Fluanxol

3,9 [13]

Tagi: , , , ,

Fluanxol to lek o szerokich zastosowaniach. Jest typowym lekiem antypsychotycznym, stosowanym głównie przy schizofrenii. W mniejszych dawkach natomiast lek ma działanie anksjolityczne, oraz aktywizujące, dlatego także wykorzystywany bywa przy leczeniu nerwic i depresji. Skutki uboczne mogące wystąpić przy stosowaniu fluanxolu również zależą w dużej mierze od przyjmowanej dawki. Uczucie senności nie powinno wystąpić przy używaniu leku, jako antydepresantu, może natomiast być odczuwane, gdy pacjent stosował będzie dawki antypsychotyczne. Przyjmujący lek doświadczyć może także drżenia rąk, obniżenia popędu płciowego, oraz zaburzeń koncentracji.

Najnowsza opinia o Fluanxol:

„Biorę ten lek 2 miesiące, pomógł mi w leczeniu nerwicy, natomiast w moim przypadku skutkiem ubocznym jest nadmierne tycie….” [czytaj więcej poniżej]

Fluanxol otrzymał ocenę średnią: 3,9 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 17 opinii

Fluanxol jest stosowany w wypadku: Na Schizofrenię,

Fluanxol cena:

Lek Fluanxol na receptę jest refundowany przez NFZ:

 • Fluanxol tabl. drażowane 0
  cena normalnie -> 13.83PLN przy odpłatności ryczałt -> 10.25
 • Fluanxol tabl. drażowane 3 mg
  cena normalnie -> 40.68PLN przy odpłatności ryczałt -> 3.2
 • Fluanxol Depot roztwór do wstrzykiwań 20 mg/ml
  cena normalnie -> 14.93PLN przy odpłatności ryczałt -> 3.2

Dodaj przychodnię/ klinikę do listy

Szukasz gdzie można kupić Fluanxol?

Oto lista aptek i sklepów z Fluanxol:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Fluanxol
 1. Fluanxol #

  Biorę ten lek 2 miesiące, pomógł mi w leczeniu nerwicy, natomiast w moim przypadku skutkiem ubocznym jest nadmierne tycie.

 2. Fluanxol #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Leczę się na schizofrenię. Fluanxol biorę od ok roku.
  przez pół roku brałem 6 mg później 3 mg. obecnie zszedłem na 1,5 mg. Fluanxol w miarę łatwo się odstawia. Efekt odstawienia występuje ok. 1 tyg. Dużo łatwiej się odstawia niż olanzapinę. Po 7 miesiącach brania fluanxolu odeszły psychozy. Po fluanxolu nie tyłem. Niestety fluanxol powoduje dość silne skutki uboczne takie jak: akatyzja, brak zdolności wyższego myślenia i ogólnie uboższy zakres myślenia, chyba lekka bezsenność, ale nie wiem czy to nie było skutkiem odstawienia długo branej olanzapiny, brak pomysłów na spędzenie dnia – po prostu pustka w głowie, niepokój. Po stopniowym odstawianiu Fluanxolu skutki uboczne mijają, znowu życie zaczyna cieszyć, psychozy na razie nie powracają. Podsumowując Fluanxol to lek skuteczny na schizofrenię – objawy ustępują stopniowo, ale w moim przypadku w bardzo dużym zakresie. Niestety lek ma dość duże skutki uboczne i pacjent może nie zaakceptować ich w procesie leczenia i zwyczajnie go odstawić. Jednak lek jest warty podjęcia próby jego zastosowania. Powodzenia dla wszystkich leczących się. Nie zniechęcajcie się.

 3. Fluanxol #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Przy dawce: 0,5 rano i 0,5 w obiad, czuję się znacznie lepiej. Zniknęło dławienie w gardle i ucisk za mostkiem. Jest ok.

 4. Fluanxol #

  Biore od 6 dni. Aktywizacji zero. Efekty ubocznie to bardzo duża senność z rana oraz uczucie pełnosci w nadbrzuszu i lekkie nudności na 2 godz. po zażyciu do późnego wieczora. Moja dawka to 3mg rano, dodatkowo biore 300mg wenlafaksyny rano i wieczorem 500 mg kwetiapiny oraz 100mg trazodonu.

 5. Fluanxol #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę lek od 3miesięcy w dawce 3 mg rano i jest super ,od 10 ciu lat tak się nie czułem ,znikneły lęki i deprecha czuję się świetnie,polecam

 6. Fluanxol #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałam ten lek lata temu. Miałam takie napady paniki, że pogotowie raz w tygodniu mnie odwiedzało,zmęczenie i totalne odcięcie od ludzi , napady lęku po wyjściu z domu i strach przed życiem dalej,myśli samobójcze mnie gnębiły każdego dnia. .Po wielu latach trafiłam do psychiatry i dostałam ten lek właśnie,jest to odpowiednik prozacu. Powoli wracałam po nim do żywych . Brałam go około roku. Mija właśnie 9 lat i nigdy nie musiałam powtarzać leczenia ,a życie nie rozpieszcza mnie i daję radę. Mi ten lek uratował życie!!!

 7. Fluanxol #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Polecam Fluanoxol. Leczę się z załamania nerwowego, po dwóch tygodniach stosowania poczułam dużą ulgę. Nie odczułam żadnych skutków ubocznych.

 8. Fluanxol #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  zaczęłam brać jakieś 2 miesiące temu razem z innymi lekami na lęki. nie powiem, na początku było fajnie, większy napęd, lepsze nastawienie. niestety również od początku skutki uboczne mnie dobijają… wahania nastroju, nadpobudliwość i spięcie nóg przez praktycznie całą dobę i masakryczny spadek libido. niestety to nie jest lek dla mnie.

 9. Fluanxol #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Bralem ten lek lata temu. Miałem silne bole głowy i on miał pomoc.
  Po połknięciu porannej dawki tak za około pól godziny doznawałem odlotu zupełnego. Musiałem sie położyć i zapadałem w letarg jakby sen, który trwał około godziny. Miałem wrażenie ze działał na mnie jak narkotyk (nigdy nic nie brałem wiec teoria).Przy takim odlocie nie byłem w stanie nic wykonywać, mnie po prostu przez godzinę nie było.
  W ciągu dnia byłem ospały, powodował, że źle sie czułem. Wieczorem zaczynały sie dziać dziwne rzeczy z moimi nogami. Nogi dostawały dużego napędu nie mogłem usiedzieć dosłownie minuty na tylku. Nogi same chodziły lek wymuszał aktywność do tego stopnia ze gdybym sie położyć to nogi wierciły sie same na łóżku. Chciałem naprawdę sobie pomoc i wierzyłem ze może ten lek mi pomoże. Jednak po 9 m-cach sam postanowiłem ze dość tej traumy. Odstawiłem i powoli wszytko wróciło do normy, jaka miałem przed lekiem. Jedyny plus to widocznie pomógł mi na nerwice żołądka miałem częste bole żołądka. Mam bardzo złe wspomnienia chyba najgorsze, jakie można mieć w związku z jakimś lekiem.
  Podczas brania tego leku mogę określić ze on był choroba.

 10. Fluanxol #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Fluanxol jest lekiem do kitu. Miałam po nim drgawki całego ciała. Nie chcę go znać.

 11. Fluanxol #

  Przestał działać na lęki. Dodatkowo mam wrażenie, że spotęgował te moje napady lęku. Nawet hydroksyzyna nie pomaga. Benzo nie mam okazji spróbować.
  Odstawiam ten lek, ciekawe jakie ma skutki odstawienne.

 12. Fluanxol #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Moje przygody z fluanxolem:
  Biorę ponad 20 dni, 0,5mg rano.
  Plusy:
  + zmniejszył mi lęk. Mam fobię społeczną. Ciężko mi z nią funkcjonować normalnie, a po fluanxolu jest mi łatwiej. Nie mam problemów z wypowiadaniem się, czuję się bardziej towarzyski.
  + zmniejszył mi dziwne napady nietypowych zachowa
  Plus/minus:
  +/- działanie na depresję. Zamiast wiecznego ,,doła”, mam huśtawki nastroju.
  Minusy:
  - nie czuję działania aktywizującego. Praktycznie w ogóle :wall: :wall: :’( A tak bardzo mi na tym zależało. Czy ja mam tak zjechane receptory dopaminergiczne przez kawę? Zresztą sama kawa daje mi teraz jakby „puste pobudzenie”.
  - tycie. Przytyłem na nim, zwiększył mi się także apetyt. Nawet po zmuszaniu się do nie-jedzenia, waga stoi w miejscu.
  - koncentracja: łatwiej mnie zdekoncentrować, choć z samą koncentracją zawsze miałem jakiś problem.
  Wyrobiłem sobie tolerancję na kofeinę i niestety nie działa ona na mnie.
  Aha: zrobiłem badanie TSH i wzorcowo po środku normy. Tarczyca OK.

 13. Fluanxol #

  Ćpam to g#wno, ale praktycznie to g#wno daje. Wole zielsko na swoje nerwice. ;D

 14. Fluanxol #

  Byłam tak pobudzona, że nie wiedziałam, co ze sobą zrobić, żarłam to świństwo miesiąc i teraz miesiąc nie mogę dojść do siebie

 15. Fluanxol #

  Nigdy nie pozwólcie żeby wypisano wam to na nerwice, koszmar tak pobudza, że człowiek mało się nie wykończył

 16. Fluanxol #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Niezły lek Zadziałał szybko i właśnie tak jakbym to sobie wymarzył. Przytłumia lęki nawet przy mojej dawce 3mg dziennie.

 17. Fluanxol #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Brałam go już dość dawno, ale pamiętam to i owo. Można dużo dobrego powiedzieć o tym jak fajnie napędza. Lęki niekoniecznie znikają, ale ma się ochotę iść do pracy, coś w swoim życiu zrobić. Działa zupełnie inaczej od innych neuroleptyków. Wszystko zależy oczywiście od tego, jaki macie problem. Biorąc 2 razy dziennie po 0,5 mg nie występowały u mnie żadne dziwne skutki, a przynajmniej takie, na tyle dziwne bym je zapamiętała


Znasz Fluanxol? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.