Pramolan

3,6 [69]

Tagi: , ,

Lek o nazwie pramolan zawiera opipramol. Pramolan teoretycznie należy do grupy trójcyklicznych leków antydepresyjnych, lecz faktycznie jego działanie różni się od tego wykazywanego przez większość leków trójcyklicznych. Ma oczywiście działanie antydepresyjne, jednak mechanizm tego działania w przypadku pramolanu nie opiera się na wychwycie zwrotnym którejś z monoamin. Poza wspomnianym działaniem antydepresyjnym Pramolan ma bardzo silne działanie zwalczające nerwicę (w tym nerwice uogólnione). O ile używanie alkoholu przy prawie wszystkich innych antydepresantach jest odradzane w ulotce właściwie z zasady, o tyle alkohol przy Pramolanie faktycznie może być szkodliwy.

Najnowsza opinia o Pramolan:

„Mam tężyczkę od 20 lat. Ostatni stres spowodował nawrót, lęki, duszności, myśli ze po co żyć. Dostała Promolan 1 tab. na noc. Na razie biorę 1/2, powoli dojdę do 1 szt….” [czytaj więcej poniżej]

Pramolan otrzymał ocenę średnią: 3,6 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 83 opinii

Pramolan jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Zobacz Inne,


Pytania o Pramolan na forum:

  jak odstawić -pramolan?

  dlaczego przytlam?od pramolanu?

  Hej, mam potworne bóle głowy z zawrotami i mdłościami, czy to nerwica?

Masz pytania dotyczące leku Pramolan?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Pramolan:

Pramolan cena:

Lek Pramolan nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Pramolan ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Pramolan?

Oto lista aptek i sklepów z Pramolan:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Pramolan
 1. Pramolan #

  Mam tężyczkę od 20 lat. Ostatni stres spowodował nawrót, lęki, duszności, myśli ze po co żyć. Dostała Promolan 1 tab. na noc. Na razie biorę 1/2, powoli dojdę do 1 szt.

 2. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dobry, wycisza, powoli „wkręca się” – nie ma odjazdów, jest spokój. Delikatnie działa na lęki.

 3. Pramolan #

  Brak skutków ubocznych.

 4. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Pramolan jest dość skutecznym lekiem antydepresyjnym.Wycisza, relaksuje, poprawia także samopoczucie.Dobrze działa na sen. Na ogół jest dobrze tolerowany, choć jak wiadomo tolerancja danego leku to nierzadko sprawa indywidualnej reakcji chorego. Wydaje mi się, że lek ma dość przystępną cenę.

 5. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  od 8 lat choruję na tężyczkę. Okropna choroba, regularnie co miesiąc mam 2, 3 dni wycięte z życiorysu/ omdlenia, zasłabnięcia, kołatanie serca, duszności, brak siły, bezsenność, ostatnio doszły wymioty. Masakra. Znajoma poleciła mi Pramolan, fakt, że przespałam pół dnia ale czy mi pomógł. Chyba czuję się lepiej. No w każdym razie wstałam chwilkę temu i nie zasłabłam.

  • Pramolan #

   Ja też mam tężyczkę. Doskonale rozumiem, jak się czujesz. Szczerze współczuję Tobie i sobie. I mnie też lekarz zapisał Pramolan. Chyba zacznę go brać.

 6. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  2 lata temu zażywałam ten lek i moje życie zupełnie sie odmieniło. Dodam ze cierpię na depresje i nerwice od 15 lat. Jeżeli skutkiem ubocznym można nazwać zbyt dużą senność to dla osoby cierpiącej z powodu nerwicy na bezsenność to SKUTECZNOŚĆ. Depresja ma to do siebie ze często powraca, szczególne jak jesteś osobą wrażliwą, zatem depresja znowu mnie „dopadła” i bezzwłocznie wybieram sie do GP z prośbą o receptę.

 7. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja biorę Pramolan 4 tygodnie. Leczę się na nerwicę. Moje życie juz straciło sens. Codzienna męczarnia zawroty głowy, duszności i dławienie w krtani. Czasami czułam jakbym zaraz miała upaść, po prostu katastrofa. Gdy wyszłam na zakupy to moja wyprawa często kończyła się na pogotowiu. Duże sklepy tłok, dużo ludzi szum i gwar to już było nie dla mnie. Serce zaczynało bić jak młot duszenie i zawroty szum w uszach i przeraźliwy lęk. Nachodziły mnie myśli, że muszę wrócić szybko do domu. W domu czułam się odrobinę lepiej. Najlepiej, gdy byłam sama ja i moje myśli/Które przerażały. Myślałam tylko o tym, że sie źle czuje i że pewnie niedługo umrę. Gdy zasypiałam to po chwili budziłam sie z lękiem i duszeniem. Tak jakbym nagle przestała oddychać. Bałam się ponownie zasnąć śniły mi się koszmary. Słyszałam głosy i inne objawy nie do zniesienia. Poszłam do psychiatry przepisał mi leki. Czułam sie po nich jeszcze gorzej. Potem następne i następne miałam juz dość. Nadzieja na poprawę nikła. I pewnego dnia Spotkałam się z lekiem o nazwie Pramolan. Strzał w dziesiątkę biorę go już 4 tygodnie i czuję się o wiele lepiej. Jedyny skutek uboczny, że troszkę chce się po nim spać i obniża odrobinę ciśnienie, co w moim przypadku jest przydatne, bo leczę sie na nadciśnienie a ze spaniem tez juz było kiepsko. Czuję się świetnie mogę już normalnie funkcjonować. Zaczęłam znów żyć. Minęły zawroty i lęki przy zasypianiu. Nie mam koszmarów nocnych. Są jeszcze duszności w gardle, ale o wiele mniejsze. W tłumie się już poruszam, chociaż jak jest długa kolejka to odchodzę. Jeszcze trzeba trochę czasu. Większość czuje poprawę po 3 tygodniach ja poczułam po kilku dniach. Pramolan uratował mnie, co nie znaczy, że każdemu pomoże. Każdy z nas jest inny. Ale ja jestem wdzięczna za zetknięcie się z tym lekiem. Naprawdę mi pomógł.

 8. Pramolan #

  WITAM KAŻDY JEST PO PRZEJŚCIACH I KAŻDY MA INNE ZDROWIE JA BIORE PRAMOLAN MAM LĘKI NIE POKOJE ARYTMIE TACHYKARDIE I NIE PRZEZ PRAMOLAN PO 2 TAB NASTAWIAM SIĘ, ŻE SIĘ USPOKOJE I TAK JEST

 9. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę pramolan pół tabletki na dzień i na noc przed spaniem kreci się w głowie, wymioty, bóle głowy, jak by człowiek umierał , tragedia , leczę się na lekki po 2 pobiciach brałem wcześniej asentre , seroxan , przestały działać ale ten pramolan jest jak dla mnie tragiczny

 10. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę ten lek przez pół roku. Straciłam syna. Zalecone dwie, trzy tabletki dziennie. Mimo pracy zmianowej, nie zamula. Raczej chyba odwrotnie, kiepsko sypiam, serce często „wariuje”, ale w porównaniu do tego,że niweluje obraz tragedii z przed oczu, da się wytrzymać.Do tego więcej jem, ale w przypadku skrajnej chudości dla mnie dobrze.


Znasz Pramolan? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.