Paracetamol

Poznaj bliżej lek Paracetamol:

Witaj na stronie, na której znajdziesz nie tylko informacje z ulotki o leku ale także poznasz prawdziwe historie i opinie ekspertów o Paracetamol. Rzetelne opinie ekspertów, historie pacjentów wraz z informacjami o alternatywnych zamiennikach wraz z cenami i refundacją NFZ przedstawiamy byś byś była / był świadomy w momencie ich zakupu. Poznaj lepiej skutki uboczne Paracetamol i zweryfikuj reklamy leku i sprawdź czy jest tak dobry, a może są lepsze zamienniki. Zawsze doceniamy twoją opinię, więc proszę pomóż nam rozwijać ta stronę i zostaw swój komentarz o leku dla innych.





Ocena Paracetamol

Jeśli zwykłe informacje z ulotki Paracetamol Ci nie wystarczają, a sponsorowane artykuły na innych stronach nie przemawiają do Ciebie to sprawdź prawdziwe historie o Paracetamol i opinie ekspertów

6
Nasi użytkownicy ocenili Paracetamol na ocenę średnią 6/10 na podstawie 5 komentarzy opublikowanych na
Najnowsze historie o Paracetamol

Bardzo dobry, radzi sobie z wysoką gorączką i bólem, np podczas ząbkowania. Smak jak najbardziej do przyjęcia, synek bez oporu go przyjmuje.Ma niska cene a co najwazniejsze usmiech dziecka przynosi duzo radosci kiedy juz jest dobrze:)

o Paracetamol

Ostatnio Michałek (mój synek) mia bardzo wysoką gorączkę. Nie miałam pojęcia jak mu pomóc po stosowaniu różnych domowych sposobów by mu ją zbić. Staram się jak najmniej używać „chemii” do leczenia mojego dziecka. Mąż kupił paraceta… [przeczytaj całą opinię]

o Paracetamol

Kupiłam je żeby użyć w razie wypadku, przy pierwszym szczepieniu. Stosowałam kilka razy, później już te o większej dawce paracetamolu. Jak każde czopki, przechowywane są w lodówce. Opakowanie dosc trudne do otwarcia. Trzeba użyć nożycz… [przeczytaj całą opinię]

o Paracetamol

Typowe kapsułki lub tabletki zawierają pół grama substancji leczniczej. Po tej ilości mam już dreszcze i nie znam sposobu na ogrzanie się. Efekt przeciwbólowy mizerny: prawie żaden. To unowocześniona Fenacetyna. Jednak działa w asocjacji z… [przeczytaj całą opinię]

o Paracetamol

Po prostu nie działa, zwyczajnie 0 efektu.

o Paracetamol
Zachęcamy do pisania swoich historii o leku.
Napisz swoja opinię o leku i daj możliwość przeczytania jej innym by mogli poznać prawdę

Przeczytaj wszystkie opinie naszych użytkowników


Ulotka Paracetamol




Poznaj szczegółowe informacje o Paracetamol z ulotki. Informacje podzielone są tematycznie więc wybierz te które Ciebie interesują najbardziej. Przeczytaj też komentarze, na dole strony, osób które zażywały ten lek by potwierdzić informacje z ulotki Paracetamol

Jak działa Paracetamol
Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo. Paracetamol działa przeciwgorączkowo szybciej, skuteczniej niż kwas acetylosalicylowy…. Przeczytaj więcej
Czy Paracetamol można przedawkować?

W dawkach powyżej 10 g (150-250 mg/kg mc.) paracetamol wywołuje uszkodzenie wątroby, które przy dawkach wyższych, w nielicznych przypadkach, może być nieodwracalne i p… Przeczytaj więcej

Czy Paracetamol można brać w ciąży?

Paracetamol przenika przez łożysko i do mleka matki, w okresie ciąży i karmienia piersią stosować tylko w zdecydowanej konieczności po konsultacji z lekarzem.

Przeczytaj więcej

Jak zalecane jest przyjmowanie Paracetamol przy karmieniu piersią?

Paracetamol przenika przez łożysko i do mleka matki, w okresie ciąży i karmienia piersią stosować tylko w zdecydowanej konieczności po konsultacji z lekarzem.

Przeczytaj więcej

Czy można pić alkohol z Paracetamol?

Nie stosować większych dawek niż zalecane. Bez zaleceń lekarza nie stosować dłużej niż 10 dni u dorosłych i 3 dni u dzieci, przedawkowanie może stanowić zagrożenie dla… Przeczytaj więcej

Czy można pić alkohol z Paracetamol?
Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm… Przeczytaj więcej
Jak zalecane jest przyjmowanie Paracetamol przy karmieniu piersią?
Lek może przenikać do mleka kobiet karmiących piersią…. Przeczytaj więcej
Interakcje Paracetamol z napojami energetycznymi i Colą
Napoje z zawierające kofeinę powodują synergizm hiperaddycyjny – działanie kofeiny i leku podawanych jednocześnie jest większe niż suma działania leku i kofeiny oddzielni… Przeczytaj więcej
Interakcje Paracetamol z napojami energetycznymi i Colą
Napoje z zawierające kofeinę powodują synergizm hiperaddycyjny – działanie kofeiny i leku podawanych jednocześnie jest większe niż suma działania leku i kofeiny oddzielni… Przeczytaj więcej
Jak dawkować Paracetamol?

Dorośli 0,3 g do 1 g co 4 h do 4 razy na dobę, maks. 4 g/dobę. Dawki większe są toksyczne. U dzieci zalecana dawka wynosi 10 do 15 mg/kg mc. co 4 h Do 4 razy na dobę,… Przeczytaj więcej

Czy Paracetamol ma skutki uboczne?

Paracetamol jest – poza przedawkowaniem – lekiem stosunkowo bezpiecznym. Opisano bardzo rzadko, sporadycznie występujące przy zastosowaniu dawek leczniczych paracetamo… Przeczytaj więcej

Przeciwskazania zażywania Paracetamol

Bezwzględnym przeciwwskazaniem jest uczulenie na paracetamol lub którykolwiek ze składników pomocniczych. Ciężka niewydolność nerek lub wątroby.

Nie stos… Przeczytaj więcej

Jak dawkować Paracetamol?
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 lub 2 tabl. powl. na 30 minut przed snem. Pacjenci nie powinni stosować leku dłużej niż przez 5 dni bez porozumienia z lekarzem… Przeczytaj więcej
Czy Paracetamol można brać w ciąży?
Badania na zwierzętach wykazały działanie teratogenne lub zabójcze dla płodu, ale nie przeprowadzono badań z grupą kontrolną kobiet, lub nie przeprowadzono odpowiednich b… Przeczytaj więcej
Jak dawkować Paracetamol?
Dorośli i młodzież (od 12 rż.). Produkt leczniczy należy stosować wyłącznie u pacjentów cierpiących na ból o umiarkowanym i dużym nasileniu, u których leczenie skojarzone… Przeczytaj więcej

Cena Paracetamol





Paracetamol jest lekiem dostępnym w różnych opakowaniach i dawkach w polskich aptekach. Cena nie zawsze zależy od punktu aptecznego, w której kupujesz ale również od dawki substancji aktywnej i ilości leku.
Na rynku polskim występują dawki:
120 mg/5 ml

Paracetamol w dawce 120 mg/5 ml substancji aktywnej
Można kupić w opakowaniu zawierającym 1 but. 100 ml syrop w cenie:

  • 8.52PLN przy zakupie na 100%. Wtedy cena jednej kapsułki wynosi 8.52PLN
  • Szczegółowe ceny innych opakowań i odpłatności Paracetamol:


    Zamienniki Paracetamol

    Zapoznaj się z zamiennikami Paracetamol. Dowiesz się o cenach zamienników i czy może jakiś nie jest refundowany przez NFZ. Przed pójściem do lekarza możesz też zweryfikować działanie i ewentualne skutki uboczne samego leku Paracetamol, a także zamienników.






    Gdzie można kupić Paracetamol?

    Sprawdź gdzie kupić Paracetamol. Poszukaj najlepszej lokalizacji oraz ceny by zamówić. Zawsze porównaj cenę i dostępność leku Paracetamol w aptece.

    Użyj poniższej wyszukiwarki, kliknij SZUKAJ by rozpocząć






    Paracetamol składniki i działanie

    Poznaj skład Paracetamol i zastosowanie na dolegliwości
    Sprawdź inne leki i przeczytaj opinie o nich

    Paracetamol jest stosowany w wypadku: Przeciwbólowe,


    Dodaj komentarz

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.

    5 Replies to “Paracetamol”

    1. Skutecznosc

      10

      Brak skutków ubocznych

      10

      Oplacalnosc

      10

      Bardzo dobry, radzi sobie z wysoką gorączką i bólem, np podczas ząbkowania. Smak jak najbardziej do przyjęcia, synek bez oporu go przyjmuje.Ma niska cene a co najwazniejsze usmiech dziecka przynosi duzo radosci kiedy juz jest dobrze:)

    2. Skutecznosc

      10

      Brak skutków ubocznych

      10

      Oplacalnosc

      10

      Ostatnio Michałek (mój synek) mia bardzo wysoką gorączkę. Nie miałam pojęcia jak mu pomóc po stosowaniu różnych domowych sposobów by mu ją zbić. Staram się jak najmniej używać „chemii” do leczenia mojego dziecka. Mąż kupił paracetamol w czopkach. Po 15min gorączka ustąpiła. Najbardziej ucieszył mnie fakt, że moje dziecko nie trafiło do szpitala i że ta sytuacja znów się nie powtórzyła.

    3. Skutecznosc

      8

      Brak skutków ubocznych

      8

      Oplacalnosc

      10

      Kupiłam je żeby użyć w razie wypadku, przy pierwszym szczepieniu. Stosowałam kilka razy, później już te o większej dawce paracetamolu. Jak każde czopki, przechowywane są w lodówce. Opakowanie dosc trudne do otwarcia. Trzeba użyć nożyczek, które giną w najmnniej sprzyjających okolicznościach. Same czopki dobrze się wprowadza do pupy maluszka. Nigdy nie mielismy z tym problemu. Działają bardzo szybko. W ciągu kilkunastu minut zbijają wysoką temperaturę. Przydatne kiedy dziecko wymiotuje lub nie chce łykać zawiesiny ibuprofenu.

    4. Skutecznosc

      2

      Brak skutków ubocznych

      2

      Oplacalnosc

      2

      Typowe kapsułki lub tabletki zawierają pół grama substancji leczniczej. Po tej ilości mam już dreszcze i nie znam sposobu na ogrzanie się. Efekt przeciwbólowy mizerny: prawie żaden. To unowocześniona Fenacetyna. Jednak działa w asocjacji z kodeina, środkami pobudzającymi; sam jest lekiem dla hipochondryków. W szpitalu podają 8 gramów w kroplówce na 4 godziny. Światowa Organizacja Zdrowia zabroniła podawania dzieciom Paracetamolu i leków zawierających tę substancję.
      Jeśli nie musisz, nie kupuj.