Acard

Acard jest lekiem stosowanym do leczenia dławicy piersiowej. Lek występuje w postaci tabletek, kapsułek oraz syropu. Zazwyczaj zaleca się przyjmować jedną tabletkę lub jedną kapsułkę dwa razy dziennie. Lek należy przyjmować z pożywieniem lub bez niego. Leku Acard nie należy stosować w połączeniu z alkoholem.

Dawkowanie syropu Acard zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Zazwyczaj zaleca się, aby dorosły pacjent przyjmował łyżeczkę syropu trzy do czterech razy dziennie lub według wskazań lekarza. Dzieciom zaleca się stosowanie mniejszych dawek syropu, w zależności od wieku, masy ciała i potrzeb. Syrop można przyjmować z jedzeniem lub bez niego.

Acard jest skuteczny w leczeniu dławicy piersiowej i może być stosowany w połączeniu z innymi lekami, takimi jak nitrogliceryna. Ważne jest, aby przestrzegać zalecanych dawek i nie przekraczać zalecanego stosowania.

Acard ma wiele potencjalnych zamienników lub leków o podobnym działaniu do tego leku, które są dostępne w Polsce. Należą do nich: Isoptin (inna nazwa to Verapamil), Uniloc (Inna nazwa to Propranolol) oraz Carvedilol. Isoptin i Uniloc mogą być stosowane w formie tabletek, a Carvedilol w postaci tabletek lub syropu.

Zanim zaczniesz przyjmować jakikolwiek zamiennik lub odpowiednik Acard, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Lekarz może zdecydować, który zamiennik będzie odpowiedni dla pacjenta i jaką dawkę należy stosować. Wszystkie leki zamiennikowe powinny być przyjmowane zgodnie z zaleceniami lekarza.

Metohexal

Nebispes

Specjalnie dla najważniejszych dla nas Użytkowników dodajemy ten lek.
Jak na razie nie ma dostępnego opisu ale pojawi się wkrótce… :)

Metocard

Amlozek

Amlozek to lek zawierający substancję czynną o nazwie amlodypina. Podobnie, jak inny lek o nazwie nitrendypina należy do grupy leków, tzw. Brokerów kanału wapniowego. Są to leki, które obniżają ciśnienie tętnicze, zmniejszają siłę skurczu mięśnia sercowego. Można go stosować zarówno do przewlekłego obniżania ciśnienia, jak i dla jego doraźnych efektów. Często stosowany jest zarówno, jako jedyny lek, ale także może być używany w leczeniu skojarzonym. Po amlozku zdarzają się objawy uboczne zwykle jest to zmęczenie (u 4, 5% przypadków stosowania), lub obrzęki obwodowe (nawet 10%pacjentów odczuwa ten skutek uboczny)

Beto

Metoprolol

Metoprolol jest lekiem stosowanym w leczeniu nadciśnienia, dławicy piersiowej, astmy oskrzelowej a także nadciśnienia płucnego. Jest on dostępny w formie tabletek w dawkach 25mg, 50mg, 100mg lub 200mg.

Metoprolol działa, poprzez hamowanie aktywności receptorów beta, co powoduje obniżenie ciśnienia krwi i zmniejszenie obciążenia serca. W przypadku dławicy piersiowej, Metoprolol hamuje skurcz naczyń krwionośnych w sercu, zwiększając objętość wyrzutową i zmniejszając dopływ krwi do mięśnia sercowego.

Metoprolol powinien być przyjmowany zgodnie z zaleceniami lekarza. Zazwyczaj zalecana dawka wynosi od 25-100mg na dobę, w zależności od wskazań. Można go przyjmować dwa lub trzy razy na dobę, w zależności od zalecenia lekarza. Mogą być również zalecane dawki podwójne (200mg na dobę). Jeśli istnieje zagrożenie dla życia, może być zalecana dawka dobowa nawet do 450 mg.

Leku nie powinny przyjmować osoby z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby lub nerek, zaburzeniami rytmu serca, nadwrażliwością na Metoprolol lub inne leki beta-blokerowe oraz ludzie cierpiący na astmę oskrzelową. Przed przyjęciem Metoprololu należy poinformować lekarza o wszystkich innych lekach, które się przyjmuje, aby uniknąć potencjalnych interakcji.

Istnieją również potencjalne zamienniki i odpowiedniki leku Metoprolol, które są dostępne w Polsce. Są to takie leki jak: Metocard, Lopresor, Beloc i Egilok. Metocard i Lopresor są produkowane przez ten sam producent i są identyczne pod względem składu. Beloc jest również lekiem beta-blokerowym, zawierającym tę samą substancję czynną, choć różnią się one w sposobie działania i składzie. Egilok jest lekiem dostępnym w formie tabletki i proszku do sporządzania roztworu doustnego, który zawiera substancję czynną o nazwie metoprololsuksymal.

Wszystkie leki beta-blokerowe powinny być przyjmowane zgodnie z zaleceniami lekarza i zawsze należy skonsultować się z lekarzem przed zmianą dawki lub leków.

Betaloc

Bisocard

Bisocard to kluczowy preparat kardiologiczny należący do grupy beta blokerów. Jego składnikiem, któremu zawdzięczamy działanie jest bisoprolol.
Bisocard zalecany jest przy nadciśnieniu, oraz przy profilaktyce przeciwzawałowej. Przede wszystkim po to by po przebytym zawale serca, ograniczyć szanse jego ponownego wystąpienia. Przepisywany jest równie często przy chorobie niedokrwiennej serca (zmniejszony przepływ krwi do tego narządu). Po podaniu bisocardu zmniejsza się aktywność mięśnia sercowego, przez co nawet ograniczony przez chorobę niedokrwienną przepływ krwi, a wraz z nią tlenu, oraz substancji odżywczych, jest wystarczający.
W przypadku nadciśnienia lekarze częściej wybierają bisocard niż inny beta bloker, jakim jest propanolol. Wynika to z silniejszego działania obniżającego ciśnienie tego pierwszego.
Lek tak silny, ale i tak skuteczny jak bisocard nie jest pozbawiony skutków ubocznych. Możemy odczuć spowolnienie akcji serca, osłabienie, uczucie zimna i drętwienia koniuszków palców. U części pacjentów pojawiają się bóle głowy, a także senność.

 

Amlopin