Pramolan

3,6 [72]

Tagi: , ,

Lek o nazwie pramolan zawiera opipramol. Pramolan teoretycznie należy do grupy trójcyklicznych leków antydepresyjnych, lecz faktycznie jego działanie różni się od tego wykazywanego przez większość leków trójcyklicznych. Ma oczywiście działanie antydepresyjne, jednak mechanizm tego działania w przypadku pramolanu nie opiera się na wychwycie zwrotnym którejś z monoamin. Poza wspomnianym działaniem antydepresyjnym Pramolan ma bardzo silne działanie zwalczające nerwicę (w tym nerwice uogólnione). O ile używanie alkoholu przy prawie wszystkich innych antydepresantach jest odradzane w ulotce właściwie z zasady, o tyle alkohol przy Pramolanie faktycznie może być szkodliwy.

Najnowsza opinia o Pramolan:

„Lek bardzo dobry na lek uogólniony i nerwice. Mi pomaga doraźnie. Nie brać za często bo potem trzeba zwiększać dawkę. Nerwy przechadza w dobry nastrój. Polecam przy tym cena atrakcyjna. Aha i ŻADNEGO alkoholu po tym leku. Naprawdę….” [czytaj więcej poniżej]

Pramolan otrzymał ocenę średnią: 3,6 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 87 opinii

Pramolan jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Zobacz Inne,


Pytania o Pramolan na forum:

  jak odstawić -pramolan?

  dlaczego przytlam?od pramolanu?

  Hej, mam potworne bóle głowy z zawrotami i mdłościami, czy to nerwica?

Masz pytania dotyczące leku Pramolan?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Pramolan:

Pramolan cena:

Lek Pramolan nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Pramolan ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Pramolan?

Oto lista aptek i sklepów z Pramolan:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Pramolan
 1. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek bardzo dobry na lek uogólniony i nerwice. Mi pomaga doraźnie. Nie brać za często bo potem trzeba zwiększać dawkę. Nerwy przechadza w dobry nastrój. Polecam przy tym cena atrakcyjna. Aha i ŻADNEGO alkoholu po tym leku. Naprawdę.

 2. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Zaczełęm brac promolan w końcu września. Miała byc jedna tabletka na noc. zaczęłam od połówki. Poczatek był marny. Przymulało i bolało (piekło) w brzuchu) tą dawkę brałam 2 m-ce teraz biorę ćwiartkę na noc jest niezle. Choruję na tężyczkę. kuracje uzupełniam dużymi dawkami magnezu.

 3. Pramolan #

  Mam pytanie do Evelki, ile bierzesz tego pramolanu?. u mnie niby trochę lepiej ale tylko trochę.

 4. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam!Ja walczę z nerwicą okolo 8 lat, po pierwszyn ataku tzn. zaczeło mnie wszędzie jakby mrowić po chwili coraz bardziej i bardziej, doszedł lęk, niepokój, kołatanie serca, duszności aż całą mnie sparaliżowało masakra, było to 8 lat temu, a pamiętam, jakby to było wczoraj szczególnie, jak wracają dolegliwości. Ale wtedy sięgam po cud lek PRAMOLAN biorę przez 2-3 miesiące i jest ok. Pierwszy raz jak zaczełam go brać brałam go około 8-9 miesięcy, to muszę przyznać, że działał znakomicie, skutków ubocznych nie było, teraz jestem senna po nim, ale to wszystko, cena też super, więc polecam

 5. Pramolan #

  Mam tężyczkę od 20 lat. Ostatni stres spowodował nawrót, lęki, duszności, myśli ze po co żyć. Dostała Promolan 1 tab. na noc. Na razie biorę 1/2, powoli dojdę do 1 szt.

 6. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dobry, wycisza, powoli „wkręca się” – nie ma odjazdów, jest spokój. Delikatnie działa na lęki.

 7. Pramolan #

  Brak skutków ubocznych.

 8. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Pramolan jest dość skutecznym lekiem antydepresyjnym.Wycisza, relaksuje, poprawia także samopoczucie.Dobrze działa na sen. Na ogół jest dobrze tolerowany, choć jak wiadomo tolerancja danego leku to nierzadko sprawa indywidualnej reakcji chorego. Wydaje mi się, że lek ma dość przystępną cenę.

 9. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  od 8 lat choruję na tężyczkę. Okropna choroba, regularnie co miesiąc mam 2, 3 dni wycięte z życiorysu/ omdlenia, zasłabnięcia, kołatanie serca, duszności, brak siły, bezsenność, ostatnio doszły wymioty. Masakra. Znajoma poleciła mi Pramolan, fakt, że przespałam pół dnia ale czy mi pomógł. Chyba czuję się lepiej. No w każdym razie wstałam chwilkę temu i nie zasłabłam.

  • Pramolan #

   Ja też mam tężyczkę. Doskonale rozumiem, jak się czujesz. Szczerze współczuję Tobie i sobie. I mnie też lekarz zapisał Pramolan. Chyba zacznę go brać.

 10. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  2 lata temu zażywałam ten lek i moje życie zupełnie sie odmieniło. Dodam ze cierpię na depresje i nerwice od 15 lat. Jeżeli skutkiem ubocznym można nazwać zbyt dużą senność to dla osoby cierpiącej z powodu nerwicy na bezsenność to SKUTECZNOŚĆ. Depresja ma to do siebie ze często powraca, szczególne jak jesteś osobą wrażliwą, zatem depresja znowu mnie „dopadła” i bezzwłocznie wybieram sie do GP z prośbą o receptę.


Znasz Pramolan? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.