Ortanol

Kiedy stosować Ortanol?

Ortanol stosujemy przede wszystkim, gdy mamy problem ze zgagą, jednakże lek ten ma zastosowanie również przy innych schorzeniach, w tym np. chorobie wrzodowej. Nie ma powodu wątpić w jego skuteczność – Pod różnymi nazwami takimi jak helicid, czy polprazol, lek stosowany był od lat.
Ortanol jest lekiem jednoskładnikowym ? zawiera omeprazol, który w Polsce dostępny jest bez recepty.

Jakie są skutki uboczne Ortanolu.

Skutki uboczne dla większości stosujących ortanol nie stanowią problemu. Występują bardzo rzadko. Czasami jest to nudność, wymioty, czy ból głowy. Niektóre osoby moga czuć się senne podczas stosowania ortanolu. Równie sporadyczne są problemy ze snem.

Pierwsze opinie o Ortanolu:

U mnie reflux to problem chroniczny, przez co wielokrotnie zmuszony byłem do spania w nocy na siedząco, aby treść żołądkowa nie dochodziła mi do gardła i nie powodowała piekącego bólu. Jak widzicie da się spać, a nawet wstać rano wyspanym po przesiedzianej nocy! Ortanol jest bardzo dobrym lekiem, pod tym względem, że objawy refluxu ustępują. Nie spowodował u mnie skutków ubocznych. Problem pojawia się, gdy leku zabraknie, bo wtedy moje problemy wracają jeszcze bardziej intensywne.

Paulus

Także polecam, ze zgagą trzeba walczyć, bo to przecież kwas, a kwas w niewłaściwym miejscu tj. gardło może spowodować nawet rany.

Anika

Rennie

Lek Rennie jest jednym z popularnych leków zalecanych na wzdęcia i skurcze żołądka. Jego głównym składnikiem jest węglan wapnia, który dość skutecznie łagodzi stany zapalne w żołądku, utrzymując prawidłowe pH. Lek jest dostępny w postaci tabletek lub proszku szybko rozpuszczalnego. Dawkowanie zależy od ciężkości objawu. Osoby dorosłe powinny przyjmować 1-2 tabletki po posiłku lub przed snem, a dzieci poniżej 12 lat – po jednej tabletce. 3 tabletki dziennie mogą być przyjmowane w razie potrzeby. W stanach zaostrzenia choroby często stosuje się do 2 gramów węglanu wapnia dziennie, które podzielone są na kilka dawek w ciągu dnia.

Rennie jest uważany za jeden z najskuteczniejszych leków w leczeniu wzdęć i skurczów żołądka i zalecany jest osobom cierpiącym na nadkwaśność żołądka. Jednak w niektórych przypadkach zalecane są zamienniki lub odpowiedniki leków. W Polsce dostępnych jest wiele zamienników leku Rennie, które są skuteczne w leczeniu nadkwaśności żołądka i wzdęć. Na przykład lek Antepsin – jest to sól sodowa ranitydyny – jest szeroko wykorzystywany do leczenia objawów nadkwaśności żołądka i wrzodów żołądka. Innym lekiem, który można stosować jako zamiennik Rennie, jest lek Gastrosil. Gastrosil jest złożonym lekiem o właściwościach zobojętniających sok żołądkowy i alkalizujących żołądek. Lek ten jest dostępny w postaci tabletek, kapsułek i syropu. Innym popularnym zamiennikiem Rennie jest lek Limontar. Limontar jest wykorzystywany do leczenia problemy z żołądkiem, takimi jak nadkwaśność, wzdęcia i zgaga. Ten lek dostępny jest w postaci tabletek i drażetek.

Jedną z najważniejszych rzeczy, o które trzeba pamiętać przy stosowaniu leku Rennie lub jego zamienników, jest to, aby zawsze stosować się do zaleceń lekarza. Zaleca się także, aby unikać stosowania leku Rennie lub jego zamienników przez dłuższy okres czasu, ponieważ może to spowodować nadmierną zobojętnienie sok żołądkowy i w konsekwencji może osłabić funkcje trawienne. Ponadto, należy unikać stosowania dużych dawek leków zobojętniających sok żołądkowy, jeśli to możliwe, ponieważ mogą one osłabiać naturalną odporność organizmu. W przypadku, gdy stosowanie dawek terapeutycznych Rennie lub jego zamienników nie daje oczekiwanych rezultatów, skonsultuj si

Ortanol max

Ortanol max to kolejny z leków przeciw zgadze. Stosuje się go w dolegliwościach żołądkowych gdy po posiłku odczuwa się pieczenie w przełyku. Przyczyną tego stanu rzeczy jest cofanie się pokarmu z żołądka do przełyku wraz z już cześciowo strawionymi substancjami. Powoduje to niesmak w ustach i uczucie ciepła w przełyku.

Ranigast

Rannigast jest lekiem zmniejszającym wydzielanie kwasu żołądkowego. Jest stosowany przy chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zmniejsza objawy zgagi. Musi być stosowany dwa razy dziennie, aby był skuteczny. Skutkami ubocznymi leku mogą być: senność, mdłości, czasami zaburzenia widzenia. Rzadko reaktywne zapalenie stawów.

Gaviscon