Pramolan

3,7 [80]

Tagi: , ,

Lek o nazwie pramolan zawiera opipramol. Pramolan teoretycznie należy do grupy trójcyklicznych leków antydepresyjnych, lecz faktycznie jego działanie różni się od tego wykazywanego przez większość leków trójcyklicznych. Ma oczywiście działanie antydepresyjne, jednak mechanizm tego działania w przypadku pramolanu nie opiera się na wychwycie zwrotnym którejś z monoamin. Poza wspomnianym działaniem antydepresyjnym Pramolan ma bardzo silne działanie zwalczające nerwicę (w tym nerwice uogólnione). O ile używanie alkoholu przy prawie wszystkich innych antydepresantach jest odradzane w ulotce właściwie z zasady, o tyle alkohol przy Pramolanie faktycznie może być szkodliwy.

Najnowsza opinia o Pramolan:

„Choruje na FIBROMIALGIE po ukąszeniu kleszcza, brałam różne leki, które owszem pomagały, ale po powrocie do PRAMOLANU po półrocznej przerwie znów mam ochotę do życia, a bóle kości i mięśni są nadal, ale w takim stopniu, ze mam ochotę żyć. Pozdrawiam i polecam…” [czytaj więcej poniżej]

Pramolan otrzymał ocenę średnią: 3,7 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 98 opinii

Pramolan jest stosowany w wypadku: Na Depresję, Zobacz Inne,


Sprawdź tańsze, lepsze oraz refundowane odpwiedniki leku Pramolan:

Pramolan cena:

Lek Pramolan nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Pramolan ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Pramolan?

Oto lista aptek i sklepów z Pramolan:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Pramolan
 1. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Choruje na FIBROMIALGIE po ukąszeniu kleszcza, brałam różne leki, które owszem pomagały, ale po powrocie do PRAMOLANU po półrocznej przerwie znów mam ochotę do życia, a bóle kości i mięśni są nadal, ale w takim stopniu, ze mam ochotę żyć. Pozdrawiam i polecam

 2. Pramolan #

  Lek PRAMOLAN biorę od wielu- wielu lat z przerwami oczywiście.
  Gdy zaczynałam go brać byłam rozbitym człowiekiem, który bał się wychodzić z domu, a mój żołądek nie przyjmował prawie pokarmów.
  Zaczęłam brać lek dwa lata po chorobie nowotworowej. Ostatnio miałam półroczna przerwę. Wracam do leku od lipca…, żeby nie dopuścić do sytuacji, która miała miejsce zanim zaczęłam przed laty leczenie.
  Jestem Cukrzykiem i ty tez lek wspomaga leczenie choroby.
  Nigdy przedtem, ani nigdy potem nie spotkałam tak przyjaznego organizmowi leku, a włosy mam piękne pomimo,ze przecież po leczeniu p/nowotworowym wypadły…, ale to było zanim zaczęłam brać PRAMOLAN.
  Życzę zdrowia i proszę nie bać się PRAMOLANU on naprawdę POMAGA!!!! – Melisa F.

 3. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lekarz przepisał mi Pramolan na nerwice lękową.
  Na plus zaliczam to, że pramolan bardzo złagodził mi lęki, oraz że nie miałem żadnych objawów ubocznych.
  Na minus, że tylko złagodził a niestety nie zlikwidował lęków.

  Teraz będę pramolan odstawiał, jaka będzie reakcja napisze po kilku dniach.

 4. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Ja biorę ten lek w zasadzie od paru dni, ale jak dla mnie to lipa, bo poza tym, że nie myślę o problemach i dosłownie teraz wisi mi wszystko to różnicy niema. Ale poczekam może za parę dni będzie lepiej. Biorę jedną tabletkę na noc i następnego dnia do południa dochodzę do siebie, dodam tylko ze przy dwójce dzieci ciężko jest się nie złościć, więc ten lek plus jakiś urlop i będzie dobrze.

 5. Pramolan #

  Witam!! Biorę lek pramolan długo, już nawet nie pamiętam, myślę że ponad 6 lat. Zawsze na noc z małymi przerwami. Bardzo mi pomógł. Miałam silną nerwicę lękową. Zapewniam, że mi włosy nie wychodzą, mam ładne grube włosy. Bardzo polecam, naprawdę pomaga.

 6. Pramolan #

  Nie odważyłabym się połknąć trutki, po której wypadają włosy.

 7. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę Pramolan od miesiąca. Skutki uboczne miałam tylko przez jakiś tydzień. Mi osobiście bardzo pomaga, tłumi mi te moje „natrętne głupie myśli” w głowie. Włączył mi tzw. „wisi mi to” przez co się nie denerwuje, myślę trzeźwo, nie stresuję się. Mnie on bardzo odpowiada. Dawka 2x dziennie.

 8. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek bardzo pomógł przy problemach somatycznych (objawy IBS), wyciszył żołądek i jelita, dokuczliwe biegunki i ciągłe skurcze jelit minęły po około tygodniu i to przy zażywnaiu najmmiejszej jednorazowej dawki dziennej. Na początku wywoływał senność, teraz tylko uspokaja i rozjaśnia nastrój. Szkoda,że siła działania słabnie z czasem, aktualnie po wybraniu drugiego opakowania zamierzam go odstawić. Dodam tylko, że nawet benzodiazepiny nie uspokajały mojego przewodu pokarmowego, zaś Pramolan udowodnił, że jednak podłoże problemu leżało głównie w ukl.nerwowym.

 9. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Po trzech latach bez Pramolanu znowu do niego wróciłam . Mam nadzieję ,że zadziała tak dobrze jak trzy lata temu. Leczę się na nerwicę somatyczną. Trzy lata wstecz brałam go pierwszy raz przez 5 miesięcy. Potem przerwa przez trzy lata, choroba nie wracała, ale dr psychiatra ostrzegał , że może wrócić . I tak się stało. Teraz kazał mi brać przez okres 8 do 10 miesięcy i mam zamiar się zastosować do zaleceń.

 10. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Jeden z najtańszych leków na rynku. Mnie mało muli, daje pospać (normalnie to 2-3 godziny snu w nocy i budzą koszmary), wycisza, ale nie na długo. Ciągle do niego wracam po kilku, czy kilkunastu tygodniach.

 11. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Biorę ten lek od niedawna i jest bardzo dobry, jestem spokojniejsza i dużo lepiej się czuje.

 12. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Lek bardzo dobry na lek uogólniony i nerwice. Mi pomaga doraźnie. Nie brać za często bo potem trzeba zwiększać dawkę. Nerwy przechadza w dobry nastrój. Polecam przy tym cena atrakcyjna. Aha i ŻADNEGO alkoholu po tym leku. Naprawdę.

 13. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Zaczełęm brac promolan w końcu września. Miała byc jedna tabletka na noc. zaczęłam od połówki. Poczatek był marny. Przymulało i bolało (piekło) w brzuchu) tą dawkę brałam 2 m-ce teraz biorę ćwiartkę na noc jest niezle. Choruję na tężyczkę. kuracje uzupełniam dużymi dawkami magnezu.

 14. Pramolan #

  Mam pytanie do Evelki, ile bierzesz tego pramolanu?. u mnie niby trochę lepiej ale tylko trochę.

 15. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Witam!Ja walczę z nerwicą okolo 8 lat, po pierwszyn ataku tzn. zaczeło mnie wszędzie jakby mrowić po chwili coraz bardziej i bardziej, doszedł lęk, niepokój, kołatanie serca, duszności aż całą mnie sparaliżowało masakra, było to 8 lat temu, a pamiętam, jakby to było wczoraj szczególnie, jak wracają dolegliwości. Ale wtedy sięgam po cud lek PRAMOLAN biorę przez 2-3 miesiące i jest ok. Pierwszy raz jak zaczełam go brać brałam go około 8-9 miesięcy, to muszę przyznać, że działał znakomicie, skutków ubocznych nie było, teraz jestem senna po nim, ale to wszystko, cena też super, więc polecam

 16. Pramolan #

  Mam tężyczkę od 20 lat. Ostatni stres spowodował nawrót, lęki, duszności, myśli ze po co żyć. Dostała Promolan 1 tab. na noc. Na razie biorę 1/2, powoli dojdę do 1 szt.

 17. Pramolan #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dobry, wycisza, powoli „wkręca się” – nie ma odjazdów, jest spokój. Delikatnie działa na lęki.


Znasz Pramolan? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.