Alventa

3,9 [20]

Tagi: , , , , , , ,

Wenlafaksyna występuje w Polsce między innymi pod nazwą Alventa. Lek ten jest antydepresantem, który powstał dość niedawno. W krótkim czasie bardzo poszerzyło się jego grono użytkowników. Biorą oni Alventę na depresję, oraz na zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne. Lek czasami używany jest także jako środek wspomagający odchudzanie (przede wszystkim w USA). Uważa się, że Alventa ma podobną, lub większą skuteczność leczenia depresji, niż leki ssri. Wenlafaksyna jest zazwyczaj dobrze tolerowana, choć przy niej również obserwowane były pewne skutki uboczne. Podczas stosowania leku u około 34% pacjentów pojawić się może ból głowy, nudności u około 30%. Bezsenność statystycznie pojawia się u około 20%. Problemy seksualne dotyczyć mogą nawet 34% osób. Dużym problemem u wielu pacjentów jest odstawianie leku. Mogą się wtedy pojawić nieprzyjemne, podobne do grypy, dolegliwości. Osoby kończące terapię Alventą skarżą się na częste odczucia ?elektrycznych wyładowań? przy odwracaniu głowy.

Najnowsza opinia o Alventa:

„Lek Alventa 75 mg bardzo mi zaszkodził! nie czułam po nim żadnej poprawy (nerwica lękowa),za to z dnia na dzień podnosiło mi się po tym leku ciśnienie tętnicze krwi! bolała mnie głowa i piekła twarz.Na wizycie u lekarza psychiatry powiedziałam o podwyższającym się ciśnieniu krwi,a lekarz zadrwił ze mnie,i „doradził” abym poszła do lekarza rodzinnego po leki przeciw nadciśnieniowe!!! Chcę aby wszyscy wiedzieli,że substancja …” [czytaj więcej poniżej]

Alventa otrzymał ocenę średnią: 3,9 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 24 opinii

Alventa jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Alventa:

Alventa cena:

Lek Alventa na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Alventa kaps. o przedłużonym uwalnianiu twarde
  cena normalnie -> 32.98PLN przy odpłatności 30% -> 15.1
 • Alventa kaps. o przedłużonym uwalnianiu twarde
  cena normalnie -> 61.17PLN przy odpłatności 30% -> 25.41
 • Alventa kaps. o przedłużonym uwalnianiu twarde
  cena normalnie -> 32.98PLN przy odpłatności 30% -> 15.1
 • Alventa kaps. o przedłużonym uwalnianiu twarde
  cena normalnie -> 61.17PLN przy odpłatności 30% -> 25.41

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Alventa?

Oto lista aptek i sklepów z Alventa:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Alventa
 1. Alventa #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek Alventa 75 mg bardzo mi zaszkodził! nie czułam po nim żadnej poprawy (nerwica lękowa),za to z dnia na dzień podnosiło mi się po tym leku ciśnienie tętnicze krwi! bolała mnie głowa i piekła twarz.Na wizycie u lekarza psychiatry powiedziałam o podwyższającym się ciśnieniu krwi,a lekarz zadrwił ze mnie,i „doradził” abym poszła do lekarza rodzinnego po leki przeciw nadciśnieniowe!!! Chcę aby wszyscy wiedzieli,że substancja czynna leku Alventa -Wenlafeksyna,może podnosić ciśnienie tętnicze krwi i w takim przypadku lek powinno się odstawić…Nie mam zamiaru nikogo straszyć,ale uwrażliwić na taką ewentualność.Po odstawieniu leku ciśnienie tętnicze krwi wróciło do normy.

 2. Alventa #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałem Venlectine dość długo jakieś 5 lat dla mnie działanie super , ale na stany lękowe pomógł mi dopiero dr.Wolniak z kliniki psychiatrycznej w Dubiu koło Bełchatowa włączyl mi dawkę 300 mg i po tygodniu lęki ustąpiły jak ręką odjał. Teraz zacząłem brać Alvente taką samą dawkę i wiecie , że mam wrażenie , że Alventa jest skuteczniejsza?, być może tak działa tylko na mnie. Ogólnie bardzo dobry lek właśnie na ciężkie stany lękowe żeby nie pakować się w benzodiazepiny, jest świetny według mnie.

 3. Alventa #

  uzależnia- a co potem, silniejsze psychiatryk

 4. Alventa #

  dopiero zaczynam stosować :) nie wiem jak jest :)

 5. Alventa #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Alventę brałam przez 2,5 roku na nerwice lekową, poprzednio miałam depresję i Asentrę przez 9 miesięcy, spokój był przez dwa lata. Po odstawieniu Alventy dobrze się czułam przez 1,9 roku. Musiałam wrócić do Alventy. Po 11 dniach poczułam się znów dobrze, to dla mnie bardzo dobry lek, trochę boli głowa, ale to nic w porównaniu z napadami paniki, kołataniem serca, bezsennością i biegunką co rano, do tego niemoc robienia czegokolwiek, trudności ze wstawaniem. Teraz wszystko wróciło do normy. Może będę skazana na ten lek na zawsze, ale wolę to ,niż depresję z lękami. Życzę wszystkim zdrowia psychicznego, bo to jest tak ważne. Zrozumie się to dopiero, kiedy doświadczy się cierpień depresyjnych. Dla mnie Alventa jest OK

 6. Alventa #

  Ci lekarze to jacyś dziwni. NIby się uczą psychiatri w szkołach , mają praktyki w szpitalach a potem leczą tak jakby nie mieli pojecia…. Leki należy wprowadzać STOPNIOWO zwiększając dawkę i tak samo STOPNIOWO sie je odstawia. Więć jak ktoś bierze 75mg i lekarz chce zwiększyć to powinien dorzucić do 75mg 37,5 mg i po pewnym czasie drugie 37,5 a nie od razy zwiekszaćdawke o 75mg. A nawet można to robić wolniej do 75mg dodać połówke 37,5 i po tygodniu drugą połówke itd. Innaczej zwiększa sięryzyko wystąpienia skutków ubocznych i im gwaltowniejsze zmiany tym silniejse skutki mogą być.

 7. Alventa #

  Brałam dawkę 75 teraz mam od jutra brać 150 czy mam się bać jak się czułaś po zwiększeniu dawki?

 8. Alventa #

  Ja biorę 2 tygodnie i mam otępienie i brak siły, czy to normalne?

 9. Alventa #

  Bardzo dobry dla mnie lek. Biorę czwarty rok, 150mg, depresja średnio ciężka plus nerwica lękowa (osiem epizodów do tej pory). Pierwsze dwa tygodnie – paskudne skutki uboczne (dawka leku była stopniowo zwiększana, ale i tak nie wiedziałam, co gorsze – depresja z napadami paniki, czy leczenie), obecnie mam jedynie suchość w ustach, i to, że mogę sobie pojeść;) bo stale trzyma mi się waga 58-60 kg. A mam prawie 50 lat i wszystkie moje koleżanki dookoła tyją.

  Błogosławię ten środek i mojego lekarza. Czuję się, jakbym nigdy w życiu nie miała żadnych problemów psychicznych.

 10. Alventa #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Hej. ja biorę alventa już od 5 lat !!!!!
  Wcześniej brałam inne leki, ale miałam duże skutki uboczne.
  Po alventa żadnych ubocznych, a brałam naprawdę duże dawki, nawet 280. W między czasie zaszłam w ciążę wtedy stopniowo odkładałam lek. Po urodzeniu nie brałam jeszcze ok. 3-4 m-ce i znów musiałam wrócić. teraz biorę 75 i 37,5 i nie wyobrażam sobie że mogę go przerwać brać. Dla mnie super lek. Polecam


Znasz Alventa? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.