Spasmalgon

Poznaj bliżej lek Spasmalgon:

Witaj na stronie, na której znajdziesz nie tylko informacje z ulotki o leku ale także poznasz prawdziwe historie i opinie ekspertów o Spasmalgon. Rzetelne opinie ekspertów, historie pacjentów wraz z informacjami o alternatywnych zamiennikach wraz z cenami i refundacją NFZ przedstawiamy byś byś była / był świadomy w momencie ich zakupu. Poznaj lepiej skutki uboczne Spasmalgon i zweryfikuj reklamy leku i sprawdź czy jest tak dobry, a może są lepsze zamienniki. Zawsze doceniamy twoją opinię, więc proszę pomóż nam rozwijać ta stronę i zostaw swój komentarz o leku dla innych.

Napisz swoją opinię o tym leku


Ocena Spasmalgon

Jeśli zwykłe informacje z ulotki Spasmalgon Ci nie wystarczają, a sponsorowane artykuły na innych stronach nie przemawiają do Ciebie to sprawdź prawdziwe historie o Spasmalgon i opinie ekspertów

Przeczytaj wszystkie opinie naszych użytkowników

Napisz swoją opinię o tym leku


Opis leku Spasmalgon

Spasmalgon jest lekiem stosowanym w zaburzeniach bólowych, migrenach, wzdęciach i stanach zapalnych. Lek ten zawiera trzy składniki czynne: alkaloid sporyszu, difenhydraminę i paracetamol. Alkaloid Sporyszu jest przeciwskurczowym i przeciwbólowym lekiem. Opóźnia on zaburzenia syntezy prostaglandyn w mózgu, uspokaja i łagodzi skurcze mięśni gładkich. Difenhydramina jest środkiem przeciwalergicznym, przeciwbólowym i przeciwastmatycznym. Działa w organizmie poprzez łagodzenie reakcji alergicznych, wyciszając układ odpornościowy. Paracetamol jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ). Łagodzi bóle głowy, zmniejsza gorączkę i leczy stany zapalne.

Spasmalgon jest dostępny w postaci tabletek, zawiesiny do sporządzania napoju, maści do stosowania lokalnego, a także we wstrzykiwaniu domięśniowym. Dawkowanie leku Spasmalgon zależy od choroby, powody stosowania i odpowiedzi organizmu na lek. Najczęstsza dawka dla dorosłych to 1-2 tabletki raz na dobę w odstępie od 6 do 8 godzin. Maksymalna dawka wynosi 8 tabletek na dobę. Dla dzieci dawka jest obliczana w zależności od masy ciała.

W Polsce istnieje wiele leków zamiennych, które mogą zastąpić lek Spasmalgon. Należą do nich Nurofen, Ibuprofen, Naproxen i Aspiryna, które są niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Mogą one zmniejszać ból, obrzęki, stany zapalne i gorączkę. Inne zamienniki to Tramadol, który jest stosowany w przypadku bólu silnego lub trwałego, a także Butyrofenon, lek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Ponadto istnieją leki przeciwhistaminowe, takie jak Cetirizina, która jest stosowana w umiarkowanych i ciężkich reakcjach alergicznych, wzdęciach, a także w bólu głowy i migrenie. Istnieją również leki ziołowe, które mogą pomóc w zwalczaniu dolegliwości bólowych. Należą do nich kora wierzby i kwiat lipy, które mają działanie przeciwbólowe i pozwalają zmniejszyć nasilenie bólu i skurczy.

Aby uzyskać pełną listę możliwych zamienników leku Spasmalgon, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Lekarz lub farmaceuta poinformuje Cię o wszystkich zaletach i wadach każdego zamiennika, który będzie dostępny. Na podstawie ich porady możesz dokonać wyboru właściwej opcji leczenia.


Gdzie można kupić Spasmalgon?

Sprawdź gdzie kupić Spasmalgon. Poszukaj najlepszej lokalizacji oraz ceny by zamówić. Zawsze porównaj cenę i dostępność leku Spasmalgon w aptece.

Użyj poniższej wyszukiwarki, kliknij SZUKAJ by rozpocząć


Spasmalgon składniki i działanie

Poznaj skład Spasmalgon i zastosowanie na dolegliwości
Sprawdź inne leki i przeczytaj opinie o nich

Spasmalgon jest stosowany w wypadku: Zobacz Inne,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.