Alfadiol

Poznaj bliżej lek Alfadiol:

Witaj na stronie, na której znajdziesz nie tylko informacje z ulotki o leku ale także poznasz prawdziwe historie i opinie ekspertów o Alfadiol. Rzetelne opinie ekspertów, historie pacjentów wraz z informacjami o alternatywnych zamiennikach wraz z cenami i refundacją NFZ przedstawiamy byś byś była / był świadomy w momencie ich zakupu. Poznaj lepiej skutki uboczne Alfadiol i zweryfikuj reklamy leku i sprawdź czy jest tak dobry, a może są lepsze zamienniki. Zawsze doceniamy twoją opinię, więc proszę pomóż nam rozwijać ta stronę i zostaw swój komentarz o leku dla innych.

Napisz swoją opinię o tym leku


Ocena Alfadiol

Jeśli zwykłe informacje z ulotki Alfadiol Ci nie wystarczają, a sponsorowane artykuły na innych stronach nie przemawiają do Ciebie to sprawdź prawdziwe historie o Alfadiol i opinie ekspertów

5.4
Nasi użytkownicy ocenili Alfadiol na ocenę średnią 5.4/10 na podstawie 6 komentarzy opublikowanych na
Najnowsze historie o Alfadiol
Ja stosowałam alfadiol w ciąży i wszystko jest w porządku, więc jeśli ktoś musi stosować to tylko trzeba kontrolować wapń i wszystko będzie ok.

o Alfadiol

Witajcie.
Czy w ciąży można brać Alfadiol? Poradźcie, bo dostaję sprzeczne informacje od lekarzy.
Wiem co jest napisane na ulotce, ale każdy to inaczej interpretuje.
Czy któraś z przyszłych mam brała Alfadiol w ciąży?
Pozdrawiam :)

o Alfadiol

Po 1 Alfadiol to lek. Po 2 jest wskazany tylko dla pacjentów z niewydolnością nerek (w przypadku osteoporozy). Można go przedawkować, może wywołać poważne działania niepożądane. Istnieje duże ryzyko hiperkalcemii. Jeśli ktoś chce jeś… [przeczytaj całą opinię]

o Alfadiol

Po operacji tarczycy mam problemy z wapniem,przepisano mi własnie alfadiol mój organizm dobrze go toleruje.

o Alfadiol

Mój synek jest sportowcem. Trenuje już od 7 lat piłkę nożną. Niestety uległ kilkakrotnie kontuzji i lekarz stwierdził, że ma skłonności do osteoporozy. Ma bardzo łamliwe kości z powodu zbyt małej ilości wapnia. Przepisano mu alfadiol d… [przeczytaj całą opinię]

o Alfadiol

Zachęcamy do pisania swoich historii o leku.
Napisz swoja opinię o leku i daj możliwość przeczytania jej innym by mogli poznać prawdę

Przeczytaj wszystkie opinie naszych użytkowników

Napisz swoją opinię o tym leku


Opis leku Alfadiol

Alfadiol to lek stosowany w kilku przypadkach. Najczęściej używają go osoby chore na osteoporozę, oraz różnego rodzaju krzywice. W istocie jest to analog witaminy D, która zarządza gospodarką wapnia w organizmie. Być może rozsądnym jest stosowanie alfadiolu również po złamaniach.
W związku ze stosowaniem alfadiolu, chory może doświadczyć niebezpiecznej zbyt dużej ilości wapnia we krwi. (co jest jednym ze skutków ubocznych stosowania leku)


Gdzie można kupić Alfadiol?

Sprawdź gdzie kupić Alfadiol. Poszukaj najlepszej lokalizacji oraz ceny by zamówić. Zawsze porównaj cenę i dostępność leku Alfadiol w aptece.

Użyj poniższej wyszukiwarki, kliknij SZUKAJ by rozpocząć


Alfadiol składniki i działanie

Poznaj skład Alfadiol i zastosowanie na dolegliwości
Sprawdź inne leki i przeczytaj opinie o nich

Alfadiol jest stosowany w wypadku: Na Osteoporozę,
Główne składniki leku Alfadiol to: Alfacalcidolum ,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

6 Replies to “Alfadiol”

 1. Ja stosowałam alfadiol w ciąży i wszystko jest w porządku, więc jeśli ktoś musi stosować to tylko trzeba kontrolować wapń i wszystko będzie ok.

 2. Witajcie.
  Czy w ciąży można brać Alfadiol? Poradźcie, bo dostaję sprzeczne informacje od lekarzy.
  Wiem co jest napisane na ulotce, ale każdy to inaczej interpretuje.
  Czy któraś z przyszłych mam brała Alfadiol w ciąży?
  Pozdrawiam :)

 3. Skutecznosc

  2

  Brak skutków ubocznych

  2

  Oplacalnosc

  2

  Po 1 Alfadiol to lek. Po 2 jest wskazany tylko dla pacjentów z niewydolnością nerek (w przypadku osteoporozy). Można go przedawkować, może wywołać poważne działania niepożądane. Istnieje duże ryzyko hiperkalcemii. Jeśli ktoś chce jeść ryby, mleko itp, niech to robi, ale wapń wchłania się tylko dzięki vit D. Witamina D powstaje w skórze, w wyniku nasłonecznienia, tylko przy dużej ekspozycji na słońce, w Polsce to dosłownie kilka tygodni latem! Niedobory witaminy D uzupełnia się preparatem Vigantol lub Vigantoletten. Jeśli ktoś dostał od lekarza Alfadiol to albo ma chore nerki albo lekarz jest niedoinformowany. Jeśli ktoś potrzebuje wit.D niech dopyta dobrze lekarza, niekoniecznie farmaceutę.

 4. Skutecznosc

  10

  Brak skutków ubocznych

  10

  Oplacalnosc

  10

  Po operacji tarczycy mam problemy z wapniem,przepisano mi własnie alfadiol mój organizm dobrze go toleruje.

 5. Mój synek jest sportowcem. Trenuje już od 7 lat piłkę nożną. Niestety uległ kilkakrotnie kontuzji i lekarz stwierdził, że ma skłonności do osteoporozy. Ma bardzo łamliwe kości z powodu zbyt małej ilości wapnia. Przepisano mu alfadiol do codziennego, regularnego stosowania. Poszatkowo miałam obawy, jednak teraz jestem spokojna. Lek jest bezpieczny i z całą pewnościa pomocny. Godny polecenia.

 6. Źródło witaminy D. Brałem o kiedyś, po wypadku, kiedy miałem złamaną rękę i nogę. Wtedy też okazało się, że mam skłonności do osteoporozy. Z tego, co mówią lekarze znacznie przyspieszył zrastanie sie kości i postawił mnie na nogi. Teraz raczej dbam o siebie jedząc dużo ryb, jajek, pijąc mleko.