Nervomix forte

Nervomix forte to naturalny lek na bazie popularnego Nervomix. Wg producenta nowa receptura pozwala osiągnąć lepsze efekty i pozwala na lepsze samopoczucie po jego zastosowaniu. Nervomix jest lekiem naturalnym i wg dostępnych danych nie powoduje otumanienia. Pomaga w problemach sennych i uspokaja w sposób naturalny. Jest ziołową substancją.

Zolpic

Zolpic przepisywany jest przez lekarzy na bezsenność. To silny narzędzie do walki z problemami ze snem. Lek należy do grupy benzodiazepin. Benzodiazepiny działają na człowieka uspokajająco, antykonwulsyjnie, oraz nasennie. Zolpic jest nietypowy, ponieważ działa on przede wszystkim nasennie, a efekty uspokajające i przeciwdrgawkowe leku są bardzo słabe.

Zolpic stosowany jest w dawkach 10 mg, zażywanych w niedługim czasie przed pójściem spać.

Osoby używające czasami skarżą się na skutki uboczne, w tym na krótkotrwałe problemy z pamięcią po użyciu leku.

Melatonina

Melatonina to preparat stosowany w regulacji rytmu snu i czuwania. Stosuje się go w celu ustabilizowania snu w momentach przemęczenia. Często zażywany jest również przy okresach zmiany strefy czasowych- w podróżach. W skład wchodzi substancja Melatonina- wytwarzana przez organizm w celu wywołania efektu potrzeby snu.

Stilnox

Jest to lek często używany przy leczeniu bezsenności. Szybkie, oraz krótkie działanie leku wymaga tego, aby był stosowany tuż przed położeniem się na spoczynek. Stilnox powinien być używany krótkookresowo, przyjmuje się, że zażywać go nie powinno się dłużej niż 6 tygodni. Niestety, podobnie jak wiele innych leków uspokajających, również stilnox używany jest rekreacyjnie. Przy takim zastosowaniu niezbyt jest jednak przydatny, ze względu na wyjątkowo szybko podwyższający się próg tolerancji na lek.

Forsen

Forsen pomaga nam usnąć i utrzymać zdrowy sen przez całą noc. Zawiera dużo substancji aktywnych. Ja zwróciłbym uwagę na magnez. Występuje on często w różnego rodzaju preparatach, lecz jego branie nie jest pozbawione sensu, gdyż niedobory magnezu to taka nasza choroba cywilizacyjna. Magnez w forsenie występuje w połączeniu z witaminą b6. Jest to standardowa kombinacja zwiększająca wchłanianie magnezu. Ciekawym składnikiem jest również l-tryptofan, będący prekursorem serotoniny. Inne składniki poza ekstraktem z szyszki chmielu są dosyć egzotyczne.

Sirdalud

Sirdalud jest preparatem zwiotczającym mięśnie szkieletowe. Lek jest równie efektywny, co baclofen, jest natomiast przez chorych lepiej tolerowany. Sirdalud jest przepisywany przy silnych bólach pleców. Pomaga także pacjentom ze stwardnieniem rozsianym. Okazjonalnie lekarze wykorzystują jego właściwości nasenne i przepisują lek osobom cierpiącym na bezsenność. W związku z tym nie dziwić powinien fakt, że jednym ze skutków ubocznych leku jest uczucie senności. Lek często powoduje także obniżenie ciśnienia krwi i zawroty głowy
Powinniśmy uważać podczas stosowania sirdaludu z lekami wpływającymi hamująco na mózg (w szczególności unikać należy na benzodiazepin) i alkoholu. Sirdalud może jeszcze wzmacniać ich działanie.
Preparatu nie powinno się także brać z lekiem Faverin (fluwoksamina)

Senzop

Senzop, jest jednym z niewielu skutecznych leków ułatwiających zasypianie nienależących do grupy benzodiazepin. Przydatny jest jednak tylko przy leczeniu krótkookresowej bezsenności, gdyż lek ten przy przedłużonym stosowaniu (powyżej 3 tygodni) może spowodować uzależnienie.
Najczęściej spotykanym skutkiem ubocznym Senzopu jest długotrwałe uczucie metalicznego posmaku w ustach. Lek silnie ogranicza naszą zdolność kierowaniem samochodem, więc siadanie za kierownicę po leku jest bardzo niebezpieczne. Ludzie stosujący Senzop mogą także przejawiać problemy z pamięcią.

Nasen

Nasen jest silnym lekiem, pozwalającym ludziom cierpiącym na bezsenność zapaść w sen.

Bezsenność zdaje się być coraz poważniejszym problemem i stąd wynika duże zainteresowanie lekami nasennymi. Możemy wybrać leki naturalne (ekstrakty z ziół), bądź produkty zaawansowanej farmaceutyki.

Nasen to środek, po który powinniśmy sięgnąć, gdy inne sposoby zawiodą. Lek przejawia właściwości uzależniające i dlatego zalecana jest daleko idąca ostrożność przy jego stosowaniu. Ważne jest to, aby lek był jedynie remedium krótkotrwałym. Nie powinniśmy stosować go dłużej niż kilka tygodni. Bardziej znana od samej nazwy leku jest nazwa jego aktywnego składniku: zolpidem. Cechą leku, jest także to, że szybko zostaje z organizmu usuwany, więc aby był skuteczny, brany powinien być na krótko przed pójściem spać.

Skutki uboczne brania Nasen-u mogą wiele osób odstraszyć od stosowania leku. Często zdarza się, że chory przyjmujący lek nie pamięta wieczoru od momentu przyjęcia leku. Czasami ososby po Nasenie lunatykują (to występuje znacznie rzadziej). Przy większych dawkach mogą pojawić się także wymioty i nudności.