Perazin

3,2 [31]

Tagi: , , , , , ,

Perazin zawiera jako substancję czynną perazyny dimaleinian, który  należy do szerokiej grupy neuroleptyków. Wykazuje umiarkowane działanie uspokajające oraz działanie przeciwpsychotyczne. Mimo że jest wiele nowszych i bezpieczniejszych leków (z mniejszymi skutkami ubocznymi) perazyna nadal jest w Polsce popularna w leczeniu schizofrenii. Skutki uboczne w postaci wzrostu masy ciała i objawów spadku energii życiowej, często zniechęcają chorych do kontynuowania terapii.

Najnowsza opinia o Perazin:

„Zażywam go 2-2-4 x 25mg od dwóch dni odczuwam poprawę ale słaba noce dalej zarywam i tu pojawia się pytanie jak długo trzeba go brać aby w pełni działał?…” [czytaj więcej poniżej]

Perazin otrzymał ocenę średnią: 3,2 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 37 opinii

Perazin jest stosowany w wypadku: Na Schizofrenię, Zobacz Inne,


Pytania o Perazin na forum:

  czy pernazinum jest skuteczniejszyod perazin 100MG?

  czy perazin całkowicie uspokaja? i nie uzależnia?

  perazyna w ciąży brał ktoś i jaką dawke

Masz pytania dotyczące leku Perazin?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl

Perazin cena:

Lek Perazin na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Perazin 100 mg tabl. 100 mg
  cena normalnie -> 7.06PLN przy odpłatności bezpłatny -> 0.0
 • Perazin 200mg tabl. 200 mg
  cena normalnie -> 13.58PLN przy odpłatności bezpłatny -> 0.0
 • Perazin 25 mg tabl. 25 mg
  cena normalnie -> 1.86PLN przy odpłatności bezpłatny -> 0.68
 • Perazin 25mg tabl. 25 mg
  cena normalnie -> 2.94PLN przy odpłatności bezpłatny -> 0.0
 • Perazin 50mg tabl. 50 mg
  cena normalnie -> 3.52PLN przy odpłatności bezpłatny -> 0.0

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Perazin?

Oto lista aptek i sklepów z Perazin:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Perazin
 1. Perazin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Zażywam go 2-2-4 x 25mg od dwóch dni odczuwam poprawę ale słaba noce dalej zarywam i tu pojawia się pytanie jak długo trzeba go brać aby w pełni działał?

 2. Perazin #

  Witam. Wiele osób pisało tutaj o tym, że w trakcie leczenia się tabletkami Perazin bardzo chce się spać. W moim przypadku, gdy wziąłem na noc jedna tabl.100 mg, po przebudzeniu się rano (graniczyło to z cudem) szedłem do pracy. Pracowałem na stacji benzynowej, nalewając ludziom paliwo do auta bardzo często zdarzało mi się przelać lub pomylić pistolety (diesel/benzyna), czasem zdarzyło się, że pistolet po prostu wypadł mi z ręki. Cały mój dzień to była walka z samym sobą, musiałem być bez przerwy w ruchu, bo gdy usiadłem tylko na pół minuty to zasypiałem. W domu potrafiłem spać nawet dobę, gdy się obudziłem nadal chciało się spać. Miałem również takie dziwne odczucie, że straciłem świadomość i to co się dzieje wokół mnie, nie dzieje się naprawdę. Lek oceniam średnio ze względu na skutki uboczne.

 3. Perazin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam, biorę perazin, poprzednio pernazin, już dosyć długo- kilka lat, nie działa na mnie otumaniająco, ale ze spaniem mam problemy, bardzo długo nie mogę zasnąć, biorę dawkę-2×25 mg tylko na noc.

 4. Perazin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dopiero zaczynam przygodę z perazinem. Wcześniej nie byłem w stanie normalnie egzystować, jak teraz będzie nie wiem, żyję na luzie, zero stresu, jeszcze jakieś 4 miesiące, potem praca. Jak to będzie, zobaczymy, teraz biorę 3 x 50 mg dziennie, za trzy tygodnie będzie podwyżka dawkowania, nie wiem czy pomoże, jak na razie trochę lepiej zasypiam, otępienie raczej nie, no najgorsze trzeba to brać po jedzeniu, nie wiem jak długo to będę brał i na jakiej dawce skończę. A najgorsze jest to, że jeszcze nie wiem czy to będzie działać. Same niewiadome i jak tutaj coś planować?

 5. Perazin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam biorę ten lek miesiąc i przytyłam 6 kg, ale działa! Teraz chociaż spokojnie żyje bez lęków…

 6. Perazin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Na mnie perazin nie działa negatywnie, biorę 2 razy po 25.Na początku brania wszystkie lęki zniknęły po dwóch tych tygodniach wszystko powróciło.

 7. Perazin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  dobry lek

 8. Perazin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  WITAM mam pytanie po jakim czacie zaczynaja dzialac te tabletki?ja biore 4 dzien i nie ma zmian!!!!

 9. Perazin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę ten lek od 5 dni w dawce 2x 25 mg na noc oraz doraźnie 1x 25mg w dzień i czuje się strasznie otumaniony szczególnie w porze popołudniowej.

 10. Perazin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  ja brałam ten lek kilka lat temu na objawy choroby pomagal ale ze względu na zbyt wielką ilość skutków ubocznych przede wszystkim niemożność wykonania jakiś bardziej złożonych czynności ciągłą ospałość apatyczność poprosiłam o zmianę na inny skutki uboczne przeważają nad leczniczym działaniem leku pod jego wpływem czułam się uwięziona w śnie nie potrafiłam odróżnić kiedy czy to co się wokół mnie działo było naprawdę czy jeszcze to mi się śni nie potrafiłam zebrać myśli ani na niczym konkretnym się skupić ciągle walczyłam z własnym ciałem aby nie zamknąć na chwilę oczy i nie zasnąć lek okropny ze względu na to że robi z myślącego człowieka ‚robota’ zbyt zaburza percepcje świata, jedynie cena jest oki bo w 2013 jest po przepisaniu 4 op jest za darmo


Znasz Perazin? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.