Relanium


Relanium to ważny lek o działaniu przeciwlękowym i uspokajającym. Składnikiem relanium jest diazepam. Substancja ta wpływa na układ GABA. Relanium bierze się zazwyczaj kilka razy dziennie. Pojedyncza dawka to 2-10mg środka. Niestety stosowanie diazepamu może spowodować rozwinięcie się uzależnienia od leku. Nagłe przerwanie kuracji lekiem zaskutkuje rozwinięciem się zespołu abstynencyjnego. Mimo tego zagrożenia Relanium jest lekiem często stosowanym. Lek poza zastosowaniem medycznym czasami używany bywa rekreacyjnie.

Napisz swoją opinię o Relanium


Cena Relanium
Skutki uboczne Relanium
Dawkowanie Relanium
Zamienniki Relanium
Forum Relanium
Najnowsza opinia o Relanium
Zastosowanie i składniki Relanium
Gdzie można kupić Relanium?

Opinie o Relanium (54)

Relanium, ocena średnia

7.0666666666667

Skutecznosc

81/10

  Brak skutków ubocznych

  64/10

   Oplacalnosc

   67/10
    1. Opinia użytkownika o Relanium :

     Witam zainteresowanych.
     Brałem ten lek chyba z 10 lat, sporadycznie przy padaczce. Po jakimś czasie zacząłem swój kiepski nastrój pierd… i przyjmowałem go codziennie, nawet kilka sztuk. Po 2, 3 latach pojawiło się uzależnienie, trudne do opanowania. Czasami miałem już dosyć…
     Lekarz nie chciał mi go przepisywać, bo to, bo siamto.
     Myślę, że jest dobrym lekiem, ale do przyjmowania krótki czas.
     Pozdrawiam

    2. Opinia użytkownika o Relanium :

     Ja akurat Relanium nie brałam, brałam za to z uwagi ze mieszkam za granica inny lek, o nazwie Normoc, który również jest jakimś benzo. Muszę przyznać, że na człowieka wymęczonego lekami, dusznościami, ściskaniem serca, potami, było to jak balsam na me udręczone ciało i dusze, ale brałam tylko doraźnie, ponieważ pani doktor zapisując mi go i podając pierwszą tabl. zaraz w gabinecie od razu przestrzegła, że to tylko doraźnie zanim nie uzyskam pomocy psychiatry, gdyż benzodiazepiny NIE LECZĄ, a usuwają objawy, jak leki przeciwbólowe usuwają ból, a nerwice i depresje, które mnie dopadły trzeba leczyć… No i leczyłam się Mirtazapina, wtedy mi pomogła, a brałam ją może rok czasu, potem odstawiłam i prawie 8 lat było dobrze, bez leków, niestety depresje lubią wracać, wystarczyły niedomówienia w pracy, zaszczucie i trochę innych stresów i znów chyba wróciło, bo ludziom w nerwicy szybko się wszystko rozregulowuje, jesteśmy wrażliwi na najmniejsze stresy i jakoby naznaczeni tą chorobą, że ona na zawsze w nas zostaje, można zaleczyć, ale z wiekiem może powracać i być upierdliwa, pozdrawiam wszystkich nerwicowców, trzymajcie się ciepło.

    3. Opinia użytkownika o Relanium :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     9.6

     Bardzo dobry lek, biorę go dwa dni i mi pomaga.

    4. Opinia użytkownika o Relanium :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Zaczynam zabawę z Relanium 1 dzień. Na ulicy dostałem skurczy mięśni na rękach, twarzy. Boże, myślałem, że to już koniec jakiś. Piłem z miesiąc. Na wynikach wyszedł straszny nie dobór magnezu. Poprosiłem lekarza o receptę na Relanium, mam nadzieję, że pomoże mi wyjść z tego gówna.

    5. Opinia użytkownika o Relanium :

     Witam. Mam pytanie: Czy po kliku dniach picia i po kilkunastu godzinach od ostatniej dawce wódki, można przyjąć relanium?

     1. Opinia użytkownika o Relanium :

      Bardzo dobry lek! Stosuje go juz kilka lat oczywiscie doraźnie, bo niestety uzależnia. Czuję się po nim po prostu rewelacyjnie, szczególnie po ostrym melanżu:) Polecam!

    6. Opinia użytkownika o Relanium :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4.9

     Oplacalnosc

     10

     Mam problemy ze snem, biorę relanium i pomaga, nie interesuje się uzależnieniem, ponieważ stres w dzień i nie wyspanie, doprowadzało mnie do załamania nerwowego, i nie chciało mi się żyć, wiec wybieram zdrowie, sen najwyżej z uzależnieniem. Nie piję, nie palę, to mogę brać relanium, jakieś uzależnienie mieć trzeba.

    7. Opinia użytkownika o Relanium :

     Skutecznosc

     9.8

     Brak skutków ubocznych

     9.8

     Oplacalnosc

     9.8

     Witam. Czasem brałam relanium 5, lub jak byłam w szpitalu głównie na spanie. Po wzięciu relanium 5 po ok pół godziny szłam spać. Budząc się, byłam wyspana i nie otępiała, jak np. po hydroksyzynie 10. Polecam, ale jak się chce brać sporadycznie.

    8. Opinia użytkownika o Relanium :

     JA UZALEŻNIŁAM SIĘ OD KLONOZEPAMU I TERAZ ZMIENIŁAM LEK NA RELANIUM

    9. Opinia użytkownika o Relanium :

     Skutecznosc

     6.2

     Brak skutków ubocznych

     5.7

     Oplacalnosc

     9.2

     Ja stosuję na przerwanie ciągu alkoholowego. Zacząłem od 6x5mg na dobę. O spokoju i błogości nie ma mowy. Zobaczę po kilku dniach, choć nie jestem pewny, czy lata nieodpowiedzialnego i bezmyślnego życia rozwiąże relanium lub inna tabletka. Adam

    10. Opinia użytkownika o Relanium :

     W latach 60-tych przeszłam 3 operacje nerkowe, straciłam 1 nerkę, po 5 latach tortur ważyłam 42 kg, cierpiałam na nerwice vegetatywną, były okresy, kiedy.nie chciało mi się
     żyć. Brałam rożne środki homeopatyczne, które niewiele mi pomagały, dopiero Relanium pomogło mi opanować niepokoje, napady paniki, wrócić do normalnego życia. Przez wiele lat nie brałam Relanium. Wiele lat żyłam na drugim końcu Świata, w innym klimacie. Teraz wróciłam do Polski i do Relanium, by moc żyć spokojnie. Są dnie dobre bez Relanium, gorsze kiedy biorę tylko 1/2 tabl 5 mg i gorsze z dwiema połówkami. Relanium to mój najlepszy przyjaciel, od którego nigdy się nie uzależniłam, nigdy żadnych działań ubocznych. Nie rozumiem psychiatrów, którzy są gotowi zapisać najgorsze antydepresanty, a straszą uzależnieniem się od Relanium.

    11. Opinia użytkownika o Relanium :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Albo na mnie nie działa, to już lata, chyba przyzwyczajenie, ale mam problem z drżeniem mięśni rąk, czasem pomaga.

    12. Opinia użytkownika o Relanium :

     Witam!!…Ja również mam problem i to wielki z Relanium. Mam nerwice depresyjno -lekowa, którą leczę u Psychiatry, ale chodzę do lekarza rodzinnego i wydaje mi receptę na Relanium 5 mg, brałam kiedyś 2x dziennie po 2 tab, a od kilku lat organizm zaczął już potrzebować więcej, na dzień dzisiejszy biorę 2x dziennie po 4 tab, a nawet zdarza się, gdy mam napad lęku i paniki do 6 tab. Wiem, że jestem uzależniona i lekarz też wie rodzinny i Psychiatra, byłam na kuracji od Psychiatry tz, oszukiwanej rano miałam wziąć 1 relanium, a potem w zastępstwie na oszukiwanie organizmu jakieś inne tabletki, ale ja mam uzależnienie psychiczne i wiedziałam, że to nie relanium, więc zaczęłam dostawać ataku paniki, lęków, duszenie w gardle tzw.klucha, kucie serca, rozdrażnienie, ciemność przed oczami, w ataku paniki miałam wrażenie, że zaraz umrę, te uczucie jest nie do opisania, mam tak silne uzależnienie, oraz nerwicę, która trwa od dzieciństwa mojego, potem od nie udanego związku małżeńskiego, ale w 2 ciążach, jak byłam to nie brałam relanium było mi ważne zdrowie dzieci, były przerwy 5 letnie, 2 letnie, ale miałam zbyt toksyczny związek i z powrotem wróciłam do brania relanium. Teraz bym chciała POMOCY, ale nie wiem do kogo mam iść, czy na oddział Psychiatryczny na detox, czy gdzieś na oddział w normalnym szpitalu po prostu nie wiem, jeśli jest tu ktoś, kto był, proszę pokierować mnie, gdzie mam się udać z moim uzależnieniem, bo ja na 100% chcę wyjść z tego, chcę normalnie żyć i być sobą. Pozdrawiam

     1. Opinia użytkownika o Relanium :

      Poszukaj namiar na prof. Grywa wspaniała psychiatra.
      Powodzenia

     2. Opinia użytkownika o Relanium :

      Skutecznosc

      9.7

      Brak skutków ubocznych

      8.3

      Oplacalnosc

      10

      Najlepszy oddział detoxykacji jest w Warszawie, po porostu musisz wejść na internet i tam masz adres, numer itp.

     3. Opinia użytkownika o Relanium :

      Brak skutków ubocznych

      10

      Moja siostra też miała podobny problem i leczyła go w szpitalu psychiatrycznym, na oddziale nerwic w Gdańsku( Srebrzysko), miała lęki związane ze spadkiem cukru we krwi, jest cukrzykiem. Przez rok nie funkcjonowała, nie pracowała i leżała w łóżku, była w naprawdę złym stanie. Była na oddziale jakiś czas stacjonarnie, miała farmakologiczny detoks, brała udział w leczeniu farmakologicznym i terapii grupowej, długa droga, ale wyszła z tego, dziś to tylko smutne wspomnienie. Spytaj lekarzy, gdzie w twoim pobliżu jest najbliższy szpital lub poszukaj w internecie, skierowanie na oddział dostaje się od lekarza, jak w każdym innym przypadku, powodzenia!

    13. Opinia użytkownika o Relanium :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Mi pomagał na wyjście z pijaństwa długotrwałego, brałem paczke 5mg przez 3 dni po około 7-8 tabletek na dobe, troche dało sie spać i nie trzęsły się ręce, uspokajał sytuacje, lepszego chyba nie ma lekarstwa na to.

     1. Opinia użytkownika o Relanium :

      Skutecznosc

      6.7

      Pisaliście na temat relanium, czy clonazepanu. Brałem to i to. Jeśli chodzi na likwidowanie objawów abstynencyjnych to w krytycznym samopoczuciu jest clonozepan 2 mg /tabletka. Za około 20 min przyjdzie spodziewana ulga ( i 0 alkoholu). A jeśli zaś chodzi o już uzależnionych polecam szpital toksykologiczny, np. Rydgiera w Krakowie ( 10 dni). Sprawdziłem.

    14. Opinia użytkownika o Relanium :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Relanium jest bardzo dobrym lekiem, zwłaszcza jeśli chce się wyjść z mocnego przepicia alkoholowego. Na zjazdy alkoholowe tylko relanium, nie przeżywa się takich okropnych katorgi. Polecam jako pierwszy krok do zaprzestania ostrego picia alkoholu.

    15. Opinia użytkownika o Relanium :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     8

     Bardzo dobry lek. Bardzo mi pomaga :)

    16. Opinia użytkownika o Relanium :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Świetne na zabicie problemów osobistych dnia codziennego, nie ogłupia jak clonazepam lub alprazolam. Pomaga także usnąć, bardzo miło wycisza.

    17. Opinia użytkownika o Relanium :

     Relanium dla mnie zawsze był najbardziej tolerancyjnym lekiem. Brałam 1x dziennie po 5 mg. Obecnie spotkało mnie tyle problemów, że najpierw brałam 2x dziennie po 5 mg a od miesiąca 2x po 10 mg i dopiero pomaga. Byłam u psychiatry, żeby mi pomogła odstawić ten lek, ale wypisała mi Asertin 50 mg 1x dziennie i rano 5mg relanium bez dobierania. Nie potrafię wrócić do normy. Mam zawroty głowy i czuję się tak, jakby ktoś życie ze mnie wypompował. Co robić? Czy nadal brać relanium mimo „uzależnienia”,bo chyba tak jest.

    18. Opinia użytkownika o Relanium :

     Ja biorę tylko czasami w dużym stresie, jest optymalnie dobrym lekiem, naprawdę pomaga, choć może lepiej słyszałam zażyć trawkę

    19. Opinia użytkownika o Relanium :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Ten lek działa na mnie zaje*****e! Zero skutków ubocznych. Gdyby nie wywoływał uzależnienia- brałbym go codziennie, ale wiem, że nie wolno i stosuję do doraźnie (średnio raz w miesiącu), gdy jest jakaś sytuacja, z którą nie potrafiłbym sobie poradzić, jakiś silny lęk lub bardzo zły nastrój.
     Mogę powiedzieć, że Relanium działa przeciw problemowo. Świetnie się po nim śpi. Po 2 mg czuję jedynie lekkie rozluźnienie i wyostrzenie humoru, ale po 10 mg jestem w stanie błogiego spokoju i miłości do całego świata. Problemy znikają jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale z uwagi na dziwne zachowanie przypominające stan po upiciu się, na 10 mg sobie pozwalam tylko wtedy, gdy zostaję w domu.
     PS. Relanium świetnie działa na stres przed randką:D

    20. Opinia użytkownika o Relanium :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     8

     Miałem doświadczenie, zaledwie 3 razy. 2 podczas silnych ataków paniki, których nie mogłem uspokoić, po półgodzinie wszystko wróciło do normy i czułem się tak (jak mogę się tylko domyślać) zdrowy, silny człowiek. 3 raz podano mi 10 ml w strzykawce na silne trzęsawki po ciągu alkoholowym 14 dniowym i powiązaną z tym oczywiście, nasiloną nerwicą.
     Pozdrawiam.
     Ogólnie uważam (z tego co czytam), że lek uzależniający, jednak odpowiedzmy sobie na pytanie, czy lepiej się uzależnić i potem rozsądnie pod okiem lekarza zmniejszać dawkę, czy wciąż być znerwicowanym na maxa, z brakiem snu, rozdygotanym systemem nerwowym, etc.
     Odpowiedzi udzielcie sobie sami.

    21. Opinia użytkownika o Relanium :

     Relanium pomaga prawie na wszystko. Pomaga na nerwobóle. Poprawia samopoczucie. Oby tylko nie przedawkować, brać raz dziennie. I o zgrozo nie pić żadnego alkoholu. Ja biorę nawet z innymi lekami na reumatyzm. Pracuję i bóle reumatyczne mnie już tak nie zniewalają. Pozdrawiam. Elżbieta. Oceniam go na 5.

    22. Opinia użytkownika o Relanium :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Żeby nie relanium to dziś tego bym nie pisała. Miałam męża alkoholika,pił a nawet mnie bił.Ciężko było,małe dziecko paca itp.Poszłam do lek.dziś zwanego rodzinnym i on mi wypisał właśnie relanium. Dziś mam 56 lat i nadal sobie biorę.Jak mam jakieś sytuacje stresujące.Nie czuje się uzależniona.Wręcz przeciwnie myślę racjonalnie.I wszystkie dolegliwości ze zdrowiem takie jak okres przekwitania czy reumatyzm prawie nie odczuwam.Pracuje nadal i mam się dobrze.Pozdrawiam i nie obawiajcie się brać tego leku.Jeszcze jedno żadnego przy tym alkoholu.

     1. Opinia użytkownika o Relanium :

      Skutecznosc

      10

      Brak skutków ubocznych

      2

      Oplacalnosc

      2

      Witam Panią. ZGADZAM się z Panią. Ja DZIEKI temu lekowi Wyszłem z OKROPNEGO około 15-sto letniego BARDZO CIEZKIEGO picia AlkohOlu ! Bylem już WRAKIEM człowieka! NIE wiedziałem co się wokół mnie dzieje ?!? Ale mam padaczkę! i już ponad 10 lat biorę NEUROTOP RETARD. Na początku brałem 300 mg a teraz biorę już BAAAAAAAARDZO DŁUGO 600 mg. RELANIUM biorę od 1999 roku. Biorę go codziennie. Był taki okres czasu ze brałem na raz cala paczkę 5 mg-20 tabletek i NIC mi NIE było. Tylko tyle ze NIE trzęsło mnie i NIE miałem Takich LĘKÓW. Teraz biorę codziennie 6 do 8 mg : CODZIENNIE. A NEUROTOPU biorę 2 razy dziennie po 600 mg. Jestem STRASZNIE ZAŁAMANY !!!!!!!!!! Oprócz tego już od kilku lat mam cukrzyce typu 2 i problemy z Wątrobą, Trzustka i Jelitami i Sercem. Żyje Tylko STRESEM i OKROPNA Nerwica ! NIE WIEM ILE JESZCZE TAK POCIAGNE ??? Ale mysle ze moje dni są już POLICZONE. Mógłbym tak jeszcze pisać i pisać ale Bardzo się Denerwuje !!! Aha, zapomniałbym: Mam OKROPNE KLOPOTY ze Snem !!!!!!!!!!!! P.S. TATA mi umarł, niedługo później MAMA i teraz w Grudniu 2013 roku ZAMORDOWALI mi MOJEGO UKOCHANEGO BRATA!!!!!!!!!!!!!! Zostałem sam. JUZ TAK ILEM ! Jeszcze RAZ Panią Pozdrawiam i Życzę ZDROWIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jaroslaw W.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.