Mirtor


Aktywnym składnikiem leku Mirtor jest mirtazapina. Jest to jedna z czterocyklicznych leków przeciwdepresyjnych. W Polsce Mirtor nie jest często stosowany do leczenia depresji. Popularniejszy jest przy leczeniu nerwic, w tym nerwicy uogólnionej (GAD), oraz fobii społecznej. Lek ma silne właściwości wzmagania apetytu. Czasami stosowany jest także przy bezsenności.
Mirtor w badaniach naukowych porównujących efektywność antydepresantów, okazuje się lekiem lepszym od większości innych, w tym SSRI, SNRI, bupropionu, czy reboksetyny.
Skutki uboczne leku to najczęściej: senność, nieostre widzenie, suchość w ustach, oraz przybieranie na wadze.

Napisz swoją opinię o Mirtor


Cena Mirtor
Skutki uboczne Mirtor
Dawkowanie Mirtor
Ulotka Mirtor
Zamienniki Mirtor
Forum Mirtor
Najnowsza opinia o Mirtor
Zastosowanie i składniki Mirtor
Gdzie można kupić Mirtor?

Opinie o Mirtor (24)

Mirtor, ocena średnia

5.6333333333333

Skutecznosc

61/10

  Brak skutków ubocznych

  50/10

   Oplacalnosc

   58/10
    1. Opinia użytkownika o Mirtor :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Biorę Mirtor od kilku miesięcy, na początku były to mikrodawki, aktualna dawka to 15 mg wieczorem przed snem. Dodatkowo biorę co rano 50 mg Sulpirydu. Lek pierwszego dnia zwalił mnie z nóg, dosłownie po chwili spałam, ale po krótkim czasie senność minęła. Pojawił się natomiast wzmożony apetyt, który jest dla mnie wybawieniem. Odkąd pamiętam borykam się z niedowagą. Dzięki Mirtorowi udało mi się przytyć 7,5 kg – średnio przybieram na wadze 0,5 kg tygodniowo. Poza tym lek działa na mnie wyciszająco, lepiej sypiam, nie wybudzam się w nocy tak często jak kiedyś. Cierpię na zespół jelita drażliwego i dzięki kombinacji tych dwóch preparatów mogę śmiało powiedzieć, że choroba już nie ma władzy nade mną – jem to co lubię, nie mam biegunek, nudności ustąpiły, sen jest spokojny i przychodzi dość szybko, jestem wyciszona i zrelaksowana nawet w sytuacjach stresujących. Polecam ten lek.

    2. Opinia użytkownika o Mirtor :

     Skutecznosc

     5.6

     Oplacalnosc

     3.4

     Niestety, ale ja przytyłam i to sporo, bo 15 kg w zaledwie trzech miesięcy. Mam koszmary i to bardzo realistyczne, myślałam, że sobie coś wkręcam, ale po przeczytaniu wypowiedzi innych doszłam do wniosku, że to nie moje urojenia. Rano faktycznie jestem zmęczona no i ten apetyt wieczorny i chodzenie do lodówki nocą, zamawianie jedzenia nocą, szok! odstawiam ten lek. Bo moje problemy z wagą i te koszmary wpędzają mnie w fatalny nastrój. Myśli samobójcze są teraz z powodu nadwagi i tych koszmarów nocnych tak realnych, że boję się nocy.

    3. Opinia użytkownika o Mirtor :

     Skutecznosc

     9.2

     Oplacalnosc

     8.7

     Biorę Mirtor od 3 tygodni. Na początku 15 mg, ale nie mogłam się wybudzić, więc zmianiłam na 1/2 tabletki i teraz jest ok. Śpię bardzo dobrze, a nie spałam wcale. Nie czuję senności rano, jestem spokojniejsza. Reaguję adekwatnie do sytuacji, nie tak jak wcześniej. Apetyt większy, ale tylko wieczorem i do opanowania. Lęki minęły, super lek.

     1. Opinia użytkownika o Mirtor :

      Skutecznosc

      8.5

      Brak skutków ubocznych

      5

      Oplacalnosc

      6

      Biorę już trzeci miesiąc, śpię dobrze, nawet jeśli budzę się, to bez lęków. Ogólnie objawy depresji znacznie się zmniejszyły, jest dobrze, ale niestety przytyłam 7 kg i teraz to mnie strasznie męczy. Zaczynam się bać, że na tym nie skończę, bo jeść się chce non stop, praca fizyczna nie zmniejsza wagi :( Pozdrawiam wszystkich w obliczu zmagania z depresją.

    4. Opinia użytkownika o Mirtor :

     To się daje kotom, żeby żarły. Będziesz żarła/żarł i ty.

    5. Opinia użytkownika o Mirtor :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     6

     Biorę ten lek 1 tabl dziennie. Działanie terapeutyczne-znikome. Spowodował w ciągu kilku miesięcy 20 kilo nadwagi, wieczorne napady niepohamowanego wilczego apetytu, czego nigdy wcześniej nie doświadczyłem. Czasami w dzień mam silne napady senności. Skojarzony z Depakine Chrono- efekt 35 kg nadwagi i „radiostacja” na brzuchu.

    6. Opinia użytkownika o Mirtor :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Świetny, skuteczny środek przeciwdepresyjny. Pozwala spać bez problemów, sprawia, że życie jest przyjazne. Początkowy okres brania jest łagodny; prawie nie ma działań niechcianych. Nie zaburza sfery seksualnej. Polecam Piotrek

    7. Opinia użytkownika o Mirtor :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     Pierwszy lek, który w końcu mi pomógł. Zaczęłam normalnie zasypiać, nie wybudzam się, sny mam kolorowe, ale spokojne. Budzę się wyspana, choć jeśli tylko mam taką możliwość śpię ponad 12 godzin. Może to efekt kilkumiesięcznego niedosypiania. Są niewielkie kłopoty ze wstaniem, ale można to przezwyciężyć. Mam dużo więcej energii, siły, jednocześnie jestem o wiele spokojniejsza, nie odczuwam lęku, który towarzyszył mi bez przerwy.
     Niestety, ten potworny apetyt jest nie do okiełznania, nigdy nie lubiłam słodyczy, a teraz bez przerwy mam na nie ochotę :/ Przytyłam w ciągu dwóch miesięcy ok 8 kilo, jednak skoro już odzyskałam siły witalne i trzeźwe myślenie – jedzenie zastępuję wodą, a wieczorem gimnastykuję się przez 40 do 60 minut, myślę, że wkrótce zrzucę nadwagę. Innych skutków ubocznych nie zaobserwowałam, ogólnie lek działa tak jak powinien, oprócz nadbagażu jestem z niego bardzo zadowolona.

    8. Opinia użytkownika o Mirtor :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     2

     Witam. Mirtor przepisał mi lekarz z wiadomych powodów. Wcześniej brałam Morfeo. Śmiało mogę powiedzieć, że zdecydowanie Morfeo. Po nim spałam spokojnie, może raz w nocy budziłam się, a po Mirtorze, dziwnie sie czułam-ciągle mi się chciało coś jeść, w nocy budziłam się kilka razy ”do lodówki ”- odstawiłam sama. Przytyłam w ciągu zaledwie może 4 tyg. około 6 kg.

    9. Opinia użytkownika o Mirtor :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     8

     Biorę lek drugi tydzień dlatego co do skuteczności dałam 4 gwiazdki. Zaczęłam od 1/4 tabletki 30mg. Na początku przez trzy dni byłam okropnie senna, poza tym żadnych innych skutków ubocznych nie zauważyłam. Oczywiście apetyt mi się bardzo poprawił, a to uznaję za pozytywny skutek. Przez parę lat miałam wstręt do jedzenia, a teraz cieszę się jedzeniem. W ciągu tygodnia przytyłam 1kg, a dziś mija 2 tydzień i na razie nic więcej nie przybyło niestety, ale wszystko przede mną ,tak myślę. Co do działania na nastrój to zauważyłam, że spokojniej zachowuję się w sytuacjach stresowych, a to już dużo jak dla mnie. Odezwę się po miesiącu stosowania tabletek. Chcę jeszcze dodać że lekarz przypisał mi fluoksetynę i trittico po tych lekach było zero apetytu, natomiast samopoczucie leprze. Sama zmieniłam na mirtor i jestem zadowolona z mojej decyzji. Czyli lekarze mogą się czasem mylić…

    10. Opinia użytkownika o Mirtor :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     2

     Odstawiłam ANAFRANIL ,WŁAŚNIE ZE WZGLĘDU NA JASKRĘ. oD 1O DNI BIORĘ MIRTOR 15 MG. lEPIEJ ŚPIĘ ,ALE SNY!…. Apetyt ogromny. Bóle głowy [poranne],jakaś dziwna niezborność myśli. Ogólnie ,gorzej niż po Anafranilu.

    11. Opinia użytkownika o Mirtor :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     8

     Oplacalnosc

     10

     Prawdopodobnie najlepszy lek, jaki kiedykolwiek brałam (a mam duuuże doświadczenie). Pierwszy tydzień łykania jest ciężki, bo senność jest ogromna, później człowiek funkcjonuje, jak nowo narodzony. Wreszcie śpię (żywe sny to dodatkowe uatrakcyjnienie), po dwóch miesiącach przytyłam ledwie trzy kilo i apetyt już się unormował. Nie otępia, powoli zaczynam wychodzić do ludzi – zaskakująca zmiana z głębokiego introwertyzmu w stronę życia społecznego ;).
     To dopiero dwa miesiące, więc zobaczymy, co będzie dalej. Ale jestem pełna optymizmu :).

    12. Opinia użytkownika o Mirtor :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     8

     Biorę mirtor od 4 tygodni „straszki” minęły, czuję sie wspaniale, ale…. Wilczy apetyt i 5 kilo do przodu

    13. Opinia użytkownika o Mirtor :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     10

     Mnie bardzo pomaga, mimo że biorę małą dawkę. Ustały lęki i skłonności autodestrukcyjne. Do leczenia stricte depresji łączę mirtor z paroksetyną (również małą dawką, bo kończę powoli ten etap leczenia).
     Skutki uboczne odczuwałam przez dwa dni. Było to uczucie senności. Pierwszego dnia wzięłam 1/3 tabletki przed pójściem do łazienki i prawie zasypiałam pod prysznicem. Następnego dnia rano wstałam ok. 11, ale zaraz położyłam się znowu i spałam prawie do 15. Do tego wilczy apetyt, zwłaszcza na słodycze. Tak było przez dwa dni, ale wszystko wróciło do normy. Sny może rzeczywiście sie zmieniły, ale nie są to koszmary i nie budzą mojego niepokoju.
     Dla mnie ten lek jest bardzo dobry. Postanowiłam tu napisać, bo widzę same negatywne opinie. Oczywiście są na pewno prawdziwe, ale nie jedyne. Jak w przypadku wszystkich leków, ze szczególnym uwzględnieniem psychoaktywnych, u każdego może zadziałać inaczej.

    14. Opinia użytkownika o Mirtor :

     Witam, ja juz z piąty lek biorę i boje się ich brać sulpiryd, hydroxyzynium, depralin i mirtor w tamtym roku miesiąc i teraz psychiatra znów mi przepisał, ale pobrałem tydzień i znów lęk że go biorę i szkodzę organizmowi ze się przyzwyczai i będę musiał brać cały czas a jestem 30 letnim chłopakiem i od 5 lat nawet dziewczyny nie szukam, bo co pójdę na imprezę to na drugi dzień umieram z bólu żołądka i od razu lęk mnie ogarnia i nerwica po alkoholu, proszę o pomoc.

    15. Opinia użytkownika o Mirtor :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     8

     14kg więcej i lekkie samopoczucie nic więcej

    16. Opinia użytkownika o Mirtor :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Po 2,5 miesiącach stosowania przytyłam 15 kg… A na bezsenność nic nie podziałało.

    17. Opinia użytkownika o Mirtor :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     6

     Przyrost masy ciała znaczny 6kg w 2 m-ce . Trudność w ogarnięciu się z rana (wstać przed 10 rano to nie lada wyzwanie) a jak się już wstanie to nie można skupić myśli. Efekt pozytywny brania leku oceniam na minimum.
     Biorę dawkę 20mg.

    18. Opinia użytkownika o Mirtor :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Jak można porównywać Mirtazepam do SSRI ? w ogóle SSRI jest na rynku 1(escitilopram) reszta to mixy i niech psychiatrzy się tego nauczą wreszcie;

     Mirtazepam jest SUPER…. ale na- początek depresji na NOC!! jako dodatek do SSRI/NDRI/SNDRI/SNRI branych na dzień.

     Ja niewiem jak w badaniach mogą takie bzdury wypisywać… jesu …mirtazepam człowieka „odetnie” od doświadczeń negatywnych a nie z aktywizuje do radzenia sobie z nimi; to po 1sze a po 2gie jest to NAJLEPSZY IMO środek na SEN! 15mg i po 20min hrumhrum; po 30+mg można przespać cały dzień; …

     A i sprawa pomijana chyba zbyt często… SNY zanoszą człowieka w ten inny świat; …niekoniecznie koszmary; ale raczej sny tak REALNE i DŁUUUGIE ,że rano człowiek dochodzi do siebie i sobie myśli WTF!! ..ostro realne ,aż za bardzo czasem.

    19. Opinia użytkownika o Mirtor :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     8

     Powiem tak… Bralem mirtor (zamiennie mirtagen) razem z efectinem przez 6 miesięcy. Dziś czuje sie dobrze, choć dopiero zacząłem leki odstawiać. Mirtor Bralem na noc i faktycznie wieczorami strasznie chciało mi sie jeść i spać. Mocno przytyłem. Trochę w ciągu dnia byłem spowolniony. Może nie tak bardzo, ale dla osób, które dobrze mnie znały, zmiany były widoczne. Czasami miałem poczucie, jakbym spoglądał na świat przez zamglona szybę… z jakimś dziwnym, nienaturalnym spokojem, nierzadko nieadekwatnym do sytuacji. Czy było warto…myślę, ze tak, bo nie wyobrażam sobie życia takiego, jakim było ono wcześniej, to jest depresyjnego, z bolami nie tylko psychicznymi, ale zgoła fizycznymi. jakie skutki uboczne, sa naprawdę, tego na razie nie jestem w stanie w pełni ocenić…

    20. Opinia użytkownika o Mirtor :

     Skutecznosc

     2

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     6

     HALO WSZYSTKIM BRAŁAM TEN LEK 3 MIESIĄCE NIE POZBYŁAM SIĘ DEPRESJI NERWÓW STRESU JESTEM BARDZO AGRESYWNA, NERWOWA, NA DODATEK PRZYTYŁAM 5 KILO W 3 MIESIĄCE, A NIE UMIAŁAM PRZYTYĆ KILOGRAMA PRZEZ 10 LAT. TRUDNO MI TO OKREŚLIĆ, ALE MI NIE POMÓGŁ, A OSŁABIENIE I NIECHĘĆ WSTAWANIA MAM DO DZIŚ, A 2 MIESIĄCE TEGO NIE BIORĘ. POPRZESTAWIAŁAM TYLKO NATURALNY ZEGAR BIOLOGICZNY I NAROBIŁAM KAKAŁU, NIE POTRZEBNIE

    21. Opinia użytkownika o Mirtor :

     Skutecznosc

     6

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     2

     Witam.
     Brałem Mirtor rok czasu. Lek pomagał, zmagał apetyt, zgłębiał sen. Jedyny minus tego specyfiku, to pogarszanie wzroku przy większych dawkach… Objawy to duże ciśnienie w gałce ocznej, co może powodować złe widzenie i bóle głowy. Ostatnio zrobiłem badanie oczu (DNO OKA) i wyszło, że mam uszkodzone nerwy wzrokowe, dzięki podwyższonemu ciśnieniu w gałce ocznej!!!. Lekarz prowadzący poinformował mnie, że mam początki jaskry, a mam dopiero 30 lat. Tak, więc wyleczyłem depresje i przez niewiedzę zapoczątkowałem nową nie uleczalną chorobę, jaką jest jaskra…
     Teraz nie wiem, co jest lepsze… Żyć z depresją czy do końca życia walczyć o wzrok??!!
     Jeśli zdecydujesz się na Mirtor musisz bacznie kontrolować swój wzrok i raz na jakiś czas konsultować się z okulistą. Mój przypadek może być jeden na milion, ale warto zwrócić na to uwagę, bo wzrok ma się tylko jeden!!

    22. Opinia użytkownika o Mirtor :

     Skutecznosc

     4

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     2

     Miałam problem z depresją i dostałam Mirtor po tym jak ssri nie zdały egzaminu. Od razu zauważycie bardzo wzmożony apetyt, szczególnie wcześnie rano i wieczorem. Nie mam bardzo silnej woli, dlatego poddawałam się jedzeniu i przytyłam 5 kilo chyba w miesiąc. Po tym specyfiku bardzo łatwo jest usnąć i dlatego powinno się go brać późno wieczorem. Nie liczcie natomiast na miły sen. U mnie przynajmniej częstość i intensywność koszmarów nocnych podwyższyła się diametralnie. Nie piszę o ogólnym uczuciu rozbicia, senności i otumania, bo to wspominała już dziewczynana6, ale mogę to potwierdzić.

    23. Opinia użytkownika o Mirtor :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     6

     Po kilku miesiącach mixu Mirtoru i Alventy mogę chyba powiedzieć coś o tych lekach. Pierwsze dwa miesiące ta mieszanka działała pobudzająco, ale potem zupełnie się zmieniło i teraz mam problemy z ciągłą sennością. W weekendy potrafię przespać większą część doby i ciągle być zmęczona. Mam też problem z wybuchami gniewu. Nigdy nie byłam agresywna, ale po lekach potrafię trzasnąć dzwiami, czy krzyczeć przez kilkanaście minut na męża. Mąż wie, że to są efekty leków, więc łatwo mi wybacza, z resztą jesteśmy małżeństwem z małym stażem i ciągle bardzo się kochamy. Jeśliby nie byłoby wspomnianych kiepskich skutków ubocznych leki bym polecała, bo mój nastrój jest dobry, a to w moim przypadku sytuacja raczej nietypowa.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.