OxyContin

Poznaj bliżej lek OxyContin:

Witaj na stronie, na której znajdziesz nie tylko informacje z ulotki o leku ale także poznasz prawdziwe historie i opinie ekspertów o OxyContin. Rzetelne opinie ekspertów, historie pacjentów wraz z informacjami o alternatywnych zamiennikach wraz z cenami i refundacją NFZ przedstawiamy byś byś była / był świadomy w momencie ich zakupu. Poznaj lepiej skutki uboczne OxyContin i zweryfikuj reklamy leku i sprawdź czy jest tak dobry, a może są lepsze zamienniki. Zawsze doceniamy twoją opinię, więc proszę pomóż nam rozwijać ta stronę i zostaw swój komentarz o leku dla innych.

Napisz swoją opinię o tym leku


Ocena OxyContin

Jeśli zwykłe informacje z ulotki OxyContin Ci nie wystarczają, a sponsorowane artykuły na innych stronach nie przemawiają do Ciebie to sprawdź prawdziwe historie o OxyContin i opinie ekspertów

6.7
Nasi użytkownicy ocenili OxyContin na ocenę średnią 6.7/10 na podstawie 5 komentarzy opublikowanych na
Najnowsze historie o OxyContin
Witam. Mam bardzo poważna chorobę, która jest nieuleczalna. Otrzymałem Oxycontin – bardzo silny lek opioidowy – narkotyk! Wypisywany tylko na receptach RpW (narkotycznych). W Poradni Leczenia Bólu wprowadzono mi ten lek w dawce 20 mg co 12 godz… [przeczytaj całą opinię]

o OxyContin

Ludzie!!!
Przeczytajcie książkę „Dreamland” Sama Quinonesa o trwającej epidemii uzależnienia od opiatów, które rozpoczął właśnie ten lek w latach 90. W tamtym roku z powodu przedawkowania tych tabletek i heroiny (bo z czasem tolerancja ro… [przeczytaj całą opinię]

o OxyContin

Chciałam się odnieść do poprzednich komentarzy, widocznie Panowie nie znacie prawdziwego, przerażającego i potwornego bólu fantomowego. Od 4 lat jestem na leku Oxycontin w dawce 80 mg, a było nawet 120 mg (2 razy dziennie), ale bardzo krótko… [przeczytaj całą opinię]

o OxyContin

Choruje na przewlekła, ostra postać ZZSK, bardzo bolesną. To choroba autoimmunologiczna – muszę z nią żyć do końca. W Poradni Leczenia Bólu w Rzeszowie otrzymałem OxyContin 20 mg z dawkowaniem 1 tabl, co 12 godzin (czyli 40mg / dobę). Dzia… [przeczytaj całą opinię]

o OxyContin

Bardzo mi pomógł bezpośrednio po urazie w wyniku wypadku motocyklowego. Jego działanie jest bardzo skuteczne i eliminuje ból nie mal od ręki. Pomaga także zasnąć, dzięki działaniu uspokajającemu. Jednak pastylka działa przez około 12h, … [przeczytaj całą opinię]

o OxyContin

Zachęcamy do pisania swoich historii o leku.
Napisz swoja opinię o leku i daj możliwość przeczytania jej innym by mogli poznać prawdę

Przeczytaj wszystkie opinie naszych użytkowników

Napisz swoją opinię o tym leku


Gdzie można kupić OxyContin?

Sprawdź gdzie kupić OxyContin. Poszukaj najlepszej lokalizacji oraz ceny by zamówić. Zawsze porównaj cenę i dostępność leku OxyContin w aptece.

Użyj poniższej wyszukiwarki, kliknij SZUKAJ by rozpocząć


OxyContin składniki i działanie

Poznaj skład OxyContin i zastosowanie na dolegliwości
Sprawdź inne leki i przeczytaj opinie o nich

OxyContin jest stosowany w wypadku: Na silny ból, Przeciwbólowe,
Główne składniki leku OxyContin to: Oxycodonum ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

5 Replies to “OxyContin”

 1. Skutecznosc

  10

  Brak skutków ubocznych

  6

  Oplacalnosc

  9

  Witam. Mam bardzo poważna chorobę, która jest nieuleczalna. Otrzymałem Oxycontin – bardzo silny lek opioidowy – narkotyk! Wypisywany tylko na receptach RpW (narkotycznych). W Poradni Leczenia Bólu wprowadzono mi ten lek w dawce 20 mg co 12 godzin plus Miansec 10 mg i Lactulozę na zaparcia – zamiast plastrów Transtec, które były już dla mnie za słabe i to w najwyższych dawkach. Jest on tak silny, że po zażyciu pierwszej dawki mój b. duży ból (8-9 w skali 0-10) znikł niemal do zera. Aby nie wpaść w uzależnienie (bo on bardzo uzależnia bo powoduje niemal euforię) robię sam przerwy a w międzyczasie stosuję inne leki lecz ból jest wtedy bardzo duży. Ostatnio dostałem Oxycontin 40 mg, co 12 godzin (80 mg/dobę), wykupiłem go ale boje się zażywać takiej dużej dawki Oxycontinu. Mam jeszcze całe opakowanie 60 tabletek po 20 mg i pozostanę na tej dawce. 40 mg to musi być niebywale silny, dlatego boje się jak ognia korzystać z 40 mg, choć leżą wykupione 2 opakowania po 60 tabl. Dodam, że Oxycontin to lek oryginalny a leki generyczne jak Oxydolor działają nieco słabiej bo Oxycontin działa już po 20 minutach przez ok. 10-12 godzin (bo zaraz pod otoczką tabletki ma już substancję p/bólową) a generyki jak Oxydolor jej nie mają i zaczynają działać po 2 godzinach – informacja od anestezjolog. Nie wolno żuć ani łamać tabletek bo on ma formułę przedłużonego uwalniania i może dojść do szybkiego uwolnienia substancji z tabletki co jest bardzo niebezpieczne.

 2. Ludzie!!!
  Przeczytajcie książkę „Dreamland” Sama Quinonesa o trwającej epidemii uzależnienia od opiatów, które rozpoczął właśnie ten lek w latach 90. W tamtym roku z powodu przedawkowania tych tabletek i heroiny (bo z czasem tolerancja rośnie) zmarło w USA 64 tys. ludzi, więcej niż w wypadkach samochodowych. Nie wiem dlaczego się o tym nie mówi.
  Faktem jest że ten „lek” to silnie uzależniający narkotyk o podobnym działaniu co heroina. W zamyśle miał być stosowany tylko w terminalnych stanach bólów onkologicznych, jednak z czasem, dzięki lobbingowi producenta, zaczęto go stosować niemal na wszystkie rodzaje bólu.
  Polecam przejrzeć amerykański internet, w polskim też się już powoli coś na ten temat pojawia.

 3. Skutecznosc

  7

  Brak skutków ubocznych

  4.5

  Oplacalnosc

  8.2

  Choruje na przewlekła, ostra postać ZZSK, bardzo bolesną. To choroba autoimmunologiczna – muszę z nią żyć do końca. W Poradni Leczenia Bólu w Rzeszowie otrzymałem OxyContin 20 mg z dawkowaniem 1 tabl, co 12 godzin (czyli 40mg / dobę). Działanie nie jest jednak takie silne i powoduje ogromne zaparcia. Poprzednio miałem tabletki podjęzykowe Bunondol 0,4mg (1 tabletka do 3 razy dziennie, co 6-8 godzin). Zarówno OxyContin (oksykodon) i Bunondol (buprenorfina), to silne opioidy i trzeba uważać, aby się nie uzależnić. Na mnie lepiej działa Bunondol 0,4mg i prawdopodobnie do niego powrócę.

 4. Bardzo mi pomógł bezpośrednio po urazie w wyniku wypadku motocyklowego. Jego działanie jest bardzo skuteczne i eliminuje ból nie mal od ręki. Pomaga także zasnąć, dzięki działaniu uspokajającemu. Jednak pastylka działa przez około 12h, dzięki formule wydłużonego uwalniania.
  Niestety, jak to bywa przy tak silnych lekach, jest to preparat silnie uzależniający, dlatego powinno się go stosować nie dłużej niż 2-3 tygodnie. W moim wypadku odstawianie trwało tydzień przy systematycznym zmniejszaniu dawki i opóźnianiu przyjmowania, a i tak w tym czasie byłem jakby na głodzie i czasami strasznie nieznośny dla otoczenia. Pomimo tego przy silnych bólach – pytajcie o niego lekarza.

  1. Chciałam się odnieść do poprzednich komentarzy, widocznie Panowie nie znacie prawdziwego, przerażającego i potwornego bólu fantomowego. Od 4 lat jestem na leku Oxycontin w dawce 80 mg, a było nawet 120 mg (2 razy dziennie), ale bardzo krótko bo sama zrezygnowałam bałam się, że się mocniej uzależnię.
   Od 4,5 roku jestem po amputacji podudzia, od samego początku do dziś mam straszne bóle fantomowe, prawie codziennie jest u mnie pogotowie, też leczyłam się w Poradni Leczenia Bólu- Kraków i Rzeszów zaproponowano mi zwiększenie dawki do 160 mg tzn. 2 razy dziennie po 80 mg, przypadek sprawił, że podczas kolejnej wizycie w Poradni leczenia bólu dostałam bardzo silnego ataku i trafiłam na oddział Toksykologi, tam leżał młody człowiek, który miał podobny problem jak ja i opowiedział mi swoja historie, że własnie zakończył leczenie odwykowe, czy jak to się tam nazywa, ponieważ u niego własnie zwiększyli dawkę do takiej jakiej mnie zaproponowano, od tamtej pory nadal jestem na Oxycontin 80 plus dodatkowo na leku Tramal 200 mg i zastrzyki z pogotowia, zrezygnowałam z Poradni leczenia bólu, mecze się niesamowicie, rozpaczliwie potrzebuje pomocy, ale nie wiem gdzie i nie mam siły, żeby jej szukać, dodam że jestem osoba samotną, mieszkam na 4 pietrze, nie mam nogi i nikt mi nie pomaga wegetuje tak i cierpię, doszło do tego lęk, strach, nerwy i cały dzień ten potworny i przerażający ból, nie polecam tego leku, bo wiem, że się od niego uzależniłam, usłyszałam też na komisji o rentę, że jestem uzależniona od morfiny, co mnie bardzo uraziło, doszły skutki uboczne leku, bardzo przytyłam i cały czas się pocę, a i tak nie pomaga, nie sięgajcie po niego jeśli nie musicie, zwłaszcza przy tak małych bólach, wierzcie mi bólu fantomowego nie da się porównać z niczym i jest potworny.