Nervomix forte

Nervomix forte to naturalny lek na bazie popularnego Nervomix. Wg producenta nowa receptura pozwala osiągnąć lepsze efekty i pozwala na lepsze samopoczucie po jego zastosowaniu. Nervomix jest lekiem naturalnym i wg dostępnych danych nie powoduje otumanienia. Pomaga w problemach sennych i uspokaja w sposób naturalny. Jest ziołową substancją.

Meliski

Meliski cukierki to pastylki w formie tabletek do ssania. Pakowane w opakowaniu po 18 sztuk.

Jest to w suplement diety, którego można używać codziennie. Stosuje się go w celu zmniejszenia stresu codziennego dnia.

Substancje, które zawiera powodują uspokojenie, wyciszenie i naturalne obniżenie poziomu nerwu wpływając na układ nerwowy. Meliski zawierają magnez, melisę czyli substancje uspakajające. Polecane do zastosowania codziennego w formie preparatu do użytku o każdej porze dnia.

Melatonina

Melatonina to preparat stosowany w regulacji rytmu snu i czuwania. Stosuje się go w celu ustabilizowania snu w momentach przemęczenia. Często zażywany jest również przy okresach zmiany strefy czasowych- w podróżach. W skład wchodzi substancja Melatonina- wytwarzana przez organizm w celu wywołania efektu potrzeby snu.

Mirtor

Aktywnym składnikiem leku Mirtor jest mirtazapina. Jest to jedna z czterocyklicznych leków przeciwdepresyjnych. W Polsce Mirtor nie jest często stosowany do leczenia depresji. Popularniejszy jest przy leczeniu nerwic, w tym nerwicy uogólnionej (GAD), oraz fobii społecznej. Lek ma silne właściwości wzmagania apetytu. Czasami stosowany jest także przy bezsenności.
Mirtor w badaniach naukowych porównujących efektywność antydepresantów, okazuje się lekiem lepszym od większości innych, w tym SSRI, SNRI, bupropionu, czy reboksetyny.
Skutki uboczne leku to najczęściej: senność, nieostre widzenie, suchość w ustach, oraz przybieranie na wadze.

Sedam

Mirzaten

Aktywnym składnikiem Mirzatenu jest mirtazapina. Należy ona do czterocyklicznych leków przeciwdepresyjnych. W Polsce Mirzaten nie jest często stosowany do leczenia depresji. Popularniejszy jest przy leczeniu nerwic, w tym nerwicy uogólnionej (GAD), oraz fobii społecznej. Lek ma silne właściwości wzmagania apetytu. Czasami stosowany jest także przy bezsenności.
Mirzaten w badaniach naukowych porównujących efektywność antydepresantów, okazuje się lekiem lepszym od większości innych, w tym SSRI, SNRI, bupropionu, czy reboksetyny.
Skutki uboczne leku to najczęściej: senność, nieostre widzenie, suchość w ustach, oraz przybieranie na wadze.

Kalms

Kalms jest ziołowym produktem leczniczym stosowanym w stanach wysokiego narażenia na stres i przekładającym się na pobudzenie emocjonalne. Stosuje się go na uspokojenie i wyciszenie. Jest lekiem do codziennego użytku choc należ go brać z rozwagą i mieć świadomość skutków zażywania. Jest też lekiem mającym na celu zmniejszenie skutków stresu na sen i stosuje się je w dolegliwościach bezsenności.

Nie stwierdzono skutków ubocznych.

Przeciwwskazania to jedynie uczulenia na składniki leku

 

Relanium

Relanium to ważny lek o działaniu przeciwlękowym i uspokajającym. Składnikiem relanium jest diazepam. Substancja ta wpływa na układ GABA. Relanium bierze się zazwyczaj kilka razy dziennie. Pojedyncza dawka to 2-10mg środka. Niestety stosowanie diazepamu może spowodować rozwinięcie się uzależnienia od leku. Nagłe przerwanie kuracji lekiem zaskutkuje rozwinięciem się zespołu abstynencyjnego. Mimo tego zagrożenia Relanium jest lekiem często stosowanym. Lek poza zastosowaniem medycznym czasami używany bywa rekreacyjnie.

Stilnox

Jest to lek często używany przy leczeniu bezsenności. Szybkie, oraz krótkie działanie leku wymaga tego, aby był stosowany tuż przed położeniem się na spoczynek. Stilnox powinien być używany krótkookresowo, przyjmuje się, że zażywać go nie powinno się dłużej niż 6 tygodni. Niestety, podobnie jak wiele innych leków uspokajających, również stilnox używany jest rekreacyjnie. Przy takim zastosowaniu niezbyt jest jednak przydatny, ze względu na wyjątkowo szybko podwyższający się próg tolerancji na lek.

5-HTP (5HTP)

5-HTP (5-hydroksytryptofan, lub 5HTP) należy do suplementów diety służących do leczenia depresji. Zazwyczaj występuje w formie ekstraktu z Griffonia simplicifolia. Środek jest prekursorem serotoniny. Podanie 5-HTP powoduje wzrost stężenie serotoniny w mózgu. Neurotransmiter ten jest odpowiedzialny za regulację nastroju i zachowania. Subiektywne odczucia po podaniu 5-HTP to: uczucie spokoju, lekkiej błogości, która jednak za kilka godzin przechodzi w delikatną senność. Lek stosuje się najczęściej w dawkach 50 mg kilka razy dziennie. Groźne sytuacje mogą wystąpić, jeśli 5-HTP łączone jest z innymi lekami antydepresyjnymi a szczególnie SSRI i MAOi.