Ketrel

Opinie, komentarze, informacje


Ketrel jest znanym w Polsce lekiem, służącym do leczenia schizofrenii. Trwają ciągle debaty czy ketrel zaliczać do atypowych, czy typowych środków antypsychotycznych.
Środkiem aktywnym w petrelu jest kwetiapina. To może zaskoczyć pacjentów, ale lek również, lekarze stosują przy leczeniu zaburzeń dwubiegunowych (bipolar). Nie tylko jest skuteczny przy leczeniu manii (co raczej nie dziwi), ale także przy fazie depresji. Jego stroną pozytywną jest to że zastosowanie tego leku ma niskie ryzyko wprowadzenia chorego w stan manii.
Skutki uboczne leku mogą być podobne do innych neuroleptyków. Osoba biorąca ketrel może być trochę bardziej ospała niż zwykle, w ustach odczuwać może suchość. Notowana jest także nieznaczny wzrost masy ciała. Lek nie powinien spowodować mlekotoku (część leków psychiatrycznych wpływa na poziom prolaktyny)
Cena Ketrel
Skutki uboczne Ketrel
Dawkowanie Ketrel
Ulotka Ketrel
Zamienniki Ketrel
Forum Ketrel
Najnowsza opinia o Ketrel
Zastosowanie i składniki Ketrel
Gdzie można kupić Ketrel?

Napisz swoja opinię o Ketrel

Ketrel, ocena średnia

5.2666666666667

Skutecznosc

60/10

  Brak skutków ubocznych

  36/10

   Oplacalnosc

   62/10

    30 Opinii o “Ketrel

    1. Opinia użytkownika o Ketrel :

     Skutecznosc

     9.9

     Brak skutków ubocznych

     9.7

     super lek

    2. Opinia użytkownika o Ketrel :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     Ketrel stosuję na bezsenność i pod tym względem, przy dawce 400mg, jest bardzo skuteczny. Po godzinie robię się senny, czasem w środku nocy wybudzam się, ale i tak dalej jestem senny, więc idę spać. Jak dla mnie jest to wspaniały lek dla ludzi z bezsennością. Polecam.

    3. Opinia użytkownika o Ketrel :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     8

     Witam!
     Jestem trudnym pacjentem z niejedną diagnozą od Chad po dwa rodzaje schizo-paranoidalną, a ostatnio hebrefeniczną, w której nastąpił całkowity rozpad psychiki a psychoza była całkowicie niespójna… to było w zeszłym roku.
     Leki, które przyjmowałam wcześniej nie uchroniły mnie od nawrotu. W tym był również Ketrel w dawce 200 na noc. Z psychozy wyciągnęły mnie dopiero elektrowstrząsy, które szybko i bardzo skutecznie wyciągnęły mnie do rzeczywistości. Potem dostałam już tylko Ketrel w dawce 200-0-400. Szybko się jednak okazało, że potrzebuję jeszcze stabilizatora – lamotrygina,- i antydepresanta – citabax. Niestety i tak mam chwiejne nastroje, okresową drażliwość, obniżenie energii życiowej, ale na szczęście dużo nie śpię.
     Skutki uboczne:
     – wzrost masy ciała
     – nieregularne miesiączki
     – wieczorne, nieznośne łaskotanie od pół łydki do stóp, nieprzyjemne
     – uczucie wiecznie zatkanego nosa
     – zawroty głowy i chodzenie mini wężykiem
     – I NAJGORSZE: PO DAWCE WIECZORNEJ 400mg uczucie nagłego walenia serca (z podwyższonym ciśnieniem i pulsem), nagłe uderzenia w głowie, i uczucie jakby zaraz miało się umrzeć!!! Potworne uczucie! Dostałam zamiennik ETIAGEN, lecz wpadłam w dół i wróciłam do KETRELU. Teraz już wiem, że to Ketrel jest winowajcą tego koszmaru! Kiedy brałam go w dawce 200mg na 24h nie było tego problemu. Lecz 600/24 mój organizm nie wytrzymuje.
     ABSTRAHUJĄC
     W wątku ktoś polecił LORAFEN (substancja czynna to Lorazepamum). Lek ten, podobnie jak Xanax, należy do grupy BENZODIAZEPIN. Lorafen jest słabszy od Xanaxu, jednak są to LEKI SILNIE UZALEŻNIAJĄCE!!!Nie leczą tylko łagodzą DORAŹNIE np. panikę, niepokój itp. jak leki przeciwbólowe uśmierzają ból. Organizm szybko się dopomina o większe dawki, a jeśli ich nie dostaje zaczyna się buntować i zachowujesz się jak ćpun na głodzie, czy alkoholik. Mogą trzęść się ręce, występować drażliwość, wybuchowość, uczucie głodu nie do zaspokojenia – to wiem z autopsji, a nie brałam leku codziennie tylko np. 2/3 razy w tygodniu. Ale wierzcie, Napatrzyłam się w szpitalach ps. na ludzi na odwyku. Koszmar. Więc doraźnie jak najbardziej, rewelacja, ale miejcie na uwadze silny czynnik uzależniający i stosujcie, w wyjątkowych podbramkowych sytuacjach!
     Pozdrawiam!

    4. Opinia użytkownika o Ketrel :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Biorę Ketrel od ponad pół roku w dawce 25 mg 2x dziennie i powiem, że bardzo mi przypadł ten lek. Brak jakichkolwiek działań ubocznych, znacząco poprawił mi nastrój i tzw. „chęć do życia”. Lek jest dosyć silny. Po wyższej dawce niż 50 mg/dzień występuje bardzo silna senność w ciągu dnia. Ketrel łatwo przepisać każdemu lekarzowi, ponieważ ma szeroki wachlarz działania. Od lekkich stanów depresyjnych po schizofrenię. Ogólnie polecam na stany depresyjne. Jeśli chodzi o lęki, to na mnie nie działa.

    5. Opinia użytkownika o Ketrel :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Choruję na schizofrenię od 17 lat, przyjmowałem już różne neuroleptyki, ostatnio po 1,5 rocznym zażywaniu Solianu, po którym dość dobrze funkcjonowałem, z powodu skutków ubocznych, które stały się dla mnie bardzo uciążliwe- praktycznie nie mogłem się wypróżnić, lekarz zmienił mi lek na Ketrel w dawce 200-0-400. Nigdy nie podejrzewałem, że lek psychotropowy może dawać takie objawy uboczne. Po 11 dniach przyjmowania tego leku w dawce 100-0-100, bo dawkę przy zgodzie mojej mamy, która ma obserwować moje zachowanie zmniejszyłem mam duszności, trudności w oddychaniu, mimowolne skurcze serca, podniesione tętno, ból głowy utrzymujący się od 3 dni, mimowolne ruchy rąk, osłabienie- nogi jak z waty, spowolnienie, zero aktywności życiowej w pierwszych dniach spałem po tym leku nawet 6 godzin w dzień, nienaturalne odczucie zimna i gorąca, otępienie, chwilami lęk i agresję. Dawkę zmniejszyłem bez porozumienia z lekarzem, bo po pierwszym przyjęciu leku w wysokości 400 mg miałem taki odlot, że zastanawiałem się czy nie wezwać pogotowia żeby zawiozło mnie do szpitala. Działanie Ketrelu w moim przypadku to zgoda na bycie żywym trupem. Ale pozdrawiam wszystkich, dla których jest to lek trafiony.

     1. Opinia użytkownika o Ketrel :

      Skutecznosc

      2

      Brak skutków ubocznych

      2

      Oplacalnosc

      2

      Zgadzam się z tym, brałam ten lek po zdiagnozowaniu u mnie choroby afektywnej dwubiegunowej i przestałam go brać, ponieważ przez 6 miesięcy nie mogłam funkcjonować i przytyłam 16 kg. ;/

    6. Opinia użytkownika o Ketrel :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     2

     Biorę Ketrel na zaburzenia obsesyjno kompulsywne i stany lękowe towarzyszące nerwicy natręctw,ale niestety nie czuje ulgi takiej jak bym chciała.Biorę go na noc,ale z reguły i tak wieczorem lepiej się czuję,jedyne działanie które odczuwam to mnie powala z nóg,bardzo usypia,czuję się jak naćpana.Miałam go brać w porannych dawkach,ale całymi dniami chodziłam zaspana,nie dało się żyć.Mega przytyłam ok 15kg,a to jest dla mnie straszne.

    7. Opinia użytkownika o Ketrel :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     Czy któraś z Pań posiada wiedzę na temat tego czy Ketrel może opóźnić miesiączkę?

     1. Opinia użytkownika o Ketrel :

      Tak, czytałam gdzieś że może opóźniać miesiączki. Pozdrawiam:-)

    8. Opinia użytkownika o Ketrel :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     8

     Biorę go w nerwicy na bezsenność w dawce 50mg, działa po około 2-óch godzinach, uspokaja mnie i usypia, niestety z czasem działanie usypiające słabnie…

    9. Opinia użytkownika o Ketrel :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Na mnie nie działa cierpię na bezsenność i lekarz właśnie zapisał mi Ketrel po 0,25 i mam brać po 2 tabletki na noc. Niestety nie trafione, ja nadal nie śpię. Jestem przerażona nie wiem co robić, chodzę do pracy i męczę się.

    10. Opinia użytkownika o Ketrel :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     6

     Lek jest w miarę dobry brałam najpierw 25 mg ,potem 50 mg, a potem 100mg dwa razy dziennie … choć po dwóch miesiącach wszystko zaczęło wracać, mam schizofrenie wcześniej, gdy brałam 3 razy dziennie Rispolept było jak ręką odjąć, a potem właśnie dali mi Ketrel, było dobrze przez 2 miesiąca tak jak pisałam na początku, a potem wszystko zaczęło wracać. To jest najgorsze i znów biorę rispolept i jest bardzo fajnie nawet jakiś okres po Rispolept nie miałam wg leków i było bardzo fajnie byłam wreszcie żywa bardzo nakręcona i szybko łapałam lekkie dołki i właśnie psychiatra dał mi petrel, nie polecam na schizofrenie

    11. Opinia użytkownika o Ketrel :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     nie dla mnie lek, nic bym przy nim nie zrobił

    12. Opinia użytkownika o Ketrel :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     Witam przyjmuje od niedawna lek ketrel w dawkach 25-0-50 jak na razie jest w miarę ok, śpię w nocy dobrze leczę się na chad.
     Lekarz dodatkowo przepisał mi perazin na noc50mg oraz absenor500
     I rano to samo perazin 50mg, velafax xl 75mg ketrel25mg oraz absenor500mg
     Jedynie co mnie martwi to mój lęk z powtarzaniem się czynności nasila się rano jak zażyje ketrel plus brak po tym leku skupienia macie to samo co ja, że jakiś wam lęk się nasila po ketrelu i macie brak skupienia? a boję się że takich dawkach leków sfiksuje proszę o rade mój mail day911@interia.eu pozdrawiam.

    13. Opinia użytkownika o Ketrel :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Rewelacja
     W końcu śpię i nie latają mi ręce i nie jestem znerwicowana i na skraju wykończenia psychicznego!
     Polecam.
     O skutków ubocznych.
     Depresja mija jak ręką objął.

    14. Opinia użytkownika o Ketrel :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Od roku stwierdzono u mnie depresje i stany maniakalne.Psychiatra przepisał mi ketrel, servenon i mirtor. Pierwsze dni były lekko jakby zachwiane czyli czułem sie jak by delikatnie ospały i za spokojny. Po kilku dniach objawy minęły teraz jest dobrze wracam do życia, byłem na skraju samobójstwa a te leki spowodowały że moge pracować i funkcjonować normalnie.Śpię rewelacyjnie od kilku lat nareszcie się wysypiam.Proszę nie czekajcie bo depresja potrafi zabić.

    15. Opinia użytkownika o Ketrel :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     ten lek to jakaś masakra pierwszą dawkę dostałam 50 mg przez dwa dni potem 100 przez 6 i tak musiałam brać oprócz tego dodatkowe leki żeby zasnąć po 6 dniach miałam brać 200 mg no i zaczęło się fakt spałam w nocy ale następnego dnia nie byłam w stanie chodzic miałam tak słabe nogi ze miałam uczucie ze już nie zrobię kolejnego kroku mało tego nie mogłam ustać na nogach i utrzymać równowagi następnego wieczoru leku już nie wzięłam i problemy minęły jak ręką odjął

    16. Opinia użytkownika o Ketrel :

     Dopiero zaczęłam brać w nocy dobrze spałam i to najważniejsze, wzrósł apetyt mam nadzieje że nie przytyje po prostu trzeba okiełznać apetyt czy się uda

    17. Opinia użytkownika o Ketrel :

     straszny śmieć

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.