Vigantoletten

Produkt leczniczy dla osób, które leczą osteoporozę, czy też krzywicę oraz osteomalację kości dla dorosłych i dzieci. Witamina D zawarta w tym produkcie uzupełnia niedobory w organizmie, przez co zapobiega jednocześnie chorobą związanym z brakiem tej witaminy. Lek dostępny w aptekach w dwóch dawkach: 1000 j.m. oraz 500 j.m. Mniejsza dawka leku jest idealna nawet dla noworodków.

Collaflex

Collaflex to nowy lek w formie tabletek. Zgodnie z danymi producenta zawiera opatentowane składnik z gupy kolagenu w celu zapewnienia odpowiedniej budowy tkanki kostnej Składniki są dobrane w celu ochrony oraz odbudowy tkanki kostnej

ArthroStop

ArthroStop nazwa grupy preparatów, których głównym składnikiem jest glukozamina. Działanie glukozaminy nie jest potwierdzone przez poważne badania naukowe, jednak nie wpływa to na fakt, że wciąż jest traktowana, jako remedium na choroby stawów. Pozytywną stroną ArthroStopu jest to, że poza glukozaminą zawiera również inne składniki ziołowe, mineralne i witaminy. Np. ArthroStop Plus zawiera imbir, mangan i witaminę C.

Moilec

Moilec to nowy lek stosowany jako preparat przeciwzapalny i przeciwbólowy przy bólach kostno-stawowych i mięśniowych, w zwyrodnieniu stawów czy chorobach rematoidalnych. Substancja czynna to 7,5 mg meloksykamu (Meloxicamum). Lek Moilec można przyjmować raz dziennie.

Aflexin

Aflexin to środek w postaci tabletek podawanych doustnie do połknięcia. Jest to substancja suplementu diety, którą należy stosować zapobiegawczo, regularnie. Nie jest to w żaden sposób lek i nie leczy skutków chorobowych. Lek stosować należy przeciwko chorobom stawów i chrząstki kostnej.  Pomaga w zapobieganiu bólu rematycznego oraz wszelkich bóli pochodzących od stawów. Wg producenta zapewnia ochronę przed nieprzyjemnego uczucia „skrzypiących stawów”

Odnovit

Jednym z preparatów wspierających zdrowie naszych stawów jest odnovit. Skład preparatu jest bardzo prosty: zawiera glukozaminę (w postaci siarczanu), oraz witaminę C. Forma glukozaminy jest tutaj bardzo ważna, bo o ile środowisko medyczne sceptycznie wypowiada się o ewentualnych dobrych dla zdrowia skutkach sięgania po inne formy glukozaminy (np. stosowanie chlorowodorku glukozaminy), o tyle największe nadzieje właśnie wiązane są z siarczanem.
Odnovit możemy kupić w postaci saszetek. To, co w niej się znajduje powinniśmy rozpuścić w połoie szklanki wody. Taki roztwór pić powinniśmy dwa razy na dzień. W aptekach dostać możemy także suplement w postaci tabletek, w opakowaniach po 60, bądź po 120 tabletek.

Ketoprofen

Altacet

Altacet to lek stosowany przy oparzeniach i bólach stawowych. Zmniejsza obrzęk oraz łagodzi ból. Altacet używa się poprzez nałożenie maści w postaci żelu na zaczerwienione i poddane zapaleniu obszary skóry. Niekiedy również stosuje się do łagodzenia bólu oparzeniowego (po długotrwałym opalaniu się na słońcu). Nie posiada działania bakteriobójczego.

Niekiedy używany do zmniejszenia bólu stawów choć jego przeznaczenie jest odmienne.

Dicloziaja

Dicloziaja firmy Ziaja to preparat w postaci kremu do stosowania na skórę. Dicloziaja stosuje się przy dolegliwościach takich jak bóle mięśni i stawów. Bóle pleców oraz nadwyrężonych ścięgien również mogą być łagodzone i stanowić dolegliwości zwalczane przez krem. Dicloziaja  to żel dostępny bez recepty.

4Flex

4Flex to według producenta i reklam substancja nowej generacji. Ma przysłużyć się ochronie stawów i kości. Warto jednak zauważyć iż NIE jest to lek a jedynie suplement diety. Należy jednak przypuszczać iż skład zaproponowany będzie mieć wpływ na nasze kości po długotrwałym zażywaniu. Podawany jest w formie saszetek do rozpuszczenia. Nie można traktować go jako substytutu innych leków gdyż jego działanie to wspomaganie rozwoju i zapewnienie odpowiedniego poziomu substancji.

istnieje kilka rodzajów 4Flex skierowanych do różnych grup odbiorców:

  • 4Flex
  • 4Flex Classic
  • 4Flex Sport

4Flex sport to substancja o produkt o zwiększonej ilości L-karnityny, która wspomaga dodatkowo przemianę materii.