Pramolan

3,7 [77]

Tagi: , ,

Lek o nazwie pramolan zawiera opipramol. Pramolan teoretycznie należy do grupy trójcyklicznych leków antydepresyjnych, lecz faktycznie jego działanie różni się od tego wykazywanego przez większość leków trójcyklicznych. Ma oczywiście działanie antydepresyjne, jednak mechanizm tego działania w przypadku pramolanu nie opiera się na wychwycie zwrotnym którejś z monoamin. Poza wspomnianym działaniem antydepresyjnym Pramolan ma bardzo silne działanie zwalczające nerwicę (w tym nerwice uogólnione). O ile używanie alkoholu przy prawie wszystkich innych antydepresantach jest odradzane w ulotce właściwie z zasady, o tyle alkohol przy Pramolanie faktycznie może być szkodliwy.

Najnowsza opinia o Pramolan:

„Witam!! Biorę lek pramolan długo, już nawet nie pamiętam, myślę że ponad 6 lat. Zawsze na noc z małymi przerwami. Bardzo mi pomógł. Miałam silną nerwicę lękową. Zapewniam, że mi włosy nie wychodzą, mam ładne grube włosy. Bardzo polecam, naprawdę pomaga….” [czytaj więcej poniżej]

Pramolan otrzymał ocenę średnią: 3,7 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 94 opinii

Pramolan jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Zobacz Inne,


Pytania o Pramolan na forum:

  jak odstawić -pramolan?

  dlaczego przytlam?od pramolanu?

  Hej, mam potworne bóle głowy z zawrotami i mdłościami, czy to nerwica?

  Koszmary po pramolanie

Masz pytania dotyczące leku Pramolan?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Pramolan:

Pramolan cena:

Lek Pramolan nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Pramolan ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Pramolan?

Oto lista aptek i sklepów z Pramolan:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Pramolan
 1. Pramolan #

  Witam!! Biorę lek pramolan długo, już nawet nie pamiętam, myślę że ponad 6 lat. Zawsze na noc z małymi przerwami. Bardzo mi pomógł. Miałam silną nerwicę lękową. Zapewniam, że mi włosy nie wychodzą, mam ładne grube włosy. Bardzo polecam, naprawdę pomaga.

 2. Pramolan #

  Nie odważyłabym się połknąć trutki, po której wypadają włosy.

 3. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę Pramolan od miesiąca. Skutki uboczne miałam tylko przez jakiś tydzień. Mi osobiście bardzo pomaga, tłumi mi te moje „natrętne głupie myśli” w głowie. Włączył mi tzw. „wisi mi to” przez co się nie denerwuje, myślę trzeźwo, nie stresuję się. Mnie on bardzo odpowiada. Dawka 2x dziennie.

 4. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek bardzo pomógł przy problemach somatycznych (objawy IBS), wyciszył żołądek i jelita, dokuczliwe biegunki i ciągłe skurcze jelit minęły po około tygodniu i to przy zażywnaiu najmmiejszej jednorazowej dawki dziennej. Na początku wywoływał senność, teraz tylko uspokaja i rozjaśnia nastrój. Szkoda,że siła działania słabnie z czasem, aktualnie po wybraniu drugiego opakowania zamierzam go odstawić. Dodam tylko, że nawet benzodiazepiny nie uspokajały mojego przewodu pokarmowego, zaś Pramolan udowodnił, że jednak podłoże problemu leżało głównie w ukl.nerwowym.

 5. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Po trzech latach bez Pramolanu znowu do niego wróciłam . Mam nadzieję ,że zadziała tak dobrze jak trzy lata temu. Leczę się na nerwicę somatyczną. Trzy lata wstecz brałam go pierwszy raz przez 5 miesięcy. Potem przerwa przez trzy lata, choroba nie wracała, ale dr psychiatra ostrzegał , że może wrócić . I tak się stało. Teraz kazał mi brać przez okres 8 do 10 miesięcy i mam zamiar się zastosować do zaleceń.

 6. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Jeden z najtańszych leków na rynku. Mnie mało muli, daje pospać (normalnie to 2-3 godziny snu w nocy i budzą koszmary), wycisza, ale nie na długo. Ciągle do niego wracam po kilku, czy kilkunastu tygodniach.

 7. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę ten lek od niedawna i jest bardzo dobry, jestem spokojniejsza i dużo lepiej się czuje.

 8. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek bardzo dobry na lek uogólniony i nerwice. Mi pomaga doraźnie. Nie brać za często bo potem trzeba zwiększać dawkę. Nerwy przechadza w dobry nastrój. Polecam przy tym cena atrakcyjna. Aha i ŻADNEGO alkoholu po tym leku. Naprawdę.

 9. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Zaczełęm brac promolan w końcu września. Miała byc jedna tabletka na noc. zaczęłam od połówki. Poczatek był marny. Przymulało i bolało (piekło) w brzuchu) tą dawkę brałam 2 m-ce teraz biorę ćwiartkę na noc jest niezle. Choruję na tężyczkę. kuracje uzupełniam dużymi dawkami magnezu.

 10. Pramolan #

  Mam pytanie do Evelki, ile bierzesz tego pramolanu?. u mnie niby trochę lepiej ale tylko trochę.


Znasz Pramolan? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.