5-HTP (5HTP)

4,0 [28]

Tagi: , , ,

5-HTP (5-hydroksytryptofan, lub 5HTP) należy do suplementów diety służących do leczenia depresji. Zazwyczaj występuje w formie ekstraktu z Griffonia simplicifolia. Środek jest prekursorem serotoniny. Podanie 5-HTP powoduje wzrost stężenie serotoniny w mózgu. Neurotransmiter ten jest odpowiedzialny za regulację nastroju i zachowania. Subiektywne odczucia po podaniu 5-HTP to: uczucie spokoju, lekkiej błogości, która jednak za kilka godzin przechodzi w delikatną senność. Lek stosuje się najczęściej w dawkach 50 mg kilka razy dziennie. Groźne sytuacje mogą wystąpić, jeśli 5-HTP łączone jest z innymi lekami antydepresyjnymi a szczególnie SSRI i MAOi.

Najnowsza opinia o 5-HTP (5HTP):

„Dopiero zaczęłam brać 5-HTP na piszę za kilka dni jakie efekty. Choruję na bezsenność i chodzi mi tylko o to, żeby spać w nocy. Piję do tego ziele męczennicy cielistej(pasiflor), jak na razie jest oki….” [czytaj więcej poniżej]

5-HTP (5HTP) otrzymał ocenę średnią: 4,0 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 29 opinii

5-HTP (5HTP) jest stosowany w wypadku: Na Depresję,

5-HTP (5HTP) opakowanie


Pytania o 5-HTP (5HTP) na forum:

Masz pytania dotyczące leku 5-HTP (5HTP)?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku 5-HTP:

5-HTP (5HTP) cena:

Lek 5-HTP (5HTP) nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić 5-HTP (5HTP) ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić 5-HTP (5HTP)?

Oto lista aptek i sklepów z 5-HTP (5HTP):
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić 5-HTP (5HTP)
 1. 5-HTP (5HTP) #

  Dopiero zaczęłam brać 5-HTP na piszę za kilka dni jakie efekty. Choruję na bezsenność i chodzi mi tylko o to, żeby spać w nocy. Piję do tego ziele męczennicy cielistej(pasiflor), jak na razie jest oki.

  adds_comments_list
 2. 5-HTP (5HTP) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Przepisano mi elavil (amitriptyline) na napięciowe i migrenowe bóle głowy.
  Niestety to podnosi ciśnienie, źle wpływa na serce .
  Teraz biorę tylko 5htp. (W USA na Amazonie dość tanio)
  Działa! Ale mocniejsze dawki 200-400mg.
  Rano po tym mam lekkie nudności.
  Jeśli ktoś ma depresje powinien uważać z lekami.

  adds_comments_list
 3. 5-HTP (5HTP) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja stosuję 5htp na kaca, a najlepiej działa wzięty na noc i następnego dnia czuję się normalnie, jak być powinno, oprócz tego biorę cataubę, l-argininę, taurynę, gotu kolę, jednak nieregularnie, tylko po długich weekendach, ostatnio przypomniało mi się o płytce magnetycznej polar power i włożyłem ją pod poduszkę, pierwszą noc nie mogłem spać, jak zwykle, ale po 2 nocach się unormowało, sny są super takie świadome, mam mnóstwo energii. Polecam wszystkim spróbowanie czegoś z mojej prywatnej listy odmulaczy :)

  adds_comments_list
 4. 5-HTP (5HTP) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  5-htp biorę od dwóch tygodni, działa ok, zdrowy sen, ale uczucie otępienia w połączeniu z napędem, dziwne uczucie, ale przynajmniej mam siłę wstać. Tylko zawroty głowy i nie wiem, czy to od tego czy po prostu mnie gdzieś zawiało

  adds_comments_list
 5. 5-HTP (5HTP) #

  Kiedyś leczyłam się na depresję lękowa no i leki pomogły w depresji, ale nie w lekach. Teraz miałam znowu dół, bo zima jest. Czułam, że znowu się czai. Dziś pierwszy raz wzięłam 5 htp skutek uboczny to taki dziwny ból w mózgu przez 15 minut a potem wyciszenie i błogość. Fajny stan. Biorę też rhiodolin z calvity i stress management oraz kwasy omega. Musiałam trafić witaminowo, bo jest poprawa i to zacna..

  adds_comments_list
 6. 5-HTP (5HTP) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  W moim przypadku 5HTP okazał się nieskuteczny. Choruję na depresję lękową.

  adds_comments_list
 7. 5-HTP (5HTP) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Raz zażyłam 2 tabletki (razem 200mg) na noc, miały poprawić mi nastrój,
  Poczułam, że łatwiej mi się oddycha (wcześniej nie czułam, aby źle mi się oddychało, a jednak) i obudziłam się wyspana, dopiero potem doczytałam, że specyfik ten również pomaga w wysypianiu się, więc to zdecydowanie nie placebo.

  Kupiłam opakowanie i będę testować, na co dzień

  adds_comments_list
 8. 5-HTP (5HTP) #

  A czy ktoś stosował L- tyrozynę na depresję? To bliski temat do 5htp.

  adds_comments_list
 9. 5-HTP (5HTP) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Choruję na depresję i stany lękowe. Odstawiłam antydepresanty, bo jestem lekoooporna. Zaczęłam stosować 5 HTP od najmniejszej dawki i obserwuję siebie. Jeżeli czułam, że nie działa zwiekszyłam dawkę z 50 do 100mg. Przez 18 dni było nieżle.Ale po tym znowu kryzys- niepokój i obniżony wyrażnie nastrój. Postanowiłam nie cofać się i zwiększyłam dawkę do 150 mg. Jak nie będzie poprawy zwększę dalej. Depresję mam stwierdzoną przez psychiatrę, więc muszę mieć niedobór serotoniny. To musi w końcu zadziałać. Jestem pod ścianą i to 5HTP to dla mnie ostatnia deska ratunku. Opinię wydam po miesiącu stosowania. Jeszcze te stany lękowe i niepokoje, to koszmar. Jak 5HTP nie zadziała, to już nie wiem co zrobię. Boję się nawrotu depresji jak ognia, bo leczę się już 12 lat i nie mogę z tego wyjść na prostą.

  adds_comments_list
 10. 5-HTP (5HTP) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  witam.Ja bralam 5-Htp ponad 2 miesiace.na poczatku owszem mialam lepszy nastroj i mniej jadlam,niestety po ok.miesiacu wszystko wrocilo,tzn.depresja,obzeranie sie.przytylam,jest ze mna gorzej niz bylo.bralam rano 100 i wieczorem 100,czasem oszukiwalam organizm jak pisza bo sie przyzwyczaja i nie bralam np.na noc przez 2-3 dni.niestety ja nie widzialam poprawy.moze zwiekszyc dawke????jak myslicie.teraz nie biore od ok.miesiaca

  adds_comments_list
 11. 5-HTP (5HTP) #

  Jeśli ktoś szuka czegoś na depresje, to polecam poza 5-HTP kwasy omega-3 EPA – dokładnie EPA ewentualnie EPA z DHA, nie samo ALA, dlatego, że niektórzy z nas mają zaburzone metabolizowanie przez organizm. Poza tym magnezu raczej wszystkim nam brakuje jeśli źle się odżywiamy, więc może on wspomóc. Zimą braki witaminy D, a jak ktoś się wyjątkowo źle odżywia lub znowu – ma pewien defekt przyswajania, to wtedy i suplementy witaminy B12 mogą być konieczne.

  adds_comments_list
 12. 5-HTP (5HTP) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja brałam HTP ponad 3 miesiące. Na początku owszem, nie chciało mi sie jeść, łatwy sen, rozweselenie, brak depresji, było super(około miesiąca) Później czasami lek i depresje wracały, apetyt miałam ogromny. Teraz po 3 miesiącach czuje sie źle, tak jak wcześniej, mam depresje stany lekowe, nie sypiam, dużo, jem, wręcz tyje. Biorę 100 mg dwa razy dziennie, rano na czczo i wieczorem, czasami oszukiwałam wieczorami tak jak pisano żeby nie brać ze 3 dni, bo sie organizm przyzwyczaja. Nie wiem co dalej, może zwiększyć dawkę? może ktoś był w podobnej sytuacji.

  adds_comments_list
 13. 5-HTP (5HTP) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Cześć wszystkim.

  Suplement 5HTP działa napewno, ale to tylko sup. Jeśli komuś się tylko wydaje że ma niedobór ser. a w rzeczywistości to prawda jest zwyczajnie inna 5-htp może łykać i gramami, efekt – nudności.

  Ja zażywam bupropion ( inhibitor neradrenaliny i dopaminy ) , ponieważ potrzebowałem czegoś na energie i asertywność…
  hm, jeśli ktoś ma problemy z osobowością leki itp, + jaka kolwiek fobia społeczna – to bupropion i co zatym idzie dopamina , to jazda bez trzymanki… zły pomysł …

  I dzięki bogu jest 5-htp który normuje sytuacje, człowiek potrafi się skupić na czym wszystkim i zwiekrza sie racjonalizm, obiektywizm, dystans.
  Bardzo polecam !

  p.s.
  Ja biorę po 100mg , jednak osobom mniej wtajemniczonym w funkcjonowanie własnego organizmu radze zacząć od 50mg, po co ktoś ma dostać drgawek i się zrazić …

  Oczywiście wzorowo było by zasięgnąć lekarza psychiatrę, ale kogo stać na priv. Reszta to nie muszę chyba pisać.

  Pozdro. i dużo słońca życzę !

  adds_comments_list
 14. 5-HTP (5HTP) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  zażywałam 5HTP przez kilka miesięcy na bezseność – jednak żadnch rezultatów.opis preparatu owszem imponujący i przekonywujący jednak na mnie nie działa,strata pieniędzy.ogólnej poprawy nastroju też nie zauważyłam.o paradoksie – mniał też pomagać w schudnięciu ( co mi akurat nie jest potrzebne) a apetyt mi się zwiększył.

  adds_comments_list
 15. 5-HTP (5HTP) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  No tak 5htp utrzymuje odpowiedni poziom serotoniny w mózgu, dzięki czemu człowiek lepiej się wysypia i uspokaja emocje. I tak jak pisał Minaovnick lek najlepiej spożywać na czczo lub po spożyciu lekkiej przekąski rano.

  adds_comments_list
 16. 5-HTP (5HTP) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Bardzo fajna rzecz, brałam ostatnio codziennie jedną tabletkę rano przed śniadaniem, zauważalna poprawa nastroju parę godzin później, większa chęć do gadania z ludźmi, więcej radości…:) A wieczorem dużo szybciej zasypiałam:)

  adds_comments_list
 17. 5-HTP (5HTP) #

  Stosuję od kilku dni na obniżony nastrój. Dawka 2 razy w ciągu dnia po 100mg i 200mg przed snem.
  W ciągu dnia nie odczuwam żadnych efektów, może bardzo delikatne przymulenie praktycznie niedokuczliwe.
  Za to po dawce 200mg bardzo dobrze sypiam. Do tej pory budziłem się często w nocy po 5-htp praktycznie kładę się i śpię bez przerwy przez 8-9 godzin. Także w tej kwestii działanie bardzo mnie ucieszyło.
  Na apetyt żadnego wpływu nie odczuwam jak na razie.
  To pierwsze dni stosowania, może skrobnę coś więcej po zakończeniu kuracji

  adds_comments_list


Znasz 5-HTP (5HTP)? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.