Olanzapina

Poznaj bliżej lek Olanzapina:

Witaj na stronie, na której znajdziesz nie tylko informacje z ulotki o leku ale także poznasz prawdziwe historie i opinie ekspertów o Olanzapina. Rzetelne opinie ekspertów, historie pacjentów wraz z informacjami o alternatywnych zamiennikach wraz z cenami i refundacją NFZ przedstawiamy byś byś była / był świadomy w momencie ich zakupu. Poznaj lepiej skutki uboczne Olanzapina i zweryfikuj reklamy leku i sprawdź czy jest tak dobry, a może są lepsze zamienniki. Zawsze doceniamy twoją opinię, więc proszę pomóż nam rozwijać ta stronę i zostaw swój komentarz o leku dla innych.

Napisz swoją opinię o tym leku


Ocena Olanzapina

Jeśli zwykłe informacje z ulotki Olanzapina Ci nie wystarczają, a sponsorowane artykuły na innych stronach nie przemawiają do Ciebie to sprawdź prawdziwe historie o Olanzapina i opinie ekspertów

Przeczytaj wszystkie opinie naszych użytkowników

Napisz swoją opinię o tym leku


Opis leku Olanzapina

Lek olanzapina, znany również pod nazwą Zyprexa, jest lekiem przeciwpsychotycznym, który jest stosowany w leczeniu schizofrenii i zaburzeń lękowych. Olanzapina jest szeroko stosowana w leczeniu zaburzeń związanych z psychozy, takich jak choroba afektywna dwubiegunowa i inne zaburzenia psychotyczne.

Lek olanzapina jest dostępny w postaci tabletek lub kapsułek o zróżnicowanych dawkach. Zazwyczaj pierwsza dawka wynosi 2,5 mg do 5 mg dziennie. Ten poziom dawki może być zwiększony co kilka dni, aż do poziomu 10 mg dziennie. Dawka maksymalna wynosi 20 mg dziennie. Wiele osób wymaga niższych dawek w porównaniu do tych rekomendowanych lekarzem. U niektórych osób dawka może być zmniejszona, jeśli wystąpią działania niepożądane. Występowanie działań niepożądanych powinno być ściśle monitorowane, a dawka powinna być dostosowywana do właściwego leczenia i kontrolowania objawów chorobowych.

Potencjalne zamienniki leku olanzapiny dostępne w Polsce to chlorowodorek risperidonu (Risperdal), chlorowodorek aripiprazolu (Abilify), chlorowodorek quetiapiny (Seroquel) i chlorowodorek lurasidony (Latuda). W przeciwieństwie do olanzapiny, wszystkie te leki są dostępne w postaci zastrzyków. Chlorowodorek risperidonu jest uważany za bardziej skuteczny w leczeniu schizofrenii i innych zaburzeń psychotycznych, ale jest słabo tolerowany przez wielu pacjentów. Chlorowodorek aripiprazolu, chlorowodorek quetiapiny i chlorowodorek lurasidony są uważane za bardziej tolerowalne, ale również za mniej skuteczne leki przeciwpsychotyczne niż olanzapina.

Nim decyzja zostanie podjęta o przejściu z leku olanzapina na lek zastępczy, konieczne jest omówienie z lekarzem wykwalifikowanym wszystkich dostępnych opcji. Należy rozważyć wszystkie plusy i minusy każdego leku przed podjęciem decyzji, czy przejść na zastępczy. Ponadto, przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku, należy uzyskać pełną informację na temat jego skutków ubocznych, właściwości i działania.


Gdzie można kupić Olanzapina?

Sprawdź gdzie kupić Olanzapina. Poszukaj najlepszej lokalizacji oraz ceny by zamówić. Zawsze porównaj cenę i dostępność leku Olanzapina w aptece.

Użyj poniższej wyszukiwarki, kliknij SZUKAJ by rozpocząć


Olanzapina składniki i działanie

Poznaj skład Olanzapina i zastosowanie na dolegliwości
Sprawdź inne leki i przeczytaj opinie o nich

Olanzapina jest stosowany w wypadku: Zobacz Inne,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.