Encorton


Zakres wskazań preparatu jest bardzo szeroki, stosuje się go między innymi w następujących dolegliwościach: zaburzenia endokrynologiczne (zapalenie gruczołu tarczowego); choroby reumatyczne:łuszczycowe zapalenie stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, początkowy okres choroby reumatycznej, ostre zapalenie kaletki maziowej, ostre nieswoiste zapalenie kaletki maziowej, ostre dnawe zapalenie stawów; kolagenozy – toczeń układowy, reumatoidalne zapalenie stawów; choroby skóry – pęcherzyce, ciężki rumień wielopostaciowy, złuszczające zapalenie skóry, ciężka łuszczyca; choroby alergiczne – postaci ciężkie: astma, kontaktowe zapalenie skóry, atopowe zapalenie skóry, choroba posurowicza, reakcje nadwrażliwości na leki; ostre i przewlekłe alergiczne i zapalne procesy ci ężkiego stopnia dotyczące gałki ocznej; przewlekłe choroby przewodu pokarmowego – choroba Leśniowskiego i Crohna, autoimmunologiczne zapalenie wątroby, choroby układu oddechowego – zaostrzenia przewlekłego zapalenia oskrzeli, zachłystowe zapalenie płuc, gruźlica; choroby hematologiczne – niedokrwistość, małopłytkowość; choroby nowotworowe.
Napisz swoją opinię o Encorton


Cena Encorton
Skutki uboczne Encorton
Dawkowanie Encorton
Zamienniki Encorton
Forum Encorton
Najnowsza opinia o Encorton
Zastosowanie i składniki Encorton
Gdzie można kupić Encorton?

Opinie o Encorton (33)

Encorton, ocena średnia

5.8666666666667

Skutecznosc

67/10

  Brak skutków ubocznych

  46/10

   Oplacalnosc

   63/10
    1. Opinia użytkownika o Encorton :

     Skutecznosc

     9.7

     Brak skutków ubocznych

     8.3

     Oplacalnosc

     10

     Witam, choruję na Crohna. Za każdym razem po wyjściu ze szpitala lub zaostrzeniu choroby dostaję encorton. Tym razem dostała m 50 mg przy 47 kg. Oczywiscie dawka zmniejszajaca po 2 tygodniach. Za każdym razem lek pomaga dojść mi do stanu używalności. Jednak efekty uboczne są straszne. Najczęściej jest to moonface, wilczy głód z którym nie umiem wygrać, tłuszczyk odkladajacy się na tułowiu, drżenie i bolesne skorćże mięśni, owłosienie na twarzy, czasem i również na całym ciele, napady gorąca, wieczne zmęczenie i nakręcenie jednocześnie, problemy ze snem( 2-5 godzin śpię na dobę, realistyczne koszmary – obecnie na szczęście tylko miałam raz ), osłabione włosy na głowie i paznokcie, skóra jak pergamin, widoczne żyły, siniaki robią się nie wiadomo od czego i zostają na 1-2 miesiące, ciśnienie i puls szaleje, nerwowość, płaczliwość, zmienność nastroju. I oczywiście ją jeszcze efekty uboczne, których nie widzimy ale to lekarz musi z nimi walczy, a my dobrze się odżywiać. Te skutki uboczne, które wymieniłam nie zawsze występują wszystkie, ale im większa dawka i dłużej na niej jestem to więcej tego jest. Ale i tak warto brać, aby jakoś żyć :)

    2. Opinia użytkownika o Encorton :

     Witam, ja encorton biorę od dziś 6 tabletek na dobę, o skuteczności wypowiem się za miesiąc, wszystkim chorującym na WZJG polecam jeść czosnek regularnie, mnie wprowadził w remisie w krótkim czasie na wiele wiele miesięcy, mimo stosowania wieloletniego ANIMOSALICYLANÓW.

    3. Opinia użytkownika o Encorton :

     Skutecznosc

     4.3

     Brak skutków ubocznych

     5

     Oplacalnosc

     5.9

     Choruje na crohna. Po wyjściu ze szpitala biorę 40 mg dziennie. Przez pierwszy tydzień mam bóle głowy i straszny apetyt. Ciężko mi się też zrelaksować. Ciśnienie lekko podwyższone i szybsze tętno. Ale najważniejsze, że mi pomaga. Coś za coś.

    4. Opinia użytkownika o Encorton :

     Skutecznosc

     10

     Brak skutków ubocznych

     2

     Oplacalnosc

     10

     Okresowo stosuję encorton 20 mg (1 tabletkę) przy nasileniach alergii lub po ukąszeniu pszczoły osy. Lek działa szybko, praktycznie całkowicie likwiduje wysypkę, objawy alergiczne (łzawienie, obrzęk nosa, czerwone oczy) oraz znacznie zmniejsza obrzęk w miejscu użądlenia.

     Wady: czasami zdarza mi się dostać po nim przeczyszczenia, ale to sporadycznie i głownie jak mam mało co na żołądku.

     Cena: Lekarz wypisuje mi go na ryczałt, cena coś koło 5 zł za pudełko, wg mnie cena ok, zwłaszcza, że 1 opakowanie zazwyczaj na około pół roku mi wystarcza z częstotliwością jaką biorę (sporadycznie, w razie potrzeby).

    5. Opinia użytkownika o Encorton :

     Skutecznosc

     1.5

     Oplacalnosc

     0.8

     Od trochę ponad roku choruje na Wrzodzejące Zapalenie Jelita Grubego. Niestety po każdym wyjściu ze szpitala dostaje encorton i nie widzę po nim szczególnej poprawy. Co najwyżej bywam nerwowa, okropnie tyje (do 7kg w pierwszym miesiącu), mam rozstępy, moja twarz jest okrągła, jak pączek, mam mocny trądzik, (wbrew innych opinii ) okropnie wypadają mi włosy, prawie za każdym razem, paznokcie są w opłakanym stanie- przezroczyste, prawie nie rosną i się rozdwajają, a skóra wydaje się być cienka i sucha. Nawet najmniejszy siniak potrafi utrzymywać się w moim przypadku przez miesiąc. Najgorsze jest właśnie schudnięcie, kiedy bez przerwy czuje się głód i przez 2-3 miesiące ciężko poznać swoją okrągłą twarz w lustrze. Według mnie, jeśli ktoś się zastanawia nad encortonem, to powinien wybrać jakiś zamiennik. Dodam, że mając 16 lat po wyjściu ze szpitala, dostaje dawkę 40 mg na dobę. Pozdrawiam.

    6. Opinia użytkownika o Encorton :

     Skutecznosc

     4.1

     Brak skutków ubocznych

     0.9

     Witam! Biorę encorton od miesiąca tylko pół tabletki czyli 10 mg. Najgorsze były początki ponieważ meczyly mnie okropne bóle głowy. Co dziwne nie miałam apetytu, w ogóle nie mogłam patrzeć na jedzenie, musialam się zmuszac żeby cokolwiek zjeść. Teraz chyba już wszystko wraca do normy, ake zrobiłam się strasznie nerwowa

    7. Opinia użytkownika o Encorton :

     Witam, jakie dawki stosować na niedoczynność nadnerczy. Lekarz kazał dawkę 40 mg/dobę, nie za duża? Pozdrawiam.

     1. Opinia użytkownika o Encorton :

      Skoro lekarz przepisał, to o co chodzi? Wolisz, żeby Marian Buczek z Żyrardowa zaordynował ci właściwszą dawkę?

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.