Escitalopram

Poznaj bliżej lek Escitalopram:

Witaj na stronie, na której znajdziesz nie tylko informacje z ulotki o leku ale także poznasz prawdziwe historie i opinie ekspertów o Escitalopram. Rzetelne opinie ekspertów, historie pacjentów wraz z informacjami o alternatywnych zamiennikach wraz z cenami i refundacją NFZ przedstawiamy byś byś była / był świadomy w momencie ich zakupu. Poznaj lepiej skutki uboczne Escitalopram i zweryfikuj reklamy leku i sprawdź czy jest tak dobry, a może są lepsze zamienniki. Zawsze doceniamy twoją opinię, więc proszę pomóż nam rozwijać ta stronę i zostaw swój komentarz o leku dla innych.

Napisz swoją opinię o tym leku






Ocena Escitalopram

Jeśli zwykłe informacje z ulotki Escitalopram Ci nie wystarczają, a sponsorowane artykuły na innych stronach nie przemawiają do Ciebie to sprawdź prawdziwe historie o Escitalopram i opinie ekspertów

Przeczytaj wszystkie opinie naszych użytkowników

Napisz swoją opinię o tym leku


Opis leku Escitalopram





Escitalopram jest lekiem przeciwdepresyjnym i antydepresyjnym. Jego podstawowym mechanizmem działania jest poprawa poziomu serotonin, neuroprzekaźnika i inhibitory potasowe (NE i 5 – HT). Escitalopram jest dostępny jako tabletki doustne w dawkach od 5 do 20 mg na dobę. Zwykle zaleca się, aby pacjenci otrzymywali dawkę 5 mg przez pierwsze dwa tygodnie, aby zmniejszyć szanse na wystąpienie działań niepożądanych, a następnie wzrost dawki do 10 mg. Następnie, w zależności od potrzeb terapeutycznych, dawkę można zwiększyć do maksymalnie 20 mg dziennie.

Większość pacjentów zgłasza poprawę w ciągu 4 tygodni po podjęciu leczenia, ale leczenie może trwać od sześciu do ośmiu tygodni, aby uzyskać pełny efekt terapeutyczny. Po uzyskaniu odpowiedniej poprawy klinicznej, escitalopram należy stosować przez co najmniej 6 miesięcy w celu zakończenia leczenia.

Escitalopram należy spożywać doustnie wraz z jedzeniem. Tabletki powinny być popijane dużą ilością wody, aby zapobiec wysychaniu w przełyku. Escitalopram powinien być przyjmowany systematycznie w tym samym czasie codziennie w celu osiągnięcia optymalnych korzyści terapeutycznych.

Escitalopram jest zarejestrowanym lekiem refundowanym w Polsce. Niektóre z dostępnych odpowiedników i zamienników leku escitalopram to: Lexapro, Cipralex, Actipram, Elopram i Setrona. Te leki są dostępne w wielu dawkach i mogą być równie skuteczne, jeśli zostaną prawidłowo dawkowane.

Niektóre z potencjalnych skutków ubocznych zażywania escitalopramu to zaburzenia snu, zmęczenie, zawroty głowy, wymioty, nudności, bóle brzucha, zaburzenia erekcji, zaburzenia libido, senność i zawroty głowy. Te skutki uboczne są często tymczasowe i zwykle ustępują po pewnym czasie. Te skutki uboczne mogą również wystąpić w przypadku innych leków przeciwdepresyjnych, ale są one zwykle słabsze.

Gdy u pacjentów występują niepożądane objawy, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem w celu dostosowania dawki i uzyskania leczenia. Pacjenci powinni poinformować lekarza o wszelkich innych lekach, które stosują, a także o wszelkich zmianach w stanie zdrowia, takich jak zmiany nastroju, ponieważ mogą to wpływać na dawkę escitalopramu.


Gdzie można kupić Escitalopram?

Sprawdź gdzie kupić Escitalopram. Poszukaj najlepszej lokalizacji oraz ceny by zamówić. Zawsze porównaj cenę i dostępność leku Escitalopram w aptece.

Użyj poniższej wyszukiwarki, kliknij SZUKAJ by rozpocząć






Escitalopram składniki i działanie

Poznaj skład Escitalopram i zastosowanie na dolegliwości
Sprawdź inne leki i przeczytaj opinie o nich

Escitalopram jest stosowany w wypadku: Zobacz Inne,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.