Dobenox Forte

Dobenox Forte stosuje się w przypadku przewlekłej niewydolności krążenia żylnego kończyn  dolne jak uczucie ciężkości nóg, obrzęki i żylaki kończyn dolnych, zmiany na tle zastoju krwi. Lek znajduje również zastosowanie w leczeniu żylaków odbytu.

Cyclo 4 Dios

Cyclo 4 Dios to suplement diety, którego składniki wspomagają krążenie żylne. Głównym składnikiem jest ruszczyk kolaczasty, którego działanie wzmacnia napięcie ścian naczyń krwionośnych przez co poprawnia krążenie krwi w żyłach. Pozostały skład: diosmina, hesperydyna oraz witamina C. Zalecane dziennie dawkowanie: 1 kapsułka dziennie.

Redblocker

Redblocker (znany raczej, jako red bloker) pomaga stosującym go rozwiązać problem rozszerzonych naczyń krwionośnych. Widać je na powierzchni skóry, jako czerwone kilkumilimetrowe żyłki. Nie każdemu wydają się one atrakcyjne i dlatego na rynku pojawił się tytułowy preparat. Redblocker zawiera szereg składników, przede wszystkim flawonoidów, które wzmacniają ściany naczyń krwionośnych, zarazem je uelastyczniając.

Procto Hemolan

Procto Hemolan to lek na hemoroidy. W postaci żelu stosować go należny doodbytniczo. Stosuje się go w dolegliwościach żylaków wewnętrznych i zewnętrznych w celu stosowania w wybiórczo w miejscach gdzie występują. Nie można stosować Procto Hemolanu w celu zapobiegania chorobie a jedynie w sytuacjach gdy już ten problem nas dotyczy.

Należy zwrócić szczególną uwagę na sposób jego działania. Jeśli przez 7 dni od używania nie widać znaczących popraw należy przerwać kurację i skonsultować się z lekarzem. Czasem może wystąpić pieczenie i bóle miejsc lecoznych

Clexane

Clexane to przygotowane zastrzyki do iniekcji podskórnych. Lek podawany jest przez kilkutygodniowy okres po operacjach chirurgicznych, po to, aby utrudniał tworzenie się zakrzepów krwi.
Skutki uboczne są bardzo rzadko spotykane. Mogą jednak pojawić się krwawienia, oraz reakcje alergiczne.

Diohespan

Diohespan Max, Diohespan Forte tabletki to grupa leków wpływająca pozytywne na nieprzyjemne uczucie bolących nóg. Odczucie wspomniane może być początkiem problemów z układem krążenia tj żyłami i żylakami okolic nóg. Zawartość środków wspomaga wzmacnianie ścianek żył, których brak elastyczności może powodować powstawanie żylaków i uczucia pieczenia naczyń krwionośnych. Lek w postaci tabletek do połykania.

Poprzez jego działanie ból okolic nóg, nieprzyjemne swędzenie, nadwrażliwość powinna ustąpić po zastosowaniu kuracji.

Lioton

Lioton 1000 to lek wspomagający leczenie problemów układu krążenia dolnych partii ciała. Żylaki i problemy z naczyniami krwionośnymi powodują ból kończyn dolnych co powoduje nieprzyjemne odczucia podczas dnia. Szczególnie przydatne dla osób prowadzących stojący tryb życia i lub pracy.

Skutki uboczne leku nie są częste.