczajniej go nie przyjął. Nudności, zawroty głowy, wymioty, senność. Nie życzę nikomu takiego uczucia i tym, którzy chcą zapoczątkować stosowania zdecydowanie odradzam.

     1. Opinia użytkownika o Alventa :

      Skutecznosc

      9.7

      Brak skutków ubocznych

      3.3

      Oplacalnosc

      9.8

      normalne skutki ubocze, trzeba przezyc. mina max po 2 tygodni :) powodzenia!
      pozniej jest o wiele lepiej. Najlepszy lek jaki bralam w mojej 17 letniej hisotrii walki z depresja ;)

     2. Opinia użytkownika o Alventa :

      Skutecznosc

      9.7

      Brak skutków ubocznych

      3.8

      Oplacalnosc

      9.9

      Poczatkowe skutki uboczne rzeczywiscie moga byc nieprzyjemne. Ja mialam ciezki zestaw, ale lek przyjal sie po tygodniu (a nie tak w przypadku innych lekow: 2+tygodnii.)
      Po ustabilizowaniu, na prawde pomaga, a czlowiek zapomina o Tym calym obciazeniu i wraca do zycia.. z usmiechami i malymi radosciami, a problemy tez zdaja sie byc latwiejsze do rozwiazania – wraca racjonalne myslenie.
      Walcze z depresja gleboka 1 czy 2 razy na rok.. od 17 lat – i od paru lat to wlasnie Alventa mnie ratuje. Myslalam o elektrowsztrzasach, ale lekarze bardzo niechetnie sie do tego ustosunkowuja (ponoc tylko dla glebokiego, lekoodpornego otepnienia).
      Kazdy czlowiek jest inny – i na kazdego Alventa podziala inaczej. Po tym co ja juz przezylam, warto dac jej szanse!
      Ostatecznie wciaz tu jestem!
      Zycze zdrowia!

    18. Opinia użytkownika o Alventa :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Lek zaczął u mnie działać po około 2 miesiącach i to w dawce 150, dawka 75 była na moje dolegliwości za słaba. W przyjmowaniu tego typu leków potrzeba uzbrojenia się w cierpliwość, moja trwała 4 miesiące, ale opłacało się. Na początku były nieprzyjemne dolegliwości somatyczne, ale ustąpiły po dwóch tygodniach. Ja mam depresję z lękiem i zburzeniami obsesyjno – kompulsywnymi. Przed poprawą lęki się nasiliły i w konsekwencji odpuściły. Są delikatniejsze do ujarzmienia. Jednak na całkowitą poprawę leczenia farmakologicznego w przypadku nerwicy natręctw należy poczekać rok może dwa + psychoterapia. Po odstawieniu leków niestety wszystko wraca, leczenie jest bardzo trudne, czasami leki trzeba brać do końca życia, chyba, że chodzisz codziennie na terapię zmiany osobowości. Polecam lek w 100%.

    19. Opinia użytkownika o Alventa :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     Brałam alventę dość długo tj. ok roku działanie bardzo dobre, spokój itd. Natomiast skutki odstawiania leku są katastrofalne… Okropne zawroty głowy, zmęczenie, niskie ciśnienie a co za tym idzie senność… masakra

    20. Opinia użytkownika o Alventa :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     Ja biorę Alventę od 2 miesięcy i jestem z niej bardzo zadowolona. Wcześniej brałam Asertin 100 mg, ale źle na mnie działał- miałam silne myśli samobójcze i zerowy napęd- nie miałam na nic sił ani chęci. Poza tym jak zaczynałam go brać miałam silne skutki uboczne. A Alventa? Na razie jestem zachwycona- objawy zniknęły w 95%, napęd jest i nie mam żadnych (!) skutków ubocznych.

    21. Opinia użytkownika o Alventa :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Alventa była u mnie słabym lekiem. Jej pozytywne działanie polegało na działaniu uspokajającym, natomiast działania antydepresyjnego ja nie poczułam. W istocie lek brałam długo, bo 3 miesiące. Ten lek miał u mnie silne działanie nasenne. Mój lekarz nie chciał w to wierzyć, ale po godzinie od zażycia tabletki jedyną rzeczą, na którą miałam ochotę był sen. Nie byłam nawet otumaniona, ale bardzo, ale to bardzo senna. Z racji tego, że ten lek może jednak innym pomóc pozwolę sobie nie wspominać szczegółowo o konsekwencjach odstawiania alventy.

    22. Opinia użytkownika o Alventa :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Brałam Efectin, ale Alventa jest tańszym odpowiednikiem. Jestem bardzo zadowolona, a przede wszystkim spokojna.

    23. Opinia użytkownika o Alventa :

     Totalne placebo. Zero działania przeciwdepresyjnego. Brałam 1m -c 75mg. w drugim miesiącu- 150mg. W ogóle nie zadziałał. Choruję na depresję z silnym lękiem. Jestem rozczarowana tym lekiem.

    24. Opinia użytkownika o Alventa :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     6

     Ja po odstawieniu miałam okropne zawroty głowy i osłabienie, ciśnienie spadło do 100 na 80. Psychicznie czuję się dobrze jak zażywam ten lek, ale chyba przez niego jestem ciągle senna i osłabiona.

    25. Opinia użytkownika o Alventa :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     SUPER LEK

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.