Ketonal


Czym właściwie jest Ketonal.

Ketonal to nazwa leku zawierającego stosowany w całym świecie ketoprofen. To w miarę silny lek przeciwbólowy. Stosowany jest przy poważnych, utrudniających w dużym stopniu życie bólach nawracających, na przykład związanych z reumatyzmem. Ketonal używany jest także często po operacjach, lub przy urazach sportowych. Czasami ketonal znajduje swoje użycie w stomatologii, przy bardzo silnych bólach zębów.

Jakie są formy ketonalu i czy jest to lek na receptę?

Najpopularniejszą formą ketonal -u są tabletki, oraz w przypadku leczenia bólu pourazowego ? żel. W aptece można również dostać plastry zawierające ketonal. Z przykrością muszę napisać, że ketonal jest na receptę i aby zdobyć lek trzeba najpierw udać się do lekarza.

Czy używając leku ketonal możemy narazić się na skutki uboczne?

Ketonal to silny lek i musimy liczyć się z tym, że nie jest to lek pozbawiony możliwych skutków ubocznych. Skutki uboczne zależą od drogi podania ? z całą pewnością podanie leku w formie żelu jest drogą bezpieczniejszą.
Nieprzyjemności związane z działaniami niepożądanymi mogą przyjąć postać bólów brzucha. Możliwe że przy stosowaniu ketonal ?u rzadziej chodzić będziemy do ubikacji, lub ilości oddanego moczu będą mniejsze. Możemy doświadczyć także bólu głowy i podniesionego ciśnienia krwi.

Pierwsze opinie ludzi biorących ketonal:

Mam cały czas zapas na wypadek bolesnych miesiączek. U mnie jest tak, ze najsłabszym lekiem jest ibuprom, potem mocniejsza jest pyralgina, a najmocniejszy to ketonal. Staram się jednak go unikać, bo słyszałam historie o tym, że wpływa wyjątkowo negatywnie na wątrobę. To zdanie pielęgniarek jednego ze szpitali w Łodzi, więc osób, które środki przeciwbólowe podają często pacjentom.

Napisz swoją opinię o Ketonal


Cena Ketonal
Skutki uboczne Ketonal
Dawkowanie Ketonal
Zamienniki Ketonal
Forum Ketonal
Najnowsza opinia o Ketonal
Zastosowanie i składniki Ketonal
Gdzie można kupić Ketonal?

Opinie o Ketonal (66)

Ketonal, ocena średnia

7

Skutecznosc

77/10

  Brak skutków ubocznych

  59/10

   Oplacalnosc

   74/10
    1. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Skutecznosc

     8

     Oplacalnosc

     8

     Dostałam Ketonal na zmiany zwyrodnieniowe w kolanie, gdyż ból w ogóle nie pozwalał na normalne funkcjonowanie. Niestety po 1 tabletce już w nocy był horror, biegunka podbarwiona krwią, ból brzucha głowy od rana, straszne… Nie wiem, ale drugiej tabletki już nie wezmę…. Na ból pomógł na tyle, że mniej boli i jest znośnie, skutki uboczne okropne.

    2. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Skutecznosc

     9.8

     Używam tego leku od 2000 r i nie odczuwam żadnych skutków ubocznych, ale nie konsumuje żadnych innych leków, ani suplementów- może dlatego ketonal mi nie szkodzi, a że bólu kręgosłupa nie przeskoczę, więc zażywam ketonal i bardzo mi pomaga- dzięki temu lekowi jestem sprawna fizycznie, nie pokrzywiona i nie mam grymasu bólu na twarzy- dziwie się, że wielu twierdzi, że ketonal jest zabójcą.

    3. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Skutecznosc

     4.6

     Brak skutków ubocznych

     1.7

     Oplacalnosc

     5.6

     Po cesarskim cięciu niewiele mi ten lek pomagał. Dawniej jak go brałam na ból przez dłuższy okres czasu, to bolały mnie nerki i żołądek.

    4. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Czy ketanol fore, czy inni ketanlów są antbiothkami?

    5. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Skutecznosc

     5

     Brak skutków ubocznych

     0.5

     Oplacalnosc

     0.2

     Zażyłam ketonal na ból brzucha, przestał mnie boleć, lecz na następny dzień przeżyłam koszmar. Całą noc nie spałam, głowa boli mnie do tej pory. Przed chwilą się przespałam i trochę ulżyło.

    6. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Skutecznosc

     9.8

     Lek, który pomaga w silnych bólach, ale ma bardzo groźne skutki uboczne, przede wszystkim, silne bóle żołądka…

    7. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Super lekarstwo, biorę je nawet wtedy, gdy mnie nic nie boli. Pomaga mi na bóle głowy, menstruacyjne. Jest również doskonałym środkiem na bóle zębów. Polecam 10/10.

    8. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Brak skutków ubocznych

     10

     Po zażyciu ketanolu forte poczułam się fatalnie, dostałam biegunki zabarwionej na brązowo- czerwono i bolał mnie brzuch, jak było mi niedobrze, miałam brać ketanol co 12 godzin, niestety drugiej tabletki już nie wzięłam. Przeżyłam horror biorąc to lekarstwo.

    9. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Dawniej często brałem i zniszczył** mi żołądek!

    10. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     5.1

     Oplacalnosc

     9.5

     Kiedyś pomagał na bóle menstruacyjne. Brałam i nadal biorę ketonal duo niestety przestaje działać. Na działanie czekam ok 2 godzin i ono nie likwiduje bólu jak wcześniej, a delikatnie go ogranicza. Ból nadal jest tylko trochę mniejszy..

     1. Opinia użytkownika o Ketonal :

      Nie bierz ketonal, bo zniszczysz sobie wątrobę… Pozdrawiam

    11. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Jeśli państwo piszą w języku polskim to proszę używać poprawną formę odmiany: ketonal – ketonalu. To nie jest angielszczyzna! Polski język jest wysublimowany i piękny, choć bardziej złożony gramatycznie. To producenci boją się odmian językowych, bo to ograniczone umysłowo towarzystwo. My bądźmy sobą…
     Pozdrawiam.
     P.S. I nie używajmy wielkiej litery na początku wyrazu przy nazwie jakiegokolwiek produktu /chyba że po kropce/ :)

    12. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     8

     Na bóle kręgosłupa i stawów w zmianach zwyrodnieniowych bardzo skuteczny, w każdym razie dla mnie.

    13. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Skutecznosc

     8

     Brak skutków ubocznych

     6

     Oplacalnosc

     8

     Lek, który bardzo pomaga na bóle migrenowe. Nie można brać go często. W moim przypadku po zażyciu tabletki występują bóle brzucha, ale nie są one na tyle mocne aby utrudniać mi funkcjonowanie. Po około 30 minutach uśmierza ból migrenowy, tylko jest sie po nim troszkę sennym. Według mnie nie uzależnia.

    14. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     4

     Oplacalnosc

     10

     Ja miewam bóle głowy tak silne, że nic poza Ketonal-em mi nie pomaga.
     Ani Ibuprom ani Pyralgina.
     To jedyny lek który wyciąga mnie z koszmaru migreny. O dziwo jak po innych boli mnie żołądek i nawet czasem wymiotuję to po Ketonal-u nie mam tak dolegliwości.
     W ulotce pisze, że jest na bóle stawów i reumatyczne ale z migreną równie dobrze sobie radzi.

    15. Opinia użytkownika o Ketonal :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     10

     Oplacalnosc

     10

     Najlepszy lek przeciwbólowy, jaki dotąd stosowałam. Ketanol po raz pierwszy dożylnie otrzymałam po operacji wyrostka – był niezastąpiony, pozwalał normalnie funkcjonować, po 48h podawania dożylnego dostawałam zastrzyki, potem kapsułki. Nic się nie działo niepożądanego. Ketanol pomógł mi przy ostrych bólach miesiączkowych (wymioty, biegunka, omdlenia)- dostałam zastrzyk przy wezwaniu lekarza – ból zniknął natychmiast!
     Obecnie stosuję go w kapsułkach 100mg przy wyrwaniu 8mki, pomaga, gdy kończy działanie – ból jest nie do zniesienia:( Wiem, że będę musiała zażywać go do 14 dni ok 3 razy na dobę, póki co zażywam 5 dni i nie mam żadnych skutków ubocznych. Używam go wraz z lekiem osłonowym. U mnie działanie ketanolu w kapsułkach trwa około 6,5 godziny.
     POLECAM

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.