Ketrel

2,9 [21]Ketrel jest znanym w Polsce lekiem, służącym do leczenia schizofrenii. Trwają ciągle debaty czy ketrel zaliczać do atypowych, czy typowych środków antypsychotycznych.
Środkiem aktywnym w petrelu jest kwetiapina. To może zaskoczyć pacjentów, ale lek również, lekarze stosują przy leczeniu zaburzeń dwubiegunowych (bipolar). Nie tylko jest skuteczny przy leczeniu manii (co raczej nie dziwi), ale także przy fazie depresji. Jego stroną pozytywną jest to że zastosowanie tego leku ma niskie ryzyko wprowadzenia chorego w stan manii.
Skutki uboczne leku mogą być podobne do innych neuroleptyków. Osoba biorąca ketrel może być trochę bardziej ospała niż zwykle, w ustach odczuwać może suchość. Notowana jest także nieznaczny wzrost masy ciała. Lek nie powinien spowodować mlekotoku (część leków psychiatrycznych wpływa na poziom prolaktyny)

Najnowsza opinia o Ketrel:

„Choruję na schizofrenię od 17 lat, przyjmowałem już różne neuroleptyki, ostatnio po 1,5 rocznym zażywaniu Solianu, po którym dość dobrze funkcjonowałem, z powodu skutków ubocznych, które stały się dla mnie bardzo uciążliwe- praktycznie nie mogłem się wypróżnić, lekarz zmienił mi lek na Ketrel w dawce 200-0-400. Nigdy nie podejrzewałem, że lek psychotropowy może dawać takie objawy uboczne. Po 11 dniach przyjmowania tego …” [czytaj więcej poniżej]

Ketrel otrzymał ocenę średnią: 2,9 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 24 opinii

Ketrel jest stosowany w wypadku: Na Schizofrenię,


Pytania o Ketrel na forum:

  czy citronil jaką leczy depresje

  KETREL W CIĄŻY CZY KTOŚ BRAŁ

Masz pytania dotyczące leku Ketrel?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Ketrel:

Ketrel cena:

Lek Ketrel na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Ketrel tabl. powl. 25 mg
  cena normalnie -> 11.62PLN przy odpłatności ryczałt -> 7.41
 • Ketrel tabl. powl. 100 mg
  cena normalnie -> 63.54PLN przy odpłatności ryczałt -> 7.49
 • Ketrel tabl. powl. 200 mg
  cena normalnie -> 122.49PLN przy odpłatności ryczałt -> 7.2
 • Ketrel tabl. powl. 25 mg
  cena normalnie -> 11.62PLN przy odpłatności ryczałt -> 7.41

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Ketrel?

Oto lista aptek i sklepów z Ketrel:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Ketrel
 1. Ketrel #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Choruję na schizofrenię od 17 lat, przyjmowałem już różne neuroleptyki, ostatnio po 1,5 rocznym zażywaniu Solianu, po którym dość dobrze funkcjonowałem, z powodu skutków ubocznych, które stały się dla mnie bardzo uciążliwe- praktycznie nie mogłem się wypróżnić, lekarz zmienił mi lek na Ketrel w dawce 200-0-400. Nigdy nie podejrzewałem, że lek psychotropowy może dawać takie objawy uboczne. Po 11 dniach przyjmowania tego leku w dawce 100-0-100, bo dawkę przy zgodzie mojej mamy, która ma obserwować moje zachowanie zmniejszyłem mam duszności, trudności w oddychaniu, mimowolne skurcze serca, podniesione tętno, ból głowy utrzymujący się od 3 dni, mimowolne ruchy rąk, osłabienie- nogi jak z waty, spowolnienie, zero aktywności życiowej w pierwszych dniach spałem po tym leku nawet 6 godzin w dzień, nienaturalne odczucie zimna i gorąca, otępienie, chwilami lęk i agresję. Dawkę zmniejszyłem bez porozumienia z lekarzem, bo po pierwszym przyjęciu leku w wysokości 400 mg miałem taki odlot, że zastanawiałem się czy nie wezwać pogotowia żeby zawiozło mnie do szpitala. Działanie Ketrelu w moim przypadku to zgoda na bycie żywym trupem. Ale pozdrawiam wszystkich, dla których jest to lek trafiony.

 2. Ketrel #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę Ketrel na zaburzenia obsesyjno kompulsywne i stany lękowe towarzyszące nerwicy natręctw,ale niestety nie czuje ulgi takiej jak bym chciała.Biorę go na noc,ale z reguły i tak wieczorem lepiej się czuję,jedyne działanie które odczuwam to mnie powala z nóg,bardzo usypia,czuję się jak naćpana.Miałam go brać w porannych dawkach,ale całymi dniami chodziłam zaspana,nie dało się żyć.Mega przytyłam ok 15kg,a to jest dla mnie straszne.

 3. Ketrel #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Czy któraś z Pań posiada wiedzę na temat tego czy Ketrel może opóźnić miesiączkę?

 4. Ketrel #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę go w nerwicy na bezsenność w dawce 50mg, działa po około 2-óch godzinach, uspokaja mnie i usypia, niestety z czasem działanie usypiające słabnie…

 5. Ketrel #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Na mnie nie działa cierpię na bezsenność i lekarz właśnie zapisał mi Ketrel po 0,25 i mam brać po 2 tabletki na noc. Niestety nie trafione, ja nadal nie śpię. Jestem przerażona nie wiem co robić, chodzę do pracy i męczę się.

 6. Ketrel #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek jest w miarę dobry brałam najpierw 25 mg ,potem 50 mg, a potem 100mg dwa razy dziennie … choć po dwóch miesiącach wszystko zaczęło wracać, mam schizofrenie wcześniej, gdy brałam 3 razy dziennie Rispolept było jak ręką odjąć, a potem właśnie dali mi Ketrel, było dobrze przez 2 miesiąca tak jak pisałam na początku, a potem wszystko zaczęło wracać. To jest najgorsze i znów biorę rispolept i jest bardzo fajnie nawet jakiś okres po Rispolept nie miałam wg leków i było bardzo fajnie byłam wreszcie żywa bardzo nakręcona i szybko łapałam lekkie dołki i właśnie psychiatra dał mi petrel, nie polecam na schizofrenie

 7. Ketrel #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  nie dla mnie lek, nic bym przy nim nie zrobił

 8. Ketrel #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam przyjmuje od niedawna lek ketrel w dawkach 25-0-50 jak na razie jest w miarę ok, śpię w nocy dobrze leczę się na chad.
  Lekarz dodatkowo przepisał mi perazin na noc50mg oraz absenor500
  I rano to samo perazin 50mg, velafax xl 75mg ketrel25mg oraz absenor500mg
  Jedynie co mnie martwi to mój lęk z powtarzaniem się czynności nasila się rano jak zażyje ketrel plus brak po tym leku skupienia macie to samo co ja, że jakiś wam lęk się nasila po ketrelu i macie brak skupienia? a boję się że takich dawkach leków sfiksuje proszę o rade mój mail day911@interia.eu pozdrawiam.

 9. Ketrel #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Rewelacja
  W końcu śpię i nie latają mi ręce i nie jestem znerwicowana i na skraju wykończenia psychicznego!
  Polecam.
  O skutków ubocznych.
  Depresja mija jak ręką objął.

 10. Ketrel #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Od roku stwierdzono u mnie depresje i stany maniakalne.Psychiatra przepisał mi ketrel, servenon i mirtor. Pierwsze dni były lekko jakby zachwiane czyli czułem sie jak by delikatnie ospały i za spokojny. Po kilku dniach objawy minęły teraz jest dobrze wracam do życia, byłem na skraju samobójstwa a te leki spowodowały że moge pracować i funkcjonować normalnie.Śpię rewelacyjnie od kilku lat nareszcie się wysypiam.Proszę nie czekajcie bo depresja potrafi zabić.


Znasz Ketrel? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.

Facebook