Andepin

3,4 [34]

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Składnikiem Andepinu jest fluoksetyna. To chyba najbardziej znany lek antydepresyjny. Właśnie fluoksetyna określona została pigułką szczęścia. W istocie jest to silny SSRI (inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny), często używany jako lek pierwszej linii nie tylko w zaburzeniach depresyjnych, ale i bulimii, czy nawet przedwczesnym wytrysku. Na pełne efekty poczekać należy przynajmniej 2 tygodnie. Użytkownicy często skarżą się na spadek libido podczas stosowania leku.

Najnowsza opinia o Andepin:

„Biorę Andepin od 10 dni, w parze z Sedamem. Czuję się dużo lepiej, choć do wyleczenia pewnie jeszcze mi daleko. Przez 5 dni od traumatycznego wydarzenia (od problemy w pracy, zakończone „dywanikiem”), zanim dostałam się do lekarza, żyłam jakby w jakiejś próżni: zaburzony rytm dobowy, tak snu, jak i posiłków, jedzenie bez smaku, płacz na samą myśl o tym, co się stało, poczucie beznadziejności, brak siły i chęci na cokolwiek,…” [czytaj więcej poniżej]

Andepin otrzymał ocenę średnią: 3,4 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 40 opinii

Andepin jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Na Nerwicę,


Informacje z ulotki Andepin:

Sprawdź jak działa Andepin na podstawie ulotki leku:

Andepin w ciąży andepin w ciąży Andepin karmienie piersią andepin a karmienie piersią
Andepin dawkowanie andepin dawkowanie Andepin skutki uboczne
Andepin przeciwskazania andepin przeciwskazania


Masz pytania dotyczące leku Andepin?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Andepin:

Andepin cena:

Lek Andepin na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Andepin kaps. twarde 20 mg
  cena normalnie -> 18.42PLN przy odpłatności 30% -> 8.72

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Andepin?

Oto lista aptek i sklepów z Andepin:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Andepin
 1. Andepin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę Andepin od 10 dni, w parze z Sedamem. Czuję się dużo lepiej, choć do wyleczenia pewnie jeszcze mi daleko. Przez 5 dni od traumatycznego wydarzenia (od problemy w pracy, zakończone „dywanikiem”), zanim dostałam się do lekarza, żyłam jakby w jakiejś próżni: zaburzony rytm dobowy, tak snu, jak i posiłków, jedzenie bez smaku, płacz na samą myśl o tym, co się stało, poczucie beznadziejności, brak siły i chęci na cokolwiek, leżenie w pościeli w pokoju z zasłoniętymi roletami. Teraz wróciły siły, mogę normalnie rozmawiać z ludźmi, zmuszam się codziennie do jakiejś drobnej aktywności. Jestem na 30-dniowym zwonieniu, potem mam następną wizytę. Co tydzień chodzę do psychologa. Mam nadzieję, że stanę na nogi.

 2. Andepin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek świetny, ale oprócz niego w szczególności na początku leczenia (przez pierwsze trzy tygodnie) potrzebny jest jakiś dodatkowy lek uspokajający, ale przestrzegam tylko na 3 tygodnie, bo leki uspokajające uzależniają !! Polecam na te trzy tygodnie Senzop 7,5 mg 1 tabletka wieczór, badź rano (dowolnie), albo Lorafen 2,5 mg do 2 tabl. na dobę. Po trzech tygodniach zacznie działać odpowiednio Andepin i można będzie bezpiecznie odstawić bendodiazepiny (Senzop, Lorafen). Dodatkowym, że tak to określę atutem przy leczeniu nerwic bądź depresji jest stopniowe wprowadzenie na wieczór leku Ketrel zaczynając od 25 mg stopniowo zwiększać można w razie potrzeby nawet do 300 mg. Świetny na sen. W ten sposób powinno się to wszystko odbyć. Oczywiście wszystkie te informacje opieram na własnym doświadczeniu i własnej osobie, W ŻADNYM WYPADKU NIE JESTEM LEKARZEM i nie należy stosować nic co napisałem BEZ KONSULTACJI Z NIM !!!!

 3. Andepin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam biorę andepin i trittico sr, od 4 dni wcześniej paroksetyne, czuje się po nim dziwnie. Możliwe, że to skutki uboczne, wczoraj byłem skołowany, w strachu i lęku. Dziś jest trochę lepiej,podjąłem leczenie iż brałem amfetamine i marichuane. Było ciężko i jest nadal. Wierzę, że coś mi pomoże, czy ktoś mógłby opisać jakieś inne skutki niż na ulotce? Z góry dziękuję i pozdrawiam DAXTER12345@

 4. Andepin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam biorę andepin 5 dzień i wiąże z nim nadzieję. Lekarz przepisał mi ten lek, abym lżej przeszła skudki odstawienia tramalu, bo dzięki mojej chorobie wbił síę w moje życie. Chce w nim zostać, ale nie pozwolę mu na to.

  • Andepin #

   jestem uzależniona od tramalu byłam już 3 razy na odwyku i zawsze wracam do tego świństwa,może mi ktoś pomorze,jestem na dobrej drodze już 1 tabl dziennie ale nie wytrzymuje bo źle sieę czuję i znow biore więcej i tak w kółko mam dość .czasami myślę by życie sobie odebrać bo to trwa już 10 lat mam lęki sny boję się własnego cienia i jak biorę więcej to mnie mija i lepiej co mam robić pomózcie proszę kocham życie ale tak DALEJ NIE MOGĘ TEN LEK MOŻE MI POMÓC GDZIE MAM GO KUPIĆ

 5. Andepin #

  biorę andepin 22 dzień bardzo boli mnie głowa,ogarnia mnie straszny lęk ,wpadam w panikę ,strasznie się pocę szczególnie rano na tą chwilę nie mogę powiedzieć nic dobrego o tym leku

 6. Andepin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Po raz pierwszy styczność z Fluoksetyną miałam w wieku 17 lat, kiedy rozpoznano u mnie depresję. Stosowałam ją 2 lata i rzeczywiście czułam się wtedy świetnie, pozwoliło mi to żyć aktywnie, spotykać się z ludźmi, uprawiać sport i rozpocząć studia. Niestety po 2 latach stosowania poczułam się zbyt pewnie, byłam przekonana, że choroba opuściła mnie na dobre i bez konsultacji z psychiatrą sama zakończyłam leczenie. Efekt tej decyzji pojawił się błyskawicznie, dobry nastrój opuścił mnie na dobre, depresja powróciła, a z nią cały szereg złych wydarzeń: nadużywałam alkoholu i kokainy, rzuciłam studia, zniszczyłam relację z rodzicami, zerwałam kontakty ze znajomymi, zaszłam w niechcianą ciążę i wyszłam za mąż za bogatego alkoholika. W trakcie ciąży i później pogrążona byłam w bardzo silnej depresji, bo nie mogłam zażywać leków antydepresyjnych. Żyłam tak 5 lat, szczęście dawały mi tylko rzeczy materialne, ale wewnętrznie byłam ruiną. Po śmierci męża znowu podjęłam terapię, dostałam lek o nazwie tritico i szereg benzodiazepin. I po raz kolejny przerwałam terapię bez ustalenia z lekarzem, popadłam w alkoholizm i nadużywałam środków nasennych. Później moje życie potoczyło się nie lepiej, wyszłam znów za mąż, znów za alkoholika z długim wyrokiem. Przyjmuję znowu fluoksetynę ( od 2 miesięcy) i Stilnox na sen. Niby to działa, bo wstaję z łóżka, dbam o wygląd, nie piję, nie ćpam, sama zostaję z 7-letnią córką, ale pomimo to nadal dręczy mnie niepokój i lęk przed życiem. Nie wiem, co będzie dalej, nie wiem, czy po terapii Andepinem coś się zmieni, bywa że nadal mam myśli o samobójstwie. Opisałam swoją historię w wielkim skrócie nie dlatego, by użalać się nad sobą, ale po to, aby być może uświadomić innych, że depresja to nie alergia, ale kalectwo duszy i tak naprawdę same leki nie pomogą. Aby nauczyć się z tym żyć potrzebna jest wiara w coś więcej: w siebie, w ludzi lub w Boga. Mi niestety tej wiary zabrakło.

 7. Andepin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  łykam andepin od około 3 lat. skutków ubocznych nie stwierdziłam żadnych, nawet na początku brania leku.
  brałam w różnych dawkach, przez długi czas 4X20 mg rano, teraz schodzę, próbuję wytrzymać na jednym.
  plusy – działa. pobudza, podnosi nastrój, hamuje apetyt (dla mnie to plus, bo w dołach zdarzało mi się „żreć”), wycisza lęki i fobię społeczną, podnosi umiejętności społeczne, niweluje nieśmiałość.
  pluso-wady – (zależy co dla kogo) bywa że wywoływał polekowe stany jakby hipomanii. fajna sprawa, gorzej gdy potem nadchodziły spadki.
  po długim czasie brania dużej dawki – wyłącza emocje. te złe – to super. ale te dobre też. nadchodzi obojętność, zanika umiejętność cieszenia się życiem, brak emocji.
  wady – nie zauważyłam.

 8. Andepin #

  Biorę ten lek od roku. Na początku zażywania myślałam, że padnę na stojąco. Kręciło mi się w głowie, niemoc, senność dopadały codziennie. Teraz czuję się świetnie, nie mam lęków, telepania w środku, permanentnego strachu.. Cieszę się, że przetrwałam te straszne około 2 tygodnie.

 9. Andepin #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę andepin od miesiąca. Z jednej strony od kilku dni faktycznie czuję, że pomógł mi w moich stanach depresyjnych, pomógł radzić sobie z wyrzutami sumienia i sytuacją życiową, w jakiej się znalazłem, a były momenty, że było już ze mną ciężko (brak jakichkolwiek chęci do życia i funkcjonowania, zadręczanie się, uczucie kompletnej bezsilności, niemocy). Muszę jednak przyznać, że również od kilku dni odczuwam dość dotkliwie skutki uboczne (tak myślę, że to są skutki związane z braniem tego leku, bo nigdy wcześniej- a mam 29 lat nie miałem takich stanów). Nie wspominając o naprawdę dziwnych snach, jakich mam po kilka jednej nocy, to pojawiły się problemy z samym snem. Nie ważne, o której godzinie bym się nie położył spać- czy to jest godzina 23 czy 3 w nocy, budzę się rano, średnio między godz. 6, a 7. Przez kolejne 3 godziny, mimo, że czuję się niewyspany i niewypoczęty, nie mogę normalnie zasnąć. Przekładam się z boku na bok przysypiając przez te 3 godziny ze 20 razy na 3 do 5 minut. Przykrywam się kołdrą po szyję i jest mi gorąco, leje się ze mnie pot, a gdy odsłonię, chociaż kawałek ramienia to natychmiast marznę. Od tych kilku dni czuję się w ciągu dnia jakbym nie spał ani chwili. Cały dzień ziewam, czasami nawet muszę się zdrzemnąć w trakcie dnia, (co mi się raczej nie zdarzało), bo nie ogarniam. Czuję, że pieką mnie oczy ze zmęczenia i muszę się generalnie zmuszać do wszelkich czynności. Została mi jedna tabletka na jutro (jutro wtorek), a wizytę u psychiatry mam w następny czwartek, więc na ponad tydzień nie mam leku. Zobaczymy czy coś się zmieni….

 10. Andepin #

  lek mi pomógł czuje sie lepiej


Znasz Andepin? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.