5-HTP (5HTP)

4,0 [28]

Tagi: , , ,

5-HTP (5-hydroksytryptofan, lub 5HTP) należy do suplementów diety służących do leczenia depresji. Zazwyczaj występuje w formie ekstraktu z Griffonia simplicifolia. Środek jest prekursorem serotoniny. Podanie 5-HTP powoduje wzrost stężenie serotoniny w mózgu. Neurotransmiter ten jest odpowiedzialny za regulację nastroju i zachowania. Subiektywne odczucia po podaniu 5-HTP to: uczucie spokoju, lekkiej błogości, która jednak za kilka godzin przechodzi w delikatną senność. Lek stosuje się najczęściej w dawkach 50 mg kilka razy dziennie. Groźne sytuacje mogą wystąpić, jeśli 5-HTP łączone jest z innymi lekami antydepresyjnymi a szczególnie SSRI i MAOi.

Najnowsza opinia o 5-HTP (5HTP):

„Dopiero zaczęłam brać 5-HTP na piszę za kilka dni jakie efekty. Choruję na bezsenność i chodzi mi tylko o to, żeby spać w nocy. Piję do tego ziele męczennicy cielistej(pasiflor), jak na razie jest oki….” [czytaj więcej poniżej]

5-HTP (5HTP) otrzymał ocenę średnią: 4,0 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 29 opinii

5-HTP (5HTP) jest stosowany w wypadku: Na Depresję,

5-HTP (5HTP) opakowanie


Pytania o 5-HTP (5HTP) na forum:

Masz pytania dotyczące leku 5-HTP (5HTP)?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku 5-HTP:

5-HTP (5HTP) cena:

Lek 5-HTP (5HTP) nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić 5-HTP (5HTP) ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić 5-HTP (5HTP)?

Oto lista aptek i sklepów z 5-HTP (5HTP):
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić 5-HTP (5HTP)
 1. 5-HTP (5HTP) #

  Dopiero zaczęłam brać 5-HTP na piszę za kilka dni jakie efekty. Choruję na bezsenność i chodzi mi tylko o to, żeby spać w nocy. Piję do tego ziele męczennicy cielistej(pasiflor), jak na razie jest oki.

 2. 5-HTP (5HTP) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Przepisano mi elavil (amitriptyline) na napięciowe i migrenowe bóle głowy.
  Niestety to podnosi ciśnienie, źle wpływa na serce .
  Teraz biorę tylko 5htp. (W USA na Amazonie dość tanio)
  Działa! Ale mocniejsze dawki 200-400mg.
  Rano po tym mam lekkie nudności.
  Jeśli ktoś ma depresje powinien uważać z lekami.

 3. 5-HTP (5HTP) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja stosuję 5htp na kaca, a najlepiej działa wzięty na noc i następnego dnia czuję się normalnie, jak być powinno, oprócz tego biorę cataubę, l-argininę, taurynę, gotu kolę, jednak nieregularnie, tylko po długich weekendach, ostatnio przypomniało mi się o płytce magnetycznej polar power i włożyłem ją pod poduszkę, pierwszą noc nie mogłem spać, jak zwykle, ale po 2 nocach się unormowało, sny są super takie świadome, mam mnóstwo energii. Polecam wszystkim spróbowanie czegoś z mojej prywatnej listy odmulaczy :)

 4. 5-HTP (5HTP) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  5-htp biorę od dwóch tygodni, działa ok, zdrowy sen, ale uczucie otępienia w połączeniu z napędem, dziwne uczucie, ale przynajmniej mam siłę wstać. Tylko zawroty głowy i nie wiem, czy to od tego czy po prostu mnie gdzieś zawiało

 5. 5-HTP (5HTP) #

  Kiedyś leczyłam się na depresję lękowa no i leki pomogły w depresji, ale nie w lekach. Teraz miałam znowu dół, bo zima jest. Czułam, że znowu się czai. Dziś pierwszy raz wzięłam 5 htp skutek uboczny to taki dziwny ból w mózgu przez 15 minut a potem wyciszenie i błogość. Fajny stan. Biorę też rhiodolin z calvity i stress management oraz kwasy omega. Musiałam trafić witaminowo, bo jest poprawa i to zacna..

 6. 5-HTP (5HTP) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  W moim przypadku 5HTP okazał się nieskuteczny. Choruję na depresję lękową.

 7. 5-HTP (5HTP) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Raz zażyłam 2 tabletki (razem 200mg) na noc, miały poprawić mi nastrój,
  Poczułam, że łatwiej mi się oddycha (wcześniej nie czułam, aby źle mi się oddychało, a jednak) i obudziłam się wyspana, dopiero potem doczytałam, że specyfik ten również pomaga w wysypianiu się, więc to zdecydowanie nie placebo.

  Kupiłam opakowanie i będę testować, na co dzień

 8. 5-HTP (5HTP) #

  A czy ktoś stosował L- tyrozynę na depresję? To bliski temat do 5htp.

 9. 5-HTP (5HTP) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Choruję na depresję i stany lękowe. Odstawiłam antydepresanty, bo jestem lekoooporna. Zaczęłam stosować 5 HTP od najmniejszej dawki i obserwuję siebie. Jeżeli czułam, że nie działa zwiekszyłam dawkę z 50 do 100mg. Przez 18 dni było nieżle.Ale po tym znowu kryzys- niepokój i obniżony wyrażnie nastrój. Postanowiłam nie cofać się i zwiększyłam dawkę do 150 mg. Jak nie będzie poprawy zwększę dalej. Depresję mam stwierdzoną przez psychiatrę, więc muszę mieć niedobór serotoniny. To musi w końcu zadziałać. Jestem pod ścianą i to 5HTP to dla mnie ostatnia deska ratunku. Opinię wydam po miesiącu stosowania. Jeszcze te stany lękowe i niepokoje, to koszmar. Jak 5HTP nie zadziała, to już nie wiem co zrobię. Boję się nawrotu depresji jak ognia, bo leczę się już 12 lat i nie mogę z tego wyjść na prostą.

 10. 5-HTP (5HTP) #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  witam.Ja bralam 5-Htp ponad 2 miesiace.na poczatku owszem mialam lepszy nastroj i mniej jadlam,niestety po ok.miesiacu wszystko wrocilo,tzn.depresja,obzeranie sie.przytylam,jest ze mna gorzej niz bylo.bralam rano 100 i wieczorem 100,czasem oszukiwalam organizm jak pisza bo sie przyzwyczaja i nie bralam np.na noc przez 2-3 dni.niestety ja nie widzialam poprawy.moze zwiekszyc dawke????jak myslicie.teraz nie biore od ok.miesiaca


Znasz 5-HTP (5HTP)? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.