Rosuvastatina

Poznaj bliżej lek Rosuvastatina:

Witaj na stronie, na której znajdziesz nie tylko informacje z ulotki o leku ale także poznasz prawdziwe historie i opinie ekspertów o Rosuvastatina. Rzetelne opinie ekspertów, historie pacjentów wraz z informacjami o alternatywnych zamiennikach wraz z cenami i refundacją NFZ przedstawiamy byś byś była / był świadomy w momencie ich zakupu. Poznaj lepiej skutki uboczne Rosuvastatina i zweryfikuj reklamy leku i sprawdź czy jest tak dobry, a może są lepsze zamienniki. Zawsze doceniamy twoją opinię, więc proszę pomóż nam rozwijać ta stronę i zostaw swój komentarz o leku dla innych.

Napisz swoją opinię o tym leku


Ocena Rosuvastatina

Jeśli zwykłe informacje z ulotki Rosuvastatina Ci nie wystarczają, a sponsorowane artykuły na innych stronach nie przemawiają do Ciebie to sprawdź prawdziwe historie o Rosuvastatina i opinie ekspertów

Przeczytaj wszystkie opinie naszych użytkowników

Napisz swoją opinię o tym leku


Opis leku Rosuvastatina

Rosuvastatina jest lekiem wykorzystywanym w leczeniu i zapobieganiu chorobom serca, w tym chorobom układu sercowo-naczyniowego, takim jak: miażdżyca, zaburzenia rytmu serca, choroba niedokrwienna serca, zawał serca i niewydolność serca. Lek ten zmniejsza produkcję cholesterolu i trójglicerydów, zmniejsza stan zapalny i poprawia funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego.

Dawkowanie Rosuvastatiny zależy od jednostki chorobowej i wyników badań laboratoryjnych. Zazwyczaj lek ten przyjmuje się raz dziennie, niezależnie od posiłków, zgodnie z zaleceniem lekarza. Najczęściej stosowana dawka w zależności od jednostki chorobowej wynosi od 5 do 40 mg. W przypadku cukrzycy lub wysokiego poziomu trójglicerydów maksymalna dawka wynosi 80 mg.

Poszukiwanie zamiennika/odpowiednika rosuwastatiny należy rozpocząć od wybrania nazwy substancji czynnej. Substancją czynną w Rosuvastatynie jest rosuwastatyna. Dobrym zamiennikiem tego leku jest Atorvastatyna, która jest dostępna w Polsce jako tabletki, kapsułki, krople doustne i zawiesina doustna. Atorwaststyna jest lekiem z grupy statyn, która pomaga obniżyć poziom cholesterolu i trójglicerydów. Innym zamiennikiem Rosuvastatyny, dostępnym w Polsce, jest Fluvastatyna. Fluvastatyna jest również statyną, która obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów. Obydwa leki są dostępne w postaci tabletek, kapsułek i zawiesin doustnych.

Inne zamienniki leku Rosuvastatyna to Etoksymowastatyna, Prawastatyna, Simwastatyna i Lovastatyna, które są również dostępne w Polsce. Etoksymowastatyna jest statyną, która działa poprzez zmniejszenie poziomu cholesterolu LDL i trójglicerydów, a także poprzez zwiększenie stężenia cholesterolu HDL. Prawastatyna jest również statyną, która działa poprzez zmniejszenie poziomu cholesterolu i trójglicerydów, a także poprzez zwiększenie produkcji białka odpowiedzialnego za zmniejszenie syntezy cholesterolu. Simwastatyna jest statyną, która działa poprzez zmniejszenie poziomu cholesterolu LDL i trójglicerydów, a także poprzez zwiększenie stężenia cholesterolu HDL. Lovastatyna jest statyną, która działa poprzez zmniejszenie poziomu cholesterolu i trójglicerydów, a także poprzez zmniejszenie stężenia cholesterolu LDL.

Po ustaleniu jednostki chorobowej i wyników badań laboratoryjnych ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem przed wyborem odpowiednika leku Rosuvastatyna. Lekarz może zalecić inny zamiennik lub dostosować dawkowanie do indywidualnych potrzeb pacjenta.


Gdzie można kupić Rosuvastatina?

Sprawdź gdzie kupić Rosuvastatina. Poszukaj najlepszej lokalizacji oraz ceny by zamówić. Zawsze porównaj cenę i dostępność leku Rosuvastatina w aptece.

Użyj poniższej wyszukiwarki, kliknij SZUKAJ by rozpocząć


Rosuvastatina składniki i działanie

Poznaj skład Rosuvastatina i zastosowanie na dolegliwości
Sprawdź inne leki i przeczytaj opinie o nich

Rosuvastatina jest stosowany w wypadku: Zobacz Inne,


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.