Zomiren

4,0 [20]

Tagi: , , ,

Zomiren jest generycznym odpowiednikiem xanaxu. Jest pochodną benzodiazepiny, o krótkim okresie półtrwania, dlatego zażywa się go w dawkach dzielonych 2-3 razy dziennie. Ma dość wysoki potencjał uzależniający, dlatego zaleca się zażywanie go w jak najniższej skutecznej dawce terapeutycznej. Działa on natychmiastowo po zażyciu i wszelkie objawy ustępują już po kilkunastu minutach. Jest to bodajże najskuteczniejszy lek używany do leczenia wymienionych schorzeń. Oprócz tego lek działa uspokajająco, miorelaksacyjnie, a często również wywołuje lekką euforie, dlatego bywa używany również rekreacyjnie. Używany terapeutycznie, zgodnie z zaleceniami lekarza nie powoduje uzależnienia.

Najnowsza opinia o Zomiren:

„Do „Ola Zomiren

nawet czytać się nie chce tego co niektórzy piszą o tym ze uzależnia, zakładanie tipsów i farbowanie włosów tez uzależniają, uzależnia botox i wstrzykiwanie sobie kwasu hialuronowego, ale wszystko służy temu żeby lepiej sie czuć czy lepiej wyglądać, złotego środka na wszystko nie ma, więc nie piszcie głupot ze jest zły z tego powodu że uzależnia, najważniejsze ze pomaga”

nie porównuj zakładania tips…” [czytaj więcej poniżej]

Zomiren otrzymał ocenę średnią: 4,0 przy skali od 0 do 5, wyliczoną z na podstawie: 22 opinii

Zomiren jest stosowany w wypadku: Na Nerwicę, Na Uspokojenie,
Główne składniki leku Zomiren to: Alprazolamum ,

Zomiren opakowanie


Pytania o Zomiren na forum:

  moklar przestał działac ?

Masz pytania dotyczące leku Zomiren?
Zadaj pytanie na forum SprawdzLek.pl

Zomiren cena:

Lek Zomiren nie jest refundowany przez NFZ, obowiązuje cena rynkowa
Potrzebujesz kupić Zomiren ? Proponujemy aptekę:

Dodaj aptekę do listy

Szukasz gdzie można kupić Zomiren?

Oto lista aptek i sklepów z Zomiren:
Dodaj aptekę do listy gdzie można kupić Zomiren
 1. Zomiren #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Do „Ola Zomiren

  nawet czytać się nie chce tego co niektórzy piszą o tym ze uzależnia, zakładanie tipsów i farbowanie włosów tez uzależniają, uzależnia botox i wstrzykiwanie sobie kwasu hialuronowego, ale wszystko służy temu żeby lepiej sie czuć czy lepiej wyglądać, złotego środka na wszystko nie ma, więc nie piszcie głupot ze jest zły z tego powodu że uzależnia, najważniejsze ze pomaga”

  nie porównuj zakładania tipsów do uzależnienia od benzodiazepin, bo jak widać nie masz o tym pojęcia.
  Nie można porównać silnego uzależnienia psychiczno-fizycznego od leków do jakichś przyjemności typu zabiegi kosmetyczne.

  www benzo uk org /polman
  strona dla tych, którzy myślą podobnie.
  Wiem, że to dobry lek, który pomaga w nerwicy, ale dobrze być świadomym konsekwencji jego zażywania, bo mało który lekarz nam o tym powie. A jeszcze takie mylące opisy się pojawiają.

 2. Zomiren #

  Zomiren, czyli Xanax.
  Pierwszy raz brałam Xanax XR w 1994 roku, przy jednoczesnym braniu Prozaku (Fluoksetyna). Brałam go codziennie przez następne 3 lata. Po odstawieniu przestałam sypiać i miałam lęki. Czułam się fatalnie przez dłuższy czas. Ale byłam jeszcze młoda (43 lata) i jakoś przeżyłam. Następne moje spotkanie z Xanaxem nastąpiło w 2013 roku przy jednoczesnym braniu Cymbalty (Duloksetyna). Odstawiłam po 3 miesiącach. Na 4 dzień myślałam, że umrę. Dostałam strasznych napadów lęku. Wróciłam znowu do Xanaxu i brałam przez następne 3 miesiące. Doprowadził mnie do próby samobójczej (połknęłam 100 tabletek). Bardzo długo umierałam. Byłam nieprzytomna przez tydzień. Odratowano mnie, ale to, co było potem było potworne. Byłam w piekle. Błagałam Boga o śmierć. Miałam natrętne myśli samobójcze. Paliło mnie ciało. Przestałam sypiać. Nie biorę Xanaxu od 6 tygodni. Ten „lek” jest zabójcą. Uzależnia wszystkich, bez wyjątku. Po jakimś czasie wzmaga lęki, nerwowość i daje uczucie wewnętrznej pustki. Jest przekleństwem.

 3. Zomiren #

  nawet czytać się nie chce tego co niektórzy piszą o tym ze uzależnia, zakładanie tipsów i farbowanie włosów tez uzależniają, uzależnia botox i wstrzykiwanie sobie kwasu hialuronowego, ale wszystko służy temu żeby lepiej sie czuć czy lepiej wyglądać, złotego środka na wszystko nie ma, więc nie piszcie głupot ze jest zły z tego powodu że uzależnia, najważniejsze ze pomaga

 4. Zomiren #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Uzależnia, ale tylko przy regularnym braniu, stosowany doraźnie bardzo pomaga, ja mam lęki po alkoholu na drugi dzień po zomirenie ulga natychmiastowa.
  Polecam, ale tylko doraźnie

 5. Zomiren #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Dzień dobry. Zomiren zażywam w małej dawce od ok 1 mies.. Terapeutycznie – miałam go stosować codziennie, jednak sięgam po niego w chwilach silnego napięcia i rozedrgania, kiedy czuję, że z nerwów robi mi się słabo i wszystko się we mnie trzęsie -rzeczywiście pomaga. Czuję się po nim raczej dobrze, jedyny minus to senność, która pojawia się gdy mam deficyty w kwestii snu lub jestem fizycznie zmęczona. Nie zamierzam z niego rezygnować, gdyż przy długotrwałym leczeniu zaawansowanej depresji różnymi lekami, dopiero Zomiren zadziałał wręcz „namacalnie” (a jestem farmakologicznym niedowiarkiem). Życzę wszystkim szukającym pomocy w normalnym codziennym funkcjonowaniu efektywnej pracy nad sobą i swoimi słabościami, na prawdę warto:)

 6. Zomiren #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  jestem właśnie przed obroną licencjatu, bardzo dużo się denerwowałam aż do tego stopnia że wystąpiły u mnie bóle głowy kołatanie serca oraz sztywność karku. lekarz przepisał mi zomiren, biorę 0.25 2x na dobę, po pierwszym zażyciu objawy minęły jak ręką odjął, polecam.

 7. Zomiren #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  myślałam ,że mam atak serca, brakowało mi powietrza byłam słaba i przerażona! lekarz po badaniach stwierdził u mnie nerwicę i napady lękowe. Przepisał mi Zomiren. Lek jest naprawdę skuteczny,działa szybko i biorę go tylko wtedy kiedy naprawdę muszę, czyli nie ma potrzeby brania go regularnie przez długi czas a co za tym idzie nie uzależnia!Jedyny jego minus to to że jestem po nim ospała.

 8. Zomiren #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Zomiren jest super, biorę doraźnie i działa już po ok.15 minutach. Gorąco polecam i pozdrawiam

 9. Zomiren #

  O strategii zażywania Zomirenu. Lekarz przepisał mi 2×0,5 mg. W zależności od nastroju i nasilenia objawów lekowych sam kontroluje dawkę. Są dni, kiedy biorę 2×0,25 (pół tabletki), lecz w chwili, gdy poczuję się źle biorę 3×0,25. „Chomikuję” sobie w ten sposób lek na „czarną godzinę. Jest to możliwe, ponieważ Zomiren działa praktycznie natychmiast i nie ma konieczności czekania (nieraz dwóch tygodni)aż organizm zareaguje na terapię. Pacjent sam najlepiej wie – widzi po swoim organiźmie, a właściwie psychice, czego mu w danej chwili potrzeba. Jedna z wypowiadających się osób wyraziła zdanie, ze Zomiren ogranicza możliwość skupienia się na jakieś pracy. Nie poddając w wątpliwość jej słów, muszę stwierdzić, że w moim przypadku jest zupełnie odwrotnie. Nasilenie stanów lękowych powoduje bowiem, ze nie mogę skupić się na żadnej pracy intelektualnej. Po dawce Zomirenu wraca zdolność koncentracji.

  Pierwszą dawkę biorę około 8 rano, to jest pół tabletki 0,5. Zawsze staram się czymś zająć, a jeśli nie czuję się dobrze, około godziny 12 biorę taka sama dawkę i to zazwyczaj wystarcza do wieczora, kiedy zażywam ostanie pół tabletki. W ten sposób utrzymuję w miarę stałe stężenie leku w organizmie, a co najważniejsze zachowuję kontrole nad przyjmowaniem leku. Rano, biorąc pierwszą dawkę, uzyskuję znaczne poczucie bezpieczeństwa przed lękami, potem zawsze mam w zanadrzu druga dawkę, której nie muszę przecież brać.

  Myślę, ze wiele osób mających złe doświadczenia z Zomirenem po prostu nie zachowywało odpowiedniej dyscypliny zażywania tego leku. Zapewne, chcąc jak najszybciej usunąć odczucia lękowe, zażywało go w z byt dużych dawkach, zbyt często, co ujawniało jego objawy uboczne. Jest on bardzo skuteczny, ale wymaga wiedzy o jego działaniu i ciągłemu wsłuchiwaniu się w reakcję swojego organizmu.

  Jeśli ktoś jeszcze ma ciekawe i pouczające doświadczenia z zażywaniem Zomirenu, bardzo proszę o wypowiedź, co może pomoc osobom, które nie są zadowolone z działania tego leku.

  Pozdrawiam

 10. Zomiren #
  Skuteczność
  Skutki uboczne(*)
  Opłacalność

  Trzeci raz w życiu, w ciągu ostatnich 4 lat okresowo biorę zomiren i jestem jak najlepszego zdania o tym leku. Przede wszystkim, działa praktycznie od razu, a nie dopiero po dwóch tygodniach, jak to obiecują inne specyfiki antydepresyjne i przeciwlękowe. Co do ryzyka uzależnienia, to – przepraszam – wole się uzależnić od zomirenu niż od alkoholu lub tez stracić prace w skutek ostrego kryzysu psychicznego i życiowego. Za pierwszym razem wziąłem pełną kurację 30×1 mg i po zakończeniu nie było żadnych sensacji odstawieniowych, za to zdołałem rozwiązać bardzo trudna sytuacje życiową. Nadmienię, ze regularnie leczę się antydepresyjnie i przeciwlękowo, nie w każdej jednak sytaucji stałe leki okazują się dostatecznie skuteczne. Ostatnio doszło do tego, ze zacząłem popijać, a po pierwszym dniu zomineru ochota na alkohol przeszła jak ręką odjął. Żądajcie u psychiatry zomirenu. Nie dajcie się zwieść, ze to za mocne, że uzależnia. To lek na receptę, zatem nie można go sobie ot tak kupić i się nim faszerować. Już kilku dniowa kuracja stawia na nogi – nie trzeba (w odróżnieniu od typowych psychotropów ) brać go całymi miesiącami – często bez jakiś widocznych efektów. Za drugim razem nie wykorzystałem całego opakowania tylko przez blisko rok okazjonalnie brałem 2-3 pastylki w krytycznych momentach z dużym pozytywnym efektem. Nie wiem, czemu lek ten nie jest zbyt lubiany przez psychiatrów, którzy całymi latami faszerują pacjenta wątpliwej, jakości, słabo działającymi, za to drogimi medykamentami również w okresach dobrego samopoczucia. Jak się dobrze czuje, to, po co mi te prochy, ale doktor każe brać. natomiast jak mam kryzys, to zapisuje co innego i mówi – pan poczeka na skutek dwa tygodnie. Panie doktorze, za dwa tygodnie to ja już będę wrak człowieka i wylecę z pracy albo stracę rodzinę i przyjaciół. Mnie jest potrzebne coś, co w ciągu dwóch trzech dni zażegna kryzys emocjonalny a z reszta to już ja sobie dam radę. Ja mam na szczęście rozsądnego lekarza, na moja sugestię po prostu zapisał mi zomiren bez zbędnych komentarzy. ŻĄDAJCIE ZOMIRENU.


Znasz Zomiren? Oceń go!

Skuteczność
Skutki uboczne(*)
Opłacalność

Ocena:


GD Star Rating
loading...

Przeczytaj opinie o leku od ludzi, którzy go zażywali.

Facebook